Najbolja naselja za zivot u kuci

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#51 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by tuzlak1212 »

Za Grabovicu vjerujem da se moze usreciti ali ako ode malo prema gornjoj grabovici, mada treba imati srece pa nagovorit nekoga da tu zemlju prodaje
Mislim da je to najblize mjesto Tuzli a gdje je zrak podnosljiv i dopustiv a autom si u gradu za 5min, ja bi sad gore pravio kucu i preselio se, samo da imam zemlje, para, volje, itd. :lol:

Si Selo nema sanse da ce nesto dobro nac a da nije zrak smece... Slavinovici nemaju kuce s toliko velikim dvoristem, a ako je neko i ima nece je prodavat jer tu dosta danasnje elite zivi, tesko oni mrdaju odatle. Od tusnja ja bi bjezao, Mandici su ista prica kao i Grabovica samo dal neko hoce zapadni ili istocni dio grada. Sto se tice Soline, mislim da je ona daleko, skoro pa na nivou Gornje Tuzle, s tim da ja Solinu pamtim po krimosima i banditima sto je obrnuto od GTZ

Gornja Tuzla je autom 15-tak minuta od grada, ali je najcisci zrak, jako mirno mjesto, cista voda i najlakse ce gore naci nesto za kupiti. Mana je sto je bas seljacko mjesto gdje ljudi zive od poljoprivrede i stoke, gdje A je O itd, i da, nije to Tuzla.
Suma sumarum, moja preporuka je grabovica gornja :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#52 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Maraschino »

Ja kada sam to sve izvagao otisao na selo napravio sebi kucu sa dovoljno okucnice i uzivam.
Nemam vise djece za skole, posao me ne zanima :D tako da me nista ne veze za grad.
Pozelim nesto pojesti za 15-20min sam u gradu.

Taj mir i rahatluk se ne moze platiti. Rostiljanje i sijelo do zore a da nikome ne smetas je neprocjenljivo.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#53 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Heller »

tuzlak1212 wrote: 16/01/2020 21:29

Gornja Tuzla je autom 15-tak minuta od grada, ali je najcisci zrak, jako mirno mjesto, cista voda i najlakse ce gore naci nesto za kupiti. Mana je sto je bas seljacko mjesto gdje ljudi zive od poljoprivrede i stoke, gdje A je O itd, i da, nije to Tuzla.
Suma sumarum, moja preporuka je grabovica gornja :mrgreen:
Jesu posebna sorta, al nit pretjerano žive od poljoprivrede, nit imaju tsj problem A u O
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#54 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by SaraFina »

Plus G.Tuzla je nastala prije Tuzle. Po svim povjesnim izvorima..:D I Pupe nisu nikakvi seljaci. Niti pričaju "iskisla mi gl0va" Drže se od UKC (gdje ih masa radi), preko MUP-a do ostalih državnih institucija.

I glavni u Fahaonovoj stranci je također Gornjtuzlak. (Mada to ne vidim kao mjerilo kvaliteta).
Ali da su glupi i nesnalažljivi stočari i zemljoradnici, sigurno nisu.

Imaju jednu od najstarijih osnovnih škola u tom dijelu Bosne. Iz 1886. Čini mi se da bio tekst na Tuzlarijama o tome.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#55 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by tuzlak1212 »

SaraFina wrote: 17/01/2020 01:23 Plus G.Tuzla je nastala prije Tuzle. Po svim povjesnim izvorima..:D I Pupe nisu nikakvi seljaci. Niti pričaju "iskisla mi gl0va" Drže se od UKC (gdje ih masa radi), preko MUP-a do ostalih državnih institucija.

I glavni u Fahaonovoj stranci je također Gornjtuzlak. (Mada to ne vidim kao mjerilo kvaliteta).
Ali da su glupi i nesnalažljivi stočari i zemljoradnici, sigurno nisu.

Imaju jednu od najstarijih osnovnih škola u tom dijelu Bosne. Iz 1886. Čini mi se da bio tekst na Tuzlarijama o tome.
Kakve sve to veze ima postavljeno pitanje sa historijom
Ima gore i UKC-a, inzinjera, inspektora ali seljacka im je kultura

I taj inspektor sto u MUP-u radi ima ovce i obradjuje zemlju, komsija je mojoj vikendici, mrsko mi spominjat UKC-ovce ima ih previse, inzinjeri su odavno prodali dupe po strankama...
Nezz sto sve gledate pogrdno, ja nisam nista lose rekao ni mislio samo napominjem covjeku koji se raspituje, da su seljacke kulture ne misleci nista lose, valjda covjek moze biti seljak danas i obradjivat zemlju koju ima da ne propada :roll:

I pricaju "iskisla mi gl0va" u dobroj vecini, ne znas ih dovoljno
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#56 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by SaraFina »

tuzlak1212 wrote: 17/01/2020 07:49
SaraFina wrote: 17/01/2020 01:23 Plus G.Tuzla je nastala prije Tuzle. Po svim povjesnim izvorima..:D I Pupe nisu nikakvi seljaci. Niti pričaju "iskisla mi gl0va" Drže se od UKC (gdje ih masa radi), preko MUP-a do ostalih državnih institucija.

I glavni u Fahaonovoj stranci je također Gornjtuzlak. (Mada to ne vidim kao mjerilo kvaliteta).
Ali da su glupi i nesnalažljivi stočari i zemljoradnici, sigurno nisu.

Imaju jednu od najstarijih osnovnih škola u tom dijelu Bosne. Iz 1886. Čini mi se da bio tekst na Tuzlarijama o tome.
Kakve sve to veze ima postavljeno pitanje sa historijom
Ima gore i UKC-a, inzinjera, inspektora ali seljacka im je kultura

I taj inspektor sto u MUP-u radi ima ovce i obradjuje zemlju, komsija je mojoj vikendici, mrsko mi spominjat UKC-ovce ima ih previse, inzinjeri su odavno prodali dupe po strankama...
Nezz sto sve gledate pogrdno, ja nisam nista lose rekao ni mislio samo napominjem covjeku koji se raspituje, da su seljacke kulture ne misleci nista lose, valjda covjek moze biti seljak danas i obradjivat zemlju koju ima da ne propada :roll:

I pricaju "iskisla mi gl0va" u dobroj vecini, ne znas ih dovoljno
Odakle si ti tuzlak? Tvoji? Moja Mama je iz Hendeka. Znam dovoljno Pupa. Rođak mi je u Fukarama bio godinama i družio se s puno raje iz G. Tuzle. Ne predstavljaj ih seljacima džaba.

U Tuzlu se sLjeglo kao i u Zenicu nema odakle nema svijeta. Tako da su Pupe (većinom) starosjedioci. Za razliku od prijaratnog ruralnog stanovništva koje Tito naselio i ovog posljeratnog također.

Na kraju obzirom na položaj Gornje Tuzle i Majevicu okolo, što to oni mogu obrađivati? A s druge strane Tetimu.

I naravno da govoris pogrdno o ljudima.
Facasplaca
Posts: 223
Joined: 07/07/2009 10:18

#57 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Facasplaca »

cuj solina daleko, od citaonice u solini do brcanske autom 3 minute treba, busem 5-6 minuta.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#58 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Heller »

tuzlak1212 wrote: 17/01/2020 07:49
SaraFina wrote: 17/01/2020 01:23 Plus G.Tuzla je nastala prije Tuzle. Po svim povjesnim izvorima..:D I Pupe nisu nikakvi seljaci. Niti pričaju "iskisla mi gl0va" Drže se od UKC (gdje ih masa radi), preko MUP-a do ostalih državnih institucija.

I glavni u Fahaonovoj stranci je također Gornjtuzlak. (Mada to ne vidim kao mjerilo kvaliteta).
Ali da su glupi i nesnalažljivi stočari i zemljoradnici, sigurno nisu.

Imaju jednu od najstarijih osnovnih škola u tom dijelu Bosne. Iz 1886. Čini mi se da bio tekst na Tuzlarijama o tome.
Kakve sve to veze ima postavljeno pitanje sa historijom
Ima gore i UKC-a, inzinjera, inspektora ali seljacka im je kultura

I taj inspektor sto u MUP-u radi ima ovce i obradjuje zemlju, komsija je mojoj vikendici, mrsko mi spominjat UKC-ovce ima ih previse, inzinjeri su odavno prodali dupe po strankama...
Nezz sto sve gledate pogrdno, ja nisam nista lose rekao ni mislio samo napominjem covjeku koji se raspituje, da su seljacke kulture ne misleci nista lose, valjda covjek moze biti seljak danas i obradjivat zemlju koju ima da ne propada :roll:

I pricaju "iskisla mi gl0va" u dobroj vecini, ne znas ih dovoljno
Jbt po tvojoj priči GTZ ispade Semberija il Posavina. Ako ko sadi sadi sebi i za cejf.

Al su Pupe ko Gremlini, jedan dje jede odma dva sutra. Solana, DZ, UKC, Mup, Ministarstva ima ih ko pljeve.
Facasplaca wrote: 17/01/2020 12:28 cuj solina daleko, od citaonice u solini do brcanske autom 3 minute treba, busem 5-6 minuta.
Meni ko da uopšte nije dio Tuzle, nego odvojeno.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#59 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by tuzlak1212 »

SaraFina wrote: 17/01/2020 07:59 Odakle si ti tuzlak? Tvoji? Moja Mama je iz Hendeka. Znam dovoljno Pupa. Rođak mi je u Fukarama bio godinama i družio se s puno raje iz G. Tuzle. Ne predstavljaj ih seljacima džaba.

U Tuzlu se sLjeglo kao i u Zenicu nema odakle nema svijeta. Tako da su Pupe (većinom) starosjedioci. Za razliku od prijaratnog ruralnog stanovništva koje Tito naselio i ovog posljeratnog također.

Na kraju obzirom na položaj Gornje Tuzle i Majevicu okolo, što to oni mogu obrađivati? A s druge strane Tetimu.

I naravno da govoris pogrdno o ljudima.
Sa Sjenjaka sam kao i moji ocevi al mi je stara rodom iz gtz pa znam jako mnogo o tom mjestu

Ocigledno cak i previse cim vas iznenadjuje cinjenicno stanje
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#60 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Maraschino »

tuzlak1212 wrote: 18/01/2020 01:54
SaraFina wrote: 17/01/2020 07:59 Odakle si ti tuzlak? Tvoji? Moja Mama je iz Hendeka. Znam dovoljno Pupa. Rođak mi je u Fukarama bio godinama i družio se s puno raje iz G. Tuzle. Ne predstavljaj ih seljacima džaba.

U Tuzlu se sLjeglo kao i u Zenicu nema odakle nema svijeta. Tako da su Pupe (većinom) starosjedioci. Za razliku od prijaratnog ruralnog stanovništva koje Tito naselio i ovog posljeratnog također.

Na kraju obzirom na položaj Gornje Tuzle i Majevicu okolo, što to oni mogu obrađivati? A s druge strane Tetimu.

I naravno da govoris pogrdno o ljudima.
Sa Sjenjaka sam kao i moji ocevi al mi je stara rodom iz gtz pa znam jako mnogo o tom mjestu

Ocigledno cak i previse cim vas iznenadjuje cinjenicno stanje
I tvoji ocevi rodjeni na Sjenjaku?

Obisao sam mnoga mjesta i znam kako narod zivi, GTZ jesu malo primitivni ali daleko od seljaka.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#61 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by SaraFina »

Fakat je li moguće da neko vodi porijeklo sa Sjenjaka? Komunistički kameni blokovi građeni početkom 80'. I meni nije jasno.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#62 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by tuzlak1212 »

SaraFina wrote: 18/01/2020 11:02 Fakat je li moguće da neko vodi porijeklo sa Sjenjaka? Komunistički kameni blokovi građeni početkom 80'. I meni nije jasno.
As I know
Ti blokovi su zadnji gradjeni na Sjenjaku i nisu oni jedini sto spada u Sjenjak oni su najmladji... Sjenjak je mjesto kontra od industrijske zone gdje je se sijalo po cemu se mjesto i nazvalo... Danas svi ti placevi gdje se sijalo su u zgradama, a gdje je narod zivio dok je sve bilo pod oranicama to vi strucnjaci historije znate sta sve spada u stvari u MZ Sjenjak i kolika je historija tog mjesta.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#63 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by SaraFina »

Kakve industrijske zone? Ind zona je na suprotnom dijelu grada. Ili ne mislimona isto. Uglavnom, nevažno.

Lijep dan.
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#64 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by sumirprimus »

ee fino se igrajte tuzlanci moji :kiss: :thumbup: :mrgreen:
sve je to tuzla, jbo grad koji ne prima novu krv... :thumbup:
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#65 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by escobar__ »

Ima ovdje papaka kojima je čaršija samo uže gradsko jezgro (i to zgrade), a sve ostalo su seljaci.
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#66 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Zmaj_od_Panonije »

tuzlak1212 wrote: 16/01/2020 21:29
Gornja Tuzla je autom 15-tak minuta od grada, ali je najcisci zrak, jako mirno mjesto, cista voda i najlakse ce gore naci nesto za kupiti. Mana je sto je bas seljacko mjesto gdje ljudi zive od poljoprivrede i stoke, gdje A je O itd, i da, nije to Tuzla.
Suma sumarum, moja preporuka je grabovica gornja :mrgreen:
Dobar ti je taj "grad" koji na 15 minuta od sebe ima selo. Tuzla je obična selendra ko i svi drugi "gradovi" u BiH.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#67 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Heller »

Zmaj_od_Panonije wrote: 23/01/2020 16:32
tuzlak1212 wrote: 16/01/2020 21:29
Gornja Tuzla je autom 15-tak minuta od grada, ali je najcisci zrak, jako mirno mjesto, cista voda i najlakse ce gore naci nesto za kupiti. Mana je sto je bas seljacko mjesto gdje ljudi zive od poljoprivrede i stoke, gdje A je O itd, i da, nije to Tuzla.
Suma sumarum, moja preporuka je grabovica gornja :mrgreen:
Dobar ti je taj "grad" koji na 15 minuta od sebe ima selo. Tuzla je obična selendra ko i svi drugi "gradovi" u BiH.
Kako je Tuzla ko i ostali, kad ima više stanovnika od pojedinih kantona?
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#68 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by escobar__ »

Zmaj_od_Panonije wrote: 23/01/2020 16:32
tuzlak1212 wrote: 16/01/2020 21:29
Gornja Tuzla je autom 15-tak minuta od grada, ali je najcisci zrak, jako mirno mjesto, cista voda i najlakse ce gore naci nesto za kupiti. Mana je sto je bas seljacko mjesto gdje ljudi zive od poljoprivrede i stoke, gdje A je O itd, i da, nije to Tuzla.
Suma sumarum, moja preporuka je grabovica gornja :mrgreen:
Dobar ti je taj "grad" koji na 15 minuta od sebe ima selo. Tuzla je obična selendra ko i svi drugi "gradovi" u BiH.
Netačno iz kog god ugla da pogledaš.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#69 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by bunk »

A bgt Tuzla selendra...ne poznadoh te prince s parkova :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#70 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Zmaj_od_Panonije »

Pa 90% Tuzlaka je porijeklom sa sela, kae "Tuzlak" a roditelji mu doselili u Tuzlu 1980. iz Kalesije, kaze "Tuzlak" a djeda i nenu ima u Banovicima... itd itd... Pa cak i ovi sto kazu da su im djedovi iz "Tuzle" zapravo misle na Pozarnicu, Gornju Tuzlu, Simin Han ili Plane, nema tu "Tuzlaka" mozda jedno 10 familija. Dzaba se sramotite sa tim elitizmom iz provincije.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#71 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by bunk »

Zmaj_od_Panonije wrote: 29/01/2020 02:39 Pa 90% Tuzlaka je porijeklom sa sela, kae "Tuzlak" a roditelji mu doselili u Tuzlu 1980. iz Kalesije, kaze "Tuzlak" a djeda i nenu ima u Banovicima... itd itd... Pa cak i ovi sto kazu da su im djedovi iz "Tuzle" zapravo misle na Pozarnicu, Gornju Tuzlu, Simin Han ili Plane, nema tu "Tuzlaka" mozda jedno 10 familija. Dzaba se sramotite sa tim elitizmom iz provincije.
Mogu ti garantovat da ne misle na Pozarnicu i Simin Han :mrgreen:
A inace po toj logici analogijom svaki velegrad na Zemlji se da svesti na brdo ili dolinu iz koje su se prvi settlersi sljegli :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Maraschino »

Zmaj_od_Panonije wrote: 29/01/2020 02:39 Pa 90% Tuzlaka je porijeklom sa sela, kae "Tuzlak" a roditelji mu doselili u Tuzlu 1980. iz Kalesije, kaze "Tuzlak" a djeda i nenu ima u Banovicima... itd itd... Pa cak i ovi sto kazu da su im djedovi iz "Tuzle" zapravo misle na Pozarnicu, Gornju Tuzlu, Simin Han ili Plane, nema tu "Tuzlaka" mozda jedno 10 familija. Dzaba se sramotite sa tim elitizmom iz provincije.
to tebe neki kompleksi drmaju?
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#73 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Zmaj_od_Panonije »

Ne drmaju uopšte, ja ne živim u Tuzli niti sam kad živio. Samo mi je smiješno kad neki "Tuzlak" krene okolo ismijavati Gornju Tuzlu kao "seljačko mjesto" a vrlo vjerovatno i sam vuče porijeklo iz Gornje Tuzle, koja je nekad bila historijski centar tog grada. Grad Tuzla je kasnije pomjeren u osmansko doba u dolinu ali je i dalje centar zbivanja bio u Gornjoj Tuzli.

Druga stvar, da kažem ovako, grad koji u svom sastavu ima naselje koje se zove Ši Selo i nije baš neki "grad"... Grad ne čine zgrade i soliteri, već neke druge karakteristike kao što su infrastruktura itd. Tuzla je izgubila putničku željezničku stanicu, nešto što npr imaju mnogo manja mjesta u BiH, a nekada je željeznička stanica bila ogledalo uspjeha nekog grada.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#74 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Heller »

Zmaj_od_Panonije wrote: 29/01/2020 16:42 Ne drmaju uopšte, ja ne živim u Tuzli niti sam kad živio. Samo mi je smiješno kad neki "Tuzlak" krene okolo ismijavati Gornju Tuzlu kao "seljačko mjesto" a vrlo vjerovatno i sam vuče porijeklo iz Gornje Tuzle, koja je nekad bila historijski centar tog grada. Grad Tuzla je kasnije pomjeren u osmansko doba u dolinu ali je i dalje centar zbivanja bio u Gornjoj Tuzli.

Druga stvar, da kažem ovako, grad koji u svom sastavu ima naselje koje se zove Ši Selo i nije baš neki "grad"... Grad ne čine zgrade i soliteri, već neke druge karakteristike kao što su infrastruktura itd. Tuzla je izgubila putničku željezničku stanicu, nešto što npr imaju mnogo manja mjesta u BiH, a nekada je željeznička stanica bila ogledalo uspjeha nekog grada.
Ima i Sarajevo Švrakino Selo, jel i to nije neki grad?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#75 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by plain vanilla »

Željeznička stanica postoji, ko kaze da je nema?
Post Reply