Najbolje profitirati od investicija u BiH.

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#1 Najbolje profitirati od investicija u BiH.

Post by Retro0000 »

Na nekim privrednim vebstranicama se objavljuju informacije da u BiH sljedećih godina se očekuju najveće posljeratne investicije i biti će još veće od rekordne 2007 godine. Šta me interesira kako obični čovjek ko ja može od toga da postane pobjednik(mislim izvuče najveću korist)? Treba li se kupiti nešto šta će tim investitorima biti potrebno ko ... ili prodati nešto šta će izgubiti svoju vrijednost naprimjer ...? Šta me isto interesuje hoće li siromašni ljudi u naciji imati išta od većih investicija?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: Najbolje profitirati od investicija u BiH.

Post by Haris.ba »

Na kojim privrednim stranicama najavljuju investicije?
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#3 Re: Najbolje profitirati od investicija u BiH.

Post by Retro0000 »

Haris.ba wrote: 06/05/2021 10:45 Na kojim privrednim stranicama najavljuju investicije?
Naprimjer na ovoj njemačkoj vebstanici https://de.statista.com/outlook/co/wirt ... erzegowina objavljuje unutra ovaj tekst o BiH
'Im Jahr 2023 werden sich die Gesamtinvestitionen voraussichtlich auf 4,10 Mrd. € belaufen." i šta na bosanskom jeziku znači cijele investicije će najvjerovatnije stići u 2023 godini na 4,10 milijardi Eura. Ta investicija je rekordna jer 2007 je bilo manje ulaganja u BiH i ne mogu još više informacija o privrednim stranicama pisati jer tema može biti izbrisana zbog razloga da sam htio praviti reklamu za njih sa otvaranjem teme.
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#4 Re: Najbolje profitirati od investicija u BiH.

Post by geralt »

Direktno ces profitirati ako te njemacki investitor zaposli u svojoj novoj bosanskoj firmi, ili ako mu prodas zemljiste, ili ako tvoja firma dobije posao da mu gradi objekat ili da mu pruza neku uslugu ili proizvod. Generalna korist za drustvo je indirektna - manje ljudi na birou, vise para u budzetima i penzijskim fondovima.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#5 Re: Najbolje profitirati od investicija u BiH.

Post by Haris.ba »

Retro0000 wrote: 06/05/2021 15:32
Haris.ba wrote: 06/05/2021 10:45 Na kojim privrednim stranicama najavljuju investicije?
Naprimjer na ovoj njemačkoj vebstanici https://de.statista.com/outlook/co/wirt ... erzegowina objavljuje unutra ovaj tekst o BiH
'Im Jahr 2023 werden sich die Gesamtinvestitionen voraussichtlich auf 4,10 Mrd. € belaufen." i šta na bosanskom jeziku znači cijele investicije će najvjerovatnije stići u 2023 godini na 4,10 milijardi Eura. Ta investicija je rekordna jer 2007 je bilo manje ulaganja u BiH i ne mogu još više informacija o privrednim stranicama pisati jer tema može biti izbrisana zbog razloga da sam htio praviti reklamu za njih sa otvaranjem teme.
Pa nije reklama neke firme. Vec informacije o investicijama opcenito. Slobodno postavi.
Post Reply