Najbolja mehanicka zastita za auto??

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#1 Najbolja mehanicka zastita za auto??

Post by Mesaya »

Koja je najbolja mehanicka zastita za auto?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#2

Post by melb26sa »

Lavlja kandza?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#3

Post by d2 »

imao multilock deset godina na golfu 2 dizelu a znas i sam koliko se to auto krade kod nas, auto nakon 10 godina auto sretno predato novom vlasniku bez pokusaja kradje samog auta (iako je bio otvaran Bog zna koliko puta)

na novom autu ponovo multilock
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#4

Post by Frutek »

Mul-t-Lock buraz!
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#5

Post by skojotovski »

prekidac na skrovitom mjestu koji blokira dovod goriva i struje :oops:
bianconero
Posts: 126
Joined: 04/02/2007 01:59

#6

Post by bianconero »

skojotovski wrote:prekidac na skrovitom mjestu koji blokira dovod goriva i struje :oops:
to nije mehanicka zastita
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#7

Post by dr.iver »

zeder, multlock je glupost za rucni mjenjac
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#8

Post by campa_xxx »

Zeder i Hudiny ili kako se vec zove
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#9

Post by d2 »

multilock, zeder je glupost za rucni volan
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#10

Post by d2 »

skojotovski wrote:prekidac na skrovitom mjestu koji blokira dovod goriva i struje :oops:
lako se prespoji u samom motoru ako onaj koji spaja zna sta radi (bar kod starijih auta)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#11

Post by d2 »

boki071 wrote:
melb26sa wrote:Lavlja kandza?
Ništa LK


ako hoces bas da si siguran iako 100% zastite nema ja ti preporucujem ovo

Mul-t-lock + prekidač za dotok goriva i struje negdje sakriven + alarm dobar + kasko ili jednosavno nemoj kupovati auto koje se krade :D


i da ako imaš jedan alarm stavi naljepnice na auto od drugog alarma
ljukavo :D vec vidim oglase mijenjam cobra naljepnice za xy thief protection :)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#12

Post by Fair Life »

melb26sa wrote:Lavlja kandza?
Imam je ja... dobra je.
Ali ovo je jos bolje...

http://www.caranddriving.com/features2/ ... 20test.jpg

Ili ovo...

Image
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#13

Post by shadow »

d2 wrote:multilock, zeder je glupost za rucni volan
Zasto je zeder glupost? Nisam cuo da je provaljen, ili mozda ti znas nesto vise? Ja sam ga ugradjivao na svoja 2 auta, nikad nikakvih problema nisam imao. Svidja mi se i to sto nije skalamerija kao recimo lavlja kandza, mala brava ugradjena ispod volana, praktican i ucinkovit.
mr`mirza
Posts: 92
Joined: 20/03/2004 18:51

#14

Post by mr`mirza »

Ma kakve brave, ključevi, prekidači... Platiš full kasko i uživaj.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#15

Post by d2 »

shadow wrote:
d2 wrote:multilock, zeder je glupost za rucni volan
Zasto je zeder glupost? Nisam cuo da je provaljen, ili mozda ti znas nesto vise? Ja sam ga ugradjivao na svoja 2 auta, nikad nikakvih problema nisam imao. Svidja mi se i to sto nije skalamerija kao recimo lavlja kandza, mala brava ugradjena ispod volana, praktican i ucinkovit.
konkretno moj post se odnosi na jedan post iznad
dr.iver Upisano: 24/02/2008 21:34

nije ti se ucinilo cudnim to sto pise da je zeder glupost za "rucni" volan ?

i ja sam ugradio multilock na 2 svoja auta i takodje nikada nikakvih problema nisam imao.
i meni se svidja to sto nije skalamerija kao recimo lavlja kandza, mala brava ugradjena na mjenjac, praktican i ucinkovit

ali to nije sprijecilo dr.ivera da kaze da je glupost, prema tome nista ni mene ne sprjecava da kazem da je zeder glupost

u principu radi se samo o kulturi dijaloga, neko voli bitlse, neko stonse to ne opravdava onog sto voli biltse da kaze da su stonsi glupost niti onog sto voli stonse da kaze da su bitlsi glupost

moj post se odnosio na to.
Last edited by d2 on 25/02/2008 01:59, edited 3 times in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#16

Post by d2 »

mr`mirza wrote:Ma kakve brave, ključevi, prekidači... Platiš full kasko i uživaj.
koliko % vrijednosti auta pokriva full kasko (iako se zove full) ?
mr`mirza
Posts: 92
Joined: 20/03/2004 18:51

#17

Post by mr`mirza »

d2 wrote:
mr`mirza wrote:Ma kakve brave, ključevi, prekidači... Platiš full kasko i uživaj.
koliko % vrijednosti auta pokriva full kasko (iako se zove full) ?
Odbiju ti starost auta (amortizaciju) od novonabavne cijene. Ali bolje ista nego nista. Takodje, jako je dobra stvar jer ti pokriva stetu nebitno da li je tvojom krivicom napravljena.
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#18

Post by Monsignor »

Zeder definitivno. Jos nije provaljen a sa Cobrom je najbolja kombinacija trenutno...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#19

Post by dr.iver »

@d2 i kvacilo odvaja sta?
u principu neka, jako rijetka auta, reno megan 1 i reno twingo imaju rucni mjenjac bez papucice kvacila(posebne verzije alize)...kvacilo je elektrohidraulicko...
u drugima zakljucas mjenjac i stvarno to radi, tj. nema mijenjanja brzina, medjutim pritisnes kvacilo i auto je dovoljno pokretno da se vuce ili nabaci na kamion pa vozi....nisam ja kriv ko je pljunuo dosta para na jedan manje vise glup sistem, koji iskljucuje samo jednu komponentu u blokadi pomjeranja vozila, na drugu nisu mislili.
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#20

Post by lamija_SA »

Koliko sam ja čula, zeder i taj neki hudiny (ili kako se vec zove) su daleko najsigurniji.
Nedavno sam, doduse čula da su u Beogradu lopovi skontali zeder, pa više ko tamo ljudi ne ugrađuju zeder. A dobra vijest daleko se čuje, pa nešto kontam da će i ovi naši to brzo skužiti.
A zna li iko išta o tom hudinyu (kako se već zove :-) ) ?
Koliko je to pouzdano, na kojem principu funkcionira, gdje se može ugraditi i koliko otprilike košta?

thanx
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#21

Post by shadow »

lamija_SA wrote:Koliko sam ja čula, zeder i taj neki hudiny (ili kako se vec zove) su daleko najsigurniji.
Nedavno sam, doduse čula da su u Beogradu lopovi skontali zeder, pa više ko tamo ljudi ne ugrađuju zeder. A dobra vijest daleko se čuje, pa nešto kontam da će i ovi naši to brzo skužiti.
A zna li iko išta o tom hudinyu (kako se već zove :-) ) ?
Koliko je to pouzdano, na kojem principu funkcionira, gdje se može ugraditi i koliko otprilike košta?

thanx
Zeder kosta 400 mambi, hudiny oko 500 mada i to varira u zavisnosti od vrste auta tj. komplikovanosti ugradnje. Ja sam na audi ugradio zeder u Sarajevu a na novog jeepa nisu mogli pa su mi rekli da idem u BG jer samo tamo rade ugradnju za ta veca auta (ili neke vrste vecih auta, nisam siguran). Bilo mi bezze da klepim do BG pa sam pokusavao neku drugu varijantu zastite u Sa. Izmedju ostalog pokusao i taj Hudiny lock. Nazvao broj, rekli mi dodji na AP. Ja dosao, neka dvojica (vani rade :-?) pregledala, kazu cijena 600 maraka, treba im cijeli dan da ugrade. Dobro, rekoh, daj mi objasni sta radite. Kad su oni poceli pricati o odvaljivanju i cekicanju, o tome kako im jos dvojica trebaju da to odrade jer neki dio nije aluminijski vec celicni kasnije treba variti itd. Uglavnom, nisu mi bili bas najuvjerljiviji i najprofesionalniji pa sam se ispalio i ipak otisao u Bg ugraditi zeder.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#22

Post by starii »

kolega mi je ugradio multi-lock ali onaj vanjski mislim u golfa i samo su mu savili mjenjač i ukrali auto,sreca pa ga je sam nasao na parkingu u novom sarajevu...ja sam ugradio ovaj unutrasnji multilock,kazu da je siguran al haj sad vjeruj...jednom sam pricao sa ovim momcima koji su ono bliski mafiji kazu da je zeder najsigurniji za sada...helem na kraju je najbolje ne imati auto...
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#23

Post by Mesaya »

Ugrađuje li se Zeder u Sarajevu i gdje?
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#24

Post by shadow »

Ja sam ugradio na aerodromskom naselju, preko puta osnovne skole. Dva sata posla, 400 kerma.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#25

Post by TheGodfather001 »

Zeder i Lavlja kandza su najsigurniji uz neku elektronsku zastitu(alarm,gps navodjenje).Elektronske blokade poput prekidaca itd. su cisto sranje i nema nikakve funkcije pogotovo na novijim automobilima koja su puna elektronike i sam elektro podizac stakla moze da premosti blokadu.
Zeder daje sigurnost od kradje, ali zivotna sigurnost vam je ugrozena..Sad cete svi reci da nije istina, ali ja sam kupio novo auto(ne bitno koje da ne bi ispala reklama) u ac quattro i posto moj dobar drug je strucnjak na polju auto sigurnosti,posavjetovao sam se sa njim sta da ugradim?Ja sam sebi zacrtao zeder,cobra alarm i fabricki mul-t-lock koji je dosao sa autom...Sve je dobro osim prvog.Kad se ugradi zeder GUBI SE GARANCIJA na mehanicke dijelove volana i samu letvu volana,servo pumpu i jos neki dio ne mogu da se sjetim koji,jer kod zedera se busi letva volana u odredjenom precniku koja samim tim ugrozava integritet letve volana.I zato sada imam cobru, mul-t-lock i full kasko...Mirno spavam i boli me briga gdje cu da ga parkiram...POzdrav
Post Reply