Najbolja rasa Psa

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
SaNsEo
Posts: 795
Joined: 23/08/2013 23:24

#26 Re: Najbolja rasa Psa

Post by SaNsEo »

hopcup wrote:
SaNsEo wrote:potpuno se slazem sa @pakica_

Izvini @propalismo ali na osnovu ovi nekoliko postova koje si napisao nevjerujem da je Dogo Argentino pas za tebe,,, to su vrlo nezgodni psi ako snjima neradis svakodnevno od rane socijalizacije pa do ozbiljne dresure. Njihov fizicki izgled nekad moze da prevari ali vjeruj mi ti psi mogu da budu "zvijeri" , ja neznam koliko si ti o njima citao , dali si imao priliku da se druzis s njima , imao priliku da upoznas "dominantnog" argentinca itd....Pokusaj googlati malo o njima ... taj pas nije za lanca i cuvanja dvorista i zivota odvojenog od familije ...
po ovo malo postova, ja bih rekao da nikakav pas nije za njega
@hopcup

u mom prvom postu sam pokusao biti informativan i mozda nisam htio da budem toliko direktan kao ti, ali sad kad procitam zadnji komentar koji je @propalisimo napisao , u potpunosti se slazem s tobom i ja se pridruzujem tebi da kazem da za njega nije nikakav pas :-) , on toga mozda nije ni svijestan sto cini stvar jos mnogo zalosniom
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#27 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

Svi psi su opasni kada ih je 2-3(copor).Bas sam skoro citao da je neodgovorni vlasnik pustio 2-3 AST i da su napali na komsiluk(sve zivo sto se kretalo).Jedan primjer setam ja malinou i pekinezera a moj komsija ima ogromnog rotvajlera koji je nasrtao na ogradu kao da hoce da nas pocijepa.Posle nekoliko dana opet mi setamo ali ovaj put samo malinoa i ja kad veliki crno rotvajler pusten njuska okolo ali nije nas jos vidio.Ja ga gledam boze kontam dali da se vratim da izbjegnem vergu(malinoa se usrala od straha jer je bila jako mlada 5mjeseci)ma reko necu idem svojim putem(pravo na njega)pa sta bude.Opazi on nas dize rep nakostrjesi se i pravo na nas ja se zaledio.Inace moram da naglasim da je rot izuzetno krupan tj.ogroman.Prilazi on nama njusi mene kad je poceo da njusi malinou ona pocela da skevce kao da je neko tuce.Ja zamro od straha kontam ako nas napadne ko ce se izboriti sa ovom zvjeri.I nista rot ode svojim putem.Moj zakljucak je da su svi psi opasni kada su na lancu u boxu u ogradjenom dvoristu ili kad su u grupi ali kada su sami vani u setnji nista o bodova.A inace sam imao razne vrste pasa.Nekako mi se najbolje pokazao tigrasti bokser jer ne laje mnogo i lijep je ali cuvar nikakav.Jednom ja dosao kuci kasno po noci i kada sam usao u dvoriste cujem ja on hrce u kucici spava.Ja pridjem kucici on spava sve u 16 i hrka ga stoji ja udarim nogom u kucicu on nista i dalje spava.Posle toga sam ga poklonio jer ne vidim svrhu sto ga hranim i drzim ako nece bar malo cuvati moju imovinu i cjelokun=pno dvoriste.
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#28 Re: Najbolja rasa Psa

Post by mefistofilis »

a dajte ljudi, nemoguce je da covjek ne moze imati kera.
sad cu vam reci koliko ja ne znam o cukama i ispricati nesto:
komsija nabavio psa, ja mislio da je vucjak, medjutim nije vucjak, nego, kako on kaze, Maneloja ( i boga mi ga i ja tako zvao dugi niz godina, nije tad bilo puno interneta i toga :lol: )
i ja vam se drugovi moji s tim pascetom sprijateljim samo tako. kako su nam kuce granicile tako ja stalno bio s njim i daj mu i da jede i igraj se s njim pa i izvedi, samo sto pricali nismo imam osjecaj. Sad, nisam mu ja bio vlasnik i nisam ga ni ucio ovim nekakvim trikovima ali mene je strasno slusao, kad bi ga izvodio nikad uzica ne bi bila zategnuta (ovaj komsija inace nije mali covjek ali on kad ga vodi nagne se unazad i pas ga vuce, iz setnje se mokar znojan vraca).
to je moje nekakvo iskustvo s psom. valjda je to odnosa
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#29 Re: Najbolja rasa Psa

Post by Basvod »

I ja nesto kontam ima li kakav manji pas al da je cuvar (da laje ako neko uleti u dvoriste), da je dobar sa djecom i da moze prezimiti vani. Nema ulaska u kucu. :) I ne bih avlijanera.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#30 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

Basvod wrote:I ja nesto kontam ima li kakav manji pas al da je cuvar (da laje ako neko uleti u dvoriste), da je dobar sa djecom i da moze prezimiti vani. Nema ulaska u kucu. :) I ne bih avlijanera.
Pekinezer!

Ja imam zenku skotna i eno je napolju u kucici koja je doduse oblozena stiropolom.Jedino kada temperatura bude kriticna (-5 pa dalje) onda je unesem malo u kucu da se zgrije ali pod uslovom da bude na svojoj lezaljci u slucaju da se uzvrti i hoce da seta po kuci odma leti napolje jer vec sam dva tepiha i jednu stazicu bacio zbog njenog urina.A ima srce lava ko god udje nepoznat u dvoriste nagrabusio je :run:
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#31 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

Belgian Shepherd Malinois

Image

Image
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#32 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

Moj tigrasti bokser

Image
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#33 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

Pekinezer zenka

Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#34 Re: Najbolja rasa Psa

Post by pakica_ »

molim te nemoj nabavljati vise pasa.. ulozi u alarm, nemoj u psa, molim te! pas ti ne treba, ne znas sa psima!!!!
skotna pekinezerka vani zivi :-) :-) :-)
poklonio boksera jer nije cuvar, prodao malinou jer je predobar cuvar :zid:
molim te, u ime psa ciji bi zivot pokvario jer ocito ne znas s njima, nemoj!
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#35 Re: Najbolja rasa Psa

Post by safran »

Mi ćemo uzeti ženko štene (u stvari mislim da smo je već uzeli ali je još kod mame) - otac šarplaninac, mati šarena ali uglavnom tornjak - oboje odlični čuvari. S majkom smo raja - divna je, jako je friendly i "trpi" našu djecu. Međutim, meni se ne sviđa to što će štene biti na vikendici (živimo u stanu što bi za ovakvog psa bilo ravno zatvoru). Vikendica je jako blizu, skoro svaki dan, ili svaki drugi neko dođe i obiđe, ljeti smo stalno tamo, ali opet mi se ne sviđa da pas bude sam dobar dio vremena (napominjem da hrana i voda neće biti problem). Možda je do mene, ja to vidim ko treće dijete i jednom kad ga uzmem moje je do kraja života. A opet kontam, i ovi psi, kućni ljubimci, su veći dio dana sami u stanovima pa ih opet ljudi drže i vole. Trebam li napomenuti da nemam iskustva sa psima? A opet, ako je mi ne uzmemo, završiće negdje ko lutalica - vlasnici će je se riješiti. Hajde, dajte kakav savjet, podršku, odgovorite me ..... najradije bih se preselila gore ali fakat ne ide - škola, treninzi, kursevi .... teško bi išlo.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#36 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

safran wrote:Mi ćemo uzeti ženko štene (u stvari mislim da smo je već uzeli ali je još kod mame) - otac šarplaninac, mati šarena ali uglavnom tornjak - oboje odlični čuvari. S majkom smo raja - divna je, jako je friendly i "trpi" našu djecu. Međutim, meni se ne sviđa to što će štene biti na vikendici (živimo u stanu što bi za ovakvog psa bilo ravno zatvoru). Vikendica je jako blizu, skoro svaki dan, ili svaki drugi neko dođe i obiđe, ljeti smo stalno tamo, ali opet mi se ne sviđa da pas bude sam dobar dio vremena (napominjem da hrana i voda neće biti problem). Možda je do mene, ja to vidim ko treće dijete i jednom kad ga uzmem moje je do kraja života. A opet kontam, i ovi psi, kućni ljubimci, su veći dio dana sami u stanovima pa ih opet ljudi drže i vole. Trebam li napomenuti da nemam iskustva sa psima? A opet, ako je mi ne uzmemo, završiće negdje ko lutalica - vlasnici će je se riješiti. Hajde, dajte kakav savjet, podršku, odgovorite me ..... najradije bih se preselila gore ali fakat ne ide - škola, treninzi, kursevi .... teško bi išlo.
Sada ce ovi hejteri da me popljuju ali ja sam imao slicnu situaciju i nije islo jer bi pas bio veci dio dana sam u zeljnom iscekivanju kada ce neko doci da ga obidje.Nekada se moze namjestiti situacija da ne moze niko doci taj dan sto uopste nije dobro za psa.Ja sam imao bijelu zenku boksera koju sam drzao na placu jer nisam imao uslova kuci da je drzim jer sam tada zivio kao podstanar a gazda nije dozvoljavao pse.I stvarno svaki dan sam ja nju obilazio ali nije to to vidim ker se muci i ja je poklonim mnogo mi zao bilo jer sam je mnogo volio.Zato mozda je bolje ne ulaziti u sve to ako nemate idealne uslove za psa.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#37 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

@ pakica_

To da li cu ja da kupim,prodam ili poklonim psa ne treba da ti smeta jer je to moja stvar :evil: Pas kojeg ja drzim uvijek ima hrane i svjeze vode i trudim da se da mu sto udobnije.Ako se pas muci i pati u mon dvoristu odmah i meni nije dobro.Evo recimo kod Malinoe priznajem ja sam pogrijesio jer pas nije za mene i ja sam je prodao,njoj se nije nista ruzno desilo osim sto je promijenila vlasnika koji je bas trazio takvog psa.Imala je 5 mjeseci i kada poraste nece me se ni sjecati.A kod mene je imala vrhunsku hranu,istrcavanje treninge ali ja sam primjetio neke stvari kod nje koje mi se nisu svidjele a na koje nisam mnogo obratio paznju prije kupovine a to je glasno i cesto lajanje koje je osobina svih ovcara.E vidi ja posle toga nisam psa ni tukao ni ubio nego PRODAO sta tu ima lose?Covjek mi dan danas salje njene slike gdje se vidi da pas uziva.Zar je prodati psa lose?Zar je prodati stenad ili pokloniti lose?Po meni je to bolja opcija nego ostaviti psa kraj puta pa neka se sam snalazi.Lupas ba neke gluposti a nemas pojma ni ko sam ni sta sam do sada imao od pasa.Da li ti slike mojih pasa sta govore?Vidis da su uhranjeni cisti i uredni ko zapete puske.Zato lave :run: od teme i prosipaj tu svoju depresiju negdje drugo :evil:
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#38 Re: Najbolja rasa Psa

Post by safran »

propalismo wrote:
safran wrote:Mi ćemo uzeti ženko štene (u stvari mislim da smo je već uzeli ali je još kod mame) - otac šarplaninac, mati šarena ali uglavnom tornjak - oboje odlični čuvari. S majkom smo raja - divna je, jako je friendly i "trpi" našu djecu. Međutim, meni se ne sviđa to što će štene biti na vikendici (živimo u stanu što bi za ovakvog psa bilo ravno zatvoru). Vikendica je jako blizu, skoro svaki dan, ili svaki drugi neko dođe i obiđe, ljeti smo stalno tamo, ali opet mi se ne sviđa da pas bude sam dobar dio vremena (napominjem da hrana i voda neće biti problem). Možda je do mene, ja to vidim ko treće dijete i jednom kad ga uzmem moje je do kraja života. A opet kontam, i ovi psi, kućni ljubimci, su veći dio dana sami u stanovima pa ih opet ljudi drže i vole. Trebam li napomenuti da nemam iskustva sa psima? A opet, ako je mi ne uzmemo, završiće negdje ko lutalica - vlasnici će je se riješiti. Hajde, dajte kakav savjet, podršku, odgovorite me ..... najradije bih se preselila gore ali fakat ne ide - škola, treninzi, kursevi .... teško bi išlo.
Sada ce ovi hejteri da me popljuju ali ja sam imao slicnu situaciju i nije islo jer bi pas bio veci dio dana sam u zeljnom iscekivanju kada ce neko doci da ga obidje.Nekada se moze namjestiti situacija da ne moze niko doci taj dan sto uopste nije dobro za psa.Ja sam imao bijelu zenku boksera koju sam drzao na placu jer nisam imao uslova kuci da je drzim jer sam tada zivio kao podstanar a gazda nije dozvoljavao pse.I stvarno svaki dan sam ja nju obilazio ali nije to to vidim ker se muci i ja je poklonim mnogo mi zao bilo jer sam je mnogo volio.Zato mozda je bolje ne ulaziti u sve to ako nemate idealne uslove za psa.
O tome upravo ja i razmišljam. Međutim, muž ima drugu priču - neće biti sama, tu je uvijek Bela - mama joj, ona je ovčarski pas i slobodno šeta. Pa onda, on ide gore barem svaki drugi dan, od proljeća skoro svaki dan i bavi se voćem, baštom, ljeti smo gore od petka popodne do nedjelje naveče, radnim danima često poslije posla odemo i ostanemo do kasno - u biti je baš zima problem. Uglavnom, hvala na iskustvu.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#39 Re: Najbolja rasa Psa

Post by pakica_ »

propalismo wrote:@ pakica_

To da li cu ja da kupim,prodam ili poklonim psa ne treba da ti smeta jer je to moja stvar :evil: Pas kojeg ja drzim uvijek ima hrane i svjeze vode i trudim da se da mu sto udobnije.Ako se pas muci i pati u mon dvoristu odmah i meni nije dobro.Evo recimo kod Malinoe priznajem ja sam pogrijesio jer pas nije za mene i ja sam je prodao,njoj se nije nista ruzno desilo osim sto je promijenila vlasnika koji je bas trazio takvog psa.Imala je 5 mjeseci i kada poraste nece me se ni sjecati.A kod mene je imala vrhunsku hranu,istrcavanje treninge ali ja sam primjetio neke stvari kod nje koje mi se nisu svidjele a na koje nisam mnogo obratio paznju prije kupovine a to je glasno i cesto lajanje koje je osobina svih ovcara.E vidi ja posle toga nisam psa ni tukao ni ubio nego PRODAO sta tu ima lose?Covjek mi dan danas salje njene slike gdje se vidi da pas uziva.Zar je prodati psa lose?Zar je prodati stenad ili pokloniti lose?Po meni je to bolja opcija nego ostaviti psa kraj puta pa neka se sam snalazi.Lupas ba neke gluposti a nemas pojma ni ko sam ni sta sam do sada imao od pasa.Da li ti slike mojih pasa sta govore?Vidis da su uhranjeni cisti i uredni ko zapete puske.Zato lave :run: od teme i prosipaj tu svoju depresiju negdje drugo :evil:
odakle ti ideja da sam depresivna..?
slobodno ti nabavi argentinca, bujrum.. pa ces se i njega kutarisati kad vidis da je to JOS JEDAN U NIZU s kojim NE ZNAS vladati ;)
:izet: :izet:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#40 Re: Najbolja rasa Psa

Post by pirpa »

pakica_ wrote:molim te nemoj nabavljati vise pasa.. ulozi u alarm, nemoj u psa, molim te! pas ti ne treba, ne znas sa psima!!!!
skotna pekinezerka vani zivi :-) :-) :-)
poklonio boksera jer nije cuvar, prodao malinou jer je predobar cuvar :zid:
molim te, u ime psa ciji bi zivot pokvario jer ocito ne znas s njima, nemoj!
:lol: :lol: :lol: :lol:
hvala ti legendo sto me nasmija.. :lol: :lol: :lol: :lol:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#41 Re: Najbolja rasa Psa

Post by zipoo »

Srednjoazijski ovcar je to sto trazis, mada kako si sposoban sigurno ces ostati bez noge.
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#42 Re: Najbolja rasa Psa

Post by mefistofilis »

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/7795530/azijat-srednjeazijski-ovcar-primam-na-poklon/#pitanja
http://www.pik.ba/artikal/7795530/azija ... n/#pitanja
malo je off ali ja sam legao :lol: :lol: :lol: :lol:
wonderboy
Posts: 31
Joined: 21/05/2012 21:23

#43 Re: Najbolja rasa Psa

Post by wonderboy »

Cane Corso raspitaj se, istrazi..
User avatar
Qler
Posts: 23724
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#44 Re: Najbolja rasa Psa

Post by Qler »

Ovaj je gigant :) hoce na poklon srednjeazijskog ovcara :) jos odraslog muzijaka :) Kad bi samo bez noge ostao bio bi sretan :) Jebo te, mene strah da ga nabavim kao stene, kako cu sa njim na kraj kad odraste, jer je velika odgovornost ovakvog psa imati, a on hoce odraslog muzijaka :) vec formiranog :) Svakavih ljudi :)
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#45 Re: Najbolja rasa Psa

Post by medjutim »

Qler wrote:Ja znam jednog muzijaka dogo argentino, koji je veca maza od labradora. Mozes ga za rep vuci nista :) isto tako dajdzin doberman, meni se cini da bi jos ispratio lopova masuci repom...


Sve je do odgoja i dresure. Svaki pas naravno ima svoj karakter, ali ako ti njega od malena ucis jednom, takav ce biti. Znas kako kazu, nema los pas, samo los gazda. Na malti je bila jedna zenka pit bull-a, nikad vezana, nikad na povodcu, sjedila ispod bilijarskog stola, ja prvi sam joj x puta stao na rep ili nogu, nesvjesno, nikad nije zarezala.. ali kad vidi drugog cuku haos :) Sve je do odgoja i dresure.

Tako i taj Husky, karakterom je ocigledno malo ljuci pa neda svoje. Ali se zna da generalno, nisu bas prvi izbor za psa cuvara :D
U komsiluku imam staforda i dva pit bulla. Staford je retard zesci, naravno jer su mu vlasnici idioti pravi koji nikada za zivota (bar ja nisam vidio) nisu psa prosetali, konstantno je u boxu, nervozan i lud totalno jadnik. Jednom su ga pustili van boxa, a on nekako izasao i malu djevojcicu od 3 godine iz komsiluka scepao za glavu, srecom hvala Bogu nekako smo se nasli svi na ulici i uspjeli izvuci dijete kojem je pas haman skalp skinuo.
Sto se tice pitova, to nisam u zivotu vidio, tako su odgojeni i dresirani da je to strasno. Komsija vlasnik toliko radi s njima i tako im je posvecen da mu se ja divim i njemu i psima. Kad idu uz njega kao dva vojnika, znaci bukvalno pogled ne skrecu ni lijevo ni desno samo pravo i u njega gledaju. Puno puta sam ih vidio s njim kako ih dresira i iskljucivo fokusiranost na trening i na gazdu. Kao sto ti rece, sve je do vlasnika i odgoja, nisam nikada imao psa (na moju veliku zalost, jer sam veliki ljubitelj zivotinja, pogotovu pasa), ali sigurno da nikada za prvog psa ne bih izabrao nesto zahtjevno, jer smatram da se neiskusan vlasnik ne smije uciti na "zahtjevnim" psima.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#46 Re: Najbolja rasa Psa

Post by CaneBos »

wonderboy wrote:Cane Corso raspitaj se, istrazi..
Imam..nije za pocetnike pas.
User avatar
febo_acm
Posts: 10243
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#47 Re: Najbolja rasa Psa

Post by febo_acm »

Ma rasa je samo izgled i neki "mentalni sklop" koji se može očekivati od pasa. Šta će na kraju ispasti to zavisi od rada, vaspitanja, uloženog truda, krvne linije...

Evo samo jedan dio teksta o najozloglašenijoj rasi.

Najčešći mitovi o pit bulovima :

1. Pit bul je rasa koja “grize”

U pitanju je mit. Prema rezultatima testa temperamenta izvršenog u 2012. godini,
86,8 % pit bulova savršeno je prošlo testove socijalizacije, agresivnosti, stabilnosti, društvenosti. Poređenja radi, 85,2 % zlatnih retrivera i 80,1 % škotskih ovčara imalo je pozitivne rezultate tokom istraživanja.

Image

2. Pitbulovi više napadaju od drugih rasa

Takođe se radi o mitu koji je “raskrinkala” Američka vetrinarska asocijacija istraživanjima koja su potvrdila da ni jedna rasa ne napada više od druge. Stepen agresivnosti isključivo zavisi od pojedinačne sklonosti psa i njegovog vaspitanja.


3. Ovo su najčešće zlostavljani psi
Prema podacima Humanog društva SAD, pitbulovi su najčešće zlostavljani psi poslednjih godina. Čak 70% njih bude podvrgnuto eutanaziji u gradskim azilima samo zato što pripadaju toj rasi.

4. Nekada su bili “dadilje”
Od 1900. godine, psi ove rase bili su poznati kao “dadilje” jer su bili neverovatno tolerantni, brižni i nežni sa decom. Ovo potvrđuje i dečija kinematografija, kao i literatura.

Ja smijem staviti ruku u vatru da će bilo koje manje pašče prije ujesti nekoga nego moj stafford. To je vjerovatno zato što nije na lancu i što svaki dan ima neke aktivnosti i što je puno truda uloženo u odgoj i još uvjek se ulaže...
Last edited by febo_acm on 14/01/2014 15:44, edited 2 times in total.
User avatar
febo_acm
Posts: 10243
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#48 Re: Najbolja rasa Psa

Post by febo_acm »

CaneBos wrote:
Imam..nije za pocetnike pas.
Imam i ja stafforda i prvi mi je pas, a bruku raje je govorilo nemoj stafforda...Uzmi labrodora, retrivera, haskija... ono wtf :D Sumnjam da je CC teži za početnike. Ja sam i bio u dilemi CC/stafford/rott... Na kraju uzeh staforda i sve za 10.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#49 Re: Najbolja rasa Psa

Post by propalismo »

Ovih dana sam malo citao o Bandog rasi:

Image

Izgleda da su dobri :thumbup:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#50 Re: Najbolja rasa Psa

Post by pakica_ »

bandog nije rasa :roll:
Post Reply