Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1651 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

xoklix wrote: Izgleda da neko šverca dostavu iz MMa... Prvi put kad sam naručio sjecani bili zvrkovi i katastrofa pita. Danas otišao sa autom maksuz i pita je beeeton. Uopšte ljudi nemaju zvrkova u ponudi.
Neko prespojio liniju i šverca pitu preko MM-a :lol:

Zvrkovi samo ako posebno naručiš.
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#1652 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by xoklix »

Tomahawk11 wrote:
xoklix wrote: Izgleda da neko šverca dostavu iz MMa... Prvi put kad sam naručio sjecani bili zvrkovi i katastrofa pita. Danas otišao sa autom maksuz i pita je beeeton. Uopšte ljudi nemaju zvrkova u ponudi.
Neko prespojio liniju i šverca pitu preko MM-a :lol:

Zvrkovi samo ako posebno naručiš.
Možda je stavio svoj broj na Google Maps :mrgreen:
Naručio sam sjecani burek, nisam im spominjao zvrkove.
U tim zvrkovima nije bilo krompira kao što bi trebalo već samo meso.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1653 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

Ja sam cini mi se na Malti jeo zvrkove sjecanog. Moguce da kad ne stizu na stupu,onda u ispomoc upadaju druge poslovnice,jer nikad na sacu ne mogu brzinu iz etaznih peci postici
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#1654 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Erice39 »

Šta su ono Figu stavili na zeljanicu :lol: nešto roze boje
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1655 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Qler »

Drug mi je kuhar koji je tamo radi... nije zeljanica ono, nego neke lazanje :D i ono je od cvekle... ali novinari poletili ko muhe na govno da priseru :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1656 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by S4mpion »

I dalje mi je Pecara jedna od boljih, još se nisu pokvarili, burek prva liga.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#1657 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by svi u napad »

Dokle ce ovaj narod trpiti prevare i sta rade inspekcije. Cuj sjeckani burek sa krompirom i to jos uzme 2 KM vise. Sjeckani burek je samo sa mesom i to bukvalno sjeckanim. Ovo sto prodaju muda pod bubrege je sareni ili mjesani burek. Svaka musterija bi trebala reagovati na ovu podvalu i traziti pravi sjeckani burek. Slican slucaj je i sa travnickim sirom koji se prodaje u dvije izvedbe (od kravljeg i ovcijeg mljeka). Zamisli molim te travnicki sir od kravljeg mlijeka. Narod nema para pa mu oni za 2-3 marke jefinije prodaju muda za bubrege i na ovm losijem siru zaradjuju puno vise. Proizvodjaci neorganizovani i dopustaju lopovima da koriste jedan od najjacih bosanskih brendova u prevarantske svrhe. Licno sam se u par prodavnica rasprvljao sa sefovima u vezi ove podvale sa sirom.
Pored ovih prevara imamo i prodavnice koje nemaju istaknute cijene i njih najvise volim. Obicno zovnem prodavacicu zamolim je da mi zapakuje (zadnji put je bio servis za rucavanje) 2-3 artikla bez cijene. Ona se obraduje kupovini i kad mi saopsti cijenu ja joj hladno odgovorim da je artikal besplatan jer nigdje ne stoji cijena. Poslije upitam sta bi ona uradila da sam sam ponio artkal iz radnje jer po zakonu svaki artikal mora imati istaknutu cijenu u radnji pa prema tome ni policija joj ne bi mogla pomoci. E onda nastane panika jer ja sam stariji gospodin (po izgledu i oblacenju) koji gle cuda poznaje i pravila i tad se obicno i prepadnu da bih to mogao i uraditi. Uz izvinjavanje da nije do nje vec da je to gazda naredio dogovorimo se da ona informise gazdu o problemu i da postave cijenu na artikal. Ovo mi je uspjelo u nekoliko radnji u Sa prosle godine vjerovali ili ne. Zivjeli!
P.S. NE POSTOJI SJECKANI BUREK SA KROMPROM I NE POSTOJI TRVNICKI SIR OD KRAVLJEG MLIJEKA omladino draga
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#1658 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by svi u napad »

Dokle ce ovaj narod trpiti prevare i sta rade inspekcije. Cuj sjeckani burek sa krompirom i to jos uzme 2 KM vise. Sjeckani burek je samo sa mesom i to bukvalno sjeckanim. Ovo sto prodaju muda pod bubrege je sareni ili mjesani burek. Svaka musterija bi trebala reagovati na ovu podvalu i traziti pravi sjeckani burek. Slican slucaj je i sa travnickim sirom koji se prodaje u dvije izvedbe (od kravljeg i ovcijeg mljeka). Zamisli molim te travnicki sir od kravljeg mlijeka. Narod nema para pa mu oni za 2-3 marke jefinije prodaju muda za bubrege i na ovm losijem siru zaradjuju puno vise. Proizvodjaci neorganizovani i dopustaju lopovima da koriste jedan od najjacih bosanskih brendova u prevarantske svrhe. Licno sam se u par prodavnica rasprvljao sa sefovima u vezi ove podvale sa sirom.
Pored ovih prevara imamo i prodavnice koje nemaju istaknute cijene i njih najvise volim. Obicno zovnem prodavacicu zamolim je da mi zapakuje (zadnji put je bio servis za rucavanje) 2-3 artikla bez cijene. Ona se obraduje kupovini i kad mi saopsti cijenu ja joj hladno odgovorim da je artikal besplatan jer nigdje ne stoji cijena. Poslije upitam sta bi ona uradila da sam sam ponio artkal iz radnje jer po zakonu svaki artikal mora imati istaknutu cijenu u radnji pa prema tome ni policija joj ne bi mogla pomoci. E onda nastane panika jer ja sam stariji gospodin (po izgledu i oblacenju) koji gle cuda poznaje i pravila i tad se obicno i prepadnu da bih to mogao i uraditi. Uz izvinjavanje da nije do nje vec da je to gazda naredio dogovorimo se da ona informise gazdu o problemu i da postave cijenu na artikal. Ovo mi je uspjelo u nekoliko radnji u Sa prosle godine vjerovali ili ne. Zivjeli!
P.S. NE POSTOJI SJECKANI BUREK SA KROMPROM I NE POSTOJI TRVNICKI SIR OD KRAVLJEG MLIJEKA omladino draga
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1659 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by JThomas »

pa dobro, za sir ti kažu šta je, a mislim da razlika nije 2-3 marke nego 6-8. mnogima to mnogo znači. da ima države to bi bila zaštićena geografska oznaka, ali kad već nema ne bih to nazvao prevarom.
User avatar
video
Posts: 6848
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#1660 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by video »

Tomahawk11 wrote:
kakaljin wrote:
PS: Jeli Gazda ili njegov sin školski drug :) :) :) :)
Njegov sin išao sa mnom na fax :)

S muhom je mogao samo gazda :D
Ma s Muhom je u razred mogao ici samo dedo od tog sa fax-a :D
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1661 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

Forino kod BBI, najbolje buredzike u gradu (ili ja jos nisam naisao na bolje).

Za burek i sirnicu ne znam, neko je ovdje spominjao gdje je najbolja sirnica...

A gdje je najbolji sjecani burek? Naravno bez krompira, vec cisto meso. Nekad je bio dobar burek u onoj buregdzinici u Zeljinom stadionu al se pokvario haos, a najskuplji...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1662 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by problemnatravunu »

A gdje je najbolji sjecani burek? Naravno bez krompira, vec cisto meso.
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#1663 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by madesa »

Kataklinger wrote:Forino kod BBI, najbolje buredzike u gradu (ili ja jos nisam naisao na bolje).

Za burek i sirnicu ne znam, neko je ovdje spominjao gdje je najbolja sirnica...

A gdje je najbolji sjecani burek? Naravno bez krompira, vec cisto meso. Nekad je bio dobar burek u onoj buregdzinici u Zeljinom stadionu al se pokvario haos, a najskuplji...
NE MOZE PITA BITI NAJBOLJA KOD SIPTARA NIKAKO
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1664 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by kakaljin »

problemnatravunu wrote:
A gdje je najbolji sjecani burek? Naravno bez krompira, vec cisto meso.
Probaj kod Dervoza, kod njega je samo meso, jest da nije sjecano mjeso ali nema krompira u njemu.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1665 Re:

Post by beni-bu-man »

Svemirski_Jebach wrote:tacno je da se u sarajevu ne moze dobro, a jeftino jesti. Ne racunam buregdzinice u ovom.
Definisi jeftino...

Meni je Barhana dobra i jeftina a nije buregdzinica :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1666 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by zomri »

problemnatravunu wrote:
A gdje je najbolji sjecani burek? Naravno bez krompira, vec cisto meso.
Sač na Čaršiji. Ako ne tu onda probaj "Kod Hanke", buregdžinica preko puta ribarnice na Markalama. Mislim da se Tepsija zove, drži je mislim zet Hanke Paldum pa raja to zove "Kod Hanke".
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1667 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by JThomas »

u sjeckanom se osjeti svaka žilica, a kad bi uzeo meso "k'o sebi" on bi bio 20-25 KM. zato mljeveni i udri brigu na veselje... :mrgreen:
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1668 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

JThomas wrote:u sjeckanom se osjeti svaka žilica, a kad bi uzeo meso "k'o sebi" on bi bio 20-25 KM. zato mljeveni i udri brigu na veselje... :mrgreen:
upravo tako.ja kazem ljudima da kuci naprave burek ko sebi, od biranih komada mesa i skontat ce da je jeftinije uzeti u buregdzinici.ne mogu ni buregzije plaho jeftinije nabaviti kvalitetno meso, mozda desetak posto nize nego mi obicni smrtnici kad kupimo u mesari.govorim o sjecanom bureku.
ovaj drugi je vec druga tema, jer pojedinci idu i na kilu mesa i do pola kile luka npr :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1669 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by JThomas »

ja lično uvijek više volim dobar ćevap nego lošu šniclu :mrgreen: tako je i sa tim mljevenim i sjeckanim. ovaj drugi rijeko jedem u buregdžinicama jer sam baš alergičan na žile, k'o na malo šta.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#1670 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Zizi505 »

duga puska wrote:
JThomas wrote:u sjeckanom se osjeti svaka žilica, a kad bi uzeo meso "k'o sebi" on bi bio 20-25 KM. zato mljeveni i udri brigu na veselje... :mrgreen:
upravo tako.ja kazem ljudima da kuci naprave burek ko sebi, od biranih komada mesa i skontat ce da je jeftinije uzeti u buregdzinici.ne mogu ni buregzije plaho jeftinije nabaviti kvalitetno meso, mozda desetak posto nize nego mi obicni smrtnici kad kupimo u mesari.govorim o sjecanom bureku.
ovaj drugi je vec druga tema, jer pojedinci idu i na kilu mesa i do pola kile luka npr :D
Možda bi bilo dobro da neka buregdžinica podigne kvalitet sjecanog bureka, pa neka je i puno skuplje.
Nedostaje u Sarajevu ponuda vrhunske hrane, sve nam je kao u grupi samo jestivog.
Čitajući ovu temu, čini mi se da nas ima dovoljno poguzija da bi platili i više za izvrstan burek.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1671 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by pustopoljina »

svi u napad wrote:Dokle ce ovaj narod trpiti prevare i sta rade inspekcije. Cuj sjeckani burek sa krompirom i to jos uzme 2 KM vise. Sjeckani burek je samo sa mesom i to bukvalno sjeckanim. Ovo sto prodaju muda pod bubrege je sareni ili mjesani burek. Svaka musterija bi trebala reagovati na ovu podvalu i traziti pravi sjeckani burek. Slican slucaj je i sa travnickim sirom koji se prodaje u dvije izvedbe (od kravljeg i ovcijeg mljeka). Zamisli molim te travnicki sir od kravljeg mlijeka. Narod nema para pa mu oni za 2-3 marke jefinije prodaju muda za bubrege i na ovm losijem siru zaradjuju puno vise. Proizvodjaci neorganizovani i dopustaju lopovima da koriste jedan od najjacih bosanskih brendova u prevarantske svrhe. Licno sam se u par prodavnica rasprvljao sa sefovima u vezi ove podvale sa sirom.
Pored ovih prevara imamo i prodavnice koje nemaju istaknute cijene i njih najvise volim. Obicno zovnem prodavacicu zamolim je da mi zapakuje (zadnji put je bio servis za rucavanje) 2-3 artikla bez cijene. Ona se obraduje kupovini i kad mi saopsti cijenu ja joj hladno odgovorim da je artikal besplatan jer nigdje ne stoji cijena. Poslije upitam sta bi ona uradila da sam sam ponio artkal iz radnje jer po zakonu svaki artikal mora imati istaknutu cijenu u radnji pa prema tome ni policija joj ne bi mogla pomoci. E onda nastane panika jer ja sam stariji gospodin (po izgledu i oblacenju) koji gle cuda poznaje i pravila i tad se obicno i prepadnu da bih to mogao i uraditi. Uz izvinjavanje da nije do nje vec da je to gazda naredio dogovorimo se da ona informise gazdu o problemu i da postave cijenu na artikal. Ovo mi je uspjelo u nekoliko radnji u Sa prosle godine vjerovali ili ne. Zivjeli!
P.S. NE POSTOJI SJECKANI BUREK SA KROMPROM I NE POSTOJI TRVNICKI SIR OD KRAVLJEG MLIJEKA omladino draga
Ne razumijes.
Lijepo pise je li ovciji ili kravlji. Imaju pravo koristiti istu recepturu.

Ja volim sir na travnicki nacin, ali ovciji sir/mlijeko/meso nikad nisam mogla. Jednostavno muka mi bude. A trudila sam se da to prevazidjem. Dva ovcija sira mogu-jedan je pecorino i to zavisi koliko je star, a drugi nekakav preslani tvrdi tamo negdje sa tenerifa...i taj drugi jedva, vadi ga slanost.
Halloumi ne mogu ni ako je od mijesanog mlijeka.

Potpuno svjesno kupim travnicki sir od kravljeg mlijeka.

Kao i fetu od kravljeg mlijeka. Citam sastav i kupim kad pise kravlje mlijeko.
Ne bi trebali smjeti bas napisati "travnicki sir", ali "po recepturi travnickog sira" smiju.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1672 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by kakaljin »

zizi505 wrote:
duga puska wrote:
JThomas wrote:u sjeckanom se osjeti svaka žilica, a kad bi uzeo meso "k'o sebi" on bi bio 20-25 KM. zato mljeveni i udri brigu na veselje... :mrgreen:
upravo tako.ja kazem ljudima da kuci naprave burek ko sebi, od biranih komada mesa i skontat ce da je jeftinije uzeti u buregdzinici.ne mogu ni buregzije plaho jeftinije nabaviti kvalitetno meso, mozda desetak posto nize nego mi obicni smrtnici kad kupimo u mesari.govorim o sjecanom bureku.
ovaj drugi je vec druga tema, jer pojedinci idu i na kilu mesa i do pola kile luka npr :D
Možda bi bilo dobro da neka buregdžinica podigne kvalitet sjecanog bureka, pa neka je i puno skuplje.
Nedostaje u Sarajevu ponuda vrhunske hrane, sve nam je kao u grupi samo jestivog.
Čitajući ovu temu, čini mi se da nas ima dovoljno poguzija da bi platili i više za izvrstan burek.
Problem je sto ljudi gledaju cijenu i kupuju ono sto je jeftinije a ne gledaju kvalitet i sigurnost hrane. Na zalost vecina je takvih.
Postoje ljudi kojima nije skupa pica od 10 KM ali im je skupa kila mjesanog bureka koja je ista Cijena.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#1673 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by svi u napad »

Draga Pustopoljina ja razumjem tvoje zdravstvene probleme i da ti neki sirevi ne pasu ali to su druge stvari i ne spadaju u domenu sta je travnicki sir. Za tvoju informaciju Grci su tuzili Dance zbog feta sira i dibili ih na sudu i ta grcka feta se pravi od ovcijeg i kozijeg mlijeka. Ne bih ulazio u neke rasprave oko ovog ali volila ga ti ili ne tj. paso ti ili ti ne paso pravi travnicki sir se pravi samo i iskljucivo od ovcijeg mlijeka i vjeruj mi da ce doci taj dan kad ce proizvodjaci zastiti taj brend a ovi sitni lopovi i prevaranti ce biti prisiljeni da prestanu sa varanjem naroda. Nemoj sta hatorit ziva bila jer 2+2 su uvijek bili 4.
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1674 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Maybach »

Ja ne znam za vas al meni nema boljeg bureka od onog kod Zige.
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#1675 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by madesa »

Maybach wrote:Ja ne znam za vas al meni nema boljeg bureka od onog kod Zige.
:thumbup:
Post Reply