Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1 Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by chuchumbamayumbe »

Ljudi,
Gdje se jede najbolja pita u Sarajevu (osim kod naših nana, pozlatile im se mubareć ručice)! :)
Gdje je najbolji burek, zeljanica, krompiruša, sirnica, sjecani, buredžici...?
LafoMamone
Posts: 38
Joined: 24/03/2007 18:17
Location: Crno-bijeli svijet

#2

Post by LafoMamone »

Daleko najbolje burekdzinica je "Bosna" kod Vijecnice. Nisam odavno bio, ali ne sumnjam da je kvalitet ostao isti. Dobra je i "Sarajevo".
Ostala mjesta nisam posjecivao tako cesto, osim ako je u pitanju neka velika frka i guzva.

Znaci u "Bosnu" na kilu bureka i neces se pokajati :-D .
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#3

Post by homo_sapiens »

LafoMamone wrote:Daleko najbolje burekdzinica je "Bosna" kod Vijecnice. Nisam odavno bio, ali ne sumnjam da je kvalitet ostao isti. Dobra je i "Sarajevo".
Ostala mjesta nisam posjecivao tako cesto, osim ako je u pitanju neka velika frka i guzva.

Znaci u "Bosnu" na kilu bureka i neces se pokajati :-D .
"Nezavisna država Baš-čaršija" !
User avatar
stachu
Posts: 4032
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#4

Post by stachu »

Bosna definitivno!
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#5

Post by Leonid Breznjev »

podrzavam! :thumbup:
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#6

Post by van Basten »

Uz svo uvažavanje različitosti mišljenja, a koje je npr prisutno u temi o ćevapima, mislim da će ovdje pobjednik biti poznat ubjedljivom većinom.
Bosna, naravno
O drugom mjestu na toj listi već bi se dalo diskutovati
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#7

Post by Svemirski_Jebach »

Bosna, naravno. ne jedem burak inace, nego zeljanicu, al je najbolja.

sto mi se jos svidja kod njih, je da ni gazda a ni one cure koje rade tamo (bar kad sam ja isao) nisu gladni, pa ne stede...a vidim, daju i onima koji prose i dodju gladni...pa mi je jos draze ostavit lovu kod njih.
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#8

Post by DiplomataSaSela »

Preko puta Bosne i ona u ulicici pored "pod sachom"...A bosna je ko voli masno i ove sto dodju jednom mjesecno na Carsiju...
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#9

Post by flora.sa »

meni je jami najbolji :-) ...mada to i nije burgdzinica :D , ali ja moram iskoristiti priliku da ovo mjesto spomenem...

Bosna kod trznice...je li to drzi isti covjek kao Bosnu na Carsiji?
Interceptor
Posts: 101
Joined: 09/08/2006 16:38

#10

Post by Interceptor »

Najcistija i najbolja -EFES na grbavici (imaju onaj predratni smek, nagrojela korica a unutra milina). Zatim Bosna, ali sa slazem da je masnooo do j.ja.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#11

Post by chuchumbamayumbe »

Raja hvale Nagiba, meni je OK, cisto je, pita je ok, ali nije da sada padam u trans, mislim da je previse izvikan.
I ja volim svratiti do Bosne, na buredzike, ali mi nikako nije usput.
Posto mi je poprilicno blizu, svratim u MM na Dolac Malti, imaju dobru zeljanicu.
Ja mislim da se rijetko gdje ko u Sarajevu jede dobro a jeftino. Ne bih sada ulazio u slucajeve trovanja, to je druga tematika.
A sto se tice Jami, kupujem njihove pizze (najbolje su) ali im pita nije nesto.
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#12

Post by flora.sa »

mene od pite u jamiju nikad stomak nije zabolio...

bosna dobra, ali se napatim ko patka dok svarim poslije...istina je da je masna do bola...ukusna, ali masna...

zvrk na ilidzi, kako sam to zaboravila, odlicna pita...meni daleko najbolja krompirusa...

raja hvale onaj Forino kod Mamceta?
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#13

Post by Bea_Trix »

OK je Forino. Meni su cevapi kod Hodzica super ali neki se zale da su im preslani... meni su po ukusu i uvijek su svjezi i nisu im somuni previse napareni osim ako im ne kazes da to hoces.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#14

Post by Svemirski_Jebach »

tacno je da se u sarajevu ne moze dobro, a jeftino jesti. Ne racunam buregdzinice u ovom.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#15

Post by Celicna_saka »

flora.sa wrote:meni je jami najbolji :-) ...mada to i nije burgdzinica :D , ali ja moram iskoristiti priliku da ovo mjesto spomenem...

Bosna kod trznice...je li to drzi isti covjek kao Bosnu na Carsiji?
Ista familija, uvjerljivo najjace pite.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#16

Post by Celicna_saka »

Svemirski_Jebach wrote:tacno je da se u sarajevu ne moze dobro, a jeftino jesti. Ne racunam buregdzinice u ovom.
Ti si prolupo.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#17

Post by iceman ze »

jedem u Bosni i u Efesu.....kod ovih prvih valjda sto je masna nekad mi stomak to tesko svari......ali kod ovih drugih nisu mi dzabe komsije, svaka im cast, moji s posla predu citav grad da bi narucili nesto za dorucak...... :-)
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#18

Post by Mr.Who »

U srijedu poslijepodne sam bio u Bosni sa zenom na krompiraci.Zena je zapazila a ja sam bio preokupiran pitom pa nisam cuo.Hoce covjek da plati i vadi 50 KM iz dzepa.Djevojka sto radi ga pita ima li sitno na sta covjek odgovara da nema.Kaze mu ona "hajde, platices drugi put".
-"Ali ja nisam odavde."
-"Ma nema veze, kad god dodjes platit ces."
Nisam iz SA ali u Bosnu skoro pa obavezno svratim na pitu kad sam u SA.
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#19

Post by black »

Bosna je najbolja..
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#20

Post by Sarayman »

Dervoz u Kosevskoj (Kralja Tomislava nekada) se opasno popravio u zadnje vrijeme. Cesto urade savrsenu pitu u malim zvrkovima, jedino ponekad posalju masnu ("lakirana" s donje strane), pa tu gube na ionako visokim bodovima.
Melina pored "Nagiba" dobra skroz takodjer.
Plus ispod gradjevine i arhitektonskog faxa, odmah ispod Caspera dobar skroz.
Bosna je kultna pa ne bih posebno pominjao.
Inace, pitar sam kako god okrenes. :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#21

Post by Svemirski_Jebach »

Mr.Who wrote:U srijedu poslijepodne sam bio u Bosni sa zenom na krompiraci.Zena je zapazila a ja sam bio preokupiran pitom pa nisam cuo.Hoce covjek da plati i vadi 50 KM iz dzepa.Djevojka sto radi ga pita ima li sitno na sta covjek odgovara da nema.Kaze mu ona "hajde, platices drugi put".
-"Ali ja nisam odavde."
-"Ma nema veze, kad god dodjes platit ces."
Nisam iz SA ali u Bosnu skoro pa obavezno svratim na pitu kad sam u SA.
stvarno vjerujem apsolutno u ovo...niko od njih tamo nije gladan ni sebican...i uvijek mi je drago kod njih ostavit lovu. Svaka im cast!
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#22

Post by Svemirski_Jebach »

Celicna_saka wrote:
Svemirski_Jebach wrote:tacno je da se u sarajevu ne moze dobro, a jeftino jesti. Ne racunam buregdzinice u ovom.
Ti si prolupo.
a gdje ima, a da nije pita il' cevapi? I da se raje ne truje? Dje god je bilo sta, neko je zaplatio trovanjem...eto ti pomodorino, 500 ljudi platilo...
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#23

Post by pinkzelena »

Svemirski_Jebach wrote:
Celicna_saka wrote:
Svemirski_Jebach wrote:tacno je da se u sarajevu ne moze dobro, a jeftino jesti. Ne racunam buregdzinice u ovom.
Ti si prolupo.
a gdje ima, a da nije pita il' cevapi? I da se raje ne truje? Dje god je bilo sta, neko je zaplatio trovanjem...eto ti pomodorino, 500 ljudi platilo...[/quote]


"AVLIJA"... :-)
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#24 Re: Najbolja buregdžinica u Sarajevu?

Post by MUNAFIK »

chuchumbamayumbe wrote:Ljudi,
Gdje se jede najbolja pita u Sarajevu (osim kod naših nana, pozlatile im se mubareć ručice)! :)
Gdje je najbolji burek, zeljanica, krompiruša, sirnica, sjecani, buredžici...?
Ak mene pitas definitivno SAC, nalazi se u onoj maloj ulicici preko puta bosanske kuce il kako vec!!!
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#25

Post by Celicna_saka »

Svemirski_Jebach wrote:
Celicna_saka wrote:
Svemirski_Jebach wrote:tacno je da se u sarajevu ne moze dobro, a jeftino jesti. Ne racunam buregdzinice u ovom.
Ti si prolupo.
a gdje ima, a da nije pita il' cevapi? I da se raje ne truje? Dje god je bilo sta, neko je zaplatio trovanjem...eto ti pomodorino, 500 ljudi platilo...

Jesi kad cuo za Senu, Stari Grad i slicne ascinice, razgulis se za cenera, nadji mi svjetsku alternativu.
Post Reply