Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#1301 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by bumerangss »

konektovan wrote:
MaxPayne wrote:
konektovan wrote: Koliko???
Ja mlatim onaj pileći. :mrgreen: :thumbup:
svaka pita za pola marke,sad burek zvrk 2.5
Mensecini da su te cijene vec odavno...?!
Krompirusa je bila 1.50 KM a koliko je sad?! :roll:
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#1302 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by bumerangss »

Meni vala sva pita kod tog famoznog Nagiba uopste nije nesto toliko extra! Naka sva moderna, tanka jufka... meni bezveze!
10 puta je bolja u Zvrku na El-idži :D trebaš stajati 5 minuta da neko ustane da bi ti mogo sjesti i vani i unutra ili stoj za onim pultoma ali to mi nije čejf jer je tu pita bolja od seksa a seks nije dobar u stojecem položaju :lol:

U ulici Ilije Engela na Otoci ili to pripada Cvili ne znam ali je odmah preko puta Merkura u onoj uluicici na kraju bila najjjjbolja pita kod Alje. To se sjecam kao srednjoškolac poslije rata tamo do 1999 2000 mislim da je radila i Aljo umro i umrla i buregdžinica :sad:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#1303 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Melo15 »

tempuser wrote:Pileci cevapi, pileca pljeskavica, pileca mortadela, dimljena piletina, pileci burek, pilece ovo - pilece ono, razumijem ja da je cijena piletina pala, al nista ne moze zamjeniti zivotinju sa 4 noge i usima!
Nekom vise odgovara piletina, manje masno lakse za provariti :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1304 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by konektovan »

tempuser wrote:Pileci cevapi, pileca pljeskavica, pileca mortadela, dimljena piletina, pileci burek, pilece ovo - pilece ono, razumijem ja da je cijena piletina pala, al nista ne moze zamjeniti zivotinju sa 4 noge i usima!
Ja sam u fazonu, da mogu u svako doba piletinu jesti. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1305 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

bumerangss wrote:Meni vala sva pita kod tog famoznog Nagiba uopste nije nesto toliko extra! Naka sva moderna, tanka jufka... meni bezveze!
10 puta je bolja u Zvrku na El-idži :D trebaš stajati 5 minuta da neko ustane da bi ti mogo sjesti i vani i unutra ili stoj za onim pultoma ali to mi nije čejf jer je tu pita bolja od seksa a seks nije dobar u stojecem položaju :lol:

U ulici Ilije Engela na Otoci ili to pripada Cvili ne znam ali je odmah preko puta Merkura u onoj uluicici na kraju bila najjjjbolja pita kod Alje. To se sjecam kao srednjoškolac poslije rata tamo do 1999 2000 mislim da je radila i Aljo umro i umrla i buregdžinica :sad:
Đe si ti prije guzio/guzila?
8-) :lol:
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1306 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

tempuser wrote:Mijenja, bio se popeo na GL-a, sad vozi neki manji i noviji.
Stariju kcer, glumicu, vidjam, ali je mladja, koja se nekad bavila manekenstvom, je “nestala”...
Bijeli GLE cini mi se sad krasi trotoar pored breKdzinice. Jedino kod njega je bureKdzinica, a svi ostali su buregdzinice :o
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1307 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

bumerangss wrote:Meni vala sva pita kod tog famoznog Nagiba uopste nije nesto toliko extra! Naka sva moderna, tanka jufka... meni bezveze!
10 puta je bolja u Zvrku na El-idži :D trebaš stajati 5 minuta da neko ustane da bi ti mogo sjesti i vani i unutra ili stoj za onim pultoma ali to mi nije čejf jer je tu pita bolja od seksa a seks nije dobar u stojecem položaju :lol:

U ulici Ilije Engela na Otoci ili to pripada Cvili ne znam ali je odmah preko puta Merkura u onoj uluicici na kraju bila najjjjbolja pita kod Alje. To se sjecam kao srednjoškolac poslije rata tamo do 1999 2000 mislim da je radila i Aljo umro i umrla i buregdžinica :sad:
Jesu li ono Aljinog sina Šimi zvali. Bili izmedju Ede i Reše koliko se sjećam
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1308 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

bumerangss wrote:
U ulici Ilije Engela na Otoci ili to pripada Cvili ne znam ali je odmah preko puta Merkura u onoj uluicici na kraju bila najjjjbolja pita kod Alje. To se sjecam kao srednjoškolac poslije rata tamo do 1999 2000 mislim da je radila i Aljo umro i umrla i buregdžinica :sad:
Meni je Nagib bio jedno vrijeme bio ok jer odmah poslije rata nekako ustalio kvalitet i malo to sve uozbiljio, ali mi je vremenom, kak se i ponuda prosirila, njegova pita postala silna i prezestoka, ono prvih par zalogaja u dahu, ali kasnije tacno osjetim da nije to - to. Nekad mi cak i miris zasmeta kad prolazim pored.
Zvr uopste nije los s obziom na predrasude da je na terminalu. Meni je nekad davno bio usput kad se islo na teren, s merakom svintam zvrk onako iz papira. Nedavno vozio starce na neke preglede na Ilidzu, pitaju hocu li se popeti s njima, jok, rekoh, odoh da evociram uspomene i omastim brk! I dalje dobra.

Pomenuh Alju prije par stranica, to je C. Vila II. Generacije na Cengic Vili II i Otoci, ukljucujuci i mene su odrasli na toj piti, kolacima u Marzipanu i cevapima u Herzu. Pad godina prije rata posao je preuzimao Aljin sin Ramiz, koliko znam Ramiz je negdje vani, tako da niko nije nastvaio posao...
Last edited by tempuser on 04/11/2018 22:18, edited 2 times in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1309 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

Melo15 wrote:
tempuser wrote:Pileci cevapi, pileca pljeskavica, pileca mortadela, dimljena piletina, pileci burek, pilece ovo - pilece ono, razumijem ja da je cijena piletina pala, al nista ne moze zamjeniti zivotinju sa 4 noge i usima!
Nekom vise odgovara piletina, manje masno lakse za provariti :mrgreen:
Daj ti meni masno i crveno, ima Cole iz limenke i sode bikarbone da vari umjesto mene! :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1310 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

duga puska wrote: Jesu li ono Aljinog sina Šimi zvali. Bili izmedju Ede i Reše koliko se sjećam
Bilo mu je ime Ramiz, a nije bio izmedju Ede i Rese nego zadnja radnja u nizu, iza staklara...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1311 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

duga puska wrote:
tempuser wrote:Mijenja, bio se popeo na GL-a, sad vozi neki manji i noviji.
Stariju kcer, glumicu, vidjam, ali je mladja, koja se nekad bavila manekenstvom, je “nestala”...
Bijeli GLE cini mi se sad krasi trotoar pored breKdzinice. Jedino kod njega je bureKdzinica, a svi ostali su buregdzinice :o
Pa Nagib je, nije Ivo Andric j..ga ti! :lol:
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1312 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

tempuser wrote:
duga puska wrote: Jesu li ono Aljinog sina Šimi zvali. Bili izmedju Ede i Reše koliko se sjećam
Bilo mu je ime Ramiz, a nije bio izmedju Ede i Rese nego zadnja radnja u nizu, iza staklara...
Ma pomiješao sam nesto. Ovaj Šimi je onda slasticar bio. Je li ono Fata frizerka bila na pocetku niza, dolazio sam par puta na šišanje tu. A ko djeca smo najviše jeli pitu u Bordo 9 na sportdkom :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1313 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

duga puska wrote: Da dodam da su Meho i Lila (zena mu) u penziju otisli, da je radnja sad u najmu i posluje mod Mehinim brandom "Melina".
nisam to znao,jbga 10 godina ne zivim na malti....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1314 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

bumerangss wrote:
Krompirusa je bila 1.50 KM a koliko je sad?! :roll:
prekjuce bila 1.50 :-D
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#1315 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by bumerangss »

bitanga_sa_otesa wrote:
bumerangss wrote:
Krompirusa je bila 1.50 KM a koliko je sad?! :roll:
prekjuce bila 1.50 :-D
Eh super :thumbup: to mi je bitno jer krompiruša mi je glavna :P
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1316 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

duga puska wrote:
tempuser wrote:
duga puska wrote: Jesu li ono Aljinog sina Šimi zvali. Bili izmedju Ede i Reše koliko se sjećam
Bilo mu je ime Ramiz, a nije bio izmedju Ede i Rese nego zadnja radnja u nizu, iza staklara...
Ma pomiješao sam nesto. Ovaj Šimi je onda slasticar bio. Je li ono Fata frizerka bila na pocetku niza, dolazio sam par puta na šišanje tu. A ko djeca smo najviše jeli pitu u Bordo 9 na sportdkom :D
Jest Fata prva, pored Reso...
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#1317 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by sve_ovo_ja »

Meni jedna od najgorih što sam ikad pojeo baš u Bosni, rekao sam sebi da više tamo neću kročiti, ne samo zbog premasne pite nego i odnosa Fidanija (ne prema meni nego turistima koji su sjedili pored).
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1318 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

Moji s posla su se lozili na pitu iz Bosne, potezalo se s kraja na kraj grada da se jede u Bosni. Ja sam joj daio sam joj sansu jedno 3-4 x i nikad mi nije legla, malo zbog ukusa, malo sto je premasna, ali znam dosta ljudi kojima je na vrhunska, sto ne iskljucuje da je dobra onima kojima lezi.
Meni je licno, ne samo zbo ukusa, veci merak pojesti pitu tamo gdje je to zanat tipa Makedonac na Pofalicima, Dervoz, Vrbas nego gdje je to postala industrija tipa Nagib, Bosna, MM i ovi slini sacevi itd.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#1319 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by baja »

tempuser wrote:
tempuser wrote:
duga puska wrote: Jesu li ono Aljinog sina Šimi zvali. Bili izmedju Ede i Reše koliko se sjećam
Bilo mu je ime Ramiz, a nije bio izmedju Ede i Rese nego zadnja radnja u nizu, iza staklara...

Jest Fata prva, pored Reso...
EH krompir kod Alje kad je vreo ...uf :D al me vratiste u djetinjstvo
zadnji bio u nizu, a fata prva. fata jos ziva, dugo sam se sisao kod nje..

Nagib, ja ne kontam kako onoliko pite proda to smrdi ko tvor ne mores prici
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1320 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

baja wrote:
tempuser wrote:
Jest Fata prva, pored Reso...
EH krompir kod Alje kad je vreo ...uf :D al me vratiste u djetinjstvo
zadnji bio u nizu, a fata prva. fata jos ziva, dugo sam se sisao kod nje..

Nagib, ja ne kontam kako onoliko pite proda to smrdi ko tvor ne mores prici
Ko se iz blize i dalje okoline nije sisao kod Fate?!!!! :lol: :lol: :lol:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#1321 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by baja »

tempuser wrote:
baja wrote:
tempuser wrote:
Jest Fata prva, pored Reso...
EH krompir kod Alje kad je vreo ...uf :D al me vratiste u djetinjstvo
zadnji bio u nizu, a fata prva. fata jos ziva, dugo sam se sisao kod nje..

Nagib, ja ne kontam kako onoliko pite proda to smrdi ko tvor ne mores prici
Ko se iz blize i dalje okoline nije sisao kod Fate?!!!! :lol: :lol: :lol:
u fate cjenik sisanje 5km i moderno sisanje 7km.
sta je to moderno...ka'e "ako kazes da zelis modernu frizuru".
kraljica zena :D :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1322 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by tempuser »

baja wrote:
tempuser wrote:
Ko se iz blize i dalje okoline nije sisao kod Fate?!!!! :lol: :lol: :lol:
u fate cjenik sisanje 5km i moderno sisanje 7km.
sta je to moderno...ka'e "ako kazes da zelis modernu frizuru".
kraljica zena :D :D
Bez obzira sta god da si joj rekao kako da te osisa svi taj dan i te hefte izlazili isto osisani! :lol: Sorry svima za off
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#1323 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Melo15 »

tempuser wrote:
baja wrote:
tempuser wrote:
Ko se iz blize i dalje okoline nije sisao kod Fate?!!!! :lol: :lol: :lol:
u fate cjenik sisanje 5km i moderno sisanje 7km.
sta je to moderno...ka'e "ako kazes da zelis modernu frizuru".
kraljica zena :D :D
Bez obzira sta god da si joj rekao kako da te osisa svi taj dan i te hefte izlazili isto osisani! :lol: Sorry svima za off
Reko bi covjek nasli dlaku u piti negdje pa o sisanju pisete :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#1324 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by ranger »

ja uzgajo solufe odem kod fate ona ih britvom sjecne od gornje granice uha na dolje :P ja :(
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1325 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

Status jednog gospodina na FB-u glede jedne buregdzinive:
Pojedoh neki burek..više mesa u trešnjama ima
:D
Post Reply