najbolje pivo?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#26 Re: Najbolje pivo

Post by Dendrlix »

Dvoguza!

:D
User avatar
šrilančananin
Posts: 450
Joined: 06/07/2013 12:36

#27 Re: Najbolje pivo

Post by šrilančananin »

Kosato wrote:Samo nek je piva Hladna, Tocena i velika Krigla - ostalo je nebitno :D
I otvorena.
User avatar
Gusztav
Posts: 523
Joined: 10/12/2009 09:04

#28 Re: Najbolje pivo

Post by Gusztav »

kisni indijanac wrote:Image

Uploaded with ImageShack.us
Potpis.
velaxsa
Posts: 377
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#29 Re: Najbolje pivo

Post by velaxsa »

Warsteiner #1
Image

Uploaded with ImageShack.us

Becks#2

Bavaria #3

Grolsch #4
Last edited by velaxsa on 08/08/2013 12:55, edited 2 times in total.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#31 Re: Najbolje pivo

Post by frngla »

Erdinger i Kapuziner su mi top dvije, meni najdraže! (doduše to su pšenične mutne)
Idemo :D Budweiser (Češka), Krombacher, Berliner Kindl, Becks, Paulaner (pšenično), Kozel (češka), Krušovice (Češka), Corona... Od domaćih jedino Sarajevsko Premium i Jelen, ostalo nije vrijedno pomena...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Najbolje pivo

Post by _BataZiv_0809 »

Iako sam prestao biti pivopija, imam poprilicno staza :D Nekako mi je vecina piva dobra kad je prva u nizu i odgovarajuce temperature :D

Od domacih preferiram Nektar, Pan Zlatni, Jelen i Niksicko

Od stranih Stella, Heineken, Erdinger i Paulaner.

U zadnje vrijeme popijem jednu, maksimalno dvije,a ako krenem dalje onda prelazim ili na radlere ili na zescu. Jbg od pive uvijek imam jeben mamurluk, glavobolju zbog dehidracije (kad se prvi put popisas, usao si u masinu :D ) i zenski svijet tjeras zadahom a la superhik.

Preso' na vino :lol:
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#33 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »

Kosato wrote:Samo nek je piva Hladna, Tocena i velika Krigla - ostalo je nebitno :D
:thumbup:

To je to , potpisujem sve sto je napisano !
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#34 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »

_BataZiv_0809 wrote:Iako sam prestao biti pivopija, imam poprilicno staza :D Nekako mi je vecina piva dobra kad je prva u nizu i odgovarajuce temperature :D

Od domacih preferiram Nektar, Pan Zlatni, Jelen i Niksicko

Od stranih Stella, Heineken, Erdinger i Paulaner.

U zadnje vrijeme popijem jednu, maksimalno dvije,a ako krenem dalje onda prelazim ili na radlere ili na zescu. Jbg od pive uvijek imam jeben mamurluk, glavobolju zbog dehidracije (kad se prvi put popisas, usao si u masinu :D ) i zenski svijet tjeras zadahom a la superhik.

Preso' na vino :lol:
Malo skretanje sa teme, zbog preporuke jedne vrste vina :wink: obavezno probaj Tikves T'Ga Za Jug .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35 Re: Najbolje pivo

Post by _BataZiv_0809 »

CHiLL wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Iako sam prestao biti pivopija, imam poprilicno staza :D Nekako mi je vecina piva dobra kad je prva u nizu i odgovarajuce temperature :D

Od domacih preferiram Nektar, Pan Zlatni, Jelen i Niksicko

Od stranih Stella, Heineken, Erdinger i Paulaner.

U zadnje vrijeme popijem jednu, maksimalno dvije,a ako krenem dalje onda prelazim ili na radlere ili na zescu. Jbg od pive uvijek imam jeben mamurluk, glavobolju zbog dehidracije (kad se prvi put popisas, usao si u masinu :D ) i zenski svijet tjeras zadahom a la superhik.

Preso' na vino :lol:
Malo skretanje sa teme, zbog preporuke jedne vrste vina :wink: obavezno probaj Tikves T'Ga Za Jug .
Preporuke rado prihvatam i dajem :thumbup: Hvala puno. Inace imamo vinarsku temu, pa tamo mozemo razmijeniti iskustva :wink:
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#36 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »

_BataZiv_0809 wrote:
CHiLL wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Iako sam prestao biti pivopija, imam poprilicno staza :D Nekako mi je vecina piva dobra kad je prva u nizu i odgovarajuce temperature :D

Od domacih preferiram Nektar, Pan Zlatni, Jelen i Niksicko

Od stranih Stella, Heineken, Erdinger i Paulaner.

U zadnje vrijeme popijem jednu, maksimalno dvije,a ako krenem dalje onda prelazim ili na radlere ili na zescu. Jbg od pive uvijek imam jeben mamurluk, glavobolju zbog dehidracije (kad se prvi put popisas, usao si u masinu :D ) i zenski svijet tjeras zadahom a la superhik.

Preso' na vino :lol:
Malo skretanje sa teme, zbog preporuke jedne vrste vina :wink: obavezno probaj Tikves T'Ga Za Jug .
Preporuke rado prihvatam i dajem :thumbup: Hvala puno. Inace imamo vinarsku temu, pa tamo mozemo razmijeniti iskustva :wink:
jel tema BH vina ili ?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#37 Re: Najbolje pivo

Post by uglavnomja »

dobra t'ga :P
:D

nako bas mi legla 8)

a volim i vranEc, makedonski vranac :) , i pravi vranac pro cordey :P , samo ako se cesto pije, nije bas rentabilno :zzzz:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38 Re: Najbolje pivo

Post by JThomas »

na balkanu je meni nikšićko ostalo najbolje. a od tamnih tomislav.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#39 Re: Najbolje pivo

Post by uglavnomja »

necu vise o vinima ... :oops:


nekako se razvodnila tema ... sa nekim egzoticnim pivama kojih nema ovdje kupiti.

mogu i ja staviti neko dansko pivo sa 8% :D za koje nikad niko (osim zviza :D ) nije cuo.
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#40 Re: Najbolje pivo

Post by atheist »

Niko ovdje nije spomenuo ni jedno ozbiljno pivo (sem Guinesa).

Nijedna IPA se nije pomenula recimo.

Engleski London Pride je zanimljiv, kao i belgijski Duvel.

Indian Pale Ale je idealan za ručka.

Je li probao ko pravu pivu ili ? :roll:
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#41 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »

uglavnomja wrote:necu vise o vinima ... :oops:


nekako se razvodnila tema ... sa nekim egzoticnim pivama kojih nema ovdje kupiti.

mogu i ja staviti neko dansko pivo sa 8% :D za koje nikad niko (osim zviza :D ) nije cuo.

joj ja sam probao prije 30-tak dana Ohara's Celtic Stout pivo, prijatelji iz Irske uspjeo da doveze gajbu :-) udara brzo , malo je glava bolila , jer vjerovatno nisam naviknuo na to .( jbg ,nisam ja kriv sto zivim u BiH a ne u Irskoj )
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#42 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »

atheist wrote:Niko ovdje nije spomenuo ni jedno ozbiljno pivo (sem Guinesa).

Nijedna IPA se nije pomenula recimo.

Engleski London Pride je zanimljiv, kao i belgijski Duvel.

Indian Pale Ale je idealan za ručka.

Je li probao ko pravu pivu ili ? :roll:

U pivnici Nomad u Pragu sam probao BlackHawk a za puta sam kupio flasiranu Indian Pale Ale :thumbup:
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#43 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »


Ovaj Kaiser se pojavio u BiH tamo 1995, bas ga je bilo, samo sto su konzerve bile 0,33 l i bile su zelene boje, bila dobra piva :wink:

A jedna nasa zemljakinja je udata na Islandu, a covjek joj ko da je Bosanac , ma i guzice bi dao kad bi zatrazio :lol: , e taj nas snadbijeva sa Einstök Icelandic Pale Ale, bas mi je zanimljivo pivo, svaki put kada dolazi u BiH,a to je svakih 2-3 mjeseca, idu 3-4 gajbe, ala koje to bude unistavanje , za par puta je donosio jos neke pive od Einstök , ali su jakog okusa, bas i ne leze nam.
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#44 Re: Najbolje pivo

Post by kisni indijanac »

čuj niko nije spomenuo ozbiljnu pivu :shock: svako češko pivo je ozbiljno....

najbolje pivo koje sam ja pio je onaj predratni tuborg, ko pamti skontaće.....
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#45 Re: Najbolje pivo

Post by Darh Wader »

Sarajevsko naravno.
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#46 Re: Najbolje pivo

Post by kisni indijanac »

frngla wrote:Erdinger i Kapuziner su mi top dvije, meni najdraže! (doduše to su pšenične mutne)
Idemo :D Budweiser (Češka), Krombacher, Berliner Kindl, Becks, Paulaner (pšenično), Kozel (češka), Krušovice (Češka), Corona... Od domaćih jedino Sarajevsko Premium i Jelen, ostalo nije vrijedno pomena...
uglavnom :thumbup:

osim pomenutih domaćih....
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#47 Re: Najbolje pivo

Post by atheist »

kisni indijanac wrote:čuj niko nije spomenuo ozbiljnu pivu :shock: svako češko pivo je ozbiljno....

najbolje pivo koje sam ja pio je onaj predratni tuborg, ko pamti skontaće.....
Za svakog iole ozbiljnog pivopiju, Češka i nije tako ozbiljna tvornica piva (sem skromnih lagera i nemaju baš nešto čime se mogu pohvaliti). S druge strane, Engleska i Belgija su recimo primjeri koje možeš uzeti u pivskom svijetu.

Naši ljudi većinom znaju samo za Lager, dok za Pilsner, Ale ili Stout malo ili nimalo znaju. Može biti da je do mene, jer idem godinama na pivske ture - pa i ne razumijem kako nekoga može fascinirati plastična flaša od dva litra nekog otrova iz neke Balkanske pivovare.

U svakom slučaju, jedino zanimljivo pivo na Balkanu meni je Tomislav pivo.
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#48 Re: Najbolje pivo

Post by kisni indijanac »

u životu nisam probao pivu iz plastificirane boce, postavljača teme sam shvatio kao nekoga koji je pitao za kvalitet piva koje su ovdje dostupne i ne mogu ja sada čovjeka filovati podacima o nekim pivama koje su mu dostupne jedino preko gugla....

neću sad elaborirati o tradicionalizmu češkog piva, sam tradicionalizam ne znači i kvalitet, mada u češkom slučaju itekako znači...nisam posjećivao pivske ture, dugogodišnji sam pivopija i prvi put čitam o podjeli na ozbiljne i neozbiljne pive....

u biti preporučujem pive u boci, manje boli glava nego u drugim ambalažama iako mi jedino heineken leži u konzervi, zaboravio sam amstel pivo, nije loše..opet pričam o dostupnim pivama...

naravno poštujem svakoga ko je išao na pivske ture......
Last edited by kisni indijanac on 07/08/2013 15:41, edited 1 time in total.
CHiLL
Posts: 15
Joined: 04/04/2013 19:28

#49 Re: Najbolje pivo

Post by CHiLL »

kisni indijanac wrote:u životu nisam probao pivu iz plastificirane boce, postavljača teme sam shvatio kao nekoga koji je pitao za kvalitet piva koje su ovdje dostupne i ne mogu ja sada čovjeka filovati podacima o nekim pivama koje su mu dostupne jedino preko gugla....

neću sad elaborirati o tradicionalizmu češkog piva, sam tradiocionalizam ne znači i kvalitet, mada u češkom slučaju itekako znači...nisam posjećivao pivske ture, dugogodišnji sam pivopija i prvi put čitam o podjeli na ozbiljne i neozbiljne pive....

u biti preporučujem pive u boci, manje boli glava nego u drugim ambalažama iako mi jedino heineken leži u konzervi, zaboravio sam amstel pivo, nije loše..opet pričam o dostupnim pivama...

naravno poštujem svakoga koje išao na pivske ture......

Ja nisam neko ko ide na pivske ture ( zena i djeca su razlog zasto to nisam u mogucnosti ) ali eto imam prijatelje koji mi na razno razne nacine prebace neke vrste piva , pa na taj nacin imam priliku da uzivam u njima, a iskreno slazem se sa tvojim postom, pive su pive, kvalitetne i manje kvalitetne, te jako lose :lol: , ali kad sagledam cijelu situaciju, ako se nadjem u prilici , da budem pozvan na neku zabavu, te ljudi kupe karlovacku PVC, necu se zaliti, vec cu se sa ekipom druziti.
A pivo koje svakodnevno konzumiram je ili karlovacko toceno ili karlovacko 0,50l boca :thumbup:
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#50 Re: Najbolje pivo

Post by GaRGa »

odoste vi daleko sa pivama.. na balkanu su mi jelen i sarajevsko premium najbolji...,
pivo koje me najvise iznenadilo ukusom je Buccanero fuerte

Image
Post Reply