Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1826 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by VenomousV »

moonca wrote: 10/04/2020 21:00 Trebas imati ogledalo- ako je moguce - otraga. zid iza..... i vrlo je jednostavno- licno iskustvo..
..Image
Skontala sam da bih lako to odradila da imam ogledalo iza sebe, al' nemam te mogucnosti :-?
od raspolozivih ogledala imam veliko u hodniku (nije opcija za farbanje jer nema nimalo prirodnog svijetla), svoje za sminkanje i ogledalo u kupatilu
jedino da probam napamet farbati :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1827 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

VenomousV wrote: 10/04/2020 22:45 jedino da probam napamet farbati :-)
Top
Mogla bi- kako napravis razdeljak naprijed idi cesljen pozadi - istom linijom.. i ako ne bude perfektno- izrastak se nece vidjeti- od kose, koja je preko..
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1828 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Ja farbanje rutinski odradim ispred ogledala u kupatilu. Detaljnije gledam i premazujem svu izraslu kosu koju mogu jednostavno vidjeti u obicnom ogledalu, sloj po sloj pomicem stapicem cetke za farbanje i premazujem. Nakon toga, nagnem glavu i utrljam vecu kolicinu boje u dio kose oko potiljka koji ne vidim. Sve ponovo jos utrljam da se sto bolje razmaze i upije. Rijetko ista prospem ili pokapim po sebi ili oko sebe, ali mi je svejedno najprakticnije u kupatilu. Spremim blaznica kojima cistim lice od boje koju nanosim blizu lica. Slicno sam radila i kad sam imala jako dugu kosu. Bojim samo izraslu kosu, ne nanosim boju na kosu koja je ranije bojena. Spremim nesto cime cu podici i skupiti kosu cim nanesem boju. Kvalitetnije rukavice na rukama obavezno.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1829 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

:thumbup: isto....nikakva nauka
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1830 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by zlo zlo »

farbati je lako, cijeli život se sama farbam..nije mi bio problem ni kad imala kosu do dupeta, posve sigurno mi nije ni sad s puno kraćom. ....nego žene hoćemo se krenut same šišati? :lol: :lol: :lol: :lol: ovi muški to redovno već rade.. gore od njih ne možemo sigurno :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1831 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

simpaticna frizura.. sam svoj majstor.. :-D

Dembele100
Posts: 86
Joined: 01/01/2020 21:18

#1832 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dembele100 »

ucenik1234 wrote: 19/02/2019 16:09 Lijep pozdrav, interesuje me koji su najbolji frizerski saloni za muško u Sarajevu, treba mi stručna ruka koja neće sfušeriti nego firno uraditi prelaze i korektno ošišati po ok cijeni? Ovo do sada što sam obilazio bilo je oscilacija podobrih... nije bitna ni cijena nego neću fušeraj
Druže, najjači momak kod nas u državi ti je Alen Demirović iz Alen's Barbershopa. U Robotu radi, samo nazovi i raspitaj se oko zakazivanja, jer mislim da se zakazuje samo ponedeljkom za predstojeću sedmicu, jer je vazda pun. O kvaliteti i usluzi da ti ne pričam, dovoljno ti je da uđeš na Instagram i pogledaš, a također dovoljan dokaz je da ide u Tursku svako malo da šiša Višću, Jojića, Miloševića, Robinha i ostale.

Kod njega ti je 30 ili 35 s bradom, tako nešto. Ako ti je skupo, onda odaberi nekog drugog iz Alen's. Također, ako gledaš samo da ti fade bude strahovit, onda pored Alena imaš i Rasemku Koljenović, djevojka kida.

Alen Demirović
Mirza Delić
Rasemka
Haris Šabotić iz Changea
Armin Biber (Alen's)

Eto ti malo detaljnije, pa malo proguglaj. Pozdrav.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1833 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by zlo zlo »

Image
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1834 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Zna li neko koliko se dugo cekaju termini kod Ensara (Hair by Character), da znam koliko unaprijed zvati?
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1835 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

Zna li neko gdje mogu nabaviti Redken preparate u Sarajevu (ili u BiH)???? Nazalost, stranica lookfantastic vise ne isporucuje redken u BiH :roll:


Nisrin, ako ovo vidis, please navedi mi svoja top 3 salona jer vidim da se razumijes dosta.

Ja sam nazalost imala kikseva, slusajuci prijedloge nekompetentnih i moram raditi korekciju, ali sacekacu septembar.

Meni nekako vecina tih salona, ukljucujuci i Ogledalce, rade nekako bapski. Ne prate trendove niti najmodernije tehnike. Niko ne radi “money piece” tehniku npr. a kladim se da ne znaju ni sta je to.
Samo pogledajte profile na instagramu: @dvcolour, @yogacolourist i @nickylazou

Ovi nasi frizeri nece nauciti ovo izgleda ni za milion godina. Zar bas niko ne zna da napravi fini pepeljasti bronde face framing balayage :(
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1836 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

ma kakvi nasi frizeri i tehnike, ne znaju ofarbati kosu u smedje umjesto u crno ili skoro crno, a kamoli sta drugo, strahovala sam opravdano sta ce biti kad budem imala dovoljno sijedih da se moram farbati, sad mi kosa vise nikad nece biti kao prije
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1837 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Da li koristite neke proizvode za zastitu od toplote (kad susite kosu)? Ako da, koje proizvode mozete preporuciti?
Citala sam na nekim forumima za nekakav Revlon Uniq One sprej koji svi hvale, da li je neko koristio i gdje se moze kupiti?
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1838 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

Ja za zastitu i lakse rascesljavanje koristim Matrix miracle creator. Ima ga kupiti u Frizerlandu.

Prije sam koristila revlon uniq1 ali ovaj Matrix mi je bolji.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1839 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Gdje si kupovala Revlon Uniq?
Prepostavljam da oba ne maste kosu i ne krute? I koja je cijena Matrix-a?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1840 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by P308 »

Dembele100 wrote: 20/04/2020 01:52
ucenik1234 wrote: 19/02/2019 16:09 Lijep pozdrav, interesuje me koji su najbolji frizerski saloni za muško u Sarajevu, treba mi stručna ruka koja neće sfušeriti nego firno uraditi prelaze i korektno ošišati po ok cijeni? Ovo do sada što sam obilazio bilo je oscilacija podobrih... nije bitna ni cijena nego neću fušeraj
Druže, najjači momak kod nas u državi ti je Alen Demirović iz Alen's Barbershopa. U Robotu radi, samo nazovi i raspitaj se oko zakazivanja, jer mislim da se zakazuje samo ponedeljkom za predstojeću sedmicu, jer je vazda pun. O kvaliteti i usluzi da ti ne pričam, dovoljno ti je da uđeš na Instagram i pogledaš, a također dovoljan dokaz je da ide u Tursku svako malo da šiša Višću, Jojića, Miloševića, Robinha i ostale.

Kod njega ti je 30 ili 35 s bradom, tako nešto. Ako ti je skupo, onda odaberi nekog drugog iz Alen's. Također, ako gledaš samo da ti fade bude strahovit, onda pored Alena imaš i Rasemku Koljenović, djevojka kida.

Alen Demirović
Mirza Delić
Rasemka
Haris Šabotić iz Changea
Armin Biber (Alen's)

Eto ti malo detaljnije, pa malo proguglaj. Pozdrav.
Vedad i Huso iz KS-a u Importanne centru. Odlicni momci! Meni vise Vedad odgovara ali i Huso je odlican. Isao kod Alena i stvarno je dobar je ali meni licno skup (30 KM je sa bradom a samo sisanje je 25 KM). Onda sam se prebacio kod Tahira (tada je radio kod Alena) i isto je momak skroz ok a jeftiniji ali mislim da vise ne radi tu. Kod njega je sisanje bilo 10.

Ipak, kod Vedada i Huse gotovo da nema razlike (ne pretjerujem, stvarno se potrude momci) a sisanje je 8 KM :D Ne znam ima li gdje jeftinije a da je pri tome stvarno dobro :D
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1841 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

no_sikiriki wrote: 06/06/2020 19:13 Gdje si kupovala Revlon Uniq?
Prepostavljam da oba ne maste kosu i ne krute? I koja je cijena Matrix-a?
Javi se Revlon BiH na instagramu. A ja sam ga kupovala s beautybaya, tu je nesto jeftiniji.

Oko 20-25 KM, a ima i njega na beautybayu.

Edit: uniq1 mozes poruciti i ovdje https://www.mojaapoteka-webshop.net/Pro ... MENT.shtml
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1842 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Hvala za info!
menekse1992
Posts: 64
Joined: 07/04/2014 21:21

#1843 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by menekse1992 »

Ja sam radila pramenove kod Aide na C. Vili. Pramenovi, sisanje i olaplex 150 KM. Koja je cijena inače u salonima? Nije bas ispalo kako sam htjela.
Dembele100
Posts: 86
Joined: 01/01/2020 21:18

#1844 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dembele100 »

P308 wrote: 06/06/2020 19:30
Dembele100 wrote: 20/04/2020 01:52
ucenik1234 wrote: 19/02/2019 16:09 Lijep pozdrav, interesuje me koji su najbolji frizerski saloni za muško u Sarajevu, treba mi stručna ruka koja neće sfušeriti nego firno uraditi prelaze i korektno ošišati po ok cijeni? Ovo do sada što sam obilazio bilo je oscilacija podobrih... nije bitna ni cijena nego neću fušeraj
Druže, najjači momak kod nas u državi ti je Alen Demirović iz Alen's Barbershopa. U Robotu radi, samo nazovi i raspitaj se oko zakazivanja, jer mislim da se zakazuje samo ponedeljkom za predstojeću sedmicu, jer je vazda pun. O kvaliteti i usluzi da ti ne pričam, dovoljno ti je da uđeš na Instagram i pogledaš, a također dovoljan dokaz je da ide u Tursku svako malo da šiša Višću, Jojića, Miloševića, Robinha i ostale.

Kod njega ti je 30 ili 35 s bradom, tako nešto. Ako ti je skupo, onda odaberi nekog drugog iz Alen's. Također, ako gledaš samo da ti fade bude strahovit, onda pored Alena imaš i Rasemku Koljenović, djevojka kida.

Alen Demirović
Mirza Delić
Rasemka
Haris Šabotić iz Changea
Armin Biber (Alen's)

Eto ti malo detaljnije, pa malo proguglaj. Pozdrav.
Vedad i Huso iz KS-a u Importanne centru. Odlicni momci! Meni vise Vedad odgovara ali i Huso je odlican. Isao kod Alena i stvarno je dobar je ali meni licno skup (30 KM je sa bradom a samo sisanje je 25 KM). Onda sam se prebacio kod Tahira (tada je radio kod Alena) i isto je momak skroz ok a jeftiniji ali mislim da vise ne radi tu. Kod njega je sisanje bilo 10.

Ipak, kod Vedada i Huse gotovo da nema razlike (ne pretjerujem, stvarno se potrude momci) a sisanje je 8 KM :D Ne znam ima li gdje jeftinije a da je pri tome stvarno dobro :D
Okej, poštujem. Samo kažem ko hoće i može da da toliko, Alen je no.1, u čitavoj zemlji. Ko prati modu i ko hoće da to bude vrhunsko. Kome je skupo, naravno ima jeftnijih, mada danas se dosta dižu cijene, što je meni i logično. Malo je 5,6,7 KM..

Svi kad počinju raditi kod Alena i u njegovim franšizama kreću od cenera, pa vremenom dižu cijene.

Za te momke ne znam, ali eto super da ti se sviđa.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1845 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Revlon sam ja nekada uzimala u apoteci Delfin kod Doma zdravlja Kumrovac.

Znate li ko radi botox kako treba?
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1846 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

no_sikiriki wrote: 10/04/2020 19:43 ma znam, nesto sam iscitavala oko tih brojeva na farbama itd., mislim da sam skontala koja boja farbe mi treba, odoh sutra u Frizerland pa valjda mi neko tamo pomogne da nadjem sta odgovarajuće, wish me luck, sutra se farbam ako nađem :D
meni je frizerka rekla da su pepeljasti tonovi cisti brojevi, npr 7.0, 6.0, 5.0 , dok recimo 6.3 im crveni pigment. ne znam je li kod svih farbi tako. tamno smedja bi bila neka 5.0 ( kod vecine proizvodjaca), naravno treba provjeriti u ponudjenoj paleti.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1847 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Pepeljasti su 1 iza tačke, znači 7.1, 8.1.
0 su bez odsjaja ikakvog znači čista boja. Piše sve na farbama.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1848 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

Nisrin wrote: 03/03/2020 15:07
girl wrote: 28/02/2020 11:21 nego kad smo vec kod kose da i ovdje spomenem mozda kome zatreba/ nakon puno trazenja sampona za kosu koja se masti kupila sam alverde za volumen neki i nije los / dosta mi je bolji od chlorane.

ali nikako da nadjem kakvu solidnu masku ili regenerator pa ako imate prijedloga - recite. ove sto kupim sve mi pravo elektrisu kosu.
frizeri predlazu kerastase ali fakat mi se ne placa 150 km za nesto sto mi mozda ne odgovara a niko ne daje neke uzorke pa da probam.
Imas talijansku keratinsku masku u DMu, u kutiji je smedjoj, oko 13KM i predivna kosa bude poslije nje...drzis je nekih 5-10min i lako se kosa rasceslja poslije :D Imam ja i AUSSIE, bezveze- bacila pare...a dobra je NASHI neispirajuca maska, ali 36KM..naprsces i divno mirise - na argan...
Sto se tice Alverde sampona, pokusala sam koristiti 3mj i kosa mi je bila doslovno ko PRASA..bezivotna i ruzna...mislila sam vrijeme ce pokazati svoje- ali nije :D
hvala Nisrin. je-l mislis na ove? https://www.mil-pop.com/maske-za-kosu/6 ... osu-500-ml ja sam prosle godine koristila na moru ove i bile su mi odlicne, ali nesto preko zime mi nikako nisu odgovarale.kosa mi se razvlacila kao zvaka od njih. sad je ljeto pa cu opet probati.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1849 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Meni je macadamia vrh za uništenu kosu.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#1850 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by cLo »

girl wrote: 05/08/2020 21:51
hvala Nisrin. je-l mislis na ove? https://www.mil-pop.com/maske-za-kosu/6 ... osu-500-ml ja sam prosle godine koristila na moru ove i bile su mi odlicne, ali nesto preko zime mi nikako nisu odgovarale.kosa mi se razvlacila kao zvaka od njih. sad je ljeto pa cu opet probati.
Nisam Nisrin, ali jeste, to je ta :D Ja ju koristim, meni je ok...Koristim i Banana Hair Food masku, odlična je i prekrasno miriše, sada je na sniženju u DM-u 10 km, uz nju koristim Banana Hair Food šampon, probaj nju, ako ti ne odgovara ova sa keratinom ;-)
Post Reply