Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4976 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Jučer maksuz odem na čaršiju da probam nakon godina i godina ćevape kod Ferhatovića i Hodžića , kupimo po peticu kod svakog :-?

Što se mene tiče , mene neće vidjeti opet dosta godina , em su maleni, posebno Ferhatović :lol: , em nikakvi, presuhi, somun loš , luka (pre)malo !

Željo na čaršiji mi je OK!

Besko :thumbup:

Efes :thumbup:

Zmajevi solida, osim onog na željezničkoj!

"Čaršijske" ćevape ostavljam turistima :run:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4977 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Raigor Stonehoof »

problemnatravunu wrote: 31/01/2022 06:53 Jučer maksuz odem na čaršiju da probam nakon godina i godina ćevape kod Ferhatovića i Hodžića , kupimo po peticu kod svakog :-?

Što se mene tiče , mene neće vidjeti opet dosta godina , em su maleni, posebno Ferhatović :lol: , em nikakvi, presuhi, somun loš , luka (pre)malo !

Željo na čaršiji mi je OK!

Besko :thumbup:

Efes :thumbup:

Zmajevi solida, osim onog na željezničkoj!

"Čaršijske" ćevape ostavljam turistima :run:

:lol: da li znas zasto su "maleni", strucnjak

kakvi su na travunu?

pobrojao si da valja ono sto ne valja, i obrnuto :lol: seljacka politika, daj sto vece, a sto jedes brasno a ne meso, koga briga :D

to je kad jedes cevap jednom godisnje pa daaaaj da se natrpam
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#4978 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Kakvi su ovo sada fazoni sa ćevapima "mala porcija", "velika porcija"?!
Vazda je bilo petica, desetka, odakle ove porcije i budalaštine!?
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4979 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by _Reds_ »

Naslovnica wrote: 31/01/2022 11:15 Kakvi su ovo sada fazoni sa ćevapima "mala porcija", "velika porcija"?!
Vazda je bilo petica, desetka, odakle ove porcije i budalaštine!?
Sada je petica normalna porcija :D I to neki stave "Ćevapi - 4 KM". I onda pored "Ćevapi - velika porcija 8 KM" :D
Last edited by _Reds_ on 31/01/2022 11:55, edited 1 time in total.
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#4980 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by madesa »

Petica je bezobazno najskuplja a najmanji cevapi. Ipak je ono cevabdzinica samo za turiste.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40711
Joined: 29/06/2011 23:39

#4981 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Mali cevapi znace i kvalitetniji cevapi, nije sve u velicini. Ako jeste, onda su zmajevi sa stanice, najbolji cevapi na svijetu.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4982 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by vicious »

Besko i Ferhatović su se kod mene odavno nekako iskristalisali kao najbolji, i evo baš u razmaku od par dana pojedem i jedne i druge.
Boga mi je Besko za nijansu bolji. :D
Ne znam tačno definisati šta je u pitanju, ali mislim da su u Petici manje začinjeni, skoro neslani bili.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4983 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by S4mpion »

Raigor Stonehoof wrote: 31/01/2022 09:54
problemnatravunu wrote: 31/01/2022 06:53 Jučer maksuz odem na čaršiju da probam nakon godina i godina ćevape kod Ferhatovića i Hodžića , kupimo po peticu kod svakog :-?

Što se mene tiče , mene neće vidjeti opet dosta godina , em su maleni, posebno Ferhatović :lol: , em nikakvi, presuhi, somun loš , luka (pre)malo !

Željo na čaršiji mi je OK!

Besko :thumbup:

Efes :thumbup:

Zmajevi solida, osim onog na željezničkoj!

"Čaršijske" ćevape ostavljam turistima :run:

:lol: da li znas zasto su "maleni", strucnjak

kakvi su na travunu?

pobrojao si da valja ono sto ne valja, i obrnuto :lol: seljacka politika, daj sto vece, a sto jedes brasno a ne meso, koga briga :D

to je kad jedes cevap jednom godisnje pa daaaaj da se natrpam
Da pogađam, reći ćeš da su ćevapi mali jer su napravljeni od vrhunskog mesa uvezenog direkt s Marsa? :mrgreen:

Čuli smo tu priču par milijardi puta, pogotovo za ćevape koji su pravo smeće. :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4984 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Qler »

Vala sad narucio iz Zmaja hrasno 10 i 2x5 djeci, hoce Zmaj... jesu veliki ali evo druga krigla vode... Željo je ipak meni top.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4985 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Raigor Stonehoof »

S4mpion wrote: 31/01/2022 14:34
Raigor Stonehoof wrote: 31/01/2022 09:54


:lol: da li znas zasto su "maleni", strucnjak

kakvi su na travunu?

pobrojao si da valja ono sto ne valja, i obrnuto :lol: seljacka politika, daj sto vece, a sto jedes brasno a ne meso, koga briga :D

to je kad jedes cevap jednom godisnje pa daaaaj da se natrpam
Da pogađam, reći ćeš da su ćevapi mali jer su napravljeni od vrhunskog mesa uvezenog direkt s Marsa? :mrgreen:

Čuli smo tu priču par milijardi puta, pogotovo za ćevape koji su pravo smeće. :mrgreen:
Boli me čuna šta si ti čuo, ja govorim šta znam.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19422
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#4986 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by teskeredzic_22 »

Qler wrote: 31/01/2022 14:46 Vala sad narucio iz Zmaja hrasno 10 i 2x5 djeci, hoce Zmaj... jesu veliki ali evo druga krigla vode... Željo je ipak meni top.
Zadnja dva puta nakon ćevapa u Zmaju mi se nije toliko pila voda kao ranije.
Znači vratio se neko ko forsira sodu u kuhinju :D
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#4987 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by leki hz »

madesa wrote: 31/01/2022 12:34 Petica je bezobazno najskuplja a najmanji cevapi. Ipak je ono cevabdzinica samo za turiste.
Volim pojesti te male ćevape, nego one napuhane sodom, pa mi treba jedno 2 litra kole da dođem sebi.
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#4988 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by leki hz »

S4mpion wrote: 31/01/2022 14:34
Raigor Stonehoof wrote: 31/01/2022 09:54


:lol: da li znas zasto su "maleni", strucnjak

kakvi su na travunu?

pobrojao si da valja ono sto ne valja, i obrnuto :lol: seljacka politika, daj sto vece, a sto jedes brasno a ne meso, koga briga :D

to je kad jedes cevap jednom godisnje pa daaaaj da se natrpam
Da pogađam, reći ćeš da su ćevapi mali jer su napravljeni od vrhunskog mesa uvezenog direkt s Marsa? :mrgreen:

Čuli smo tu priču par milijardi puta, pogotovo za ćevape koji su pravo smeće. :mrgreen:
Nije s Marsa, ali nema aditiva kao po drugim ćevabdžinicama. Zato i jesu mali :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4989 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by S4mpion »

Raigor Stonehoof wrote: 31/01/2022 15:17
S4mpion wrote: 31/01/2022 14:34

Da pogađam, reći ćeš da su ćevapi mali jer su napravljeni od vrhunskog mesa uvezenog direkt s Marsa? :mrgreen:

Čuli smo tu priču par milijardi puta, pogotovo za ćevape koji su pravo smeće. :mrgreen:
Boli me čuna šta si ti čuo, ja govorim šta znam.
Ma znaju svi, nisu ćevabdžinice samo za odabrane, svi su jeli svugdje, smeće je smeće, a smoki nikad nije bio ćevap.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4990 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by S4mpion »

leki hz wrote: 31/01/2022 15:39
S4mpion wrote: 31/01/2022 14:34

Da pogađam, reći ćeš da su ćevapi mali jer su napravljeni od vrhunskog mesa uvezenog direkt s Marsa? :mrgreen:

Čuli smo tu priču par milijardi puta, pogotovo za ćevape koji su pravo smeće. :mrgreen:
Nije s Marsa, ali nema aditiva kao po drugim ćevabdžinicama. Zato i jesu mali :)
Ma ima, samo znaju prodat' priču, pukne aditiv i uvali ti 10 smokija za 8KM.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4991 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by S4mpion »

I ne kontam ovu priču o podrigivanju i žeđi.

Otkad je svijeta i vijeka, od ćevapa se žednilo, da ih kupiš ne znam ti gdje.

Kakve su ovo kreme i princeze?
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#4992 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by leki hz »

S4mpion wrote: 31/01/2022 15:40
leki hz wrote: 31/01/2022 15:39

Nije s Marsa, ali nema aditiva kao po drugim ćevabdžinicama. Zato i jesu mali :)
Ma ima, samo znaju prodat' priču, pukne aditiv i uvali ti 10 smokija za 8KM.
Ja volim smoki i redovno naručujem :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4993 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by S4mpion »

leki hz wrote: 31/01/2022 15:42
S4mpion wrote: 31/01/2022 15:40

Ma ima, samo znaju prodat' priču, pukne aditiv i uvali ti 10 smokija za 8KM.
Ja volim smoki i redovno naručujem :)
Pa vole ljudi svašta, al' ne treba uvaljivat' robu bez veze, nije to nikakav specijalan ćevap, čak je i lošiji.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#4994 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by epik »

Cuj cevapi bez sode 😂😂... Pa ljudi soda je jedini dodatak u cevapima koji svi, apsolutno svi koriste.
Bitan je omjer, tj. da se ne stavi previse da ne bi doslo do "napuhivanja" i naglog "ispuhivanja".
Fazon je u kvaliteti mesa i kvaliteti masnoce koja se koristi.
Najbolja je kombinacija teleceg i juneceg mesa, ko voli smek dobra je i ovcetina.
Masnoca je najbolja od telece maramice i to 30% udjela.
Bitno je zrenje mesa, odlezavanje na niskim temperaturama, mljevenje minimalno 3 puta.
Cevape koje licno pravim bi bili veoma skupi...
User avatar
geralt
Posts: 5184
Joined: 14/09/2017 12:45

#4995 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by geralt »

Petica ima najbolje cevape u Sarajevu, ali moras imati realna ocekivanja o kvantitetu i pripremiti pare za desetku ako hoces da se najedes. Ko hoce da se najede za male pare, Zmaj je OK izbor, ali prica "veci cevap = bolji cevap" je smijesna.

Da se razumijemo, nisam nikakav snob sto se tice hrane, jeo sam i jedem i u Zmaju i u Chipasu i po pekarama, al' nemojmo se lagati.
frngla
Posts: 3220
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#4996 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by frngla »

Ma Ferhatović pa tri mjesta prazno, ako ćemo realno.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4997 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tesla Edison »

epik wrote: 31/01/2022 16:11 Cuj cevapi bez sode 😂😂... Pa ljudi soda je jedini dodatak u cevapima koji svi, apsolutno svi koriste.
Bitan je omjer, tj. da se ne stavi previse da ne bi doslo do "napuhivanja" i naglog "ispuhivanja".
Fazon je u kvaliteti mesa i kvaliteti masnoce koja se koristi.
Najbolja je kombinacija teleceg i juneceg mesa, ko voli smek dobra je i ovcetina.
Masnoca je najbolja od telece maramice i to 30% udjela.
Bitno je zrenje mesa, odlezavanje na niskim temperaturama, mljevenje minimalno 3 puta.
Cevape koje licno pravim bi bili veoma skupi...
Sve to super, ali meni su najbolji kad se naprave od govedine, prave govedine i ovčetine, naravno omjeru 90-10 u korist govedine.

Ostalo sve kako si i naveo, posebno kad je mljevenje u pitanju.

Ako praviš ćevape, probaj sa govedinom i ovčetinom i vjeruj mi, ništa ljepše i ukusnije nećeš probati.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#4998 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by epik »

Tesla Edison wrote: 31/01/2022 19:20
epik wrote: 31/01/2022 16:11 Cuj cevapi bez sode 😂😂... Pa ljudi soda je jedini dodatak u cevapima koji svi, apsolutno svi koriste.
Bitan je omjer, tj. da se ne stavi previse da ne bi doslo do "napuhivanja" i naglog "ispuhivanja".
Fazon je u kvaliteti mesa i kvaliteti masnoce koja se koristi.
Najbolja je kombinacija teleceg i juneceg mesa, ko voli smek dobra je i ovcetina.
Masnoca je najbolja od telece maramice i to 30% udjela.
Bitno je zrenje mesa, odlezavanje na niskim temperaturama, mljevenje minimalno 3 puta.
Cevape koje licno pravim bi bili veoma skupi...
Sve to super, ali meni su najbolji kad se naprave od govedine, prave govedine i ovčetine, naravno omjeru 90-10 u korist govedine.

Ostalo sve kako si i naveo, posebno kad je mljevenje u pitanju.

Ako praviš ćevape, probaj sa govedinom i ovčetinom i vjeruj mi, ništa ljepše i ukusnije nećeš probati.
Da, sto se mene tice govedina i ovcetina su top kombinacija, jer se radi o "zrelom" mesu. Medjutim, nazalost, to mogu samo sebi praviti, po izgledu su "tamniji" a i ovcetina se osjeti, pa se dodaje jos i sok bijelog luka. U ovom se slucaju koristi i ovcija masnoca/maramica topi se prilikom pecenja I cevapi su unutra mnogo socni.
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#4999 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bob_1921 »

kad uzimam, uzimam u zelji :-D , dobri su mi .. stalna musterija pa malo pripaze a valjda i navika ... tj. dostave su rijetko sjednem na carsiji na cevape :-D al realno ferhatovic je najbolji prije mozda 2 godine sam sjedio bili su isti ko uvijek pa prepostavljam da se kvalitet zadrzao :-D ... ferhatovic je i prvi poceo sa ovakvim tipom cevapa pa vjerovatno i kvalitet ko zna zna jbga :-D .... iskreno nije mi jasno kako je zmaj u vrhu i sto ga toliko hvale :-D realno tu sam jeo ono na stanici kad dodjes ujutru sa puta, prije kad nisi imao opcija da jedes navecer pa kad se napijes da ti ona masnoca ubije alkohol :-D istina davno sam jeo u zmaju ne znam jel se sta promjenilo, Hodzic je prije desetak godina bio u vrhu pa su pali kod njih na carsiji za rostilja vazda uzimam ... ono sto mi je sigurno da je mrkva na zadnjem mjestu, tu sam dva puta u zivotu pojeo cevape i nikako nisu legli :-D
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#5000 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by epik »

bob_1921 wrote: 31/01/2022 19:53 kad uzimam, uzimam u zelji :-D , dobri su mi .. stalna musterija pa malo pripaze a valjda i navika ... tj. dostave su rijetko sjednem na carsiji na cevape :-D al realno ferhatovic je najbolji prije mozda 2 godine sam sjedio bili su isti ko uvijek pa prepostavljam da se kvalitet zadrzao :-D ... ferhatovic je i prvi poceo sa ovakvim tipom cevapa pa vjerovatno i kvalitet ko zna zna jbga :-D .... iskreno nije mi jasno kako je zmaj u vrhu i sto ga toliko hvale :-D realno tu sam jeo ono na stanici kad dodjes ujutru sa puta, prije kad nisi imao opcija da jedes navecer pa kad se napijes da ti ona masnoca ubije alkohol :-D istina davno sam jeo u zmaju ne znam jel se sta promjenilo, Hodzic je prije desetak godina bio u vrhu pa su pali kod njih na carsiji za rostilja vazda uzimam ... ono sto mi je sigurno da je mrkva na zadnjem mjestu, tu sam dva puta u zivotu pojeo cevape i nikako nisu legli :-D
Zmaj u Hrasnom I Zmaj na stanici razliciti pojmovi, mislim da vecina glasa zbog Zmaja u Hrasnom.
Post Reply