Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 8424
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#201 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by holowey »

Laplace wrote: 04/08/2021 18:47
donnie_darko wrote: 03/08/2021 01:28 Drugi put Sarajevo-Foca-Tjentiste-Gacko-Bileca-Kotor-Budva
Da li na tom putu ima radova? Lošeg asfalta? Suženja? Nisam išao na Foču i Gacko pa ne znam da li bih s eu to upustio. Razmišljam zbog radova na tunelu Crnaja, gdje bi moglo biti zastoja i peglanja. Na mapama vidim da je dužina puta nešto manja nego preko Mostara ali je vrijeme skoro pa isto.
malo prije miljevine imas radove zbog odrona ali kako traju godinama nema zastoja...put preko tjentista standardno krivudav i neravan ali meni bolja opcija od broda do scepan polja... mimo toga u cg spust prema risnu na dva mjesta zbog kamenoloma ima ostecenja na cesti ali nista strasno
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#202 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

holowey wrote: 05/08/2021 01:08
Laplace wrote: 04/08/2021 18:47

Da li na tom putu ima radova? Lošeg asfalta? Suženja? Nisam išao na Foču i Gacko pa ne znam da li bih s eu to upustio. Razmišljam zbog radova na tunelu Crnaja, gdje bi moglo biti zastoja i peglanja. Na mapama vidim da je dužina puta nešto manja nego preko Mostara ali je vrijeme skoro pa isto.
malo prije miljevine imas radove zbog odrona ali kako traju godinama nema zastoja...put preko tjentista standardno krivudav i neravan ali meni bolja opcija od broda do scepan polja... mimo toga u cg spust prema risnu na dva mjesta zbog kamenoloma ima ostecenja na cesti ali nista strasno
Hvala. Po tome se isplati izbjeći peglanje sa radovima na Crnaji. A i da se malo promijeni ruta.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#203 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dope_Man »

Ma ta ruta je bez dileme najbočja ruta iz Sarajeva i sjevernije za morsku obalu u CG.

Na Scepana se isplati samo ako ces u Nikaic ili Podgoricu, a na Mostar samo ako ides u Nerceg Novi. Za sve ostalo: Tjentiste - Bileca - Kotor.
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#204 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

Dope_Man wrote: 05/08/2021 08:17 Ma ta ruta je bez dileme najbočja ruta iz Sarajeva i sjevernije za morsku obalu u CG.

Na Scepana se isplati samo ako ces u Nikaic ili Podgoricu, a na Mostar samo ako ides u Nerceg Novi. Za sve ostalo: Tjentiste - Bileca - Kotor.
Stvar je u tome da ja i idem za Herceg Novi (tačnije: Igalo), ali putevi (preko Foče i preko Mostara) se sastaju u Trebinju.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#205 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dope_Man »

Laplace wrote: 05/08/2021 08:24
Dope_Man wrote: 05/08/2021 08:17 Ma ta ruta je bez dileme najbočja ruta iz Sarajeva i sjevernije za morsku obalu u CG.

Na Scepana se isplati samo ako ces u Nikaic ili Podgoricu, a na Mostar samo ako ides u Nerceg Novi. Za sve ostalo: Tjentiste - Bileca - Kotor.
Stvar je u tome da ja i idem za Herceg Novi (tačnije: Igalo), ali putevi (preko Foče i preko Mostara) se sastaju u Trebinju.

U tom slucaju ja bih prije isao na Mostar s obzirom da nema stajanja u Crnaji.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#206 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

Slažem se, bolje je na Mostar.
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#207 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

OK, hvala. Jeste bolji put, jedino me malo sad vuče pogled i nova ruta (volim da mijenjam i istražujem :D ).
Seawolf
Posts: 7678
Joined: 14/06/2012 22:59

#208 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Seawolf »

Laplace wrote: 05/08/2021 08:24
Dope_Man wrote: 05/08/2021 08:17 Ma ta ruta je bez dileme najbočja ruta iz Sarajeva i sjevernije za morsku obalu u CG.

Na Scepana se isplati samo ako ces u Nikaic ili Podgoricu, a na Mostar samo ako ides u Nerceg Novi. Za sve ostalo: Tjentiste - Bileca - Kotor.
Stvar je u tome da ja i idem za Herceg Novi (tačnije: Igalo), ali putevi (preko Foče i preko Mostara) se sastaju u Trebinju.
Kad budeš vozio za Igalo, idi preko Mostara i Ljubinja.

Kad se budeš vraćao, idi preko Gacka i Tjentišta, pogotovu ako se vraćaš u dane vikenda, kako bi izbjegao gužvu iza Konjica.
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#209 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

Seawolf wrote: 05/08/2021 08:45
Laplace wrote: 05/08/2021 08:24

Stvar je u tome da ja i idem za Herceg Novi (tačnije: Igalo), ali putevi (preko Foče i preko Mostara) se sastaju u Trebinju.
Kad budeš vozio za Igalo, idi preko Mostara i Ljubinja.

Kad se budeš vraćao, idi preko Gacka i Tjentišta, pogotovu ako se vraćaš u dane vikenda, kako bi izbjegao gužvu iza Konjica.
Dobra ideja. Hvala. :thumbup:
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2608
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#210 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by lonely_wolf »

Ako ceš na Sitnicu porani, ja sam sad u subotu prešao i na našoj strani nije bilo par auta dok sam na CG strani čekao gotovo sat, a bio sam gore u 6:45. Cesta je ok, nov asfalt od Ljubinja do skretanja za Ravne, nešto lošiji Stolac (entitetska linija)-Ljubine al to se začas pregazi.
Vodi računa da je do 5sati kroz Crnaju saobračaj jednom trakom. Ja sam čekao 10ak minuta (crveno se upalilo ispred mene). Ko ide južnije da zna da je gužva i na trajektu i skroz dole do kružnok toka iza aerodroma u Tivtu (Kotor-Tivat-Budva).
Jbg nauružajte se strpljenjem i lagano, čuvajte se radara na čitavoj relaciji od Meljina do Budve (ja sam tri prošao, par kolometara poslije kružnog u Meljinama - Tivat grad - par kilometara prije skretanja za Jaz).
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#211 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

lonely_wolf wrote: 05/08/2021 14:19 Ako ceš na Sitnicu porani, ja sam sad u subotu prešao i na našoj strani nije bilo par auta dok sam na CG strani čekao gotovo sat, a bio sam gore u 6:45. Cesta je ok, nov asfalt od Ljubinja do skretanja za Ravne, nešto lošiji Stolac (entitetska linija)-Ljubine al to se začas pregazi.
Vodi računa da je do 5sati kroz Crnaju saobračaj jednom trakom. Ja sam čekao 10ak minuta (crveno se upalilo ispred mene). Ko ide južnije da zna da je gužva i na trajektu i skroz dole do kružnok toka iza aerodroma u Tivtu (Kotor-Tivat-Budva).
Jbg nauružajte se strpljenjem i lagano, čuvajte se radara na čitavoj relaciji od Meljina do Budve (ja sam tri prošao, par kolometara poslije kružnog u Meljinama - Tivat grad - par kilometara prije skretanja za Jaz).
Ja sam kulturan vozač i na ograničenju 80 vozim 80 iako može 150. :D

Koliko ja znam, u Crnoj Gori nema tolerancije kao kod nas pa se tu strogo pridržavam ograničenja. U BiH idem do 10 iznad. U Srbiji opet strogo po ograničenju, jer mi rodbina iz Novog Pazara govori da tolerancije nema, kažnjavaju već na +1 km/h.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2608
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#212 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by lonely_wolf »

Jbg. kod nas neki voze magistralom 150 i sve im hoce zlo biti kad im neko kaze da je ogranicenje 80🤣.
Šalu na stranu, može se fino voziti do Trebinja i granice 80-90 bez opterecenja, kad se spusti do mora svakako je gužva tako da samo se uklopiš i to je to.
Mislim da oni sa radarima najviše cekaju ove nervozne koji ne mogu da voze u koloni😁.
axe22
Posts: 1766
Joined: 11/03/2013 21:21

#213 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by axe22 »

lonely_wolf wrote: 05/08/2021 14:19 Ako ceš na Sitnicu porani, ja sam sad u subotu prešao i na našoj strani nije bilo par auta dok sam na CG strani čekao gotovo sat, a bio sam gore u 6:45. Cesta je ok, nov asfalt od Ljubinja do skretanja za Ravne, nešto lošiji Stolac (entitetska linija)-Ljubine al to se začas pregazi.
Vodi računa da je do 5sati kroz Crnaju saobračaj jednom trakom. Ja sam čekao 10ak minuta (crveno se upalilo ispred mene). Ko ide južnije da zna da je gužva i na trajektu i skroz dole do kružnok toka iza aerodroma u Tivtu (Kotor-Tivat-Budva).
Jbg nauružajte se strpljenjem i lagano, čuvajte se radara na čitavoj relaciji od Meljina do Budve (ja sam tri prošao, par kolometara poslije kružnog u Meljinama - Tivat grad - par kilometara prije skretanja za Jaz).
Ja sam uvijek na Sitnicu dolazio oko 4 izutra, nikad vise od 5-10 vozila, poslje toga izbjegnem sve guzve i vec ispred Bara bude oko 6 izutra tako da se nadam da me nece ni sad ufatiti guzve.
I najvaznije ne idem za vikend, nego tacno u polovoci sedimce.
(uvijek sam isao cetvrtak navece, i u petak tamo budem izutra)
User avatar
donnie_darko
Posts: 1027
Joined: 11/11/2017 22:49

#214 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by donnie_darko »

Laplace wrote: 04/08/2021 18:47
donnie_darko wrote: 03/08/2021 01:28 Drugi put Sarajevo-Foca-Tjentiste-Gacko-Bileca-Kotor-Budva
Da li na tom putu ima radova? Lošeg asfalta? Suženja? Nisam išao na Foču i Gacko pa ne znam da li bih s eu to upustio. Razmišljam zbog radova na tunelu Crnaja, gdje bi moglo biti zastoja i peglanja. Na mapama vidim da je dužina puta nešto manja nego preko Mostara ali je vrijeme skoro pa isto.
Put je solidan, nije krstarenje ali je sasvim ok. Rupa nema toliko, od foce pa do gacka je krivudavo, brdovito, poucko ali nista strasno.
Ja ubuduce koristim samo tu rutu jer je definitivno najkraca a krajolik dosta lijep.
axe22
Posts: 1766
Joined: 11/03/2013 21:21

#215 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by axe22 »

donnie_darko wrote: 05/08/2021 17:42

Put je solidan, nije krstarenje ali je sasvim ok. Rupa nema toliko, od foce pa do gacka je krivudavo, brdovito, poucko ali nista strasno.
Ja ubuduce koristim samo tu rutu jer je definitivno najkraca a krajolik dosta lijep.
fin dionica ako imas lijepu visinu vozila, kod mene fabricki nisko vozilo, redovno preko scepan polja zakacam , i to ne podom nego lafetama i prednjim mostom.
Ili vozim ko baja, gotov druga ali bez ikakvog gasa ili prvom.
posle granice, onda je fino, nocu ako je vedro, pogled na nebo je predivan (Ulcinj, navece na velikoj plazi, vrijedi otici), a opet preko dana , kanjoj pive, ljepota za gledati.
User avatar
Optimist
Posts: 13617
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#216 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Optimist »

Ne javi se hairlija sto se danima raspitivao za put, jel stigao ja odrediste, kako je put prosao i sl.
axe22
Posts: 1766
Joined: 11/03/2013 21:21

#217 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by axe22 »

Sigurno negdje zalutao, pa nema pristup internetu.hhh
NediM17
Posts: 21602
Joined: 05/11/2009 11:49

#218 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by NediM17 »

Na kratici prije Gacka mu se gubi svaki trag, ima onaj jedan sto prizeljkuje rat, taj ga navratio. :mrgreen:
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#219 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by armminn »

Pozdrav.
Putujem sa suprogom i bebom 9 mjeseci u mjesto Čanj poslije Petrovca.
Zbog eventualnih pauzi zbog bebe i lakšeg puta ja bih izabrao
Sarajevo-Mostar-Stolac-Bileca taj prelaz Deleuša-Vračenovići onda idem u Kotor?
Tu ima trajekt negdje da skratim ili da idem tom magistralom.
Moje pitanje je jer idem prvi put ovim putem koje putokaze da pratim da ne skrenem negdje.Za koliko mogu sati da stignem cca? I ovo oko trajekta tu oko Kotora.
Sta je sa gorivom da li cu trebati tankati i gdje da punim vozim fabiju 1.9
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#220 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by armminn »

put od Mostaraca ka Stocu mi je nepoznat kao i dalje sta treba da pratim.
Ima li neka kvalitetna offline mappa
User avatar
shape of despair
Posts: 3104
Joined: 09/04/2008 18:41

#221 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by shape of despair »

armminn wrote: 22/08/2021 16:23 put od Mostaraca ka Stocu mi je nepoznat kao i dalje sta treba da pratim.
Ima li neka kvalitetna offline mappa
here maps i opleti. meni bilo prvi put za crnu goru,navigacija tombe.skines u aplikaciji offline mape
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2608
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#222 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by lonely_wolf »

armminn wrote: 22/08/2021 16:03 Pozdrav.
Putujem sa suprogom i bebom 9 mjeseci u mjesto Čanj poslije Petrovca.
Zbog eventualnih pauzi zbog bebe i lakšeg puta ja bih izabrao
Sarajevo-Mostar-Stolac-Bileca taj prelaz Deleuša-Vračenovići onda idem u Kotor?
Tu ima trajekt negdje da skratim ili da idem tom magistralom.
Moje pitanje je jer idem prvi put ovim putem koje putokaze da pratim da ne skrenem negdje.Za koliko mogu sati da stignem cca? I ovo oko trajekta tu oko Kotora.
Sta je sa gorivom da li cu trebati tankati i gdje da punim vozim fabiju 1.9
Ako si se već odlučio da ideš preko Mostara i Stoca onda nema potrebe da ideš za Bileću samo praviš višak kilometara. Pošto ideš u Ćanj imaš dvije opcije ako ideš preko Mostara:
1. Sarajevo-Mostar-Stolac-Ljubinje-Trebinje-GP Sitnica-Meljine-trajekt Tivat-Budva-Ćanj (cca 350km) i
2. Sarajevo-Mostar-Stolac-Ljubinje-Trebinje-GP Klobuk-Vilusi-Nikšić-Podgorica-tunel Sozina-Ćanj. (cca 400km)
Vremenski obje rute su tu negdje, a možda se rutom 2. stigne i nešto prije jer jako se sporo vozi od Meljina do Ćanj-a a imaš i trajekt.

Što se tiće goriva mislim da ti rezervar može biti da odeš i da se vratiš, ali ako ne misliš sipati u CG u Trebinju dotankaj do čepa i rahat si.
Ako odeš rutom 1. onda imaš trošak trajekta 4,50€ i nekad se plaćala cestarina od Sitnice do Meljina ali to je od ove godine ukinuto, a ako odeš rutom 2. onda imaš trošak prolaska kroz tunel Sozina 2,50€.
Samo još da napomenem Ako misliš ići rutom 2. a spustiti se u Risan kao što si napisao, onda rađe idi rutom 1. jer ćeš doći na isto (trajekt) a cesta od Trebinja do Sitnice je 10x bolja od one prema Klobuku.
Što se tiće putokaza nisu loše obilježeni ali pošto ideš prvi put na Google maps skini offline mape i vozi bez brige, mada ako si na pretplati sad u romingu imaš mobilni internet tako da nema problema. Bitno ti je samo da skontaš kojom rutom ideš, napravi spisak mjesta kroz koja prolaziš i samo prati putokaze.
Vrijeme za koje možeš doći zavisi od gužve na cesti i od tvoje vožnje, do Trebinja se može komotno normalnom vožnjom sa dvije pauze doći za 4:30min, a od Trebinja do Ćanj-a možeš samo pretpostaviti (granica 1-2, trajekt, gužva) imaš nekih cca 100km koje nećeš sigurno proći ispod 2:30 minuta i to ako ti se zvijezde poklope i granicu prođeš bez čekanja.
Ruta 1.
https://www.google.com/maps/dir/43.8437 ... 85!1m0!3e0

Ruta2.https://www.google.com/maps/dir/43.8437 ... af!1m0!3e0
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#223 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Ali_G »

Trebinje-Petrovac u petak skoro 4h. Kol’ko god da je los put preko Podgorice, ovo je bas patnja.
NediM17
Posts: 21602
Joined: 05/11/2009 11:49

#224 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by NediM17 »

Stolac-Bileca preko Berkovica, nece ici u Trebinje pa u Bilecu. Prelaz Deleusa-Vracenovici, spustanje u Risan i opleti magistralom.
Ako ce na Trebinje, GP Klobuk i opet spustanje u Risan.
Ni trajekta, ni tunela, samo strasne guzve kroz Kotor i Budvu, treba ti po sat vremena da prodjes.
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#225 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by armminn »

Pozdrav .
Hvala vam na pojasnjenjima ne znam da se istrpim i krenem na Scepan Polje.
Samo gdje je taj tunel da skratim??
i gdje to rade put u Niksicu ima li nekako da se zaobidje
Post Reply