Najbolja naselja za zivot u kuci

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#76 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by babanovac »

Tuzla je potkontinent... Bez zajebancije.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5297
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#77 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Slo Burner »

Zmaj_od_Panonije wrote: 29/01/2020 02:39 Pa 90% Tuzlaka je porijeklom sa sela, kae "Tuzlak" a roditelji mu doselili u Tuzlu 1980. iz Kalesije, kaze "Tuzlak" a djeda i nenu ima u Banovicima... itd itd... Pa cak i ovi sto kazu da su im djedovi iz "Tuzle" zapravo misle na Pozarnicu, Gornju Tuzlu, Simin Han ili Plane, nema tu "Tuzlaka" mozda jedno 10 familija. Dzaba se sramotite sa tim elitizmom iz provincije.
Ja sam to isto primjetio u Tz, imam druga u Tuzli, ili ti u Moluhama, sve mo go seljacina o kome god prica. Komsija mu u Moluhama ma ovce, roditelji mu se bave poljoprivredom, prodaju na pijaci, inace mu stai zivio 30-tak km od Tuzle. Fakat ne kontam taj kompleks
Nedavno kupio stan u gradu sad je tek nepodnosljiV :D
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#78 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by sumirprimus »

netuzlaci o tuzlacima tipicno :zzzz:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#79 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Heller »

Moj djed je iz VI Bosanske, drugi iz Doboja al 50 godina u Kuli. Imam li dozvolu da marvu koja zavija i odvrće Jalu i Bubu zovem seljacima?
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#80 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by escobar__ »

Heller wrote: 30/04/2020 19:28 Moj djed je iz VI Bosanske, drugi iz Doboja al 50 godina u Kuli. Imam li dozvolu da marvu koja zavija i odvrće Jalu i Bubu zovem seljacima?
Nije uopće važno jeste li ti ili preci u grad stigli prije 5 ili 105 godina, važno je da se u gradu prilagodiš gradskom načinu života (jer da si htio bit na selu tamo bi i ostao, ne bi dolazio u grad). Jok, kod nas prodaju krave, koze, ovce, dunume zemlje i šta već, kupe stan u gradu i u grad ponesu svoje seoske adete kojima u gradu nije mjesto.

I onda nakon godina i godina školovanja u Tuzli ono zavija i ponaša se k'o neko primitivno tele.

Jašta nego ih zvat seljacima i papcima, a kako drugo?
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#81 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by Kiki_Musampa »

Zvao ti njih kako god hoces,tu su,i nigdje ne idu. Vecina ih je vrijedna,i puno se bolje ponasaju nego "pravi" Tuzlaci. Pravim Tuzlacima je uvijek neko drugi kriv,a npr vec na drugoj godini faksa od 100 studenata nije bilo tih pravih. A onda kukanje kako je ovaj ili onaj dobio posao.

Na temu:ja sam iz stana presao u kucu prije 12 godina,Solina. Sta ovo naselje razlikuje od drugih,jeste da svaka kuca ima svoje okucnice, i zbog toga mi se sada cini da cijene idu gore. Ali se jos uvijek mogu naci bagatele. Momak je trazio stan dok nije poludio,i onda naleti na kucu kod prve kapije kasarne. Komplet je renovirao,i ispalo ga ispod 100000,ali manja kucica.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82 Re: Najbolja naselja za zivot u kuci

Post by sumirprimus »

Jel preko puta kasarne?
Post Reply