Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2226 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Nisrin wrote: 18/12/2020 16:47
konektovan wrote: 18/12/2020 12:13 Ja mislim da na svijetu nema osobe koja više voli pizzu od mene, ali nikad ne bih dao toliko love za obicno tijesto...mislim, nekad sam davao samo da vidim u cemu je kvaka, ali pizza za mene ne moze imati tu vrijednost. Za tu lovu, radije u kulin dvor na teletinu ispod saća.. :mrgreen:
Tako sam i ja tvrdila, sad je platim 13EUR :-)
Jes, ali nije isti standard u Frankfurtu i u Čekrčićima.. :mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2227 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Nisrin »

konektovan wrote: 18/12/2020 17:04
Nisrin wrote: 18/12/2020 16:47
konektovan wrote: 18/12/2020 12:13 Ja mislim da na svijetu nema osobe koja više voli pizzu od mene, ali nikad ne bih dao toliko love za obicno tijesto...mislim, nekad sam davao samo da vidim u cemu je kvaka, ali pizza za mene ne moze imati tu vrijednost. Za tu lovu, radije u kulin dvor na teletinu ispod saća.. :mrgreen:
Tako sam i ja tvrdila, sad je platim 13EUR :-)
Jes, ali nije isti standard u Frankfurtu i u Čekrčićima.. :mrgreen:
Minhenu... ma i u Sa je svaka bolja pizza preko 10KM i dodje to na isto... nije nam bilo zao uzeti u Barhani ili Piccolo Mondu, a jeste napr u Maslini jer je bezveze...
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#2228 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bit101 »

Zafferano - Grbavica Shopping centar, odlična pizza.
Probao domaću, 4 sira i vegeterianu.
Momci koji dostavljaju su extra brzi.
CotSuljakovic
Posts: 321
Joined: 18/08/2018 20:32

#2229 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by CotSuljakovic »

Ago broj jedan. Miljama ispred ostalih.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2561
Joined: 28/02/2010 19:25

#2230 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

Eto napokon probao pizzu iz Piccolo Monda. Mnogi su rekli da je najbolja u gradu, a neki su bili i razočarani.

Sto se tice ugođaja, stvarno na visokom nivou sve i osoblje ljubazno, samo eto glupo sto kreneš napr da opereš ruke, red...čudi me da to do sad nisu malo sredili.

Sto se tiče pizze uzeo sam na preporuku konobarice srednju pizzu "Piccolo Mondo":
Image

Suho meso, salama, jaje..svega ima..

Ipak sa pizzom sam dubinski razočaran. Fino je ona ispečena, ono nema nekih loših strana, ali sve je ono nekako..meh.. "ok".

Ni jedan zalogaj nije da ti otvori apetit da jedva čekaš novu..da kad prenoći da kažeš joj kad ćemo opet tamo.
Sve sto pojedeš nema neki jak, konkretan okus da znaš to da jedes... Fali joj sočnosti.

Sosovi malo spašavaju situaciju ali su doslovno isti kao u U2. Znači ništa novo, pa mogli ste skontati nesto sto nije jednako kao u pizzeriji koja ima 4x jeftinije cijene.

Sve u svemu ne bih vise nikad došao zbog pizze, jeo sam krem supu od brokula(5km) i stvarno je dobra, prije da bih zbog toga došao, a ne zbog pizze.

..I da.. pizza koju sam jeo u Beogradu je jedno 4x bolja nego ova...i žalosno je ako je ovo najbolje što Sarajevo moze ponuditi.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2231 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Manual »

BRUSCHETTA pizza u Vapianu...odlicnaaa
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#2232 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by daario naharis »

Plavo-bijeli wrote: 04/02/2021 15:16 Eto napokon probao pizzu iz Piccolo Monda. Mnogi su rekli da je najbolja u gradu, a neki su bili i razočarani.

Sto se tice ugođaja, stvarno na visokom nivou sve i osoblje ljubazno, samo eto glupo sto kreneš napr da opereš ruke, red...čudi me da to do sad nisu malo sredili.

Sto se tiče pizze uzeo sam na preporuku konobarice srednju pizzu "Piccolo Mondo":
Image

Suho meso, salama, jaje..svega ima..

Ipak sa pizzom sam dubinski razočaran. Fino je ona ispečena, ono nema nekih loših strana, ali sve je ono nekako..meh.. "ok".

Ni jedan zalogaj nije da ti otvori apetit da jedva čekaš novu..da kad prenoći da kažeš joj kad ćemo opet tamo.
Sve sto pojedeš nema neki jak, konkretan okus da znaš to da jedes... Fali joj sočnosti.

Sosovi malo spašavaju situaciju ali su doslovno isti kao u U2. Znači ništa novo, pa mogli ste skontati nesto sto nije jednako kao u pizzeriji koja ima 4x jeftinije cijene.

Sve u svemu ne bih vise nikad došao zbog pizze, jeo sam krem supu od brokula(5km) i stvarno je dobra, prije da bih zbog toga došao, a ne zbog pizze.

..I da.. pizza koju sam jeo u Beogradu je jedno 4x bolja nego ova...i žalosno je ako je ovo najbolje što Sarajevo moze ponuditi.
Dijelim misljenje. Meni je izgledala kao BINGO pizza margarita na koju se stavi jos po neki sastojak i ispece u rerni.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2233 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by JThomas »

:mrgreen: kako ste sad najebali...auuuuuuuuuuuuuu...
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#2234 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nivla »

Plavo-bijeli wrote: 04/02/2021 15:16 Eto napokon probao pizzu iz Piccolo Monda. Mnogi su rekli da je najbolja u gradu, a neki su bili i razočarani.

Sto se tice ugođaja, stvarno na visokom nivou sve i osoblje ljubazno, samo eto glupo sto kreneš napr da opereš ruke, red...čudi me da to do sad nisu malo sredili.

Sto se tiče pizze uzeo sam na preporuku konobarice srednju pizzu "Piccolo Mondo":
Image

Suho meso, salama, jaje..svega ima..

Ipak sa pizzom sam dubinski razočaran. Fino je ona ispečena, ono nema nekih loših strana, ali sve je ono nekako..meh.. "ok".

Ni jedan zalogaj nije da ti otvori apetit da jedva čekaš novu..da kad prenoći da kažeš joj kad ćemo opet tamo.
Sve sto pojedeš nema neki jak, konkretan okus da znaš to da jedes... Fali joj sočnosti.

Sosovi malo spašavaju situaciju ali su doslovno isti kao u U2. Znači ništa novo, pa mogli ste skontati nesto sto nije jednako kao u pizzeriji koja ima 4x jeftinije cijene.

Sve u svemu ne bih vise nikad došao zbog pizze, jeo sam krem supu od brokula(5km) i stvarno je dobra, prije da bih zbog toga došao, a ne zbog pizze.

..I da.. pizza koju sam jeo u Beogradu je jedno 4x bolja nego ova...i žalosno je ako je ovo najbolje što Sarajevo moze ponuditi.
apsolutno istina svaka rijec, napokon neko ko je dao relativno puno para i priznao da to sto jede i nije cemu

skuplje od u2 a ne puno bolje, razlikuje se u kvaliteti sastojaka ali sve je nekako u fazonu “moze to i puno bolje”, ni sir nije mozzarela vec nesto sto nije biljno ali ni top kvalitet

od preporuka sa foruma moram priznati da je nafaka ugodno iznenadjenje a cijena je takva da se ne smije puno ni prigovoriti 3-5km su obicne pizze, krusna pec, kad jedes mogao bi jos, tijesto nije kao kod talijanske pizze ali je top

ostao je jos sosse da se proba ali nikako da naletim u pravom trenutku i probam
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2235 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Auuuuuu, sta cojek napisa.... :mrgreen:
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2236 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

Nekome najbolja, nekome najlošija. Stvar ukusa :roll:

Ja bolju pizzu nisam pojeo i uvijek im se rado vraćam. Znaju nekada fuliti, ali opet mi njihova pizza bude bolja nego i jedna koju sam probao..
Koliko je dobra, može se vidjeti i na google reviews, gdje je PM ubijedljivo najviše ocjenjena sa najboljim ocjenama.

https://www.google.com/search?q=piccolo%20mondo
Teško da će u Sarajevu neka druga picerija prestići PM. :izet:
Btw, neko reče da je PM kopirao sosove od U2. Neka se zna da je PM od 1996. g. imao picerije u Vogošći i Ilidži, sa istim tim sosovima, tako da su drugi (uključujući U2) mogli samo kopirati PM.

Ali opet, poštujem drugačije mišljenje i nemam namjeru ubjeđivati u suprotno, pogotovo ne grupicu istomisljenika, uposlenika i fanova BiMgo hipermarketa, koji imaju više profila na ovom forumu 😁
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2237 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

PM moze samo hvaliti i ocjenjivati neko ko je vlasnik istog, ha ja....kad se gadjamo...nek bude.. :mrgreen:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2561
Joined: 28/02/2010 19:25

#2238 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

Haris033 wrote: 04/02/2021 19:20 Nekome najbolja, nekome najlošija. Stvar ukusa :roll:

Ja bolju pizzu nisam pojeo i uvijek im se rado vraćam. Znaju nekada fuliti, ali opet mi njihova pizza bude bolja nego i jedna koju sam probao..
Koliko je dobra, može se vidjeti i na google reviews, gdje je PM ubijedljivo najviše ocjenjena sa najboljim ocjenama.

https://www.google.com/search?q=piccolo%20mondo
Teško da će u Sarajevu neka druga picerija prestići PM. :izet:
Btw, neko reče da je PM kopirao sosove od U2. Neka se zna da je PM od 1996. g. imao picerije u Vogošći i Ilidži, sa istim tim sosovima, tako da su drugi (uključujući U2) mogli samo kopirati PM.

Ali opet, poštujem drugačije mišljenje i nemam namjeru ubjeđivati u suprotno, pogotovo ne grupicu istomisljenika, uposlenika i fanova BiMgo hipermarketa, koji imaju više profila na ovom forumu 😁
Buraz iskreno ako ti je ovo najbolje što si ikad probao onda i nisi baš isprobao dovoljno istih, pa da daješ relevantno mišljenje.
To što je među najboljim u Sarajevu očigledno nije teško postići jer joj je konkurencija mala i nikakva, u Beogradu(da ne poredim neki drugi, veći grad, ili grad gdje je bolja kupovna moć stanovništva) napr bi bili ispod prosjeka, a vjerovatno bi ih to i motivisalo da je poboljšaju.
Ona jeste kažem "Ok" i bila bi dobra da je jedno 5KM u vrh glave, pa ukusnija je duplo u 'Nafaka' pekari, jednostavno iako ima manje sastojaka, sočnija i bolja. Ma i Sosse me više oduševljava, a i kod njih nije nešto aman zaman.

To što ima dobar rating ne znači da je zbog pizze samo, vidim raja naručuje puno toga, a i ono i ja evo im ne bih mogao dati trojku na sveukupni doživljaj, da ima do desetke išla bi neka sedmica.

Ma nisam uopšte rekao da su kopirali U2 nego da imaju potpuno iste sosove, znači i da nisu nešto posebni čim ih se tako lako može iskopirati.

Što se tiče Bingo pizze, ja eto nisam još ni jeo tu, pa i nije neki komentar.

P.S mogli su malo podići kvalitet iste od 1996., a ne samo cijenu dizat i uzimat bolje lokale
Blackjack21
Posts: 250
Joined: 05/11/2012 21:35

#2239 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Blackjack21 »

Piccolo Mondo sad i prije par godina, nevjerovatan pad kvaliteta. Samo mi nije jasno kako je opet uvijek pun.
moee
Posts: 1394
Joined: 07/06/2011 10:44

#2240 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moee »

Nisam neki veliki ljubitelj, ali sam probao dosta toga. Danas bas iz Masline narucili dorucak. Prvi put u zivotu da sam ostavio pola pizze. Hladna, nikakva. Dostavljac nije znao naci jedan trzni centar u Sa 😵
Najbolju sam pojeo Kod Brke u BL. Cijene 9-15 KM, ali nema slicne u Sa.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2241 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Velkoski »

ma samo kofi stejšn dida mi
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2242 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

Blackjack21 wrote: 04/02/2021 23:03 Piccolo Mondo sad i prije par godina, nevjerovatan pad kvaliteta. Samo mi nije jasno kako je opet uvijek pun.
Zato što je većini u Sa njihova pica i dalje najbolja, a to nam dokazuju brojke i pun objekat.

“Nevjerovatan pad kvaliteta”...hmm🤔 Jedem 10 godina picu u PM i meni je uglavnom ista. Zna im se nekada desiti da pica zagori ili da fule sa sastojcima, ali to su baš rijetki momenti.

Mojoj ženi i meni, PM je postavio visoke standarde u pravljenju tog talijanskog specijaliteta, tako da gdje god da pojedemo picu, to ne bude to..
Dobra je La Perla, Montana, Nafaka, Maslina.., ali ništa kao Piccolo Mondo :thumbup:

Kao što je napisao jedan lik na ovoj temi, jednu od zamjerki upućujem gazdi, koji je izgleda prava stipsa, jer nikada ne bi svojim stalnim mušterijama ponudio besplatno piće, a kamoli picu. Valjda je to navika iz Austrije, gdje je ispekao zanat.
Osim toga, imam zamjerku na objekat koji sa svojim inventarom više podsjeća na mjesnu zajednicu nego na piceriju, baš kao što zamjerka ide na uski i maleni toalet.
Ali je zato bašta pun pogodak.

Na kraju...ovo je samo moje mišljenje i ne želim nikoga ubjeđivati da misli isto kao ja, jer ipak, ukusi su različiti.. 😉
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#2243 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by daario naharis »

Ja ne mogu da vjerujem da niko ne spominje Barsa, to je ubjedljivo nqbolja pizza u gradu. Tacno onako kako pizza treba da bude.
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2244 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by drag_gost »

daario naharis wrote: 05/02/2021 07:29 Ja ne mogu da vjerujem da niko ne spominje Barsa, to je ubjedljivo nqbolja pizza u gradu. Tacno onako kako pizza treba da bude.
Sejo je uvijek dobre pizze pravio... nekada Napoli, danas Barsa.
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#2245 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Erice39 »

drag_gost wrote: 05/02/2021 08:23
daario naharis wrote: 05/02/2021 07:29 Ja ne mogu da vjerujem da niko ne spominje Barsa, to je ubjedljivo nqbolja pizza u gradu. Tacno onako kako pizza treba da bude.
Sejo je uvijek dobre pizze pravio... nekada Napoli, danas Barsa.
Gdje se nalazi?
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2246 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Erice39 wrote: 05/02/2021 09:09
drag_gost wrote: 05/02/2021 08:23
daario naharis wrote: 05/02/2021 07:29 Ja ne mogu da vjerujem da niko ne spominje Barsa, to je ubjedljivo nqbolja pizza u gradu. Tacno onako kako pizza treba da bude.
Sejo je uvijek dobre pizze pravio... nekada Napoli, danas Barsa.
Gdje se nalazi?
Ul.Zelenih beretki, na istoj strani gdje i city pub, samo druga zgrada.. :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2247 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by VenomousV »

Haris033 wrote: 04/02/2021 23:57 Kao što je napisao jedan lik na ovoj temi, jednu od zamjerki upućujem gazdi, koji je izgleda prava stipsa, jer nikada ne bi svojim stalnim mušterijama ponudio besplatno piće, a kamoli picu. Valjda je to navika iz Austrije, gdje je ispekao zanat.
Mislim da je ovo moj co'jek pisao :lol: @Averus

Fakat, ne daj Boze da se sjeti poslati pice :roll: Pa eto, nek uprati samo kad smo nas dvoje, kad nismo doveli citav klan, nije mu skupo :roll:


Btw moguce je da prate temu jer smo se nekad davno zalili na jednog konobara pa se iznimno popravio iduci put :D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2248 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Averus »

Ne znam šta prate, ali gazda je cicija svjetska :D
Hranu neću komentarisati, brate smorili smo svi sa PM na ovoj temi - i mi što smo za, a i ovi što su protiv.









Nego koja dostavna pizza valja na potezu stup, dobrinja, nedžarići, alipašino, vojničko?
Da naručimo nekad u budućnosti, da malo promijenimo :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2249 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by JThomas »

:mrgreen: sad će on pročitati pa se korigovati... :lol:
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#2250 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Erice39 »

konektovan wrote: 05/02/2021 09:14
Erice39 wrote: 05/02/2021 09:09
drag_gost wrote: 05/02/2021 08:23

Sejo je uvijek dobre pizze pravio... nekada Napoli, danas Barsa.
Gdje se nalazi?
Ul.Zelenih beretki, na istoj strani gdje i city pub, samo druga zgrada.. :mrgreen:
Hvala
Post Reply