Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#3526 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by breuer »

:lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3527 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote: 15/07/2020 12:22
zateznistub wrote: 15/07/2020 12:08 Ne znam koliko vas je dovoljno staro da pamti prije ratnu jadranku i njene kolače... Njihova šamponjeze i boemi su bila umjetnička djela... Nedostižan cilj za bilo koju današnju slastičarnu...
samponjezu poslije rata ne pojedoh tako dobru,cak ni u jadranki,a poletio sam cim se otvorila :D u palmi osrednja...
I ja sam poletio kad se otvorila nakon rata. Ni sjena...
Glede palme, ona je oduvijek bila neka vrsta mondenskog mjesta. Objekat gdje dovedeš nekog gosta. Mjesto koje je imalo one neke guzne mazalice u vidu frapea (prvi put tu popio frape) i sličnih čuda ali se nikad, bar meni, nisu sviđali kolači. Torte su im bile mnogo bolje. I danas znam kod njih kupiti tortu.
Last edited by zateznistub on 15/07/2020 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3528 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by iceman ze »

Mojne metroFolis pa tu se dolazi ako te stranka prati, ako ti treba placena specijalizacija, radno mjesto, tu odsjedaju trenutni i buduci ministri, samo zipa fejk fiskalni inaĆe onaj sa kamilom iznad, odmah prijavi.... :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#3529 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Kako je ono bilo, tufahija i sladoled u Egiptu, torte u Olomanu, kolaci u Jadranci, zito kod Ramisa.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3530 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Edin H. »

nepass1 wrote: 15/07/2020 07:06
Edin H. wrote: 14/07/2020 20:11
nepass1 wrote: 14/07/2020 16:20 Kadaif i tufahiju nikad necu shvatiti :D
Sta ne kontas?

Objasnicu :oops:
Da imas izbor od deset kolaca i pojedes tufahiju :D
Pa sta da radis, moras naruciti tufahiju, kad su promijenili ime srpske snite u slasticarnama, pa je zovu bosanska snita :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3531 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

:mrgreen: i ruskih kapa.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3532 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by iceman ze »

Ja sam se i udeblj'o krajem 90tih od minjona u Evropi zeniČkoj, i u cevabdzinici na brijegu u Aleji B.S , drzala supruga nAkog bogatuna, imala dobar recept, al' propade nakon razvoda, eno vidjam je sada po scc radi za nekoga.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3533 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

Ima jedna mala slasicarna malo iznad fds-a nemaju neki izbor ali im je boem i krempita vrijedna pažnje. Doduše, ne pamtim kad sam zadnji put bio i ne znam rade li jos
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#3534 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bilic »

zateznistub wrote: 15/07/2020 22:47 Ima jedna mala slasicarna malo iznad fds-a nemaju neki izbor ali im je boem i krempita vrijedna pažnje. Doduše, ne pamtim kad sam zadnji put bio i ne znam rade li jos
Radi slastičarna
Zove se nešto ... Kod Mede
Odmah blizu OBN tv .
Humska sa lijeve strane
.
Stariji bračni par . Sad su i kčer aktivirali .
Tortice domače prave po 20 KM
Nije lošeee
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3535 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

bilic wrote: 15/07/2020 23:51
zateznistub wrote: 15/07/2020 22:47 Ima jedna mala slasicarna malo iznad fds-a nemaju neki izbor ali im je boem i krempita vrijedna pažnje. Doduše, ne pamtim kad sam zadnji put bio i ne znam rade li jos
Radi slastičarna
Zove se nešto ... Kod Mede
Odmah blizu OBN tv .
Humska sa lijeve strane
.
Stariji bračni par . Sad su i kčer aktivirali .
Tortice domače prave po 20 KM
Nije lošeee
Bravo! Kod mede...
Torte nisam probao ali kolači su im bas dobri. Manji gabaritom, ali bar znaš šta pojedeš i nisu nabili cijene. Jbt u kup-u kolač ko da si u sred rima
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3536 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by iceman ze »

Sjecam se sefa kuhinje u jednom SA hotelu, gdje jogurt kosta 4-5 kermi, kada je covjek neki poskup kolaĆ narucio, kaze on u kuhinji, dajte covjeku odrezite porciju kada vec placa toliko da zna zasto. :lol:
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#3537 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by hatemondays »

dječak sa šibicama wrote: 15/07/2020 15:03 Kako je ono bilo, tufahija i sladoled u Egiptu, torte u Olomanu, kolaci u Jadranci, zito kod Ramisa.
To je taj poker slasticarnica nema dalje...
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3538 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by redhat »

zateznistub wrote: 15/07/2020 12:38
bitanga_sa_otesa wrote: 15/07/2020 12:22
zateznistub wrote: 15/07/2020 12:08 Ne znam koliko vas je dovoljno staro da pamti prije ratnu jadranku i njene kolače... Njihova šamponjeze i boemi su bila umjetnička djela... Nedostižan cilj za bilo koju današnju slastičarnu...
samponjezu poslije rata ne pojedoh tako dobru,cak ni u jadranki,a poletio sam cim se otvorila :D u palmi osrednja...
I ja sam poletio kad se otvorila nakon rata. Ni sjena...
Glede palme, ona je oduvijek bila neka vrsta mondenskog mjesta. Objekat gdje dovedeš nekog gosta. Mjesto koje je imalo one neke guzne mazalice u vidu frapea (prvi put tu popio frape) i sličnih čuda ali se nikad, bar meni, nisu sviđali kolači. Torte su im bile mnogo bolje. I danas znam kod njih kupiti tortu.
U Palmu se uglavnom išlo na havanu, imali recepat drugačiji od svih sa nekim šmekom gdje sam barem ja mogao njihovu havanu prepoznati među deset različitih. Isto kao što se u jadranku išlo radi voćnih korpica i boema, u egipat radi sladoleda itd itd.
Mada za sve te prijeratne objekte je bitno istaći po meni da su to vremena kad dosta slatkiša nije dolazilo masovno do lokalnih konzumenata, kako god okreneš mi smo kao društvo bili polu-zatvoreni za većinu stvari pa tako i za slatkiše.
Ko je tad imao priliku da hoda po svijetu znao je koliko su ti kolači taraba ili u najbolju ruku prosjek na margarinu.
To je po meni "eurokrem" refleks, svi otkidaju i otkidali su na erokrem jer je to prvi nama dostupan namaz te vrste i podsjeća nas na mladost a nutella i tad rasturala i bila ukusnija deset puta - samo mi nismo znali za nutellu :)
Sve te objekte cijenim i volim radi nekog davnog sentimenta, kolač manje više....idem radi ljudi i radi mjesta i atmosfere.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3539 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

redhat wrote: 16/07/2020 08:33
To je po meni "eurokrem" refleks, svi otkidaju i otkidali su na erokrem jer je to prvi nama dostupan namaz te vrste i podsjeća nas na mladost a nutella i tad rasturala i bila ukusnija deset puta - samo mi nismo znali za nutellu :)
eurokrem je meni bio smece strasno i tvrdo koje se nije moglo razmazat na hljeb,ali sreca pa smo imali kinder ladu ,takodjer mi je agrokomercova maza i onaj hiawata visocki bio bolji od eutrokrema :-D
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#3540 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by kritikos »

Image
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3541 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by redhat »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/07/2020 08:50
redhat wrote: 16/07/2020 08:33
To je po meni "eurokrem" refleks, svi otkidaju i otkidali su na erokrem jer je to prvi nama dostupan namaz te vrste i podsjeća nas na mladost a nutella i tad rasturala i bila ukusnija deset puta - samo mi nismo znali za nutellu :)
eurokrem je meni bio smece strasno i tvrdo koje se nije moglo razmazat na hljeb,ali sreca pa smo imali kinder ladu ,takodjer mi je agrokomercova maza i onaj hiawata visocki bio bolji od eutrokrema :-D
Svi navedeni su smeće bili i ostali (kinderlada malo manje smeće), samo što smo tada bili mlađi i sve je bilo jednostavnije pa i ukusnije :)
Općenito ovo je čak i sada zatvoreno društvo čim ti na temi o kolačima dominira tufahija a na temi najbolji restoran u sarajevu se lome koplja jel bolji ago ili chipas - što znači da većina ljudi ovde ne znaju ni kako izgleda restoran ni jelo iz restorana - čast izuzecima naravno.
Na temi o restoranima nespomenut "četiri sobe" ili od novijih "dos hermanos" a spomenut agu ili chipas ili se oduševljavat kulom gdje ti blago znojav konobar služi jučerašnju podgrijanu teletinu sa kumpjerima je šega......
Ali da ne idem u OT :)
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#3542 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

redhat wrote: 16/07/2020 09:12
bitanga_sa_otesa wrote: 16/07/2020 08:50
redhat wrote: 16/07/2020 08:33
To je po meni "eurokrem" refleks, svi otkidaju i otkidali su na erokrem jer je to prvi nama dostupan namaz te vrste i podsjeća nas na mladost a nutella i tad rasturala i bila ukusnija deset puta - samo mi nismo znali za nutellu :)
eurokrem je meni bio smece strasno i tvrdo koje se nije moglo razmazat na hljeb,ali sreca pa smo imali kinder ladu ,takodjer mi je agrokomercova maza i onaj hiawata visocki bio bolji od eutrokrema :-D
Svi navedeni su smeće bili i ostali (kinderlada malo manje smeće), samo što smo tada bili mlađi i sve je bilo jednostavnije pa i ukusnije :)
Općenito ovo je čak i sada zatvoreno društvo čim ti na temi o kolačima dominira tufahija a na temi najbolji restoran u sarajevu se lome koplja jel bolji ago ili chipas - što znači da većina ljudi ovde ne znaju ni kako izgleda restoran ni jelo iz restorana - čast izuzecima naravno.
Na temi o restoranima nespomenut "četiri sobe" ili od novijih "dos hermanos" a spomenut agu ili chipas ili se oduševljavat kulom gdje ti blago znojav konobar služi jučerašnju podgrijanu teletinu sa kumpjerima je šega......
Ali da ne idem u OT :)
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Spominjane su 4 sobe, za Dos Hermanos nisam siguran.
Na temi o kolačima - naravno da će dominirati tufahija a ne neko hipstersko preseravanje sa uključenim porezom na budale po cijeni od 10 KM za 2 zalogaja. Vjerovatno bi trebalo da raspravljamo gdje je bolji carrot ili cheese cake, jer tufahija je sranje?
Isto vrijedi i za ove šminkerske restorane sa smiješnim porcijama još smješnijeg sadržaja po smiješnim cijenama.
Ovdje raja u 99% slučajeva više voli pojesti podgrijanu teletinu s kumpijerima od jučer, nego "60 dana specijalno odležalo meso po dry aging tehnici".

Ako za tebe u Sarajevu nema dobre čevabdžinice i ukusne kifle, onda je fakat problem u tebi.
Izvini, na LoL temi te apsolutno podržavam, ovdje baš i ne.

Mirazur
Image
vs

Image

Mirazur
Image
vs
Kulin Dvor
Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3543 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Ima li kakva tema o kolačima?
Ako nema, nek neko otvori...nema smisla da ovu uzurpirate tom pričom.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3544 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by redhat »

Naslovnica wrote: 16/07/2020 09:43
redhat wrote: 16/07/2020 09:12
bitanga_sa_otesa wrote: 16/07/2020 08:50

eurokrem je meni bio smece strasno i tvrdo koje se nije moglo razmazat na hljeb,ali sreca pa smo imali kinder ladu ,takodjer mi je agrokomercova maza i onaj hiawata visocki bio bolji od eutrokrema :-D
Svi navedeni su smeće bili i ostali (kinderlada malo manje smeće), samo što smo tada bili mlađi i sve je bilo jednostavnije pa i ukusnije :)
Općenito ovo je čak i sada zatvoreno društvo čim ti na temi o kolačima dominira tufahija a na temi najbolji restoran u sarajevu se lome koplja jel bolji ago ili chipas - što znači da većina ljudi ovde ne znaju ni kako izgleda restoran ni jelo iz restorana - čast izuzecima naravno.
Na temi o restoranima nespomenut "četiri sobe" ili od novijih "dos hermanos" a spomenut agu ili chipas ili se oduševljavat kulom gdje ti blago znojav konobar služi jučerašnju podgrijanu teletinu sa kumpjerima je šega......
Ali da ne idem u OT :)
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Spominjane su 4 sobe, za Dos Hermanos nisam siguran.
Na temi o kolačima - naravno da će dominirati tufahija a ne neko hipstersko preseravanje sa uključenim porezom na budale po cijeni od 10 KM za 2 zalogaja. Vjerovatno bi trebalo da raspravljamo gdje je bolji carrot ili cheese cake, jer tufahija je sranje?
Isto vrijedi i za ove šminkerske restorane sa smiješnim porcijama još smješnijeg sadržaja po smiješnim cijenama.
Ovdje raja u 99% slučajeva više voli pojesti podgrijanu teletinu s kumpijerima od jučer, nego "60 dana specijalno odležalo meso po dry aging tehnici".

Ako za tebe u Sarajevu nema dobre čevabdžinice i ukusne kifle, onda je fakat problem u tebi.
Izvini, na LoL temi te apsolutno podržavam, ovdje baš i ne.

Mirazur
Image
vs

Image

Mirazur
Image
vs
Kulin Dvor
Image
Da odgovorim čisto da ne ostane da visi u zraku a pošto je OT neću dalje ići u detalje jer nema smisla.
Najbolji restoran po mom skromnom sudu u Sarajevu je "četiri sebe gospođe Safije" jer je to jedino mjesto ili barem dobro rijetko mjesto u Sarajevu gdje konobara možeš pitati jel vino "suho" a da ti se ne okine smijati. Hrana je od ukusa do sadržaja pa do prezentacije i serviranja na nivou a to prati naravno i cijena.
Dos hermanos u Radićevoj je odnedavno otvoren na mjestu nekadašnjeg nivea bara i imaju za sad odličnu ponudu i vina i hrane i cigara, imaju "ageing komoru" za meso itd itd. Vidjećemo hoćel se pokvariti, nadam se da neće. Ima dalje nostra cuccina koja je sasvim solidna i nećeš se obrukati da u u nju odeš, ponuda i usluga i cijena su sasvim ok.
Čevabdžinice i pekare u gradu nema da valja, sem ako se negdje na obroncima Bistrika/Vratnika/Bjelava ne krije kakva porodična pekarica u kojoj možeš uzeti kiflu da liči na sarajevsku kiflu. Ovo ostalo što se prodaje su ni slatke ni slane a premasne kifle iz tepsije koja se ne pere, situacija sa somunima je još gora - somun je postala lepinja koja liči na kiseljačku pogačicu a zajedničko i za taj somun i za tu kiflu je da su jestivi dok su vrući, par sati poslije su ko kajasa.
Čevabdžinice nemaš da valja, mada ćevap nije neka delicija već brzinska zabava tako da ne vrijedi o njemu raspravljati. Ovo što se prodaje je prosjek koji će ti zadati manju ili veću žgaravicu poslije u ovisnosti od mjesta gdje si ga pojeo. Ko je hipster i šta hipsteri vole i razlaganje pojma hipster je složićeš se nepotrebno na temi o ćevapima.
A ukusi su ipak ukusi i ne vrijedi spominjati ko koga gdje na drugim temama podržava ili ne, ja volim plavke ti voliš crnke....onaj tamo riđe, kužiš ima prostora za sve trojicu :)

P.S.
Rib eye od argentinskog goveda "leži" u marinadi 13 mjeseci i ukusniji je od kobe stejka, 60 dana je šega. Mogu ti pokazati i gdje ga možeš oprobati, u Sarajevu ne nažalost. Oprobaj pa ćemo pričati iskustvo je čudo :)
Last edited by redhat on 16/07/2020 10:40, edited 1 time in total.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3545 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by high_volume »

Eurokrem, tufahije, krompir... na temi o ćevapima :?

Al' se trola ovdje :-)
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#3546 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Škobo Habu »

Siguran sam da bi i Gordon Ramsay bio manje kritičan po pitanju lokalne gastronomije od famoznog @redhat. :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3547 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

redhat wrote: 16/07/2020 09:12
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Aha...a de nam reci gdje ima dobra ćevabdžinica?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3548 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

O čuj konstatacije... :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3549 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote: 16/07/2020 10:41
redhat wrote: 16/07/2020 09:12
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Aha...a de nam reci gdje ima dobra ćevabdžinica?
U njegovom selu
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#3550 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by i agree »

jel ko jeo u onoj banjaluckoj sto je skoro otvorena na otoci?
Post Reply