Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1001 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by mayab »

A sjeckani burek, preporuke ???
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1002 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by moonca »

:roll:
De, sta vam je -na ovoj vrucini -meso .
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1003 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by kox »

mayab wrote:A sjeckani burek, preporuke ???
Buregdžinica mm u Envera Šehovića, sjeckani burek u zvrku (3 km zvrk od 250g). Inače mi je pita u mm-u prosjek ali neki dan sam silom prilika probao ove zvrkove i ostao prijatno iznenađen.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1004 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by moonca »

sabanss wrote:Sa ovim iznad se mogu sloziti. Ulje nema mjesto u piti u bilo kakvom obliku. Zapravo kad bolje razmislim suncokretovo ulje ne mora ni postojati, ne koristim ga nikako u prehrani.

Takodjer ulje niti biljne masnoce i nisu u nasoj tradiciji zbog raznih faktora, tako da bez kajmaka i / ili masla ne mogu zamisliti niti jednu pitu.
Suncokretovo ulje je jedno od najboljih za upotrebu pri kuvanju.

:-) znam neke , samo su kajmak i maslo i eno ih :roll:
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1005 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by mayab »

kox wrote:
mayab wrote:A sjeckani burek, preporuke ???
Buregdžinica mm u Envera Šehovića, sjeckani burek u zvrku (3 km zvrk od 250g). Inače mi je pita u mm-u prosjek ali neki dan sam silom prilika probao ove zvrkove i ostao prijatno iznenađen.
Meni je prije sjeckani bio dobar u Agronomu, ali mislim da vise ne prave
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1006 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

dzaba, nagib bureKdzinica, odnosto njihov burek top 3.meni recimo MM 'nako .dervoz je na tom nivou, mislim meni u top 3, a znam da mi je i u efesu uvijek dobra pita bila, ali tu bas odavno nisam jeo
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#1007 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

moonca wrote:
sabanss wrote:Sa ovim iznad se mogu sloziti. Ulje nema mjesto u piti u bilo kakvom obliku. Zapravo kad bolje razmislim suncokretovo ulje ne mora ni postojati, ne koristim ga nikako u prehrani.

Takodjer ulje niti biljne masnoce i nisu u nasoj tradiciji zbog raznih faktora, tako da bez kajmaka i / ili masla ne mogu zamisliti niti jednu pitu.
Suncokretovo ulje je jedno od najboljih za upotrebu pri kuvanju.

:-) znam neke , samo su kajmak i maslo i eno ih :roll:
Pa kud ces dalje pricati kad je ovoj nasoj starini vrhunac zdravlja, da umakaju hljeb u onu masnocu kad ispeku teletinu i krompir. To je zdravo. Za vene da podmazes. :roll:

I naravno. Navrsi 55-60 i pod zemlju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1008 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Netačno.
Moj dedo pojeo vagone masnog, 83. mu, živ, vitalan, pokretan.
Druga je stvar što kod nas gospoda se nakrha masnog, pa onda se malo prilegne odspavati :roll:
I generalno sjedi, lezi, pa na pečenje. E, to je bolest u najavi.
sabanss
Posts: 4585
Joined: 13/08/2006 11:20

#1009 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by sabanss »

Dede i nane prebacile 80 sa obje strane :D

Da napomenem da ulje nisu vidjeli u zivotu. Pitu jesu sa druge strane.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1010 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by moonca »

:roll:

I koliko je tih deda i nana preko 80 :?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1011 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Sasvim dovoljno da se pokaže da je priča totalna glupost.
sabanss
Posts: 4585
Joined: 13/08/2006 11:20

#1012 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by sabanss »

Tomahawk11 wrote:Sasvim dovoljno da se pokaže da je priča totalna glupost.
Samo sto nisu jeli u buregdzinicama po Sarajevu :D

Zato su i dozivjeli solidne godine... Njihovih potomaka sa druge strane koji jedu ulje i slicne "zdrave" namirnice pune novine - prosjek 55 / 60 kao sto rekose iznad.

Da se vratimo na temu: dobre pite nema pojesti u buregdzinici pa je rasprava pomalo bespredmetna :D
User avatar
ortodont
Posts: 1832
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#1013 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by ortodont »

Šta se dešava kod Makedonca, vidim neki dan iz daljine kao da se renovira, ili je zatvorio? :(
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1014 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Toffee karamela »

duga puska wrote:dzaba, nagib bureKdzinica, odnosto njihov burek top 3.meni recimo MM 'nako .dervoz je na tom nivou, mislim meni u top 3, a znam da mi je i u efesu uvijek dobra pita bila, ali tu bas odavno nisam jeo
ja sam se nekoliko puta gubila na malti pokušavajući ući u trag ovom nagibu...ko neki ukleti holandez, fantom, nikako potrefit,,,morat ću jenom maksuz u taxi da me doveze pred vrata.

inače neki dan slučajno prođoh kraj indexa preko puta domova u nedžarićima...kakav se dženetski mir širio otuda...sline su mi krenule i pored toplotnog vala :babinsin:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1015 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by zunazu »

delllboy79 wrote:Pa zar nebi bilo musterija za pravi burek.
Nije skupo 3 KM za 200 gr dobrog bureka.
Naravno da bi bilo, ali očigledno ne vide računicu. U državi gdje buregdžinica ima na svakom čošku, nema vremena da se čeka prava mušterija za pravi burek. Ne kažem da ja ne bih volio da je drugačije, ali ih razumijem.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1016 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by pecpec »

Toffee karamela wrote:
duga puska wrote:dzaba, nagib bureKdzinica, odnosto njihov burek top 3.meni recimo MM 'nako .dervoz je na tom nivou, mislim meni u top 3, a znam da mi je i u efesu uvijek dobra pita bila, ali tu bas odavno nisam jeo
ja sam se nekoliko puta gubila na malti pokušavajući ući u trag ovom nagibu...ko neki ukleti holandez, fantom, nikako potrefit,,,morat ću jenom maksuz u taxi da me doveze pred vrata.

inače neki dan slučajno prođoh kraj indexa preko puta domova u nedžarićima...kakav se dženetski mir širio otuda...sline su mi krenule i pored toplotnog vala :babinsin:
Zgrada pored poste na malti ti je nagib,sve da hoces ne mozes promasit,na 10 metara od poste.Inace nije mi nesto pita kod njega previse tvrda i suha.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1017 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

pecpec wrote:
Toffee karamela wrote:
duga puska wrote:dzaba, nagib bureKdzinica, odnosto njihov burek top 3.meni recimo MM 'nako .dervoz je na tom nivou, mislim meni u top 3, a znam da mi je i u efesu uvijek dobra pita bila, ali tu bas odavno nisam jeo
ja sam se nekoliko puta gubila na malti pokušavajući ući u trag ovom nagibu...ko neki ukleti holandez, fantom, nikako potrefit,,,morat ću jenom maksuz u taxi da me doveze pred vrata.

inače neki dan slučajno prođoh kraj indexa preko puta domova u nedžarićima...kakav se dženetski mir širio otuda...sline su mi krenule i pored toplotnog vala :babinsin:
Zgrada pored poste na malti ti je nagib,sve da hoces ne mozes promasit,na 10 metara od poste.Inace nije mi nesto pita kod njega previse tvrda i suha.
e cuj Nagib tvrd i suh :D . ja dodushe samo burek derem kod njega i nikad mi se nije desilo da je sa tim karakteristikama, cak sta vise :).nego bili su na kolektivnom i mislim da su jucer otvorili pa se odoh malo popraviti, cim prije :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1018 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

MM...koji MM? Ni u jednom nije ista pita.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1019 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

Tomahawk11 wrote:MM...koji MM? Ni u jednom nije ista pita.
MM pravi :D je onaj na Malti, na cosku preko puta kifle, zgrada iza veterine kad se gleda iz tramvaja :). onaj na pofalicima kog MR Gurmana je 2 MM, i nema nikakve veze sa originalom :) , samo marketinski trik :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1020 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

duga puska wrote:
Tomahawk11 wrote:MM...koji MM? Ni u jednom nije ista pita.
MM pravi :D je onaj na Malti, na cosku preko puta kifle, zgrada iza veterine kad se gleda iz tramvaja :). onaj na pofalicima kog MR Gurmana je 2 MM, i nema nikakve veze sa originalom :) , samo marketinski trik :)
Meni je dobar i onaj na Pofalićima, ali onaj što ima i pekaru u sklopu, imaju veliki izbor, ne ovaj prije (koji je, čini mi se, MM2).
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1021 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by VenomousV »

duga puska wrote:
Tomahawk11 wrote:MM...koji MM? Ni u jednom nije ista pita.
MM pravi :D je onaj na Malti, na cosku preko puta kifle, zgrada iza veterine kad se gleda iz tramvaja :). onaj na pofalicima kog MR Gurmana je 2 MM, i nema nikakve veze sa originalom :) , samo marketinski trik :)

MM pravi je na Pofalicima u onoj zgradi, pored odmah pekara a ima mescini i U2. Definitivno najbolja pita
MM2 je kod Mr Gurmana
MM na Malti mi je nekako nepostojeci


Dobra mi je bila i u Tepsiji (jel se tako zove Hankina buregdzinica?), mozda cak i najbolja, al' mi nije na ruku i poskupo je
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1022 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by duga puska »

VenomousV wrote:
duga puska wrote:
Tomahawk11 wrote:MM...koji MM? Ni u jednom nije ista pita.
MM pravi :D je onaj na Malti, na cosku preko puta kifle, zgrada iza veterine kad se gleda iz tramvaja :). onaj na pofalicima kog MR Gurmana je 2 MM, i nema nikakve veze sa originalom :) , samo marketinski trik :)

MM pravi je na Pofalicima u onoj zgradi, pored odmah pekara a ima mescini i U2. Definitivno najbolja pita
MM2 je kod Mr Gurmana
MM na Malti mi je nekako nepostojeci


Dobra mi je bila i u Tepsiji (jel se tako zove Hankina buregdzinica?), mozda cak i najbolja, al' mi nije na ruku i poskupo je
ma meni taj na pofalicima dodje nekeko nepostojeci :D .inace tepsiju probao, burek od sjecanog vrh :-D
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1023 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by pecpec »

duga puska wrote: e cuj Nagib tvrd i suh :D . ja dodushe samo burek derem kod njega i nikad mi se nije desilo da je sa tim karakteristikama, cak sta vise :).nego bili su na kolektivnom i mislim da su jucer otvorili pa se odoh malo popraviti, cim prije :)
Probao sam i burek nista posebno,meni,dat 12 maraka za kilu tjesta sa malo mesa nema smisla.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#1024 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by zekoslav85 »

Sjedim kod jarana... i okladimo se kg bureka... u vrijeme tj. Brzine dostave.. ja uzeh oklagiju a jaran od dervoza..
Svadjali se ko je brzi i bolji u tome.. daljina je od prilike ista zivi u sredini izmedju tih radnji... bog te mazo u isto vrijeme narucili onaj mali dervin doleti nismo se ni zapricali kad lik zove evo ga ispred zgrade ja ga gledam u cudu... veli nema boljeg dostavljaca i bržeg, (kazu da ga mojakaju da predje u drugu firmu nude svasta nesto. a nece kao dobro mu je) moj je kasnio ravno 17 minuta.. mi se najeli pošteno dok je moj došao: )
kakaljin
Posts: 11639
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1025 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by kakaljin »

zekoslav85 wrote:Sjedim kod jarana... i okladimo se kg bureka... u vrijeme tj. Brzine dostave.. ja uzeh oklagiju a jaran od dervoza..
Svadjali se ko je brzi i bolji u tome.. daljina je od prilike ista zivi u sredini izmedju tih radnji... bog te mazo u isto vrijeme narucili onaj mali dervin doleti nismo se ni zapricali kad lik zove evo ga ispred zgrade ja ga gledam u cudu... veli nema boljeg dostavljaca i bržeg, (kazu da ga mojakaju da predje u drugu firmu nude svasta nesto. a nece kao dobro mu je) moj je kasnio ravno 17 minuta.. mi se najeli pošteno dok je moj došao: )
Koja je pita bolja? :-D :-D :-D :-D

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply