Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1801 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Nisrin wrote: 27/01/2020 09:16 KAKO Glamur dobar?? Na slikama kada tek zavrse priznajem da je savrseno, jeste ikad vidjeli KOSU kod djevojke nakon prvog pranja kuci? Jeste vidjeli koliko nijansi se promijeni boja kose?! Jeste li pitali kakav materijal, kojeg brenda koriste??? Ne budite smijesni, vjerujte da je bolje dati vise novca za kvalitet...
Ja sam radila balayage u oktobru i osim izrastka kosa je jos uvijek "plava", a ne narandzasta ili kanarinac plava...

Vecina nabrojanih salona na zadnjim stranicama koriste jeftini blans i farbe od po par maraka, ili uzimaju neki noname blans od kilu i ocekujete neke dugorocne rezultate dobre, a zato i jeste jeftinije...nego, moj savjet, posto svako svoga konja hvali, da se javite i pitate sta koriste, koji brend i sve ce vam biti jasno gdje trebate otici! Jer osim dobrog koloriste i i nijansiranja, bitno je cime vam rade kosu, da ne hodate ko pola grada metlaste i IZGORENE kose! :skoljka:
Pošto nemam nekog velikog iskustva sa farbanjem, mozes li preporuciti dobar salon za farbanje (nista komplikovano, u smedje neke varijante) gdje znaju sta rade, te koriste kvalitetne proizvode i olaplex
?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1802 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

no_sikiriki wrote: 27/01/2020 10:01

Pošto nemam nekog velikog iskustva sa farbanjem, mozes li preporuciti dobar salon za farbanje (nista komplikovano, u smedje neke varijante) gdje znaju sta rade, te koriste kvalitetne proizvode i olaplex
?
Vise puta sam preporucivala pa mene napali da sam ja frizerka :D
A i jos su neke djevojke preporucivale i stavljale cak fotografije- i ja sam...
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1803 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Preporuka za NE FARBATI SE u salonu ML. Htjela prekriti sijede na svojoj tamno smedjoj kosi, dakle u prirodnu boju se ofarbati, izasla sa crnom kosom.
Sad mi valja prati i prati kosu i nadati se da ce se uskoro koliko-toliko isprati...
User avatar
piupiu
Posts: 16569
Joined: 05/01/2008 05:08

#1804 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by piupiu »

Za farbanje, Hair Republic. Toplo preporučujem nakon dugogodišnjeg lutanja od frizera do frizera (i to skupih), koji tamno-smedje interpretiraju kao crno, a pepeljasto-smedje kao žuto-narandžasto. :thumbup:
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1805 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Sunculish »

Za balajaz, fruzerski salon Madonna u GC na Ilidzi. 2x radila i oba puta prezadovoljna.
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1806 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

piupiu wrote: 28/02/2020 09:28 Za farbanje, Hair Republic. Toplo preporučujem nakon dugogodišnjeg lutanja od frizera do frizera (i to skupih), koji tamno-smedje interpretiraju kao crno, a pepeljasto-smedje kao žuto-narandžasto. :thumbup:
hvala puno za preporuku. Da li nekog konkretno frizera iz Hair Republic preporucujes, ili je svejedno?
jos mi ova frizerka prica kako ne postoji moja pepeljasto smedja boja :D
User avatar
piupiu
Posts: 16569
Joined: 05/01/2008 05:08

#1807 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by piupiu »

no_sikiriki wrote: 28/02/2020 09:49
piupiu wrote: 28/02/2020 09:28 Za farbanje, Hair Republic. Toplo preporučujem nakon dugogodišnjeg lutanja od frizera do frizera (i to skupih), koji tamno-smedje interpretiraju kao crno, a pepeljasto-smedje kao žuto-narandžasto. :thumbup:
hvala puno za preporuku. Da li nekog konkretno frizera iz Hair Republic preporucujes, ili je svejedno?
jos mi ova frizerka prica kako ne postoji moja pepeljasto smedja boja :D
Haris, salon je mali, mislim da rade samo on i još jedna djevojka.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1808 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

mene solidno ofarbao Ensar - farbanje i pramenovi, ja tako radila. svakako poslije narednog farbanja izrasta bude kao balayage :D

oko 125 km cini mi se s feniranjem, pisala sam vec negdje. kosa malo duza , nesto ispod ramena. boja se relativno dobro drzi mjesec i po . farbala sam i izrast jednom ali nemam pojma ko-lko sam platila. ovaj mjesec sam izrast ofarbala sama poslije gripe mi se nije islo u salon. naredni cu kod ensara opet ili ako ovdje nadjem koga da preporucujete vise.
ogledalce me nije dojmilo ni najmanje bez obzira na jako kvalitetne loreal-ove proizvode. tim vise sto je moja prosla frizerka godinama koristila loreal pa znam sta sve loreal moze (na zalost vise ne radi). za mene je ogledalce trenutno preskupo za djevojke koje slabo znaju sta da rade. mozda se poprave.

na feniranje sam par puta isla kod Nizame u madonni kod katedrale / ali ne radi vise tamo. bila je i jedna plava cini mi se aida, dobro je fenirala. a prosli put me zapala neka nova / s njom nisam na istoj talasnoj duzini. simpaticna ali se apsolutno nismo razumjele i izasla sam onakva kakvu sam je zamolila da me "NE isfenira tako". farbanje u madoni mi je proslo izrazito lose - ali jako davno - iako je senad radio pa sam zakljucila da je do farbe.
na instagramu mi dobro izgleda ona hair by seve ali kao da ovdje negdje procitah da su joj lose farbe.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1809 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

kazu da ima neka teta kod sex shopa na skenderiji koja dobro fenira i radi pramenove a nije puno skupa :D
nisam probala , ali planiram za pocetak na feniranje.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1810 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

nego kad smo vec kod kose da i ovdje spomenem mozda kome zatreba/ nakon puno trazenja sampona za kosu koja se masti kupila sam alverde za volumen neki i nije los / dosta mi je bolji od chlorane.

ali nikako da nadjem kakvu solidnu masku ili regenerator pa ako imate prijedloga - recite. ove sto kupim sve mi pravo elektrisu kosu.
frizeri predlazu kerastase ali fakat mi se ne placa 150 km za nesto sto mi mozda ne odgovara a niko ne daje neke uzorke pa da probam.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#1811 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Ramzess Veliki »

Meni je samo bitno da uticnica radi. :D
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#1812 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by frosty »

girl wrote: 28/02/2020 11:18 kazu da ima neka teta kod sex shopa na skenderiji koja dobro fenira i radi pramenove a nije puno skupa :D
nisam probala , ali planiram za pocetak na feniranje.
Ma đe to? :D Znaš li kako se zove salon? Tu bi mi bilo zgodno kad mi treba brzinsko feniranje, još ako je jeftino...top :D
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1813 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

frosty wrote: 02/03/2020 21:38
girl wrote: 28/02/2020 11:18 kazu da ima neka teta kod sex shopa na skenderiji koja dobro fenira i radi pramenove a nije puno skupa :D
nisam probala , ali planiram za pocetak na feniranje.
Ma đe to? :D Znaš li kako se zove salon? Tu bi mi bilo zgodno kad mi treba brzinsko feniranje, još ako je jeftino...top :D
ne znam Boga mi, ali su mi tako objasnili da je negdje kod sex shopa na skenderiji. preko puta ili uz taj shop.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1814 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

girl wrote: 28/02/2020 11:21 nego kad smo vec kod kose da i ovdje spomenem mozda kome zatreba/ nakon puno trazenja sampona za kosu koja se masti kupila sam alverde za volumen neki i nije los / dosta mi je bolji od chlorane.

ali nikako da nadjem kakvu solidnu masku ili regenerator pa ako imate prijedloga - recite. ove sto kupim sve mi pravo elektrisu kosu.
frizeri predlazu kerastase ali fakat mi se ne placa 150 km za nesto sto mi mozda ne odgovara a niko ne daje neke uzorke pa da probam.
Imas talijansku keratinsku masku u DMu, u kutiji je smedjoj, oko 13KM i predivna kosa bude poslije nje...drzis je nekih 5-10min i lako se kosa rasceslja poslije :D Imam ja i AUSSIE, bezveze- bacila pare...a dobra je NASHI neispirajuca maska, ali 36KM..naprsces i divno mirise - na argan...
Sto se tice Alverde sampona, pokusala sam koristiti 3mj i kosa mi je bila doslovno ko PRASA..bezivotna i ruzna...mislila sam vrijeme ce pokazati svoje- ali nije :D
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1815 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Ako se permanentna farba vrlo brzo ispire, da li je to do kose (da jednostavno ne prima farbu dobro) ili do frizera/kvaliteta farbe?

U mom slucaju, kosa mi je ispala pretamna (crna) kad sam se farbala u tamno smedje, te sam citala da je treba sto vise prati nakon farbanja, pa sam to i ucinila, (farbala se prije 7 dana), i stvarno u roku od 7 dana mi je kosa opet tamno smedja sto sam i htjela. Samo sto je fazon sto sad pramenovi koji su bili sijedi nisu tamno smedji nego svijetlo smedji koji naginju ka narandzastoj, (srecom samo je par pramenova takvih) ali se bojim kako dalje budem prala kosu hoce li biti jos svjetlije ili se cak vratiti na sijedu :D
Lila 82
Posts: 3
Joined: 01/01/2020 18:55

#1816 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Lila 82 »

Lijep pozdrav jel ima neko u Sarajevu da otkupljuje prirodnu kosu
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1817 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Ima li ko da koristi neku tamno pepeljasto smeđu farbu koju može preporučiti? (bas tamno smeđe, ne crno)

S obzirom na nedostatak frizera moram se sama ofarbati ali apsolutno moram potrefiti boju jer mi je kosa već oštećena od prethodnog pogrešnog farbanja. Gledala sam na youtube razne recenzije ash brown ili cool brown boja (pepeljasto smeđe) i koja god mi se svidjela (znaci da nema nikakve crvene ili narandzaste tonove) nisam mogla naći kod nas, dakle nema Garnier Nutrisse ili Loreal Feria i sl...
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1818 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Bluemore »

no_sikiriki wrote: 09/04/2020 17:00 Ima li ko da koristi neku tamno pepeljasto smeđu farbu koju može preporučiti? (bas tamno smeđe, ne crno)

S obzirom na nedostatak frizera moram se sama ofarbati ali apsolutno moram potrefiti boju jer mi je kosa već oštećena od prethodnog pogrešnog farbanja. Gledala sam na youtube razne recenzije ash brown ili cool brown boja (pepeljasto smeđe) i koja god mi se svidjela (znaci da nema nikakve crvene ili narandzaste tonove) nisam mogla naći kod nas, dakle nema Garnier Nutrisse ili Loreal Feria i sl...
Kontaktiraj svog Frizera i pitaj za savjet
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1819 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Nažalost nemam koga kontaktirati jer sam se prvi put farbala kod frizera nedavno (prvi put joj otisla na neciju preporuku) i ona me je ofarbala u pogresnu boju, tako da ne bih nju pitala.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1820 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Uvijek su ti crveni tonovi tu....zato se boje mjesaju i frizer to zna....ja sam muku s tim mucila i farbam se ovom i budem bez crvenila
Image
no_sikiriki
Posts: 17052
Joined: 11/12/2012 13:21

#1821 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

ma znam, nesto sam iscitavala oko tih brojeva na farbama itd., mislim da sam skontala koja boja farbe mi treba, odoh sutra u Frizerland pa valjda mi neko tamo pomogne da nadjem sta odgovarajuće, wish me luck, sutra se farbam ako nađem :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1822 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by iceman ze »

uglavnom je ovdje zenska prica, al' prvi sam dan uzeo masinicu, cesalj, makaze 5",pokazno ogledalo i opleti. Jedini sam dosao osisan na posao :D svi nesto kukaju....sto bi rekao ona treniraj p...m :-)

viva Frizerland :wink:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1823 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by VenomousV »

iceman ze wrote: 10/04/2020 20:22 uglavnom je ovdje zenska prica, al' prvi sam dan uzeo masinicu, cesalj, makaze 5",pokazno ogledalo i opleti. Jedini sam dosao osisan na posao :D svi nesto kukaju....sto bi rekao ona treniraj p...m :-)

viva Frizerland :wink:
ja sam uspjesno osisala co'jeka :D
jos samo da on nauci farbat' i bice dobro :lol:

kad smo kod farbanja, imate li neke tips kako se sama ofarbati? duga mi je kosa i do sad me farbala mama, ja samo prednji dio, al' mi je vakat da se farbam i ne znam kako bih mogla sama :|
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1824 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Trebas imati ogledalo- ako je moguce - otraga. zid iza..... i vrlo je jednostavno- licno iskustvo..
..Image
Last edited by moonca on 10/04/2020 21:10, edited 1 time in total.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1825 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by iceman ze »

Imam veliko ogledalo preko pola zida, supruga dizajnirala :mrgreen:, a ja kupio pokazno, malo je teze bilo masinicom sam sa zadnje strane :) kontra odraz u ogledalu :-)


Ima dosta videa na yt kako se sam osisati :skoljka:
Post Reply