Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
amraamra
Posts: 6
Joined: 13/03/2019 18:48

#1801 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by amraamra »

problemnatravunu wrote:Danas u pitari SKEND (https://moovitapp.com?metroId=4365&to=B ... 418741&t=1) naručih buredžike-mantije, ni traga od bijelog luka, ni traga od preljeva po defaultu, nego me pita "hoš preljev ", i onda rukne neku pavlaku koju svima koji traže preljevaju !
Dakle, prevara , jer je to bio faširani burek , ali u drugom obliku, ali uredno 2 KM skuplji po kilogramu !
Hvala lijepo!
P.S. pitanje za poznavaoce, da opišu sjecani (ili sjeckani) burek!
Ide li u njega KROMPIR ?
Jel zato :lol: skuplji od običnog, faširanog bureka!



Da prodiskutujemo...
Last edited by amraamra on 15/06/2019 13:28, edited 1 time in total.
User avatar
amraamra
Posts: 6
Joined: 13/03/2019 18:48

#1802 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by amraamra »

amraamra wrote:
problemnatravunu wrote:Danas u pitari SKEND (https://moovitapp.com?metroId=4365&to=B ... 418741&t=1) naručih buredžike-mantije, ni traga od bijelog luka, ni traga od preljeva po defaultu, nego me pita "hoš preljev ", i onda rukne neku pavlaku koju svima koji traže preljevaju !
Dakle, prevara , jer je to bio faširani burek , ali u drugom obliku, ali uredno 2 KM skuplji po kilogramu !
Hvala lijepo!
P.S. pitanje za poznavaoce, da opišu sjecani (ili sjeckani) burek!
Ide li u njega KROMPIR ?
Jel zato :lol: skuplji od običnog, faširanog bureka!



Da prodiskutujemo...
U mantije ne ide krompir. I nikada nije ni isao. Drugaciji fil I drugaciji sastav zacina. Pavlaka sa bijelim lukom mora niti napravljena od kvalitetne pavlake a ne od ovih po veleprodaji sto mnogi koriste.
Burek sa sjeckanim mesom ja pravim ali mora se ubaciti I krompira da bi bio socniji. Uglavnom, gdje vidite crne plehove Taj tepsije u zivotu nije oprao. To je isti da vazdan przite hrenovke na istom ulju. I mora vas poslije par sati uhvatiti zgaravica. Mislim da je jedini recept uspjeha da ono sto licno ne bi jeo I ne bi Dao svojoj djeci da jedu, ne treba ni prodavati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1803 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Ukinut sač MM Stup. Ide pita iz peći.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1804 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by pici »

mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#1805 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Santic_Aleksa »

pici wrote:mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
Ma ne može nijedna buregdžinica opepelit domaćoj piti, pa taman da je praviš s gotovim jufkama koje nisu friške. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1806 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

pici wrote:mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
A herka neće da je skuha :oops: :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1807 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:Ukinut sač MM Stup. Ide pita iz peći.
Zasto? Pa zar se nije zbog saca i islo
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1808 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

stakasa wrote:
Tomahawk11 wrote:Ukinut sač MM Stup. Ide pita iz peći.
Zasto? Pa zar se nije zbog saca i islo
Baš, odem ja i ni ne skontah, kad vidim piše na onim kliznim prozorima iza...sač neće biti u funkciji do daljneg, pita iz peći....šta ću, gladan, daj te pite....al ne bih maksuz išao na Stup da sam znao :(
Ne pitah šta je, uglavnom stoje sačevi, ali ne rade. Da nije šta bilo onom čiki što je igrao oko njih, ono je baš bio j*ben posao :roll:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1809 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:
stakasa wrote:
Tomahawk11 wrote:Ukinut sač MM Stup. Ide pita iz peći.
Zasto? Pa zar se nije zbog saca i islo
Baš, odem ja i ni ne skontah, kad vidim piše na onim kliznim prozorima iza...sač neće biti u funkciji do daljneg, pita iz peći....šta ću, gladan, daj te pite....al ne bih maksuz išao na Stup da sam znao :(
Ne pitah šta je, uglavnom stoje sačevi, ali ne rade. Da nije šta bilo onom čiki što je igrao oko njih, ono je baš bio j*ben posao :roll:
Reko frajer necu ljeti nema sanse, vraca se kad zahladi :D
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1810 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

Tomahawk11 wrote:
stakasa wrote:
Tomahawk11 wrote:Ukinut sač MM Stup. Ide pita iz peći.
Zasto? Pa zar se nije zbog saca i islo
Baš, odem ja i ni ne skontah, kad vidim piše na onim kliznim prozorima iza...sač neće biti u funkciji do daljneg, pita iz peći....šta ću, gladan, daj te pite....al ne bih maksuz išao na Stup da sam znao :(
Ne pitah šta je, uglavnom stoje sačevi, ali ne rade. Da nije šta bilo onom čiki što je igrao oko njih, ono je baš bio j*ben posao :roll:
Ma dobra mu je brate i ova,kako Pise iz etazne peci. Ja mislim da je preskup i komplikovan onako golem posao stizati ispod saca. Ja neki dan dok sam čekao donesose pet novih tepsija i fali Jos, a red. Bice ispod saca burek 15 i onda rahat otic i pojesti,bez cekanja i je li pregorio,je li ovo ili ono od srkleta i brzine, mada je meni ono gorno ispod saca vrh..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1811 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Ne kaže se džabe ispod sača, ima to svoje.
Nije loša ni ova, međutim ona je bolja.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1812 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

Tomahawk11 wrote:Ne kaže se džabe ispod sača, ima to svoje.
Nije loša ni ova, međutim ona je bolja.
Ma da se razumijemo i meni je u SA sać car. Ali recimo nije mi jasno da ovdje niko nije provalio tuzlanski fol pite ispod "saća". Oni ispod saca zovu pitu koju peku u krusnim-zidanim pecima. Znaci pita vrh,aroma bolja nego ove ispod saca.
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#1813 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by van Basten »

garant nisu mogli stizati narudzbe...tamo se na pitu znalo cekati kao pred Vrandukom, bas su znali pretjerivati. Jos sad vrucine, a stedilo se i na ljudstvu tamo... i eto ukidanja saca
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1814 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

neki dan jeo pokvarila se pita bas... :(
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1815 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

van Basten wrote:garant nisu mogli stizati narudzbe...tamo se na pitu znalo cekati kao pred Vrandukom, bas su znali pretjerivati. Jos sad vrucine, a stedilo se i na ljudstvu tamo... i eto ukidanja saca
Hajmo malo logikom. Ima recimo 4-5 sacova, ili kako se kaze, i ima etaznu pec sa 4 sprata gdje u svaki moze stati minimum 4-6 istih tepsija. Razlika je ogromna u kapacitetu pravljenja realno. I ovamo i tamo po jedno mora raditi na peci. Ja sam gledao kroz ona vrata od radionice, more zaposlenih ima, fol je u brzini pecenja.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#1816 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Santic_Aleksa »

Pita se valjda kuha, a ne peče, iako se ustvari peče, a ne kuha. :mrgreen:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#1817 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Euphoria »

Meni je najbolja krompirusa i mantije u buregdzinci FAN na socijalnom. Cim se predje most prema Palmi i stadionu, sa desne strane. Sve su im pite fine, ali krompirusa....vrh
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1818 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Probaj kod Žige.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1819 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by moonca »

pici wrote:mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
..nije do njih, do tebe je - osjetljiv stomak, kao kod mene.....- da je higijena-imao bi proljev, vrtoglavicu.... :-)
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#1820 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by shape of despair »

amraamra wrote:
problemnatravunu wrote:Danas u pitari SKEND (https://moovitapp.com?metroId=4365&to=B ... 418741&t=1) naručih buredžike-mantije, ni traga od bijelog luka, ni traga od preljeva po defaultu, nego me pita "hoš preljev ", i onda rukne neku pavlaku koju svima koji traže preljevaju !
Dakle, prevara , jer je to bio faširani burek , ali u drugom obliku, ali uredno 2 KM skuplji po kilogramu !
Hvala lijepo!
P.S. pitanje za poznavaoce, da opišu sjecani (ili sjeckani) burek!
Ide li u njega KROMPIR ?
Jel zato :lol: skuplji od običnog, faširanog bureka!



Da prodiskutujemo...
Skend ima jako začinjenu pitu. Uzimao sam kod njih često burek i nemože se jesti koliko je ljut. I krompir im je prezačinjen. MOže proći jedino zeljanica. Ne kupujem više tamo
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1821 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by pici »

moonca wrote:
pici wrote:mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
..nije do njih, do tebe je - osjetljiv stomak, kao kod mene.....- da je higijena-imao bi proljev, vrtoglavicu.... :-)
imao i jedno i drugo plus hladan me znoj obljevo... poganceri su to...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1822 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by moonca »

pici wrote:
moonca wrote:
pici wrote:mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
..nije do njih, do tebe je - osjetljiv stomak, kao kod mene.....- da je higijena-imao bi proljev, vrtoglavicu.... :-)
imao i jedno i drugo plus hladan me znoj obljevo... poganceri su to...
.oh..to je onda problem...
Naslovnica
Posts: 27534
Joined: 20/03/2013 15:38

#1823 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

pici wrote:
moonca wrote:
pici wrote:mene redovno ufaĆi žgaravica gdje god da jedem burek... nit je mesko kvaliete nit higijena, to treba pojacat inspekcije... uzas, o pekarskim pitama da ne govorim, obavezno dva linexa drmnem i plus ranisan da me ne boli stomak... jebo im ja mater poganu.
..nije do njih, do tebe je - osjetljiv stomak, kao kod mene.....- da je higijena-imao bi proljev, vrtoglavicu.... :-)
imao i jedno i drugo plus hladan me znoj obljevo... poganceri su to...
Posjeti doktora, provjeri srce...
8-)
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1824 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Haris033 »

Buregdžinica MM na Stupu me baš razočarala.
Pita ni blizu one ispod sača. :sad:
Nadam se da će se vratiti drvima na jesen, a do tada od mene imaju :run:
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#1825 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by vanjki »

Imas Adu blizu
Post Reply