najbolje pivo?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2251 Re: najbolje pivo?

Post by Heller »

hladan.preminger wrote:Znam da je tako nesto, al' ispravi me čojk. Pa pomislih da se nesto promjenilo.

I to je bila igranka oko privatizacije, al je jedna od dvije uspješne na USK. Pivara i Meggle.
JThomas wrote:adem i njegovi sinovi imaju više od 50% zajedno.
Kako tvrdi direktor Adem Ibrahimpašić, svi su danonoćno radili dok fabrika nije stala na svoje noge. U procesu privatizacije radnici su postali većinski vlasnici, i to na način da su zajedno sa onima koji su nekada radili u tvornici udružili svoje certifikate i certifikate svojih porodica na jedinstveni račun svog tadašnjeg, ali i današnjeg direktora, uz potpisivanje ortačkog ugovora sa svakim dioničarem ponaosob, u kojem su precizirana sva prava i obaveze obiju strana. Uz dionice koje su radnici imali po prethodno obavljenoj, takozvanoj Markovićevoj privatizaciji, udio zaposlenih radnika u ukupnom kapitalu društva popeo se na 57 posto. Cjelokupnom imovinom svih zaposlenih dioničara upravlja direktor preduzeća, jer su radnici putem punomoći prenijeli na njega pravo upravljanja njihovom imovinom u sljedećih nekoliko godina.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#2252 Re: najbolje pivo?

Post by ultima_palabra »

I kasnije mu prodali dionice.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2253 Re: najbolje pivo?

Post by Heller »

ultima_palabra wrote:I kasnije mu prodali dionice.
Tako su i u Tz pivari, prodavali dionice kupovali auta, kuhinje. I sad kukaju.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2254 Re: najbolje pivo?

Post by hladan.preminger »

Drug, bez ljutnje ali ta prica pravno je bezveze. Ali nije to tema.

Oni trebaju poraditi na kvaliteti piva i distribuciji. Zamisli da u krajini nemaš gdje popiti toceni Preminger.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2255 Re: najbolje pivo?

Post by Heller »

hladan.preminger wrote:Drug, bez ljutnje ali ta prica pravno je bezveze. Ali nije to tema.

Oni trebaju poraditi na kvaliteti piva i distribuciji. Zamisli da u krajini nemaš gdje popiti toceni Preminger.
Jel meni govoriš za tz što sam napisao ili nešto drugo.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2256 Re: najbolje pivo?

Post by hladan.preminger »

Heller wrote:
hladan.preminger wrote:Drug, bez ljutnje ali ta prica pravno je bezveze. Ali nije to tema.

Oni trebaju poraditi na kvaliteti piva i distribuciji. Zamisli da u krajini nemaš gdje popiti toceni Preminger.
Jel meni govoriš za tz što sam napisao ili nešto drugo.
Tebi, za taj dio oko ortakluka i pricom oko radnika.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2257 Re: najbolje pivo?

Post by hladan.preminger »

Round two.

Image
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2258 Re: najbolje pivo?

Post by Lajavikrelac »

Probao u Novom Sadu, nije loše može se piti :) Devgustirao ga u novom naselju Telep u lokalu pod nazivom "Sarajevski ćevap kod Dakca" :mrgreen: Preporuka ko naiđe, dobra klopa a nije skupo ;-) i naravno čim čuju govor odmah pitanje: jesu li dobri ko vaši? :mrgreen:

Image
Tromblon
Posts: 2178
Joined: 18/01/2015 19:37

#2259 Re: najbolje pivo?

Post by Tromblon »

Lajavikrelac wrote:Probao u Novom Sadu, nije loše može se piti :) Devgustirao ga u novom naselju Telep u lokalu pod nazivom "Sarajevski ćevap kod Dakca" :mrgreen: Preporuka ko naiđe, dobra klopa a nije skupo ;-) i naravno čim čuju govor odmah pitanje: jesu li dobri ko vaši? :mrgreen:

Image
Zajecarsko, negotinsko, bip I tuzlansko. Tesko bih se odlucio kohe je najlosije.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2260 Re: najbolje pivo?

Post by MarlboroGold »

Lajavikrelac wrote:Probao u Novom Sadu, nije loše može se piti :) Devgustirao ga u novom naselju Telep u lokalu pod nazivom "Sarajevski ćevap kod Dakca" :mrgreen: Preporuka ko naiđe, dobra klopa a nije skupo ;-) i naravno čim čuju govor odmah pitanje: jesu li dobri ko vaši? :mrgreen:

Image
:thumbup:

Pio neki dan u nekom restoranu na Drini. Iznenadio sam se koliko je dobro. U bingu i konzumu se ne prodaje.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2261 Re: najbolje pivo?

Post by sumirprimus »

najbolje pivo je svjeze i hladno pivo :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2262 Re: najbolje pivo?

Post by Lajavikrelac »

Tromblon wrote: Zajecarsko, negotinsko, bip I tuzlansko. Tesko bih se odlucio kohe je najlosije.
To si u pravu. BIP je od pamtivjeka smeće, negotinsko nisam pio, ali ovo pšenično je baš dobro. Obično Zaječarsko ni ja nešto ne gotivim blago mi okusom... :-?
Tromblon
Posts: 2178
Joined: 18/01/2015 19:37

#2263 Re: najbolje pivo?

Post by Tromblon »

Lajavikrelac wrote:
Tromblon wrote: Zajecarsko, negotinsko, bip I tuzlansko. Tesko bih se odlucio kohe je najlosije.
To si u pravu. BIP je od pamtivjeka smeće, negotinsko nisam pio, ali ovo pšenično je baš dobro. Obično Zaječarsko ni ja nešto ne gotivim blago mi okusom... :-?
Negotinsko je vjerovatno najgore koje Sam ikad pio.

Inace prosle godine lik u Kopenhagenu u svom podrumu pronasao dvije flase Carlsberga iz 1883. godine ako se dobro sjecam. Odnio u fabriku I naucnici izolovali dobre bakterije I napravili istu pivu koja se nalazila u flasama I nazvali Carlsberg 1883. Piva crvenkaste nije lao ale Bogata okusom. Dobra piva.

Ko se voli lesiti jacinom Carlsberg elephant nema pije.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2264 Re: najbolje pivo?

Post by Heller »

Ni gugl ne nalazi Negotinsko.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#2265 Re: najbolje pivo?

Post by zrakomlat »

hladan.preminger wrote:......
Zamisli da u krajini nemaš gdje popiti toceni Preminger.
Dođem 2015 s firmom na neki seminar, prvi put u Bihaću, i uveče ćemo na piće. Kontam, popiti ću Preminger, da probam. Dođe konobar, reko Preminger, kae nema. Kako bola nema Preminger u Bihaću, kaže samo Karla i Hajneken (i šta već još Stanić firma prodaje). Te popio Hajneken, a nisam mu nešto simpatizer.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2266 Re: najbolje pivo?

Post by Chmoljo »

Probao Gelender Rasta i nije mi leglo. Ne znam sto.

:cry: vjerovatno cu mu dati jos jednu priliku, ali cisto sumnjam da cu se predomisliti.

Vasco de gama je vec druga prica. Puno mi je pitkije bilo.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2267 Re: najbolje pivo?

Post by LBVIEW »

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2268 Re: najbolje pivo?

Post by insomnia78 »

Ide jesen. Vrijeme za pojacati žestinu
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#2269 Re: najbolje pivo?

Post by Beno »

Tuzlanski pilsner , namjerno dobar
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#2270 Re: najbolje pivo?

Post by luckylaka »

Probao Budweiser -ne valja,presao na Haineken cini mi se jos gore,probam sa Buglight blago ne ide,sad se trujem Coronom a samo ponekad probam Becks ili Stella i sve je ovdje ptprilike u pet deka.Da mi je naci pravo ne bi zalio para
Tromblon
Posts: 2178
Joined: 18/01/2015 19:37

#2271 Re: najbolje pivo?

Post by Tromblon »

luckylaka wrote:Probao Budweiser -ne valja,presao na Haineken cini mi se jos gore,probam sa Buglight blago ne ide,sad se trujem Coronom a samo ponekad probam Becks ili Stella i sve je ovdje ptprilike u pet deka.Da mi je naci pravo ne bi zalio para
Druze prestani pit komercijalu. Sve vodica. Gdje zivis sigurno ima neka mala lokalna pivara Sa dobrim proizvodom.

Od svih koje si spomenuo tuborg I Carlsberg su meni bolje pive.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2272 Re: najbolje pivo?

Post by JThomas »

možda ti uopšte piva ne leži :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45274
Joined: 29/12/2005 01:20

#2273 Re: najbolje pivo?

Post by jeza u ledja »

Tromblon wrote:
luckylaka wrote:Probao Budweiser -ne valja,presao na Haineken cini mi se jos gore,probam sa Buglight blago ne ide,sad se trujem Coronom a samo ponekad probam Becks ili Stella i sve je ovdje ptprilike u pet deka.Da mi je naci pravo ne bi zalio para
Druze prestani pit komercijalu. Sve vodica. Gdje zivis sigurno ima neka mala lokalna pivara Sa dobrim proizvodom.

Od svih koje si spomenuo tuborg I Carlsberg su meni bolje pive.
On ako je u St. Louisu onda mu je Budweiser lokalna piva. :D

Neko gore postavi sliku Le Trappe. Probao nedavno. Dugo nisam bolje belgijsko probao (ovaj je bio blond). :thumbup: :thumbup:
Tromblon
Posts: 2178
Joined: 18/01/2015 19:37

#2274 Re: najbolje pivo?

Post by Tromblon »

Le Trappe odlicna pogotovo Sa istoimenim sirom. IDE NE mozes vjerovati. Jbg sad se ne mogu sjetiti jedne crvene belgijske. Dva puta me u genku zora obasjala Sa njom u drustvu.
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#2275 Re: najbolje pivo?

Post by Lost_Found »

Image

Augustiner Edelstoff 2.50 km u Samonu, odlicna
Post Reply