Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2751 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

u petici su generalno dobri ali vala škrtari. i kad je rat tek završio pa kod svih bili 3 marke kod njega su prvog bili 4. daj ba opusti ruku malo...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#2752 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Nekad davno postojala je cevapara "Devetka" i nju je drzao Ferhatovic, mozda se misli na tu mada ona je koliko znam prije rata prestala sa radom.

Petica se samo kiti prezimenom, to nije Hasetovo nego... od brata, bratica, kako li vec.
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#2753 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by nepass1 »

kupis u mesari cevape, isprzis u tavi na ulju i budu bolji od mrkve i zelja, jebaji ga onda.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2754 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by konektovan »

nepass1 wrote:kupis u mesari cevape, isprzis u tavi na ulju i budu bolji od mrkve i zelja, jebaji ga onda.
Taman je to tu negdje...
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2755 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Qler »

dječak sa šibicama wrote:Nekad davno postojala je cevapara "Devetka" i nju je drzao Ferhatovic, mozda se misli na tu mada ona je koliko znam prije rata prestala sa radom.

Petica se samo kiti prezimenom, to nije Hasetovo nego... od brata, bratica, kako li vec.
Mene je mama ko malgo vodila u devetku. U kuci nekoj bilo ako se sjecam... ko stepenice neke bile.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2756 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

bila je devetka i poslije rata. sad te čaršijske koja je loza pojma nemam...
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#2757 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Stari_Jarac »

Petica je Nijaz Ferhatović, Hasetov nećak. Inače igrao za FKS do početka 80-tih, dobar igrač, odbrambeni (broj 5), dobro pucao penale. Nastupio čak i za reprezentaciju bivše SFRJ.
User avatar
jazzer
Posts: 7111
Joined: 20/12/2004 14:44

#2758 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jazzer »

Qler wrote:Mene je mama ko malgo vodila u devetku. U kuci nekoj bilo ako se sjecam... ko stepenice neke bile.
Identicnu sliku i ja nosim iz djetinjstva. Uz onu kaldrmu, udjes u cevabdzinicu pa uz stepenice.. Ako se dobro sjecam,
kao da su dvije prostorije bile na spratu. O kvalitetu cevapa ne bih, ne sjecam se. :)
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#2759 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Bilo prostrto nekakvih ćilima meščini...?!
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2760 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Ned071 »

ja se ne sjećam kvaliteta ćevapa u devetki, davni je to bilo jbg, ali se i danas sjećam kiselog mlijeka kojeg sam tu pio. iz čaša, gusto, jako, prelijepog ukusa... nažalost tad sam bio mali pa me stari nije puštao daleko da idem sam na ćevape. zato sam k'o dijete najčešće išao kod Dalipagića...
User avatar
klixoris
Posts: 6327
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2761 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by klixoris »

Ima li u ovom gradu vise igdje za kupiti koliko toliko normalnih svjezih cevapa za rostilja ?
Kupovao kod Mostarlica kod mostarskog raskrsca i bili dobri do prije 2 godine. Sada su odron
Mujanic katastrofa isto, loj sami, cvrci masnoca ispod njih na rostilju ko da se u tavi prze...
Hodzic kod poste na Bascarsiji isto odron (jedni od gorih cevapa sto sam probao ikad)
Semic, napusu se ko balon dok se peku pa onda ispusu i smezuraju se ko kakva suncem sprzena dalmatinska baba od 90 godina
Dayton, neki dan kupio i bacio pola u smece...

Ima li ko prijedloga ? Nije mi mrsko klapiti i 10-20km od Sarajeva da kupim ako su dobri cevapi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2762 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

otiđi kod nuneta u ćevabdžinicu i kupi. ako ti uz sve navedene ni tu ne budu valjali do tebe je, pređi na filete i tikvice :mrgreen:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#2763 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by vryzas »

Mesnica Vilic na Dobrinji kod pijace.
User avatar
madesa
Posts: 4182
Joined: 26/07/2013 02:37

#2764 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by madesa »

JThomas wrote:otiđi kod nuneta u ćevabdžinicu i kupi. ako ti uz sve navedene ni tu ne budu valjali do tebe je, pređi na filete i tikvice :mrgreen:
koliko je kila ?
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#2765 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

klixoris wrote:Ima li u ovom gradu vise igdje za kupiti koliko toliko normalnih svjezih cevapa za rostilja ?
Kupovao kod Mostarlica kod mostarskog raskrsca i bili dobri do prije 2 godine. Sada su odron
Mujanic katastrofa isto, loj sami, cvrci masnoca ispod njih na rostilju ko da se u tavi prze...
Hodzic kod poste na Bascarsiji isto odron (jedni od gorih cevapa sto sam probao ikad)
Semic, napusu se ko balon dok se peku pa onda ispusu i smezuraju se ko kakva suncem sprzena dalmatinska baba od 90 godina
Dayton, neki dan kupio i bacio pola u smece...

Ima li ko prijedloga ? Nije mi mrsko klapiti i 10-20km od Sarajeva da kupim ako su dobri cevapi
nema
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2766 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

klixoris wrote:Ima li u ovom gradu vise igdje za kupiti koliko toliko normalnih svjezih cevapa za rostilja ?
Kupovao kod Mostarlica kod mostarskog raskrsca i bili dobri do prije 2 godine. Sada su odron
Mujanic katastrofa isto, loj sami, cvrci masnoca ispod njih na rostilju ko da se u tavi prze...
Hodzic kod poste na Bascarsiji isto odron (jedni od gorih cevapa sto sam probao ikad)
Semic, napusu se ko balon dok se peku pa onda ispusu i smezuraju se ko kakva suncem sprzena dalmatinska baba od 90 godina
Dayton, neki dan kupio i bacio pola u smece...

Ima li ko prijedloga ? Nije mi mrsko klapiti i 10-20km od Sarajeva da kupim ako su dobri cevapi
Lažeš da su se i oni pokvarili :shock:

Kod njih sam uvijek za roštilj uzimao, šta je reći :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2767 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

ja mislim 10.
User avatar
klixoris
Posts: 6327
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2768 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by klixoris »

Tomahawk11 wrote:
klixoris wrote:Ima li u ovom gradu vise igdje za kupiti koliko toliko normalnih svjezih cevapa za rostilja ?
Kupovao kod Mostarlica kod mostarskog raskrsca i bili dobri do prije 2 godine. Sada su odron
Mujanic katastrofa isto, loj sami, cvrci masnoca ispod njih na rostilju ko da se u tavi prze...
Hodzic kod poste na Bascarsiji isto odron (jedni od gorih cevapa sto sam probao ikad)
Semic, napusu se ko balon dok se peku pa onda ispusu i smezuraju se ko kakva suncem sprzena dalmatinska baba od 90 godina
Dayton, neki dan kupio i bacio pola u smece...

Ima li ko prijedloga ? Nije mi mrsko klapiti i 10-20km od Sarajeva da kupim ako su dobri cevapi
Lažeš da su se i oni pokvarili :shock:

Kod njih sam uvijek za roštilj uzimao, šta je reći :roll:
Losi pravo ! Cevapi otprilike kao Mujanic - masni katastrofa i puni nekakve hrskavice... Sudzukice isto (zbog njih sam najvise otisao u Dayton jer su poznati po njima). Fakat sam pola kupljenog mesa bacio, toliko je bilo lose.
Da se razumijemo, nisam neka picajzla, ne ocekujem ja sada kvalitet cevapa kao da sam sjeo u Peticu. Trazim samo neke koliko toliko normalne cevape da se mogu jesti i da nisu 90% loj i hrskavica
JThomas wrote:otiđi kod nuneta u ćevabdžinicu i kupi. ako ti uz sve navedene ni tu ne budu valjali do tebe je, pređi na filete i tikvice :mrgreen:
Vidis, to bi mogao. Kod Nuneta sam davno jeo cevape i bili su OK. Hvala na hintu :thumbup:
A vjeruj da sam poceo razmisljati da se prebacim na pilece batake i paprike na rostilju. Bolje i to nego jest smece od cevapa

Neko je spominjao neku mesnicu Aco ili Ace u Semizovcu. Valja li on ista ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2769 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Standardno, kod nas ista matrica, kreneš dobro, pa kad vidiš da ide, počneš da trpaš sve i svašta, jebo kvalitet, ionako raja kupuje, pa kad zatvori, čudom se čudi kako je propao :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2770 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

a šta vi očekujete od ćevapa, oni su svakako smeće :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2771 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by konektovan »

Meni je mujanic još uvijek ok kad je u pitanju roštilj. Najcesce kupujem na vracama
User avatar
xoklix
Posts: 2373
Joined: 16/01/2018 16:07

#2772 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by xoklix »

Mujanic ima beton kobasice.
Slučajno ih uzeo , nisam ni planirao... Tri ćevapa i 4 kobasice pojeo
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2773 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by konektovan »

xoklix wrote:Mujanic ima beton kobasice.
Slučajno ih uzeo , nisam ni planirao... Tri ćevapa i 4 kobasice pojeo
Ja iskreno nikad nisam kupio kobasice, ne znam ni da ih ima u ponudi :mrgreen:
Jesu li ljute, blage, ovakve, onakve,koliko koštaju???? :mrgreen:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#2774 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

Sase na Vojnickom kod pekare Palma prvi izbor, drugi Ams Ilidza. To za rostilja.
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#2775 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Svi variraju i niko nema pouzdan i ujednačen kvalitet.
Nikad se ne zna kakvi su ćevapi gdje god da se kupe.
Govorim o mesarama.
Post Reply