Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#1001 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Averus »

Jbg ne sjecam se, mozda 12KM :zoka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#1002 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by ultima_palabra »

U Pirpi imaju neku kombinaciju špinat-travnički sir, plus ono deep dish tijesto... meni je legla.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1003 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by beni-bu-man »

ultima_palabra wrote:U Pirpi imaju neku kombinaciju špinat-travnički sir, plus ono deep dish tijesto... meni je legla.
zvuci kao preslana zeljanica :lol:

morati cu probat :mrgreen:
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1004 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by statixx »

Samo kad radis deep dish nema stediti na sosu i siru, a u Pirpi zna biti suho.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#1005 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by AmiĐa_Idriz »

Blackjack21 wrote:Mahir katastrofalan u zadnje vrijeme, pizza pliva u nekakvom saftu koji sigurno nije od kajmaka, jer su kajmak počeli stavljati kafenom kašikom..
:lol:

Al fakat, ovo sam i ja primjetio, haj orvi put reko nešto se sjebalo, drugi put isto :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1006 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tempuser »

Kad se pomene Mahir ja se odmah sjetim da su prvi poceli sa dostavom ali samo S. Grad i Centar i odmah mi pred oci dodje Mahirova reklama sa Hayata, bordo Cady krece niz KOvace i ugasi se... :D
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#1007 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by zomri »

AmiĐa_Idriz wrote:
Blackjack21 wrote:Mahir katastrofalan u zadnje vrijeme, pizza pliva u nekakvom saftu koji sigurno nije od kajmaka, jer su kajmak počeli stavljati kafenom kašikom..
:lol:

Al fakat, ovo sam i ja primjetio, haj orvi put reko nešto se sjebalo, drugi put isto :-)
stavi puno gljiva pa puste vodu?
jedan je tako otvorio piceriju i mi naručimo kalconu. kad smo otvorili puna vode :shock: natrpo hadžo gljiva i zatvorio :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#1008 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by AmiĐa_Idriz »

zomri wrote: stavi puno gljiva pa puste vodu?
jedan je tako otvorio piceriju i mi naručimo kalconu. kad smo otvorili puna vode :shock: natrpo hadžo gljiva i zatvorio :mrgreen:
:lol:

Ma nije kod ovog, regularna klasična kolilina gljiva kolika i treba bit, al isto ko da je na kraju ko pitu zalije :-)
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#1009 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by zomri »

Naručujem ponekad, mislim da su gljive u pitanju, ali moguće da griješim.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1010 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Nahvalise Manolo, pa hajd rekoh da probam pizzu. Narucio quatro formaggi i sjebem se. Nije s paradajz sosom nego nesto na fazon vrhnja ili kajmaka. Helem nije mi se nikako svidjelo, da ne kazem odron. Sto je najgore citatm sastav poslije, nigdje nije naglaseno da nije paradajz sos, nego to "bjelilo". :roll: :-) Da sam ranije vidio, ne bih ni narucio, uzeo bih margaritu.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1011 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by lijepa u dusi »

Picerija Bingo na Ilidzi i dalje drzi standard, cijene bar duplo jeftinije od cijena u izvikanim picerijama, a pizze duplo bolje.

Sarajka u BBI je takodjer imala dobre pizze, odavno nisam bila pa moguce da su nesto mijenjali.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#1012 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hladan.preminger »

S obzirom na nedostatak kvaliteta meni je najbolja kućna varijanta.
Jedina mana je da bez pizza kamena ne može "porumeniti i pocrniti" u kućnoj rerni, pa da dobije izgled rub/cornicione kao leopard.

Image
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#1013 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by stari lisac »

BHF_Manijak wrote:Nahvalise Manolo, pa hajd rekoh da probam pizzu. Narucio quatro formaggi i sjebem se. Nije s paradajz sosom nego nesto na fazon vrhnja ili kajmaka. Helem nije mi se nikako svidjelo, da ne kazem odron. Sto je najgore citatm sastav poslije, nigdje nije naglaseno da nije paradajz sos, nego to"bjelilo" . :roll: :-) Da sam ranije vidio, ne bih ni narucio, uzeo bih margaritu.
Da ga nije ko baco pa se u transportu omaklo? :lol:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#1014 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bit101 »

hladan.preminger wrote:S obzirom na nedostatak kvaliteta meni je najbolja kućna varijanta.
Jedina mana je da bez pizza kamena ne može "porumeniti i pocrniti" u kućnoj rerni, pa da dobije izgled rub/cornicione kao leopard.

Image
Ima li gdje kupiti kamen kod nas? Kontam da nije losa varijanta kupiti ploču od šamota, koja se u biti i koristi u pecima za pizzu.
Btw ova tvoja super izgleda. Ja svoju uspijem više zapeci tako što je pečem dva puta. Dobro ugrijem rernu, prvi put ide samo malo paradajz sosa, nakon što se malo zapece vadim je, stavljam još malo sosa i ostale sastojke, namazem rub maslinovim uljem i vratim da se peče još nekoliko minuta dok ne bude gotova. Tako bude super pečena plus rubovi budu hrskavi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1015 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by beni-bu-man »

bit101 wrote:
hladan.preminger wrote:S obzirom na nedostatak kvaliteta meni je najbolja kućna varijanta.
Jedina mana je da bez pizza kamena ne može "porumeniti i pocrniti" u kućnoj rerni, pa da dobije izgled rub/cornicione kao leopard.

Image
Ima li gdje kupiti kamen kod nas? Kontam da nije losa varijanta kupiti ploču od šamota, koja se u biti i koristi u pecima za pizzu.
Btw ova tvoja super izgleda. Ja svoju uspijem više zapeci tako što je pečem dva puta. Dobro ugrijem rernu, prvi put ide samo malo paradajz sosa, nakon što se malo zapece vadim je, stavljam još malo sosa i ostale sastojke, namazem rub maslinovim uljem i vratim da se peče još nekoliko minuta dok ne bude gotova. Tako bude super pečena plus rubovi budu hrskavi.
predobro izgleda :thumbup:

kako si tijesto pravio ???

i savjet s moje strane, sudzuku nikada peci, bolje je dodati kad se pizza ispece
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1016 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bersK »

lijepa u dusi wrote:Picerija Bingo na Ilidzi i dalje drzi standard, cijene bar duplo jeftinije od cijena u izvikanim picerijama, a pizze duplo bolje.
Abid, picmajstor, doktor zanata. Cijela ga Ilidža gotivi. Raja prava, dok pravi pizzu sprda se s rajom, pa se uspiješ i zabaviti, nasmijati dok čekaš pizzu. Probaj njihovu maslenicu, zvjerska.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1017 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by holowey »

bit101 wrote:
hladan.preminger wrote:S obzirom na nedostatak kvaliteta meni je najbolja kućna varijanta.
Jedina mana je da bez pizza kamena ne može "porumeniti i pocrniti" u kućnoj rerni, pa da dobije izgled rub/cornicione kao leopard.

Image
Ima li gdje kupiti kamen kod nas? Kontam da nije losa varijanta kupiti ploču od šamota, koja se u biti i koristi u pecima za pizzu.
Btw ova tvoja super izgleda. Ja svoju uspijem više zapeci tako što je pečem dva puta. Dobro ugrijem rernu, prvi put ide samo malo paradajz sosa, nakon što se malo zapece vadim je, stavljam još malo sosa i ostale sastojke, namazem rub maslinovim uljem i vratim da se peče još nekoliko minuta dok ne bude gotova. Tako bude super pečena plus rubovi budu hrskavi.
sto samot? zasto ne mermer? mermer podnodi visoke temperature, a max 350 u rerni nije neka aman zaman temperatura
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1018 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

bersK wrote:
lijepa u dusi wrote:Picerija Bingo na Ilidzi i dalje drzi standard, cijene bar duplo jeftinije od cijena u izvikanim picerijama, a pizze duplo bolje.
Abid, picmajstor, doktor zanata. Cijela ga Ilidža gotivi. Raja prava, dok pravi pizzu sprda se s rajom, pa se uspiješ i zabaviti, nasmijati dok čekaš pizzu. Probaj njihovu maslenicu, zvjerska.
Gdje mu ga dodje ta picerija?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#1019 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hladan.preminger »

bit101 wrote: Ima li gdje kupiti kamen kod nas? Kontam da nije losa varijanta kupiti ploču od šamota, koja se u biti i koristi u pecima za pizzu.
Btw ova tvoja super izgleda. Ja svoju uspijem više zapeci tako što je pečem dva puta. Dobro ugrijem rernu, prvi put ide samo malo paradajz sosa, nakon što se malo zapece vadim je, stavljam još malo sosa i ostale sastojke, namazem rub maslinovim uljem i vratim da se peče još nekoliko minuta dok ne bude gotova. Tako bude super pečena plus rubovi budu hrskavi.
Nema kod nas maksuz kupiti, ako mozes naći šamotnu ploču min 3cm debljine to je isto.
Ja sam zamolio prijatelje da mi donesu iz dojclanda, a ima naručiti na Amazonu.

Nisam pokušao tu metodu sa dva koraka u pečenju. Probaću je. Moja rerna ide na max 275C i sa kamenom bi trebalo biti to. Čak sam procitao da je najbolja opcija sa dva kamena, jer se brže i bolje peče i možeš dvije peći.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1020 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by duga puska »

Šamoter-S

Trn, Banja Luka
051 500-013 https://g.co/kgs/whEViD
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#1021 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hladan.preminger »

beni-bu-man wrote: predobro izgleda :thumbup:

kako si tijesto pravio ???

i savjet s moje strane, sudzuku nikada peci, bolje je dodati kad se pizza ispece
Visokoglutensko brašno, od naših je to žitoprodukt tip 400 sa oko 12%.

Brasno: 1000g
Voda: 640g
Kvasac: 10g zavisi od toga koliko ces fermentirati tijesto, ako je 48 ili vise sati onda prepoli količinu.
Šećer : 20g
Sol: 20g
Maslinovo ulje: 10g

Ako imas krušnu tj. pizza peć onda ide samo brasno zerozero, voda, kvasac i sol. Ništa više jer izgori.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1022 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Naslovnica »

lijepa u dusi wrote:Picerija Bingo na Ilidzi i dalje drzi standard, cijene bar duplo jeftinije od cijena u izvikanim picerijama, a pizze duplo bolje.

Sarajka u BBI je takodjer imala dobre pizze, odavno nisam bila pa moguce da su nesto mijenjali.
Đe je ta picerija Bingo?
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1023 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bersK »

Pizzeria Bingo je u Maloj Aleji preko puta BHtelecoma u redu radnji. Pored nje je mjenjacnica i kladara. Mal prostor, usluga fantazija.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1024 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

bersK wrote:Pizzeria Bingo je u Maloj Aleji preko puta BHtelecoma u redu radnji. Pored nje je mjenjacnica i kladara. Mal prostor, usluga fantazija.
Hvala za info. Prodjem pocesto malom alejom, ali nisam tu pizzeriju primijetio. :thumbup:
User avatar
pezzar
Posts: 591
Joined: 14/07/2009 13:16

#1025 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by pezzar »

Da dodam za kamenu plohu za pečenje pizze, ima u OBI-ju nekih ploča,

https://www.obi.de/grillutensilien/broi ... /p/4788634

Link je sa de, ali ih ima i kod nas.
Post Reply