Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#176 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by foxlife »

Preko boke mozda naletis i na ukrajinke koje se kupaju na cesti 😊
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#177 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by nivla »

meni je generalno najbolja ona preko mostar-ljubinje-trebinje-trajekt - budva

kroz pustu hercegovinu nije problem voziti i iznad ogranicenja,posebno kad skrenes pred mostarom prema trebinju
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#178 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

didgeridoo wrote: 20/07/2021 14:58
Tyke wrote: 20/07/2021 12:16 Kakav je sad put preko Scepan Polja, jel' makar isti k'o prije par godina kad sam isao tim putem?
Vratio se prije 10ak dana. Užas. Prije sam išao samo tim putem, zadnjih 2-3 godine preko Stoca. Devastirana cesta na dosta mjesta za razliku od prije par godina.
Dionica Danilovgrad - Podgorica sav asfalt dignut, prašina, kamioni, u drugu ako ubaciš sretan si.
Na Sitnici znaju biti gužve ovih dana. Preporučujem od Bileće na Vraćenoviće pa u Boku. Asfalt kvalitetniji nego naš autoput (uz izuzetak par km do granice). Iz Kotora kroz tunel i ispred Budve si.
Nemoj zezat da je tolilo lose? Najgore mi je sto ovaj put i beba s nama putuje pa sam planirao ovom trasom preko S. Polja radi kraceg puta, ali me strah da nece biti previse zastoja ako je u taj dio skroz usporen prema Podgorici.
shheff
Posts: 689
Joined: 22/07/2013 14:11

#179 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by shheff »

Podgorica-Scepan Polje-Sarajevo, meni je prvi put pa sam morao istraziti. Radove oko Podgorice tj. 20ak km Podgorica-Danilovgrad izbjegao lokalnom saobracajnicom, zadovoljan 60-80 cijelo vrijeme za lokalcima nije bilo puno saobraćaja, 15min mi oduzeo prolazak kroz Podgoricu. Do granice dalje sve ok 80-100, Plužine-granica 60, takođe slabo saobraćaja. Asfaltiranje kod Plužina, odmah prošao, bez većih zadržavanja. Na granici 3 auta sa svake strane, kaldrma smeće poslije granice svima poznat, imao sam sreće da sam se mimiošao sa 4 auta i 5/6motora cijelom dužinom.

Početak jula, sada je više saobraćaja prema CG pa možda i drugačiji uslovi, obrati pažnju na:
http://kamere.mup.gov.me/

Pojačano je prema CG, ali ne zaboraviti zeleni karton bijele boje :wink:

Možda su Bileća-Vraćenovići bolja opcija...
axe22
Posts: 1719
Joined: 11/03/2013 21:21

#180 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by axe22 »

black_adrian wrote: 18/07/2021 21:17

S obzirom da je dobro urađen put na dionici Stolac - Trebinje za razliku od prije, ja idem uvijek radije tim putem nego da lomim auto preko Tjentišta, a i sebe peglam bezveze kroz one vukojebine. Imaš samo malu dionicu stare ceste, ni 10-ak kilometara, ostalo je sve presvučeno i put stvarno nije loš. Stigne se brzo do Trebinja, od Trebinja još brže.

Stolac - Trebinje može sada lagano 100km/h osim krivina i "naseljenih" mjesta, u stvarnosti je pustinja al eto ima znak ograničenja 50km/h u Ljubinju.
Nije vise dzombasta i puna lose zakrpljeni rupa?

Kad god sam isao tim putem, ogadi mi se voziti samo zbog tih neravnina na cesti i konstatnog treskanja.
User avatar
ElRe
Posts: 10665
Joined: 12/12/2011 11:28

#181 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by ElRe »

Gacko - Bileca - Vracenovici - Risan.
Istrpiti 40ak min voznje kroz Tjentiste i to je to.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#182 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

axe22 wrote: 21/07/2021 10:54 Nije vise dzombasta i puna lose zakrpljeni rupa?

Kad god sam isao tim putem, ogadi mi se voziti samo zbog tih neravnina na cesti i konstatnog treskanja.
Nije drug. Sve je urađeno uz izuzetak par kilometara ceste prije Ljubinja, a od Ljubinja samo gas. Opet to prije Ljubinja je dosta kratko a nije strašno kao prije, proleti brzo.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#183 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

ElRe wrote: 21/07/2021 11:10 Gacko - Bileca - Vracenovici - Risan.
Istrpiti 40ak min voznje kroz Tjentiste i to je to.
Znaci ovim putem izbjegnem Trebinje i H. Novi, jel i ovdje gdje idem trajektom ili je sve cesta dole prema Kotor-Budva i jel otprilike ista distanca kao preko Scepan Polja?

I da pitam, za Gacko jel' idem istim putem do Neskovic pumpe pa umjesto da skrenem lijevo preko mosta ja nastavljam samo pravo?
User avatar
ElRe
Posts: 10665
Joined: 12/12/2011 11:28

#184 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by ElRe »

Tyke wrote: 21/07/2021 14:03
ElRe wrote: 21/07/2021 11:10 Gacko - Bileca - Vracenovici - Risan.
Istrpiti 40ak min voznje kroz Tjentiste i to je to.

I da pitam, za Gacko jel' idem istim putem do Neskovic pumpe pa umjesto da skrenem lijevo preko mosta ja nastavljam samo pravo?
Da, samo pravo.
U Risnu, na kružnom toku biraš ili na trajekt ili kopnom.
axe22
Posts: 1719
Joined: 11/03/2013 21:21

#185 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by axe22 »

black_adrian wrote: 21/07/2021 11:20

Nije drug. Sve je urađeno uz izuzetak par kilometara ceste prije Ljubinja, a od Ljubinja samo gas. Opet to prije Ljubinja je dosta kratko a nije strašno kao prije, proleti brzo.
Hvala druze
Taj dio dionice mi je bio najmrzi kad idem i vracam se. Ako ti sta ne valja s trapom vozila tu ces cuti 100%.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#186 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

Hvala vam svima, kad je vec tako los put za S. Polje + ti radovi prema Podgorici, odlucio sam ici za Gacko - Bileca - Vracenovici - Risan/Boka.
Samo cu skontati da li preko Boke na trajekt ili Risan, ne znam koja je bolja i kraca ruta niti sam znao da ide trajekt i iz Risna. Pretpostavljam da nakon trajekta samo picim magistralom sve do Budve?
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#187 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by NediM17 »

Ma nikakav trajekt ne ide iz Risna, samo guli kopnom prema Kotoru i Budvi.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#188 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Ali_G »

Danas se na Vracenovicima cekalo oko 4 sata.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#189 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

Greska
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#190 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

Posto sutra krecem, samo da pitam prema Gacku put, na mapi mi pokazuje da poslije Tjentista ne idem desno prema Gacku, nego blago lijevo (u mjestu Miholjace). Pa me zanima hocu li na toj raskrsnici skrenuti desno za Gacko i proci kroz njega, a onda lijeo okruziti i nastaviti putem M20 prema Bileci, ili da idem kao na mapi blago lijevo i zaobidjem Gacko.

Vidim da se u obje rute vracam na isti put. :D
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#191 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by NediM17 »

To je neka uska cestica, brdo ko uz nos, tebi bi bilo nizbrdo, drzi se magistrale i putokaza.
User avatar
konektovan
Posts: 40061
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#192 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by konektovan »

Za Budvu je najbolje preko Tučepa...nemereš se zahebati nikako... :mrgreen:
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#193 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

konektovan wrote: 02/08/2021 19:57 Za Budvu je najbolje preko Tučepa...nemereš se zahebati nikako... :mrgreen:
Najbolje za Zaostrug ili Drvenik ispaliti, vagon pasteta i paradajza i cjepaj peMzionerski. :D
User avatar
donnie_darko
Posts: 991
Joined: 11/11/2017 22:49

#194 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by donnie_darko »

Isao sam dvaput u zadnja dva mjeseca, prvi put isao Sarajevo-Foca-Hum/Scepan Polje-Niksic-Podgorica-Budva
Taj put je po meni puno puno ljepsi za voznju. Kroz Bosnu klasicna magistrala osim onih 20 kilometara od Foce do granice, onda kad udjes u CG put je perverzija. Prije podgorice trenutno prave cestu, ja nisam zaobilazio (nazalost) pa sam dobrih 45 minuta vozio 20 na sat po makadamu.

Drugi put Sarajevo-Foca-Tjentiste-Gacko-Bileca-Kotor-Budva
Ovaj put je mnogo ljepsi ako neko zeli da uziva u krajoliku dok vozi, mnogo vise lijepih stvari ima za vidjet od Sutjeske, jezera Klinje, ravnice Gacka, iznenadjujuce lijepog krsa crnogorskog, onda obavezna voznja oko Kotorskog zaljeva a ne trajekt i onda nagrada za dolazak-pogled na Jaz.
Ali isto tako pun krivina, brda, od Foce pa do Gacka poprilicno uske i losa cesta.

Kroz mostar nisam isao jer google kaze da je najduza ruta, za ove dvije treba 4,5/5h otprilike.
User avatar
donnie_darko
Posts: 991
Joined: 11/11/2017 22:49

#195 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by donnie_darko »

Tyke wrote: 02/08/2021 19:22 Posto sutra krecem, samo da pitam prema Gacku put, na mapi mi pokazuje da poslije Tjentista ne idem desno prema Gacku, nego blago lijevo (u mjestu Miholjace). Pa me zanima hocu li na toj raskrsnici skrenuti desno za Gacko i proci kroz njega, a onda lijeo okruziti i nastaviti putem M20 prema Bileci, ili da idem kao na mapi blago lijevo i zaobidjem Gacko.

Vidim da se u obje rute vracam na isti put. :D
Slobodno prati mapu, normalna je cesta i neces dzaba produzavati sebi put i ici u grad... :bih:
NediM17 wrote: 02/08/2021 19:28 To je neka uska cestica, brdo ko uz nos, tebi bi bilo nizbrdo, drzi se magistrale i putokaza.
Bolan ako je ono brdo ko uz nos koji bi komentar dao na vratnik il mihrivode :D
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#196 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

donnie_darko wrote: 03/08/2021 01:32
Tyke wrote: 02/08/2021 19:22 Posto sutra krecem, samo da pitam prema Gacku put, na mapi mi pokazuje da poslije Tjentista ne idem desno prema Gacku, nego blago lijevo (u mjestu Miholjace). Pa me zanima hocu li na toj raskrsnici skrenuti desno za Gacko i proci kroz njega, a onda lijeo okruziti i nastaviti putem M20 prema Bileci, ili da idem kao na mapi blago lijevo i zaobidjem Gacko.

Vidim da se u obje rute vracam na isti put. :D
Slobodno prati mapu, normalna je cesta i neces dzaba produzavati sebi put i ici u grad... :bih:
NediM17 wrote: 02/08/2021 19:28 To je neka uska cestica, brdo ko uz nos, tebi bi bilo nizbrdo, drzi se magistrale i putokaza.
Bolan ako je ono brdo ko uz nos koji bi komentar dao na vratnik il mihrivode :D
To je onda to. 👍

Meni je Scepan Polje bilo sasvim ok tamo 2017. godine. Medjutim, dosta su pisali u zadnje vrijeme kako je dodatno unisten put, obustavljen za autobuse i teretna vozila, sto samo po sebi govori. I jos tu dionicu prije Podgorice sto prave ce me dodatno usporiti, zato sam i gledao za drugu rutu.
Ja cu oko 2h ujutru krenut, tako da tamam ranom zorom cu moci uzivati u krajolicima i Kotorskom zaljevu pa sve do Budve sigurno nece biti dosadno gledati okolne plaze i mjesta (pretpostavljam da se vidi).

To mi je samo bila nepoznanica, oko Gacka. A dvoumio sam se i oko trajekta, ali kad je vec cool pogled okolo, tamam da djeca i zena ubiju vrijeme u pogledu.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#197 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by holowey »

Tyke wrote: 03/08/2021 10:13
donnie_darko wrote: 03/08/2021 01:32

Slobodno prati mapu, normalna je cesta i neces dzaba produzavati sebi put i ici u grad... :bih:



Bolan ako je ono brdo ko uz nos koji bi komentar dao na vratnik il mihrivode :D
To je onda to. 👍

Meni je Scepan Polje bilo sasvim ok tamo 2017. godine. Medjutim, dosta su pisali u zadnje vrijeme kako je dodatno unisten put, obustavljen za autobuse i teretna vozila, sto samo po sebi govori. I jos tu dionicu prije Podgorice sto prave ce me dodatno usporiti, zato sam i gledao za drugu rutu.
Ja cu oko 2h ujutru krenut, tako da tamam ranom zorom cu moci uzivati u krajolicima i Kotorskom zaljevu pa sve do Budve sigurno nece biti dosadno gledati okolne plaze i mjesta (pretpostavljam da se vidi).

To mi je samo bila nepoznanica, oko Gacka. A dvoumio sam se i oko trajekta, ali kad je vec cool pogled okolo, tamam da djeca i zena ubiju vrijeme u pogledu.
kad prodjes klinje jezero, prati skretanja lijevo, prvo je za neki motel, to prodji...zatim ide par s krivina i cim njih prodjes sa lijeve strane imas skretanje...samo nizbrdo, u ta doba slabo da ima saobracaja ali kako je zora pazi na stoku krave i ovce...kada se spustis ides lijevo prema bileci...skrati ovo skretanje put jer se ne ulazi u gacko...
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#198 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

holowey wrote: 03/08/2021 12:37
Tyke wrote: 03/08/2021 10:13

To je onda to. 👍

Meni je Scepan Polje bilo sasvim ok tamo 2017. godine. Medjutim, dosta su pisali u zadnje vrijeme kako je dodatno unisten put, obustavljen za autobuse i teretna vozila, sto samo po sebi govori. I jos tu dionicu prije Podgorice sto prave ce me dodatno usporiti, zato sam i gledao za drugu rutu.
Ja cu oko 2h ujutru krenut, tako da tamam ranom zorom cu moci uzivati u krajolicima i Kotorskom zaljevu pa sve do Budve sigurno nece biti dosadno gledati okolne plaze i mjesta (pretpostavljam da se vidi).

To mi je samo bila nepoznanica, oko Gacka. A dvoumio sam se i oko trajekta, ali kad je vec cool pogled okolo, tamam da djeca i zena ubiju vrijeme u pogledu.
kad prodjes klinje jezero, prati skretanja lijevo, prvo je za neki motel, to prodji...zatim ide par s krivina i cim njih prodjes sa lijeve strane imas skretanje...samo nizbrdo, u ta doba slabo da ima saobracaja ali kako je zora pazi na stoku krave i ovce...kada se spustis ides lijevo prema bileci...skrati ovo skretanje put jer se ne ulazi u gacko...
Hvala drug. Mozda ovi detalji sutra posluze i drugim forumasima.

Ne bih ja toliko zapitkiv'o, ali mi je i beba u autu, a idem rano ujutru i ne bih volio toliko lutati i pogresno skretati te gubiti vrijeme.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#199 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

donnie_darko wrote: 03/08/2021 01:28 Drugi put Sarajevo-Foca-Tjentiste-Gacko-Bileca-Kotor-Budva
Da li na tom putu ima radova? Lošeg asfalta? Suženja? Nisam išao na Foču i Gacko pa ne znam da li bih s eu to upustio. Razmišljam zbog radova na tunelu Crnaja, gdje bi moglo biti zastoja i peglanja. Na mapama vidim da je dužina puta nešto manja nego preko Mostara ali je vrijeme skoro pa isto.
User avatar
konektovan
Posts: 40061
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#200 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by konektovan »

Hebote, put za Crnu Goru izazovan ko etape Dakar relija... :lol:
Post Reply