Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#226 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by helpdesk1 »

armminn wrote: 23/08/2021 16:10 Pozdrav .
Hvala vam na pojasnjenjima ne znam da se istrpim i krenem na Scepan Polje.
Samo gdje je taj tunel da skratim??
i gdje to rade put u Niksicu ima li nekako da se zaobidje
helpdesk1 wrote: 08/08/2021 07:55 Za rutu ti ne trebam pisati, sve je napisano. Međutim, ako se odlučiš da ideš na Šćepan polje, dakle Plužine-Nikšić-Podgorica..., imaš radove od Danilovgrada do Podgorice. Asfalt je skinut, mnogo prašine, kolone i ponekad možeš ubaciti u drugu brzinu. Zato ti savjetujem da na kružnom toku na ulazu u Danilovgrad ne ideš pravo za Podgoricu, nego da uđeš u Danilovgrad i ideš prema Spužu i izađeš na put za Bar negdje na izlazu iz Podgorice. Ništa duži put nije, a riješiš se belaja. Ako nemaš navigaciju kad uđeš u Danilovgrad samo se drži desne strane, a u Podgorici imaš putokaze 'tranzit' koji te izvedu iz grada.
Ili kreni ujutro rano da budeš na granici oko 6 ili kreni kasnije. Ja sam jučer prošao oko podne bilo samo par auta na obe granice. Katastrofa te čeka od Sutomora do Dobrih Voda, klackaćeš se i do dva sata u koloni.
Evo ti sa druge teme ja pisao za put prema Ulcinju
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2611
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#227 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by lonely_wolf »

armminn wrote: 23/08/2021 16:10 Pozdrav .
Hvala vam na pojasnjenjima ne znam da se istrpim i krenem na Scepan Polje.
Samo gdje je taj tunel da skratim??
i gdje to rade put u Niksicu ima li nekako da se zaobidje
Drug ma koliko se mi trudili da ti pomgnemo niko od nas neće biti sa tobom dok budeš volanao dole, tako da neke stvari ćeš morati sam proći.
Evidentno je da nema idealnog puta, na svakom pravcu neka zajebancija, međutim na nekim imaš alternativu dok na drugim šta je tu je. Sigurno ne najbolja ali za tebe najoptimalnija ruta bi bila preko Šćepan polja. Jeste cesta loša od BrodaND do granice ali to je nepunih 20km, poslije toga sasvim solidna do Plužina, a dalje više nego dobra. Jedino se čuvaj kamenja na cesti od granice do Plužina ali svakako radi bebaće nećeš jurcati. Ukoliko radovi nisu završeni na dionici Danilovgrad-Podgorica post iznad ti je napisano alternativno rješenje, a tunel Sozina ti se nalazi poslije prelaska Skadarskog jezera i izlaziš bukvalno u Ćanj.

Alternativni pravaac Danilovgrad-Podgorica
https://www.google.com/maps/dir/M18,+Da ... 16!1m0!3e0

Tunel Sozina
https://www.google.com/maps/dir/Tunel+S ... 21!1m0!3e0

Ako budeš išao ovim putem nemoj se izraditi na uključenju na Jadransku magistralu, na raskrsnici ideš LIJEVO za Petrovac :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#228 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 05/08/2021 08:37 OK, hvala. Jeste bolji put, jedino me malo sad vuče pogled i nova ruta (volim da mijenjam i istražujem :D ).
Šta bi na kraju? Jesi se vraćao Trebinje-Tjentište-Sarajevo ili si ipak opet na Mostar išao?


Ako jesi kakva je sad cesta? Ima li puno rupa, ako je i dalje uska onako nema veze. Ja sam zadnji put prošao tim putem pred ljeto 2020. Jesu li je ikako rekonstruisali il je i dalje onakva kakva je bila prije?
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#229 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 25/08/2021 20:49
Laplace wrote: 05/08/2021 08:37 OK, hvala. Jeste bolji put, jedino me malo sad vuče pogled i nova ruta (volim da mijenjam i istražujem :D ).
Šta bi na kraju? Jesi se vraćao Trebinje-Tjentište-Sarajevo ili si ipak opet na Mostar išao?


Ako jesi kakva je sad cesta? Ima li puno rupa, ako je i dalje uska onako nema veze. Ja sam zadnji put prošao tim putem pred ljeto 2020. Jesu li je ikako rekonstruisali il je i dalje onakva kakva je bila prije?
Na kraju sam imao komplikacija na poslu i put sam morao odložiti za mjesec dana, možda odem u septembru ako opet nešto ne iskoči.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#230 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

Aha, dobro. Ja ću sutra najvjerovatnije tim putem proći ako ne preokrenem na Mostar pa ti javim stanje da znaš.
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#231 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by armminn »

Moze li mapa za Tjeniste i ima li radova.
Sarajevo - Trnovo - Foca - Gacko - Bileca - Vilusi - Grahovo - Lipci - Kotor - Budva.

jel to ta ruta?

kraca je vjerujem nego na mostar pa trebinje
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#232 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by armminn »

bolje na vracanovice nego na viluse?
a na trajekt da idem na boku brze je jel tako
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#233 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by armminn »

bolje na vracanovice nego na viluse?
a na trajekt da idem na boku brze je jel tako
axe22
Posts: 1791
Joined: 11/03/2013 21:21

#234 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by axe22 »

black_adrian wrote: 25/08/2021 20:49
Laplace wrote: 05/08/2021 08:37 OK, hvala. Jeste bolji put, jedino me malo sad vuče pogled i nova ruta (volim da mijenjam i istražujem :D ).
Šta bi na kraju? Jesi se vraćao Trebinje-Tjentište-Sarajevo ili si ipak opet na Mostar išao?


Ako jesi kakva je sad cesta? Ima li puno rupa, ako je i dalje uska onako nema veze. Ja sam zadnji put prošao tim putem pred ljeto 2020. Jesu li je ikako rekonstruisali il je i dalje onakva kakva je bila prije?
Mostar-Trebinje (mislim od Stolca) nova cesta, lagano se moze 80 voziti bez treskanja i problema
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#235 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

axe22 wrote: 26/08/2021 18:02 Mostar-Trebinje (mislim od Stolca) nova cesta, lagano se moze 80 voziti bez treskanja i problema
a znam brate, idem tim putem dosta puta na mjesečnoj bazi više mi se smučilo gledat tu cestu, počeo sam sanjat kako vozim tuda.. pa kontam malo da se prešaltam na Tjentište ako su šta uradili po pitanju ceste.. bitno je samo da nema rupa, a ako je usko na veze navik'o sam..
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#236 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 25/08/2021 22:38 Aha, dobro. Ja ću sutra najvjerovatnije tim putem proći ako ne preokrenem na Mostar pa ti javim stanje da znaš.
:thumbup:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#237 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 26/08/2021 20:19
black_adrian wrote: 25/08/2021 22:38 Aha, dobro. Ja ću sutra najvjerovatnije tim putem proći ako ne preokrenem na Mostar pa ti javim stanje da znaš.
:thumbup:
Ipak sutra, tj. 27.08 :D
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#238 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by citroen xm »

black_adrian wrote: 26/08/2021 19:47

a znam brate, idem tim putem dosta puta na mjesečnoj bazi više mi se smučilo gledat tu cestu, počeo sam sanjat kako vozim tuda.. pa kontam malo da se prešaltam na Tjentište ako su šta uradili po pitanju ceste.. bitno je samo da nema rupa, a ako je usko na veze navik'o sam..
Putem Foča-Tjentište prođem godišnje bar 5-10 puta. Put jeste loš, jedna od najgorih magistrala u evropi, ali nema rupa. Put jeste uzak, krivudav i ima ulegnuća. Ali voziš lagano i stigneš bez problema, a budeš i počašćen odličnom prirodom. Sve poslije Tjentišta je dobar put.

Ja baš uvijek idem tim putem na CG primorje. Na prelaz kod Bileće i posle Vilusi, Risan....
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#239 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

eh pičim ja sutra onda tom dionicom.. samo nek nema rupa da ne izyebem auto, a to što je usko i valovito nema veze...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#240 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

@Laplace

Evo sad se vratio. Fina dionica, do Gackog se može ići sa sigurnošću +10km/h preko ograničenja, nema gužve bar do Gackog. Dalje je usko, nije previše ali je fina cesta bez rupa. Od Tjentišta jako puno krivina i malo mjesta za preteći. Krenuo sam u 12:30 iz Trebinja, a u Sarajevo stigao u 16:00. Jedina mana je dosta dostavnih vozila, kamiona, guslača, ko ima strpljenja da ide za njima super, ja više nikad ako ne moram tamo ne idem. Potrošnja mi se popela na 6.7L/100KM do Sarajeva od Trebinja, držao ga sve na 2800-3000 obrtaja da mogu složit gas i preteći. U tunelu Čemerno čekanje malo jače od pola sata, to je isto peglancija. Između ovog i puta preko Mostara prednost dajem putu za Mostar.


Sad me zanima neko ko vazda ide Tjentište-Sarajevo i obrnuto da se informišem oko pravnih stvari, mogućnosti i položaja organa gonjenja. Ako zna neko nek javi da mu se javim i privatne.

@NediM17
@drug_profi
@citroen xm
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#241 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 27/08/2021 17:41 @Laplace

Evo sad se vratio. Fina dionica, do Gackog se može ići sa sigurnošću +10km/h preko ograničenja, nema gužve bar do Gackog. Dalje je usko, nije previše ali je fina cesta bez rupa. Od Tjentišta jako puno krivina i malo mjesta za preteći. Krenuo sam u 12:30 iz Trebinja, a u Sarajevo stigao u 16:00. Jedina mana je dosta dostavnih vozila, kamiona, guslača, ko ima strpljenja da ide za njima super, ja više nikad ako ne moram tamo ne idem. Potrošnja mi se popela na 6.7L/100KM do Sarajeva od Trebinja, držao ga sve na 2800-3000 obrtaja da mogu složit gas i preteći. U tunelu Čemerno čekanje malo jače od pola sata, to je isto peglancija. Između ovog i puta preko Mostara prednost dajem putu za Mostar.


Sad me zanima neko ko vazda ide Tjentište-Sarajevo i obrnuto da se informišem oko pravnih stvari, mogućnosti i položaja organa gonjenja. Ako zna neko nek javi da mu se javim i privatne.

@NediM17
@drug_profi
@citroen xm
Hvala. Uglavnom, isplati se ako hoćeš lijep pogled i negdje da svratiš, ali se treba naoružati strpljenjem. Najvažnije je da nema rupa i da nema odrona kamenja (rošak mi je nedavno naletio na odronjen kamen iza krivine, imao priličnu štetu na autu (srećom, mercedes je čvrst a uspio je da ne probuši karter).
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#242 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by citroen xm »

Što se pravnih stvari tiče nemam pojma, ali idem često. U principu sa organima reda nemam nikada ni najmanji problem.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#243 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 27/08/2021 18:30
Hvala. Uglavnom, isplati se ako hoćeš lijep pogled i negdje da svratiš, ali se treba naoružati strpljenjem. Najvažnije je da nema rupa i da nema odrona kamenja (rošak mi je nedavno naletio na odronjen kamen iza krivine, imao priličnu štetu na autu (srećom, mercedes je čvrst a uspio je da ne probuši karter).
Nema na čemu. To je to, cesta za vozit je odlična, nema ljuljanja pretjeranog, rupa i tako to. Normalno, kao i svaka naša cesta zadesi se tu i tamo neki lošiji dio al ništa vrijedno pomena. Odrona koliko sam ja vidio nema, al svakako je prometno tako da ćeš ugledati ako neko ispred tebe naleti na kamenčić. Priroda je ljepota stvarno, uživancija voziti se ko ima strpljenja.
citroen xm wrote: 27/08/2021 19:07 Što se pravnih stvari tiče nemam pojma, ali idem često. U principu sa organima reda nemam nikada ni najmanji problem.
Eh super onda. Ići ću opet tim putem kad ne budem u "žurbi". Ljepše nego onaj kamenjar gledat preko Mostara.
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#244 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by citroen xm »

Preko Mostara je definitivno cjelom dionicom bolja cesta i nešto duža, a ima i manje planinskih prevoja. Ali meni je taj put prilično dosadan od Trebinja do Stoca. Ideš kroz Popovo polje kilometrima i ništa da se desi. Samo ravnica i desetine napuštenih sela gdje više nema ni ptice.

Ovaj preko tjentišta mi je nekako uzbudljiv. :D

A ja nigdje ne žurim pa mi je to prednost. Ne idem na poslovni put nikada, a uvijek krenem na vrijeme pa lagano. To mi je uživanje.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#245 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

E baš zato sam krenuo na Tjentište da malo ubijem monotoniju, put jeste dobar i širok do Stoca, al brate više ubi koliko je dosadan. Sam sam u autu bio, žurio nisam al mi se nije ni krstarilo tako da eto, malo sam nestrpljiv u tim situacijama. Pogin'o sam prateći Sprintera preko cijelog Tjentišta koji u krivini prvoj uspori k'o konjska kola, a na pravcu složi gas, a put je takav da ti 5.0 ne pomaže da ga pretekneš kad da gas, hahah.. Nisam imao s kim da muhabetim u autu, vjerovatno mi onda ne bi bilo toliko hića.
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#246 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by citroen xm »

:D :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#247 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Laplace »

Pa ono, koja stijena iza nepregledne krivine nasred ceste, malo da podigne uzbuđenje i aktivira avanturistički mod...
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#248 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by van Basten »

A sta se ceka u Cemernom 30 min?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#249 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by black_adrian »

van Basten wrote: 29/08/2021 00:01 A sta se ceka u Cemernom 30 min?
Tunel kao rekonstruišu, rade, završavaju. Nigdje veze, jedva su se nakanili da nas puste iz pravca Gacka. Nešto pri samom početku i kraju prave, nisam vidio, al put je normalan kroz tunel. Jako loša organizacija saobraćaja.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#250 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by van Basten »

Svasta... prosao kroz tunel prije 2 mjeseca, top izgledao... bas komentarisali kako je dobar... pranje para naveliko haman
Post Reply