NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#1 NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by X2000 »

Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#2 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by Area_51 »

X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Koja lokacija, povrsina, spratnost. pa cemo vidjeti, nam Zeca dobro
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#3 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by Eshek »

X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Moju kuću (upravo to, "moderna varijanta tradicionalne Bos. kuće") je radio Gološ (tako mi se čini), i mogu reći da nije ispalo nakaradno. Moglo je i gore :D
Last edited by Eshek on 15/09/2007 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#4 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by Phia »

Eshek wrote:
X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Moju kuću je radio Gološ, i mogu reći da nije ispalo nakaradno. Moglo je i gore :D
:-)
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#5 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by Umjetnik a »

Eshek wrote:
X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Moju kuću (upravo to, "moderna varijanta tradicionalne Bos. kuće") je radio Gološ (tako mi se čini), i mogu reći da nije ispalo nakaradno. Moglo je i gore :D
Eshek, ko je taj Gološ

Zec vs Vuk, ja sam ipak za lisicu
:D :D :D :D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by mIRCerka »

X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
http://www.bhmobile.ba imenik
Vuk


Amir


(033) 208-832


VIŠNJIK 9



:-D
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#7

Post by Guevara »

Golos,Zec...svi su ti oni preskupi...A mislim da su Zec i Vuk ista osoba:)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

Guevara wrote:Golos,Zec...svi su ti oni preskupi...A mislim da su Zec i Vuk ista osoba:)
Amir Vuk nosi nadimak Zec :D tako da si u pravu
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#9 Zec vs Vuk

Post by X2000 »

Znam da je Amir Vuk Zec jedna te ista osoba. Al zar ovo nije odlican marketing. I ko kaze da sam mislila na Amira kad sam napisala Zec vs. Vuk. hahaha.
U svakom slucaju, da cujem o tom Golosu??? Imal Zec Vuk uopce konkurencije???
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Zec vs Vuk

Post by mIRCerka »

X2000 wrote:Znam da je Amir Vuk Zec jedna te ista osoba. Al zar ovo nije odlican marketing. I ko kaze da sam mislila na Amira kad sam napisala Zec vs. Vuk. hahaha.
U svakom slucaju, da cujem o tom Golosu??? Imal Zec Vuk uopce konkurencije???
zec vuk projektovanje - keywords za Amira...

:D
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#11 Re: Zec vs Vuk

Post by ragib »

X2000 wrote:Znam da je Amir Vuk Zec jedna te ista osoba. Al zar ovo nije odlican marketing. I ko kaze da sam mislila na Amira kad sam napisala Zec vs. Vuk. hahaha.
U svakom slucaju, da cujem o tom Golosu??? Imal Zec Vuk uopce konkurencije???
predavao je golos prije na gradjevinskom fakultetu visokogradnju sada ga je hadrovic zamjenio. Cini mi se da je hadrovic projektovao onu dzamiju na c.vili i na kobiljoj glavi.
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#12

Post by legionarka »

onda hadrovicu treba oduzeti dozvolu za rad
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#13

Post by EI Presidente »

Kome treba mlad, a sposoban i kreativan arhitekt - Mehmed Pasic - nema dalje.
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#14 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by zmijaIzmaj »

Eshek wrote:
X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Moju kuću (upravo to, "moderna varijanta tradicionalne Bos. kuće") je radio Gološ (tako mi se čini), i mogu reći da nije ispalo nakaradno. Moglo je i gore :D
eshek, jel ti tvoja kouca ona na alifakovcu? :D :D ako jest, dobra pravo, cini mi se da je bas golos radio :D ...

ma skupi su vam ti golos, zec :oops: poznajem jednu vrhunsku, mladu arhitekticu (jest da nismo u najboljim odnosima :D :D ) ali nisam ja zlopamtilo, mogu te uputiti na nju...bila je najbolji student u posljednih 10 godina :oops:
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#15

Post by ifbbpro »

Ja mislim da je Golos projektovao Bosmal, Merkur.. ??
Negdje sam cuo, al ne bih volio tvrditi, nisam siguran.
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#16 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by X2000 »

Eshek wrote:
X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
Moju kuću (upravo to, "moderna varijanta tradicionalne Bos. kuće") je radio Gološ (tako mi se čini), i mogu reći da nije ispalo nakaradno. Moglo je i gore :D
Razmisljam o kuci prizemlje i sprat, sve ukupno oko 180 m2.
Ustvari, imam jedan tipski projekt koji mi se svidio kao ideja, a mislim da bi bio dobra podloga za nesto u modernom bosanskom stilu.
Interesuje me kolke su cijene projekata kod Zeca. Eto, nek' 180 m2, P+S bude neki okvirni orijentir.
Gdje Zec trenutno radi, na kojem projektu? I zasto ga uopce zovu zec ako je Vuk? ;)[/quote]
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#17

Post by Guevara »

E ovako imas Golosa starijeg on ti je gradjevinac, ali mu je sin Sead Golos arhitekta i taj koji projektuje sve jace projekte po gradu, zaslugom ili ne. Nije los tip, ali opet kazem, posto je na "dobrom" glasu i cijene su mu vece ,ali opet nikad se ne zna, sve zavisi od objekta. Pasic, onako, nisam bas neki ljubitelj njegovih objekata, ali opet, svako ima svoj ukus. Hadrovic, niposto, iako je "nazalost" dekan Arh, fakukteta, to ne znaci da je dobar arhitekta. Ima dosta manjih ateljea koji rade jako fine projekte, nisu toliko popularni ali su sasvim ok i mnogo pristupacniji. Eto nadam se da sam nesto pomogao,

Pozdrav!

P.s. Kvadratni metar izvedebenog projekta ti je manje vise 10-15KM. Kod nekih je i skuplje.
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#18

Post by Guevara »

legionarka wrote:onda hadrovicu treba oduzeti dozvolu za rad
Potpisujem! :-D
anamo 'vamo
Posts: 190
Joined: 10/09/2007 22:20
Location: anamo 'tamo

#19 Re: Zec vs Vuk

Post by anamo 'vamo »

X2000 wrote:Znam da je Amir Vuk Zec jedna te ista osoba. Al zar ovo nije odlican marketing. I ko kaze da sam mislila na Amira kad sam napisala Zec vs. Vuk. hahaha.
U svakom slucaju, da cujem o tom Golosu??? Imal Zec Vuk uopce konkurencije???
ima, Crvenkapica! :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#20

Post by homo_sapiens »

kontaktiraj dia Mufid Garibija s Vratnika u Sarajevu. Uposlen u Hidrometereološkom zavodu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by mIRCerka »

X2000 wrote: Gdje Zec trenutno radi, na kojem projektu? I zasto ga uopce zovu zec ako je Vuk? ;)
to ime mu je dala njegova raja iz Takovske... :-) kad su igrali fudbala.... :-D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#22 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by Eshek »

zmijaIzmaj wrote:
Eshek wrote:Moju kuću (upravo to, "moderna varijanta tradicionalne Bos. kuće") je radio Gološ (tako mi se čini), i mogu reći da nije ispalo nakaradno. Moglo je i gore :D
eshek, jel ti tvoja kouca ona na alifakovcu? :D :D ako jest, dobra pravo, cini mi se da je bas golos radio :D ...

ma skupi su vam ti golos, zec :oops: poznajem jednu vrhunsku, mladu arhitekticu (jest da nismo u najboljim odnosima :D :D ) ali nisam ja zlopamtilo, mogu te uputiti na nju...bila je najbolji student u posljednih 10 godina :oops:
NJET ALJIFAKOVAC :oops: :D Moju nem'reš viđat s džade :D

Generalno, mislim da Gološ i ne radi tako loše i nisam mu mogao naći nekih mahana, ali mislim da je poskup.
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#23 Re: Zec vs Vuk

Post by ibrik »

ragib wrote:
X2000 wrote:Znam da je Amir Vuk Zec jedna te ista osoba. Al zar ovo nije odlican marketing. I ko kaze da sam mislila na Amira kad sam napisala Zec vs. Vuk. hahaha.
U svakom slucaju, da cujem o tom Golosu??? Imal Zec Vuk uopce konkurencije???
predavao je golos prije na gradjevinskom fakultetu visokogradnju sada ga je hadrovic zamjenio. Cini mi se da je hadrovic projektovao onu dzamiju na c.vili i na kobiljoj glavi.
Ako je projektovao dzamiju na c.vili definitivno nije covjek koji zna uraditi nesto u bosanskom stilu, a po meni nema ni nekog ukusa u projektovanju i arhitekturi...pogledaj samo dzamiju na c.vili i sve ce ti biti jasno...svaka mi je dzamija lijepa, ali ova je definitivno jedna od najneskladnijih koje sam vidio i posjetio, a dzamije kao arhitektonski objekti su mi opsesija...
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#24

Post by X2000 »

hvala za informacije o cijenama. neko je spomenuo manje projektne biroe u gradu, manje poznate i jeftinije a jednako dobre. mozel informacija konkretnije - kako se zovu ti biroi? gdje su u gradu? ko tamo radi?

sto se tice dzamije na cvili, slazem se da je tako-tako. mada mi se od svega na toj dzamiji svidja loptasta kupola, al se ne uklapa bas u onaj ambijent kockastih sivih stambenih zgrada socijalizma. osim toga. zar ne bi svaka dzamija trebala imati avliju? sadrvan i tome slicno.

a sto se tice zeca, tj. vuka - jel to bio hitar na terenu ko zec??? :-)
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#25

Post by ins »

Amir Vuk (Vinoteka, Termag, VF korea restoran,...)
Nedzad Hrelja (Orange, i jos nesto dobro al da me ubijes ne mogu da se sjetim...)
Sead Golos (BBI, Merkur, Hotel Evropa, Pivnica,...)
Igor Grozdanic (Alta centar,...)
Mladen Gvozden (Papagajka :-) , Vila u Bakarevicevoj, Austrijska ambasada,...)

E sad, od ovih mislim da niko nema vremena da radi privatne kuce, osim ako se ne radi o necemu vanserijskom.
Post Reply