Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#26

Post by Doda37 »

Zvrk na Ilidži, kod okretista
User avatar
supersonic
Posts: 179
Joined: 01/06/2004 01:21
Location: sarajevo

#27

Post by supersonic »

bosna definitivno. od kad znam za sebe na burek se ide u bosnu, tako da nema konkurenciju, bar sto se mene tice :)
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#28 Re: Najbolja buregd¾inica u Sarajevu?

Post by Sarafcina »

MUNAFIK wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ljudi,
Gdje se jede najbolja pita u Sarajevu (osim kod na¹ih nana, pozlatile im se mubareæ ruèice)! :)
Gdje je najbolji burek, zeljanica, krompiru¹a, sirnica, sjecani, bured¾ici...?
Ak mene pitas definitivno SAC, nalazi se u onoj maloj ulicici preko puta bosanske kuce il kako vec!!!

i meni je vec par godina
a do tada je neprikosnovena bila Bosna
User avatar
piper82
Posts: 49
Joined: 25/07/2007 18:00

#29

Post by piper82 »

DiplomataSaSela wrote:Preko puta Bosne i ona u ulicici pored "pod sachom"...A bosna je ko voli masno i ove sto dodju jednom mjesecno na Carsiju...
burek iz bosne djeluje ko sedativ :)
tropica
Posts: 8
Joined: 06/09/2006 08:40
Location: Sarajevo

#30

Post by tropica »

Svi istinski ljubitelji bureka moraju probati sjeckani u Agronomu. Kadgod ga se sjetim odmah sam gladan.
Bosna je za buredžike, Sač krompiruša.
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#31

Post by baklava2 »

dervoz je definitivno najbolji
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#32

Post by zena21 »

Bosna i Forino :-) :-) :-)
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#33

Post by kolega »

chuchumbamayumbe wrote:Ljudi,
Gdje se jede najbolja pita u Sarajevu (osim kod naših nana, pozlatile im se mubareć ručice)! :)
Gdje je najbolji burek, zeljanica, krompiruša, sirnica, sjecani, buredžici...?
dobre pite ko kod nasih nana (rahmet im dusi) neces naci :), ..., a ovo drugo zavisi od lokaliteta u Sa gdje se nalazis ...

apropo nasih nana, vidi ovo:
flora.sa wrote:meni je jami najbolji :-) ...
da je makar kupovna jufka (dobro, razvijanje jufke je PhD pite), nego jami i mikrovalna ... :)
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#34

Post by Zavatoni »

Najbolja pita ljudi je kod Džinovića. Mala buregdžinica odmah kod Sebilja. Objekat nije uopšte napucan, al burek je predobar.

Nije lik promjenio interijer već 50-ak godina, a mislim da je treća generacija koja pravi pitu tu. Mislim isto da ni recept nije promijenio ni sekunde, jer stari mi kaže da je isto tako dobar bio i nekad davno.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#35

Post by Dori »

Meni je dobra i ona desno od trznice....zaboravila sam kako se zove.....nesto na "O...."
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#36

Post by mIRCerka »

Beciri definitivno.
I onaj prekoputa Bosne i onaj kod Markala.

Bosna pocela fuseriti opasno....

EFES je mrak, tamo je i pljeska dobra...

teta kod Bosnjackog instituta...ispod saca...mr0k...
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#37

Post by shin »

Bosna za pitu ko Zeljo za cevape.

Bosnina pita je dobra levatima koji ne znaju razliku izmedju kupovne i hand made jufke. (stedi na zacinima, vazda jedva pecena.....)



Pitare;

Aljo - Otoka (sirnica u zvrku)
Kod katedrale ne znam ime - zeljanica
Elma na Stupu (ispod saca) - svaka je dobra
Nagibov Buraz - (blizu Nagiba :D ) dobra piturina

Eto od mene.
keran
Posts: 48
Joined: 12/10/2005 23:23

#38

Post by keran »

Kod Nagiba ni pod razno!!!

Ja ne znam sta ljudi vide u njegovoj piti?! Ja kad sam burek uzeo isto k'o da sam po' kile kartona na sto stavio, ni okusa ni...

A jedetel' vi Učkurušu?!
E to je NAJBOLJA PITA NA SVIJETU :D

Ispod murije na Logavini, uz šine odmah... morate probati, samo tu na svijetu citavom ima... i da... nije to ona od iznutrica

Edit: Ahahaha cuj Zeljo za cevape... ncncncnc kad je sipac ista znao sem kospa napravit... smijesni ste... idite u 5. pa da vidite sta je cevap...
Last edited by keran on 06/08/2007 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#39

Post by karanana »

keran wrote:Kod Nagiba ni pod razno!!!

Ja ne znam sta ljudi vide u njegovoj piti?! Ja kad sam burek uzeo isto k'o da sam po' kile kartona na sto stavio, ni okusa ni...

A jedetel' vi Učkurušu?!
E to je NAJBOLJA PITA NA SVIJETU :D

Ispod murije na Logavini, uz šine odmah... morate probati, samo tu na svijetu citavom ima... i da... nije to ona od iznutrica

Edit: Ahahaha cuj Zeljo za cevape... ncncncnc kad je sipac ista znao sem kospa napravit... smijesni ste... idite u 5 pa da vidite
Od cega je ta uchkurusha? Prije bio najbolji Zhigo kog magribija dzamije nize vojne bolnice, ali sto se pokvario to je za ne povjerovat, kriza. Bosna je dobra.
keran
Posts: 48
Joined: 12/10/2005 23:23

#40

Post by keran »

karanana wrote:
keran wrote:Kod Nagiba ni pod razno!!!

Ja ne znam sta ljudi vide u njegovoj piti?! Ja kad sam burek uzeo isto k'o da sam po' kile kartona na sto stavio, ni okusa ni...

A jedetel' vi Učkurušu?!
E to je NAJBOLJA PITA NA SVIJETU :D

Ispod murije na Logavini, uz šine odmah... morate probati, samo tu na svijetu citavom ima... i da... nije to ona od iznutrica

Edit: Ahahaha cuj Zeljo za cevape... ncncncnc kad je sipac ista znao sem kospa napravit... smijesni ste... idite u 5 pa da vidite
Od cega je ta uchkurusha? Prije bio najbolji Zhigo kog magribija dzamije nize vojne bolnice, ali sto se pokvario to je za ne povjerovat, kriza. Bosna je dobra.
Ma burek, samo tanak ko učkur i na kraju ga, mislim zaliju mesnom vodom, ma loodiloooo, fakat najjaca pita, i obavezno trazi coskove, ako imas zube pa da bude malo hrskavije... uh... vec mi voda ide, a maloprije jeo... :-)
hammerhead
Posts: 153
Joined: 20/05/2005 11:20

#41

Post by hammerhead »

Forino je zakon,u Titovoj
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#42

Post by No_oNe__ »

Kus Kus kod Narodnog p. - predobra pita! Nije masna, socna je bas kako treba (burek im je, za one koji znaju kakva je pita uckurusa, kao uckurusa samo manje zalivena) ma pita je za 10! Pogotovo burek!

Pitu iz Bosne varim dva dana kasnije, uzasno je masna i nije nesto.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#43

Post by chuchumbamayumbe »

Ovh dana sam nekoliko puta imao priliku da klopam u onoj buregdzinici na Zeljinom stadionu - "Bosanski burek" i mogu vam reci da sa se ugodno iznenadio. Zeljanica je bas onakva kakvu ja volim, a i bureci (shareni, sjeckani i fazirani) su odlicni!
lora
Posts: 33
Joined: 21/03/2004 18:17
Location: Sarajevo

#44

Post by lora »

EFES je ekstra, kao i SAC na Čaršiji, a odnedavno ima jedna buregdžinica na M.Dvoru, prekoputa zgrade Triglav osiguranja, i pita im je super. Jedina im je mana što u blizini nema tako dobre radnje, pa im je uvijek gužva i često nema željene pite. Također, meni nije loša ni polagana zeljanica u Keiseru :)
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#45 Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by palestinka »

Najbolja pita je pita ispod sača u Bosanskom bureku, Željin stadion. Sjecani burek bez premca, sirnica slasna, a ostalo standard. Obavezno probati i teletinu ispod sača na istom mjestu. Moram upozoriti da koliko god je pita odlična, toliko su one tete što naplaćuju obično odurne, ali neka vas to ne omete na putu do vrhunske pite. Jer vi to zaslužujete :-D
uvijek dobar post
Posts: 314
Joined: 11/06/2007 15:31
Location: capajebo

#46

Post by uvijek dobar post »

u centru - forino, sve ostale burekdzinice imaju premasne pite!!!
zvrk na ilidzi na okretnici!
sve ostalo je talaska!!!
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#47

Post by vatana »

Zvrk na Ilidzi je meni najbolji. Bosna je masna, 3 dana prezivam :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#48

Post by skojotovski »

uz sve navedeno, evo i od mene par provjerenih kota:
"Bosanski burek", kod zeljinog stadiona i to sjecani!
"Lejla", kod taxi standa iznad Katedrale, zvrkovi beton!
eto, prijatno :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#49

Post by Edin H. »

Sto se tice bureka sada je Melina uber alless

Najbolji je prije bio Aljo kod mosta na Otoci, radio malo poslije rata i prestao
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#50

Post by basta sljezove boje »

ne idem iz principa van jesti pitu, kod kuce je najbolje :-D
Post Reply