Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#1 Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dmaster »

Pozz, moze li mi neko preporuciti najbolju rutu autom od Sarajeva do Budve, nisam nikada isao autom tuda, pa ne znam, cuo sam, da su ceste lose. Navigacija mi preporucuje dvije rute: brza ide preko Foce i pređe se granica kod nekog mjesta Kosman, pa dalje preko Niksica, a druga brza, ide se Foca, Gacko, Bileca, tu se pređe granica. Neki mi govore, da je bolje ici s M-17 do Mostara, pa otamo ici do Trebinja na granicu, molimo bih za savjet :)
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by cyprus »

Nisam siguran, al mislim da je najbolja preko Foče i Šćepan Polja...
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#3 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dmaster »

Kazu, da je preko Scepan Polja uzasna cesta, jeli fakat ili?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by cyprus »

Dmaster wrote:Kazu, da je preko Scepan Polja uzasna cesta, jeli fakat ili?
S naše strane jeste (dionica od Foče do granice)... Već kad pređeš u Crnu Goru, cesta je čini mi se dosta kvalitetnija, jedino zbog konfiguracije terena put je nešto teži... Ali mislim da je u svakom slučaju bolji nego preko Tjentišta i Gacka :-) Preko Mostara je put najbolji, ali je isuviše ''okolo''...

Nadam se da će se još neko javit na ovu temu, da ne bude da sam te sam ja uvalio u govna, ako me poslušaš :mrgreen:
User avatar
neravip
Posts: 91
Joined: 29/02/2008 10:35

#5 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by neravip »

imaš dvije varijante:
1. Foča,Šćepan polje,Nikšić,Podgorica,Budva
dosta zafrkan i spor put preko Šćepan polja i dobrim dijelom kanjona Pive.
2.Foča,Čemerno,Gacko,Bileća,Trebinje,H.Novi,Tivat ,Budva
meni lično najbrži put kada idem u Tivat,jedino je malo poskup,od granice do H.Novog ima komad novog puta gdje se plaća
putarina(prošle godine bila 3Eura),pa da presječeš Boku ideš trajektom 4,5 Eura....
Možeš i preko Mostara,Stoca do Trebinja ali je podaleko,otegne se od Stoca do Trebinja.... :-)
Sretno kako god......Obavezno svrati u Porto montenegro....perverzija.......
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#6 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by ado-šampion »

Bile su 2 teme cini mi se, jos su aktivne... Kopiram ti moj post s druge teme:
ado-šampion wrote:Ako idete u Budvu (i dalje), najblizi put je ubjedljivo preko Scepan Polja i nije uopste toliko zeznut kao sto se prica. Preko Scepan polja do Budve treba 5 sati normalne voznje, manje-vise postujuci ogranicenja, i to onome ko pri spustanju s Podgorice, na raskrsnici Cetinje - Budva fuli tunel i ode kruziti preko brda "prema Budvi". Ja mislim da se kroz tunel moze ustediti dodatih pola sata.

Putem Stolac - Trebinje - HN - Budva tesko da moze ispod 6 sati. Metkovic - Dubrovnik - HN - Budva i preko 7, zavisi kakve ste srece s guzvom.
Oba ova pravca imaju slicne probleme: Od Metkovica do Dubrovnika svako malo je naseljeno mjesto, ogranicenje 40-60, a isto tako je kad se predje crnogorska granica pred HN. Svako malo 40 ogranicenje.

Ovo sve nisu pretpostavke, isao sam svim ovim putevima prema Budvi/od Budve i znam o cemu pricam.

Na toj nazovi zajebanoj dionici puta ako se ide prema Scepan polju rano ujutro velike su sanse da iz suprotnog pravca nece naici ni jedno auto. Ja sam prosle godine u koloni tri auta tom dionicom isao uglavnom 40-50 na sat. Toliko se vozi kroz sva naseljena mjesta u Hrvatskoj/Crnoj Gori na koja se moze naici na putu prema Budvi a ima ih poprilicno puno.
Ja sutra rano odoh preko Scepan polja.

Ides iz Sarajeva prema Trnovu, samo pratis znakove, kad na Dobrinji izadjes na put ka Trnovu ne skreces nigdje, pred Focom skrenes lijevo za Scepan polje, sto je uredno obiljezeno znakovima.
Put prema Scepan polju ima desetak kilometara uske ceste gdje se tesko mimoici, ali ako ides rano velike su sanse da neces naici ni na jedno auto iz suprotnog pravca. Preko granice ima visok most, ali u biti nista strasno, predje se za 30 sekundi. Nakon granice, ides uz Pivska jezera prema Niksicu, tu treba biti pazljiv da ti divni prizori ne odvuku pogled jer zna biti kamenja po cesti. :) Od granice, preko Niksica, do pred Podgoricu je sve dobar put, vecina je novog puta ako se dobro sjecam, i tu slabo gdje imas potrebu da spustas ispod 100 km/h, a slabo pravo prometa ima.
Pred Podgoricom ides desno Cetinje/Budva, isto uredno obiljezeno, i spustas se prema moru.

EDIT:

Ja sam totalno zbunjen glede ovog tunela... :-) Umalo covjeka ne poslah na pogresan put. :)

Bio sam ubjedjen da tunel presjeca od Cetinja do Budve, ali po mapama izgleda da se uopste ne ide na Cetinje nego se na toj raskrsnici produzi dalje prema Podgorici pa se skrene desno tek na Petrovac...

Moze li neko ko je isao pojasniti ovaj dio?
Last edited by ado-šampion on 14/08/2013 20:04, edited 2 times in total.
safke
Posts: 44
Joined: 07/04/2013 20:45
Location: SA

#7 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by safke »

kod kod ide u cg neka pročita moj post u vezi prijave boravka, pamet u glavu ljudi!.
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#8 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dmaster »

Ok, hvala vam! :-D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#9 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by goran16v »

Kad se vec pominje prijava boraavka, na istu stvar obratiti paznju i u HR. Za svaki boravak duzi od 24h treba prijava, a kako sad svaki pasos ide u skener lako je otkriti. Kazna je mislim 1000 KN i zabrana ulaska (ne znam na koliko).
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#10 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Mlad i Nevin »

Prošao sam skoro kroz Šćepan polje, ali po prvi put danju...pa ljudi, taj put je igračka kako smo ga mi navikali :D
adis204
Posts: 257
Joined: 15/06/2012 19:21

#11 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by adis204 »

.
Last edited by adis204 on 27/06/2014 07:29, edited 1 time in total.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#12 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by goran16v »

adis204 wrote:
goran16v wrote:Kad se vec pominje prijava boraavka, na istu stvar obratiti paznju i u HR. Za svaki boravak duzi od 24h treba prijava, a kako sad svaki pasos ide u skener lako je otkriti. Kazna je mislim 1000 KN i zabrana ulaska (ne znam na koliko).
Ulazio sam u Hrvatsku ove godine 10-12 puta.
Ako cemo po softveru, jedno 5-6 puta sam pusten iz drzave na mahanje bez da sam odjavljen na skener.
Tako da imam vise ulaza nego izlaza iz HR, tj. jos sam dole :)
Tako je u spici kad masu da prodjes, ali iato tako brat poznanika (vlasnik nekretnine u HR) prijavi boravak do nedjelje, da fuli guzvu krene u pojedljak, pasos u skener i pad na granici - gospodine vi ste sinoc trebali napustiti RH.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#13 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by ado-šampion »

Da odgovorim sam sebi... :)

Podgorica - Petrovac kroz tunel Sozina - Budva je ustvari duzi put otprilike pola sata i to plus treba platiti tunel 2,5 eura.

S obzirom da do tunela ima puno i da od Petrovca do Budve isto ima puno tunelom se nista ne dobije. Ko ide u Sutomore, Bar i Ulcinj vec se isplati, s obzirom da se s tunela izlazi tacno na Sutomore.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#14 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by johntra »

Zato ko ide za Budvu preko Šćepan polja, uvijek se treba od Nikšića spustiti ka Cetinju, pa onda ka Budvi...i to je dobar put, urađen je nedavno i jedan potpuno nov dio ceste...nek to bude naravoučenije za drugi put... :wink:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#15 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by ado-šampion »

johntra wrote:Zato ko ide za Budvu preko Šćepan polja, uvijek se treba od Nikšića spustiti ka Cetinju, pa onda ka Budvi...i to je dobar put, urađen je nedavno i jedan potpuno nov dio ceste...nek to bude naravoučenije za drugi put... :wink:
Sto je najgore ovo je meni i bio drugi put, prvi put sam isao na Cetinje, a ne znam sta me tjeralo na tunel ovaj put. :)

Kad vec pisem, da vas upozorim, neko je vec pisao, CG policija je nemilosrdna, ja sam jucer platio kaznu 40 eura, nizasta, 99% da nisam kriv. Kao usao u zabranu, ni sam policajac ne zna sta prica, i njemu smijesno. Skrenuo je jedno 5-6 auta u 10 minuta, kontam ko je debil da potpise taj nalog, a ja kao stranac moram. :-)
rimfan
Posts: 7
Joined: 08/04/2011 12:41

#16 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by rimfan »

Vidim da je stara tema ali imam jedno pitanje. Isao sam prije 4 godine za budvu preko Mostara, Dubrovnik, Herceg Novi. Nije los put trebalo mi oko 5-6 sati da stignem u Budvu. Sad kada ovog ljeta ponove trebam da idem vidim da me na Google Maps pokazuje na Focu imaju tri puta.

Imagecapture

Pa koji puta da uzmem. Putujem sa malim djetetom. Unaprjed hvala
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#17 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by citroen xm »

Idi ovim koji je na slici izabran. Skreni kod Bileće i pređi granicu. Mislim da je najbolji put. Mada po meni vrijedi obići Trebinje.
Walter-SA
Posts: 10
Joined: 29/11/2015 17:42

#18 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Walter-SA »

rimfan wrote:Vidim da je stara tema ali imam jedno pitanje. Isao sam prije 4 godine za budvu preko Mostara, Dubrovnik, Herceg Novi. Nije los put trebalo mi oko 5-6 sati da stignem u Budvu. Sad kada ovog ljeta ponove trebam da idem vidim da me na Google Maps pokazuje na Focu imaju tri puta.

Imagecapture

Pa koji puta da uzmem. Putujem sa malim djetetom. Unaprjed hvala

Najbrži put ti je preko Šćepan polja. Imaš 14 km jako lošeg puta prije same granice ali kad pređeš granicu put je dobar.
Evo kako izgleda taj put na Šćepan polju:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/rekonstr ... /150811012
rimfan
Posts: 7
Joined: 08/04/2011 12:41

#19 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by rimfan »

Walter-SA wrote:
rimfan wrote:Vidim da je stara tema ali imam jedno pitanje. Isao sam prije 4 godine za budvu preko Mostara, Dubrovnik, Herceg Novi. Nije los put trebalo mi oko 5-6 sati da stignem u Budvu. Sad kada ovog ljeta ponove trebam da idem vidim da me na Google Maps pokazuje na Focu imaju tri puta.

Imagecapture

Pa koji puta da uzmem. Putujem sa malim djetetom. Unaprjed hvala

Najbrži put ti je preko Šćepan polja. Imaš 14 km jako lošeg puta prije same granice ali kad pređeš granicu put je dobar.
Evo kako izgleda taj put na Šćepan polju:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/rekonstr ... /150811012
Znaci to je ovaj drugi put sto mi pokazuje sto nije oznacen plavim sto ide tamo na Podgoricu?
Walter-SA
Posts: 10
Joined: 29/11/2015 17:42

#20 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Walter-SA »

Jeste to je taj put. Treba ti oko 5 sati vožnje do Budve.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2600
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#21 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by lonely_wolf »

rimfan wrote:Vidim da je stara tema ali imam jedno pitanje....

Najbolji put za vožnju je i najduži tj. Sarajevo-Mostar-Stolac-Trebinje-Herceg Novi-Budva. Cesta sasvim solidna, nema gužve, nije zahtjevna sa vozačkog aspekta. Za ovu dionicu treba spremiti sitnih eura, putarina 2,5€ (odmah poslije granice se plaća) i naravno trajekt.
https://www.google.ba/maps/dir/Sarajevo ... !3e0?hl=hr

Pošto ideš sa malim djetetom onda bih ti ja preporučio rutu preko Šćepan polja, tih nekih 20ak kilometara jeste loš put ali nije spram mrtve glave, ali je put sa najviše hladovine. Tako da gotovo do Danilovgrada ili Podgorice nećeš imati potrebu za klimom, a ako kreneš ranije možda stigneš i do Budve bez nje :wink: Put je sasvim solidan (izuzev Brod na Drini-Šćepan polje) i nema gužve, izuzev Podgorica-Skadarsko jezero i naravo dole Jadranskom magistralom, jer je od Petrovca do Budve gotovo sve naseljeno mjesto.
https://www.google.ba/maps/dir/Sarajevo ... !3e0?hl=hr
Ja lično rutu preko Tjentišta ne simpatišem, možda stvar navike, ali mi ne leži nikako. Izgubi se previše vremena od Broda na Drini do Bileće, a i dole put nije nešto posebnno. I na kraju opet se dođe na isto ili preko Vilusa ili dalje dole na Trebinje.

U glavnom kojim god putem kreneš radije urani pa polahko zahlada nego da se zivciras na granici u guzvi.
Lijep provod i sretan put.
rimfan
Posts: 7
Joined: 08/04/2011 12:41

#22 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by rimfan »

Hvala vam svima na pomoci. Ovaj cu put pokusati preko Scepan Polja pa vidjecemo kako cu da prodjem.
edin187
Posts: 42
Joined: 07/10/2015 01:41

#23 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by edin187 »

dizanje teme iz mrtvih :D

je li ko isao skoro preko scepan polja za sutomore? kakva je sad situacija jel napravljeno ista novije ceste? zadnji put sam bio prije 10ak godine pa eto svaka informacija bi dobro dosla.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#24 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by mali_milojica »

edin187 wrote:dizanje teme iz mrtvih :D

je li ko isao skoro preko scepan polja za sutomore? kakva je sad situacija jel napravljeno ista novije ceste? zadnji put sam bio prije 10ak godine pa eto svaka informacija bi dobro dosla.
Covjek postavio kratak video puta do Scepan Polja.



Cesta poslije granice ista kao i prije,slabo se radilo. Oko Podgorice lako,koristis Tranzit,ide se brzo,nema guzve kroz grad jer ga obilazis.
Imas tunel,placa se 2.5€ i silazis u Sutomore. Da ti se dovuci do Podgorice,ostalo je lako.
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#25 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by ElRe »

edin187 wrote:dizanje teme iz mrtvih :D

je li ko isao skoro preko scepan polja za sutomore? kakva je sad situacija jel napravljeno ista novije ceste? zadnji put sam bio prije 10ak godine pa eto svaka informacija bi dobro dosla.
U odnosu na prije 10 god sada je gore (dio od Broda na Drini do Plužina).
Post Reply