Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1901 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by perfect_guy »

Edin H. wrote:
Beno wrote:juce bio u hrasnom u zmaju, neka prica ko sta hoce ali cevapi su :izet: , kakva zeljeznicka kakvi bakraci

Da lii je isti gazda u Zmaju na Zeljeznickoj i Hrasnom?
braća
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1902 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by pirpa »

van Basten wrote:
pirpa wrote:
Kad već spominjete ćevape iz mesnice da vam bacim tipu za strašne ćevape :mrgreen:

Mesnica se zove 'Aće' i nalazi se u Semizovcu, odmah sa desne strane semafora kad se ide prema Ilijašu... jeste da se čovjek mora maksuzije zaputiti i platiti marku skuplje nego u ostalim mesnicama ali kvalitet i ukus opravdava cijenu.
Koji semafor u Semizovcu?
Sad si me malo zadeverao, ima li u Semizovcu uopšte semafor :? :mrgreen: ...

Mislio sam da ima iznad EP pumpe semafor...jbg ne vozim često tim pravcem
User avatar
van Basten
Posts: 7517
Joined: 21/09/2006 02:59

#1903 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by van Basten »

pirpa wrote:
van Basten wrote:
pirpa wrote:
Kad već spominjete ćevape iz mesnice da vam bacim tipu za strašne ćevape :mrgreen:

Mesnica se zove 'Aće' i nalazi se u Semizovcu, odmah sa desne strane semafora kad se ide prema Ilijašu... jeste da se čovjek mora maksuzije zaputiti i platiti marku skuplje nego u ostalim mesnicama ali kvalitet i ukus opravdava cijenu.
Koji semafor u Semizovcu?
Sad si me malo zadeverao, ima li u Semizovcu uopšte semafor :? :mrgreen: ...

Mislio sam da ima iznad EP pumpe semafor...jbg ne vozim često tim pravcem
Nema nijedan semafor, ima raskrsnica za Ilijas starim putem. Da nisi na to mislio? Onda bi ta mesnica dosla negdje blizu Zutog?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1904 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by pirpa »

A jašta, jašta...tačno sa lijeve strane se nalazi mesnica čim se prođe ona raskrsnica što vodi ka Ilijašu...

miša mu malog bio sam uvjeren da ima na onoj raskrsnici semafor :-)
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#1905 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Beno »

perfect_guy wrote:
Edin H. wrote:
Beno wrote:juce bio u hrasnom u zmaju, neka prica ko sta hoce ali cevapi su :izet: , kakva zeljeznicka kakvi bakraci

Da lii je isti gazda u Zmaju na Zeljeznickoj i Hrasnom?
braća
ja nekad davno pitao u hrasnom je li to isto sve, kaze ona teta sto joj narudzbe daju da ne dodju nista a od drugih sam cuo da su braca, da isti covjek drzi, da su amidzici
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1906 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

Beno wrote: ja nekad davno pitao u hrasnom je li to isto sve, kaze ona teta sto joj narudzbe daju da ne dodju nista a od drugih sam cuo da su braca, da isti covjek drzi, da su amidzici
burazeri su
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1907 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by duga puska »

ja nekad davno pitao u hrasnom je li to isto sve, kaze ona teta sto joj narudzbe daju da ne dodju nista a od drugih sam cuo da su braca, da isti covjek drzi, da su amidzici[/quote]
burazeri su[/quote].
Braca. Ima ih kamara. Ova dvojica drze po Zmaja :-D , trecu pekaru Alifakovac, cetvrti pekaru Vrbanjuša, peti i šesti po pola pekaru Slozna braca, sedmi granap i pekaru koju otvara samo za ramazan, osmi Zajko isto nekad pekaru drzao, sad ne znam sta radi, a navodno ima ih ukupno devet brace i za tog devetog se sad ne mogu sjetiti. Ima tu Jos i jedna sestra sigurno, a mislim da je to ona mrka sefice u Zmaju stanica. Za Jos sestara nisam bas siguran. Inace su "od" Prijepolja. Eto ga
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#1908 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Beno »

da sam znao da su sandzaklije ne bih pojeo cevapa nikad kod njih :D a pojeo sam ih u hrasnom hiljade
zajebavam se da me ko slucajno ne napadne, tetak mi je sandzaklija. dobar covjek :D
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1909 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by duga puska »

Evo za Beskoljupce dobra vijest, u ponedjeljak otvaranje nakon sto su ocigledno sredili radnju poslije pozara. Iskace na FBu sponzorirani oglas evo drugi put :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1910 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

po rezultatima ankete besku, zmaju i petici fali još jedan zastupnik za vladu.

i ja sam govorio da su petica i ferhatović isto, ali me cik pomnožio sa nulom...
User avatar
Edin H.
Posts: 46903
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1911 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Edin H. »

JThomas wrote:po rezultatima ankete besku, zmaju i petici fali još jedan zastupnik za vladu.

i ja sam govorio da su petica i ferhatović isto, ali me cik pomnožio sa nulom...
Ovo je proceduralno pitanje koje itekako utjece na potencijalni rezultat :oops:
noviclan
Posts: 10808
Joined: 31/10/2013 06:48

#1912 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by noviclan »

pirpa wrote:
Kad već spominjete ćevape iz mesnice da vam bacim tipu za strašne ćevape :mrgreen:

Mesnica se zove 'Aće' i nalazi se u Semizovcu, odmah sa desne strane semafora kad se ide prema Ilijašu... jeste da se čovjek mora maksuzije zaputiti i platiti marku skuplje nego u ostalim mesnicama ali kvalitet i ukus opravdava cijenu.
Koji semafor u Semizovcu?[/quote]
Sad si me malo zadeverao, ima li u Semizovcu uopšte semafor :? :mrgreen: ...

Mislio sam da ima iznad EP pumpe semafor...jbg ne vozim često tim pravcem[/quote]
Nema nijedan semafor, ima raskrsnica za Ilijas starim putem. Da nisi na to mislio? Onda bi ta mesnica dosla negdje blizu Zutog?[/quote]


Mesnica gora to mu je bas daleko od semafora
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1913 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by duga puska »

Mesnica Gora je prema Srednjem, a ova sto spominju je prema Ilijasu.Inace u Gori se moglo dobrog mesa nekad kupiti, a i prerada im je dobra bila.Kako je sad, ne znam.Ja prestaao uzimati zbog podvaljenih bubrega jedne prilike.Dali mi vec upakovane na tacni, kuci dosao i zatekao crvića k'o u prici :-x
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#1915 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by avetinja »

Ima li Besko kućnu dostavu?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1916 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by perfect_guy »

avetinja wrote:Ima li Besko kućnu dostavu?
viđao sam auto na parkingu
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1917 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by duga puska »

avetinja wrote:Ima li Besko kućnu dostavu?
Besko dostava: 033 654 169, ja cesto narucujem
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#1918 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by avetinja »

duga puska wrote:
avetinja wrote:Ima li Besko kućnu dostavu?
Besko dostava: 033 654 169, ja cesto narucujem
Hvala. :thumbup:

Ima li novčani prag ispod kojeg ne vrše dostavu?
User avatar
konektovan
Posts: 40107
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1919 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by konektovan »

avetinja wrote:
duga puska wrote:
avetinja wrote:Ima li Besko kućnu dostavu?
Besko dostava: 033 654 169, ja cesto narucujem
Hvala. :thumbup:

Ima li novčani prag ispod kojeg ne vrše dostavu?
Ima, zavisno od lokacije.
zilla_
Posts: 1058
Joined: 20/08/2008 23:18

#1920 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zilla_ »

Kome je ovaj Besko dobar stvarno ne zna šta je pravi ćevap. Ćevapi puni sode i ko zna čega.
Jedini ćevapi gdje se baš osjeti da jedeš meso su kod hodžića i ferhatović petica. Sve ostalo bgmi tanko.
I mrkva je nekad bila ok al ovo danas što prave je bože sačuvaj :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40107
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1921 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by konektovan »

zilla_ wrote:Kome je ovaj Besko dobar stvarno ne zna šta je pravi ćevap. Ćevapi puni sode i ko zna čega.
Jedini ćevapi gdje se baš osjeti da jedeš meso su kod hodžića i ferhatović petica. Sve ostalo bgmi tanko.
I mrkva je nekad bila ok al ovo danas što prave je bože sačuvaj :run:
I ja sam se razocarao u beska zadnjih dana, tacnije od ponedeljka kad je ponovo poceo sa radom. Cevapi poluživi, somun drugaciji. Svaki cevap bio neoravilnog oblika, isto ko da su ga djeca caoala rukama pa bacala na roštilj. :mrgreen: Šteta, bio je prije dosta bolji.
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#1922 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by No-Name »

Najlošiji ćevapi su u Bosforu kod studentskih domova Nedžarići, 10 košta 5 maraka a kao da su pravljeni od starog suhog mesa i paštete i sumnjivog su kvaliteta
User avatar
Edin H.
Posts: 46903
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1923 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Edin H. »

zilla_ wrote: Jedini ćevapi gdje se baš osjeti da jedeš meso su kod hodžića i ferhatović petica. Sve ostalo bgmi tanko.
:run:
Ovo su rijeci pravog gurmana :oops:
zilla_
Posts: 1058
Joined: 20/08/2008 23:18

#1924 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zilla_ »

No-Name wrote:Najlošiji ćevapi su u Bosforu kod studentskih domova Nedžarići, 10 košta 5 maraka a kao da su pravljeni od starog suhog mesa i paštete i sumnjivog su kvaliteta
Sve ove ćevabdžinice koje drža šiptari su ni ć od ćevabdžinice. Oni prave ćevape da bi zaradili tj da bi im dobit bila što veća pa onda pošto je meso skupo u njih većinom stavljaju brašno, stari hljeb, sodu i da ne nabrajam a pravog mesa (treće klase) dodaju tek da malo zamiriše. U zadnje vrijeme takve ćevape prave i u Zmaju na željezničkoj. Nekada su im ćevapi bili barem jestivi a sada isto ko da uštipak jedem.

Zna se kako se pravi pravi sarajevski ćevap. U prave sarajevske ćevape ide samo pravo kvalitetno malo masnije meso i so. Može se dodati i voda od bijelog luka i to je to. Ključno je da se meso dobro samelje, da smjesa odstoji da meso počne fermentirati i tako se dobije onaj fini sočni sarajevski ćevap :bih:
noviclan
Posts: 10808
Joined: 31/10/2013 06:48

#1925 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by noviclan »

konektovan wrote:
zilla_ wrote:Kome je ovaj Besko dobar stvarno ne zna šta je pravi ćevap. Ćevapi puni sode i ko zna čega.
Jedini ćevapi gdje se baš osjeti da jedeš meso su kod hodžića i ferhatović petica. Sve ostalo bgmi tanko.
I mrkva je nekad bila ok al ovo danas što prave je bože sačuvaj :run:
I ja sam se razocarao u beska zadnjih dana, tacnije od ponedeljka kad je ponovo poceo sa radom. Cevapi poluživi, somun drugaciji. Svaki cevap bio neoravilnog oblika, isto ko da su ga djeca caoala rukama pa bacala na roštilj. :mrgreen: Šteta, bio je prije dosta bolji.
Jbh treba pokriti readaptaciju ovjekta i jos sta staviti u padze
Post Reply