Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1751 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Ja ostavim ...e sad trebal il ne :-) necemo diskutovat
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1752 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Ostavlja se, ko god te ''dirne''- djevojci koja pere kosu -do 2 KM...a ko sisa ili farba.. ~ 15 %- bila vlasnica
ili ne.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1753 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Red je ostaviti, posebno jer radnici ili praktikanti jaaaako malo zaradzuju, pa je red pocastiti ih, posebno ako su to zasluzili!
Ostavim i ljubaznim ugostiteljima, tako i frizerima..
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#1754 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Koja je uobicajena cijena farbanja samo izrastka (sijedih)? (I ako sam doneses farbu)
Suprugu dojadilo, veli nisam ti ja frizerka :D
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1755 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MaksprotivMarksa »

kazo wrote:Maks kako prodje?
Bio sam jednom i necu vise, doslo me sve 25 maraka, usluga je korektna, ali nista posebno i drugacije, brico u mahali uradi isti posao za cenera, momci su kulturni i korektni, mozda sam i ja malo prestario pa ne furam ove nove frizurice, sve u svemu, 5/10.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1756 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Imaju VRHUNSKI frizeri u Hrasnom, na Trgu heroja, GoodLook, iskljucivo za muskarce...
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#1757 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Queen_of_hearts »

Pitanje,
Imam dugu, relativno tanku, nefarbanu prirodnu kosu, pomalo "cupave" strukture (i ravna i kovrdzava u isto vrijeme) i hocu da malo promijenim frizuru.
Trazim frizera koji zna sisati takvu kosu. Ne feniram se, ne stavljam nista na kosu, cak ni fen ne koristim, niti namjeravam poceti.
Znaci, samo dobar rad makazama, nikakve privremene instalacije i nesto sto zahtjeva moj angazman.
Znate li preporuciti nekog takvog, cijena nije faktor?

Hvala
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1758 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Bolje na blef idi, jer svako ce preporuciti svog frizera, a onda ce drugi da tog frizera popljuju...tako to bude svaki put...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1759 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

To da, ako je prijateljici kosa dobro uradjena , ne znaci da ce i tvoja- ne da je frizer 'sfuserio' jednostavno kvalitet kose ne daje isti rezulatat.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#1760 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Queen_of_hearts »

To stoji :|
Idem sutra u najblizi frizeraja na pauzi, pa sta bude...
Steta sto na slikama na fb, nikad ne objavljuju neke frizure, vecinom su to bojenja, stiliziranja i sl...pa da covjek bar ima ideju, sta neko "od glave zna uradit"....
Anyway....narasce kako god :lol:
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1761 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

.
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1762 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by muha_sa »

semmy wrote:.
:kiss: :kiss: :kiss:
User avatar
zovi_me_crvena
Posts: 9
Joined: 11/08/2018 19:40

#1764 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by zovi_me_crvena »

anida_s wrote: 27/12/2018 14:44 Ja imam preporuku za djevojku baš za premanove, fantastično radi. Evo njen instagram profil. Možda budeš morala dugo čekati jer je baš tražena. https://www.instagram.com/sevehairartist/
nasla sam joj stranicu na fb, ali nema adrese ni telefona. zna li iko koliko kostaju pramenovi kod nje i gdje se nalazi salon?
Kokica123
Posts: 30
Joined: 16/07/2018 12:45

#1765 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kokica123 »

Ne znam je li tema aktivna, ali vrijedi pokusati. Gdje ima dobar frizer u Sarajevu? Vec 3 god radim plave pramenove i samo sam bila zadovoljna djevojkom koja je radila u Charlyes ili kako vec na Otoci. Salon zatvoren nazalost. Otiala u Record dobila rane po glavi. Otisla na korekciju i tu mi je djevojka predobro pramenove uradila. Narucila se nedavno i ni blizu kako sam htjela. Pramenovi siroki, nisu od korijena, donjo dio kose mi skorz plav ali nekakve nijanse boze sacuvaj. I moram opet. Cula sam da je giselle dobar. Kako se krecu cijene tu? Inace sam uvijek placala 80-90, to mi je malo skupo ako cu raditi na svakih mj dana pramenove. I je li neko radio pramenove na kapu? Mozda s tim da pokusam.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1766 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Kapa prevazidjena prije 15 godina, jako nezgodno za uraditi dobre pramenove, jer se izvlaci pramen nasumicno, nema nekog normalnog redoslijeda, nekad povuce 1cm sa strane, po meni uzasno ...i debelo!
Svi preporucujemo one sa kojima smo zadovoljni, drugim rijecima svako svoga konja hvali :D
I nije bitno samo dobro pramenove uraditi, bitno je da kad izrastaju ne bude ruzan prijelaz, sto znaci treba uraditi i dobro nijansiranje i preliv kvalitetan...a plavi pramenovi su najnezgodniji jer "gore kosu" - blans+ hidrogen..ja radim balayage 2x godisnje, nemam sijede i to mi najvise odgovara...ali mi radi ponavljanja balayage-a (jer ja hocu svjetlije) stavlja hidrogen 4%, a cula sam da pojedini na vec uradjeno stavljaju 8 ili 12% ...ja bih ostala bez kose doslovno,a ovako mi nikad spaljena kosa nije niti izgleda nezdravo krajevi, iako je doooosta tanka i mrsi se...
Za pomenute salone zaista ne znam kako rade...meni je najbitnije da ko radi ima iskustva, da uradi kako hocu jer sam teska musterija i da radi sa kvalitetnim materijalom, a ne materijalom koji uzima na kilu budizasto!
Kokica123
Posts: 30
Joined: 16/07/2018 12:45

#1767 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kokica123 »

Slazem se s tobom oko kvaliteta. Ja uvijek radim s olaplexom pa mi kosa i nije ostecena toliko. Razmisljala sam o balayage bas zbog izrastka, ali nisam sigurna jer zelim da je sve plavo. Frizerka mi je rekla da pramenove ponovim za nekih 6 mj, da se oporavi do tad. A izmedju toga preliv raditi. S prelivom bih mozda pokusala i kuci da znam kako se pravi :roll: opet bitnije mi je da mi ostane kosa i da bude zdrava nego boja, ali...
Kokica123
Posts: 30
Joined: 16/07/2018 12:45

#1768 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kokica123 »

I meni uvijek stave i blans i hidrogem 12%, ali s olaplexom se stvarno ne osteti kosa. Dosta mi je gusta i duga. Ali prije par godina sam sama eksperimentiaala s kosom i imala sam crnu kanu. Poslije toga u 7 dana dva puta sama stavila blans, onda opet kanu, pa opet blans... Dobro je pa ja ikako imam kose, sta sam joj sve radila. Uz to se skoro svakodnevno peglam. Toga se ne mogu odreci. Gdje radis balayage i koliko placas? Kako je s izrastkom?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1769 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Zasto si stavljala kanu?
Kokica123
Posts: 30
Joined: 16/07/2018 12:45

#1770 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kokica123 »

Ne znam. Bila sam mladja i vjerovala da ce biti ljepsa od kane kako se to govorilo. Rijesila sam se je napokon i kanu definitivno nikad vise.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1771 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Kokica123 wrote: 18/12/2019 12:52 I meni uvijek stave i blans i hidrogem 12%, ali s olaplexom se stvarno ne osteti kosa. Dosta mi je gusta i duga. Ali prije par godina sam sama eksperimentiaala s kosom i imala sam crnu kanu. Poslije toga u 7 dana dva puta sama stavila blans, onda opet kanu, pa opet blans... Dobro je pa ja ikako imam kose, sta sam joj sve radila. Uz to se skoro svakodnevno peglam. Toga se ne mogu odreci. Gdje radis balayage i koliko placas? Kako je s izrastkom?
Na vec uradjene pramenove 12%?? Ok ako je dio oko izrastka, ali cijelom duzinom NEEEE...nema sanse da je zdrava ni sa olaplexom...
Nemoj peglati svakodnevno, a ako bas moras, koristi zastite...ali bolje da uradis keratinsko ispravljanje, 3-6 mj ti ostane ravna i "isfenirana"...

Ja ne placam balayage ali bi bio oko 90KM...sa sisanjemm feniranjem na moju duzinu, srednje duga kosa+ cijena je drugacija ako radis povrsinske, drugacija ako radis cijelu kosu- ja sad imam na cijelu kosu, ali je moja kosa tanka i mrsi se..uploadovala sam fotografiju i tu mozes vidjeti kako izgleda kod mene...izrastak je OK, kad izrasta nije onaj nagli izrastak kao od farbe sto bude,jer upravo je to bit balayage pramenova...nema "jasne krute linije"...
Kokica123
Posts: 30
Joined: 16/07/2018 12:45

#1772 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kokica123 »

Pa samo na izrastak naravno. Znam ako mi na blajganu kosu stave blans ili 12% hidrogen da ce biti spaljena. Problem su mi vrhovi i tu ima tamnijih pramenova. Niti smedji niti plavi. Neka nedefinisana boja, ali moram ostaviti tako jer blans ne smijem staviti na vrhove. Problem je i izrastak. Ne zelim raditi pramenove na svakih mj dana, zato sam i pitala za balayage. Ali opet bih da mi cijela kosa bude plava... Frizerka mi je rekla da je najbolje da sada ostavim tako, da je malo oporavim i onda za par mj ce prefarbati vrhove. Kosa mi je stvarno cudna, da je ispeglam moram proci pramen 3.4 puta i tp 230 stepeni. Inace se nece ispraviti, iako mi je pegla nova i jaka. Koristim zastitu, ali nisam sigurna vjerujem li u nju. Kako se pravi preliv za kosu? Uradila bih to sama, da i to ne placam jos.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1773 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Kokica123 wrote: 19/12/2019 11:14 Ne znam. Bila sam mladja i vjerovala da ce biti ljepsa od kane kako se to govorilo. Rijesila sam se je napokon i kanu definitivno nikad vise.
Kako sam shvatila- ti si mijesala
Poslije toga u 7 dana dva puta sama stavila blans, onda opet kanu, pa opet blans..
.. - nije preorucljivo kanu mijesati s farbama- kosu ili samo farbas ili samo kaniras.(ako hoce nakon kane farbu- moras kanu skinuti ..pranje limunovim sokom )

Ja koristim kanu -godinama, nikada farbu nisam koristila - i zadivoljna sam . No, ne radim te varijacije koje ti hoces.
Kokica123
Posts: 30
Joined: 16/07/2018 12:45

#1774 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kokica123 »

To sa kanom je davno bilo. Ne bih se vise nikas usudila da se ofarabam njom. I ja sam sve sama radila. Prvo kada, zatim blans pa sve tako. Na kraju dva puta stavila blas i ofarabala se u smedje kao podlogu i onda se pocela farbati u plavo kod frizera.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1775 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by banjaluka078 »

moonca wrote: 19/12/2019 18:07
Ja koristim kanu -godinama, nikada farbu nisam koristila - i zadivoljna sam . No, ne radim te varijacije koje ti hoces.
Moonca, kakav tip kose imaš, pa si tako zadovoljna? Kosa mi je tanka i jako brzo se masti, perem je svaka 2-3 dana, s tim da je trećeg vezana u rep. Kojom brzinom ti se ispere kana, koliko često bojiš kosu? Razmišljam da batalim farbe i da pređem na kanu, nekad davno su mi govorili da očvrne kosu i isuši tjeme, ali sad čujem i čitam neka totalno oprečna mišljenja, od "super" do "uništila kosu". Možda ima neke veze s tim da je većina kana na našem tržištu nekog "žnj" porijekla i kvaliteta. Doduše, u gradu mi je dostupan Lush, vjerujem da je kod njih kvalitetnija. Nikako da odlučim, jer znam da kasnije farba na kanu ide teže.
Post Reply