Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 10342
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#14326 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

Eto, kupe prnje izgleda

User avatar
SanskiBiser
Posts: 8681
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14327 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Image

kazu neka neko javi Arajiku da dodje po pasos u Baku, gotov je. :lol:
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#14328 Re: Nagorno Karabah

Post by zrakomlat »

Mislim da će Azeri napucati Shushu i Agdam pravo. Ponuditi jeftino kuće i stanove, da se narod doseljava uz neke druge pogodnosti, obezbjediti radna mjesta, fabrike neke. Možda će i Bajraktare proizvoditi tu :D
saimidin
Posts: 2749
Joined: 20/05/2011 17:53

#14329 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

SanskiBiser wrote: 11/11/2020 18:06 opa ovo su Armeni objavili, Transkript snimka razgovora između Arayika Harutyunyana i Samvela Babayana objavljen na jermenskom kanalu Lurer. Razgovor je obavljen par dana prije potpisivanja mirovnog sporazuma.
-Ponavljam ponovo. Izračunajmo (borbenu) misiju. Pokrivamo Shushi sa dvadeset, trideset voleja "Tornada", uništavamo sve tamo. Vratimo grad natrag. Šta je sledeće? Stanje vojske i civilnog stanovništva ne dozvoljava nastavak rata. Oni su se potukli i zauzeli Shushi, šta dalje? Govorim već nekoliko dana, moje gledište je sljedeće:

- Moramo pregovarati s Rusijom, objasniti da Karabah traži 10 dana, spremni smo izdati bezuvjetnu predaju (52:26 na ruskom), odlazimo (odlazimo).

Zašto? Ovo nije problem samo s ljudima (lokalnim stanovništvom). Pretpostavimo da je Stepanakert spašen. Imamo 30.000 vojnika s fronta Fizuli. Moramo ga izvesti. Možemo li osigurati njegov izlaz? Ili ga (vojsku) prepuštamo njihovoj sudbini? Šta će biti biće? (šta se ne može izbjeći približno) i ako je uništeno?

Hoće li ostati (bacimo ih)? ...

Ovdje je problem sljedeći. Ako Rusija prihvati činjenicu da u Karabahu ne ostaje nijedna osoba, svi ga napuštaju ..,

Ovo je deset dana, pitamo Azerbejdžan. Ili "on", pita ih Rusi / Rusi (incne rusna) (Azerbejdžan) i mi odlazimo. Ne možemo se boriti s vojskom (jedne od zemalja) NATO-om, s plaćenicima, trupama u potpunosti opremljenim ..

- Jučer sam pokušao organizirati operaciju s tri bataljona. Ukupno imamo četiri haubice. Ako nam ne bude osigurana artiljerija, kako ćete podržati ofanzivu ili mu odsjeći rep (neprijatelju)? Nemoguće i besmisleno. Evo stvarnog stanja stvari. Ne razumijem format "5+", "5 + 2", jer ovdje neće biti nikoga.

Bolje predložiti drugu opciju.

Možda će u ovom slučaju Rusi početi da nas opskrbljuju oružjem i moći ćemo preokrenuti ratnu plimu ... To je moje stajalište, to predlažem od jučer. Treba nam 10 dana za evakuaciju stanovništva i trupa. Ništa drugo. I više nam nisu zanimljivi "5 + 2", "5 + 12". Ako neko od lokalnog stanovništva želi ostati živjeti u Azerbejdžanu, neka živi. Ne možemo vaditi na silu ...

- Danas konačno moramo pregovarati s Rusijom da predajemo ove teritorije i odlazimo. Ili nam pomažu. Zamislite, danas imamo dva "grada" za cijelu vojsku, desetak haubica, na kojima nemamo ni granate ni sranja.

Čak i ako ćemo sutra dobiti stotinu "grada", mi nemamo stručnjake koji mogu dovršiti proračune i pokrenuti ove mašine u borbu. Posljednjih dana artiljerija se bori / gubi, sve ubijaju dronovi, granate, "tornadi" i projektili.

Nemamo municije.

A tu su i stručnjaci ...

I naši generali i vi trebali biste znati da ako nema granata, da ne možete održavati moral pješaštva, ne možete rješavati borbene zadatke. Pješaci ne mogu bez strojnice pripremiti strojnicu i suzbiti neprijatelja, to je nemoguće.

Predlažem da primimo (postignemo) primirje na 10 dana, ali vrlo je čvrsto formalizirati (na papiru) da se u potpunosti povlačimo. U ovom slučaju, sačekajte korake Rusije: hoće li ići u korak s opskrbom oružjem, više od 2.000 plaćenika (što znači PMKashnikov ili dobrovoljci) kojima su im htjeli omogućiti da sudjeluju u bazi podataka. Razumijemo gledište Rusije kako bismo shvatili u kojem smjeru bismo trebali krenuti. Naravno, braneći ono što nam preostaje. To je moje stanovište.

S vojnog gledišta, kontrola naših trupa bila je od prvog dana posve slaba. Bilo je teško s disciplinom, morao sam nagovoriti zapovjednike bataljona da promijene položaj, ako je potrebno. Vojska je demoralizirana, to je činjenica. A ispostavilo se da nije danas. To je bilo razumljivo drugog ili trećeg dana rata. Evo stanja stvari. Evo mog stanovišta. Napraviti 5+, 5 + 2 je glupost.

Nepoznato je da će se Azerbejdžan zaustaviti, dobivši ovih 5+ ili ne.

Moramo razgovarati s Rusima. Ako imaju želju da prebace oružje, municiju, da nam stvore novi prozor borbenih mogućnosti, u mogućnosti smo da promenimo tok rata uz njihovu pomoć. Ako nisu spremni to učiniti, onda ne biste trebali izlagati stanovništvo i vojsku premlaćivanju i uništavanju, ne biste ih trebali dovoditi u stanje "pasjih obroka".
Znaci ako rusi budu poslali svoje da ratuju, armeni mogu pobijediti, jer sam rece sta sa 100 grada, kad nema ko pucati

Zanimljivo, da je vidjeti sta su rusi rekli

Sta ako stvarno za par dana, mjesec kad se pregrupisu, rusi krenu sa armenima na azere, jel turci ulijecu u jerevan :-)
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#14330 Re: Nagorno Karabah

Post by karanana »

rusima, da je bilo u interesu i da su htjeli, vec bi davno uletili. nema brige, jer su rusi sigurno konsultovani o ovome sto se desava zadnja 2-3 mjeseca i aminovali su ovaj armenski poraz.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14331 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14332 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

Mosa Azerbajdjan :sax: :izet:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#14333 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

Front se pomjerio u Revan

sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14334 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

Jel se na bosanskom kaze Erevan?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#14335 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

sumirprimus wrote: 11/11/2020 18:46 Jel se na bosanskom kaze Erevan?
Kaze, originalni naziv je Revan, to je bio azerski grad nekad,pa ono znas...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8681
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14336 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 18:36 Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
Pa naši su ovi obrezani... :thumbup:

PS
Spoiler
Show
Armeni se tradicionalno obrezuju kao i muslimani :skoljka:
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#14337 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

saimidin wrote: 11/11/2020 18:29
SanskiBiser wrote: 11/11/2020 18:06 opa ovo su Armeni objavili, Transkript snimka razgovora između Arayika Harutyunyana i Samvela Babayana objavljen na jermenskom kanalu Lurer. Razgovor je obavljen par dana prije potpisivanja mirovnog sporazuma.
-Ponavljam ponovo. Izračunajmo (borbenu) misiju. Pokrivamo Shushi sa dvadeset, trideset voleja "Tornada", uništavamo sve tamo. Vratimo grad natrag. Šta je sledeće? Stanje vojske i civilnog stanovništva ne dozvoljava nastavak rata. Oni su se potukli i zauzeli Shushi, šta dalje? Govorim već nekoliko dana, moje gledište je sljedeće:

- Moramo pregovarati s Rusijom, objasniti da Karabah traži 10 dana, spremni smo izdati bezuvjetnu predaju (52:26 na ruskom), odlazimo (odlazimo).

Zašto? Ovo nije problem samo s ljudima (lokalnim stanovništvom). Pretpostavimo da je Stepanakert spašen. Imamo 30.000 vojnika s fronta Fizuli. Moramo ga izvesti. Možemo li osigurati njegov izlaz? Ili ga (vojsku) prepuštamo njihovoj sudbini? Šta će biti biće? (šta se ne može izbjeći približno) i ako je uništeno?

Hoće li ostati (bacimo ih)? ...

Ovdje je problem sljedeći. Ako Rusija prihvati činjenicu da u Karabahu ne ostaje nijedna osoba, svi ga napuštaju ..,

Ovo je deset dana, pitamo Azerbejdžan. Ili "on", pita ih Rusi / Rusi (incne rusna) (Azerbejdžan) i mi odlazimo. Ne možemo se boriti s vojskom (jedne od zemalja) NATO-om, s plaćenicima, trupama u potpunosti opremljenim ..

- Jučer sam pokušao organizirati operaciju s tri bataljona. Ukupno imamo četiri haubice. Ako nam ne bude osigurana artiljerija, kako ćete podržati ofanzivu ili mu odsjeći rep (neprijatelju)? Nemoguće i besmisleno. Evo stvarnog stanja stvari. Ne razumijem format "5+", "5 + 2", jer ovdje neće biti nikoga.

Bolje predložiti drugu opciju.

Možda će u ovom slučaju Rusi početi da nas opskrbljuju oružjem i moći ćemo preokrenuti ratnu plimu ... To je moje stajalište, to predlažem od jučer. Treba nam 10 dana za evakuaciju stanovništva i trupa. Ništa drugo. I više nam nisu zanimljivi "5 + 2", "5 + 12". Ako neko od lokalnog stanovništva želi ostati živjeti u Azerbejdžanu, neka živi. Ne možemo vaditi na silu ...

- Danas konačno moramo pregovarati s Rusijom da predajemo ove teritorije i odlazimo. Ili nam pomažu. Zamislite, danas imamo dva "grada" za cijelu vojsku, desetak haubica, na kojima nemamo ni granate ni sranja.

Čak i ako ćemo sutra dobiti stotinu "grada", mi nemamo stručnjake koji mogu dovršiti proračune i pokrenuti ove mašine u borbu. Posljednjih dana artiljerija se bori / gubi, sve ubijaju dronovi, granate, "tornadi" i projektili.

Nemamo municije.

A tu su i stručnjaci ...

I naši generali i vi trebali biste znati da ako nema granata, da ne možete održavati moral pješaštva, ne možete rješavati borbene zadatke. Pješaci ne mogu bez strojnice pripremiti strojnicu i suzbiti neprijatelja, to je nemoguće.

Predlažem da primimo (postignemo) primirje na 10 dana, ali vrlo je čvrsto formalizirati (na papiru) da se u potpunosti povlačimo. U ovom slučaju, sačekajte korake Rusije: hoće li ići u korak s opskrbom oružjem, više od 2.000 plaćenika (što znači PMKashnikov ili dobrovoljci) kojima su im htjeli omogućiti da sudjeluju u bazi podataka. Razumijemo gledište Rusije kako bismo shvatili u kojem smjeru bismo trebali krenuti. Naravno, braneći ono što nam preostaje. To je moje stanovište.

S vojnog gledišta, kontrola naših trupa bila je od prvog dana posve slaba. Bilo je teško s disciplinom, morao sam nagovoriti zapovjednike bataljona da promijene položaj, ako je potrebno. Vojska je demoralizirana, to je činjenica. A ispostavilo se da nije danas. To je bilo razumljivo drugog ili trećeg dana rata. Evo stanja stvari. Evo mog stanovišta. Napraviti 5+, 5 + 2 je glupost.

Nepoznato je da će se Azerbejdžan zaustaviti, dobivši ovih 5+ ili ne.

Moramo razgovarati s Rusima. Ako imaju želju da prebace oružje, municiju, da nam stvore novi prozor borbenih mogućnosti, u mogućnosti smo da promenimo tok rata uz njihovu pomoć. Ako nisu spremni to učiniti, onda ne biste trebali izlagati stanovništvo i vojsku premlaćivanju i uništavanju, ne biste ih trebali dovoditi u stanje "pasjih obroka".
Znaci ako rusi budu poslali svoje da ratuju, armeni mogu pobijediti, jer sam rece sta sa 100 grada, kad nema ko pucati

Zanimljivo, da je vidjeti sta su rusi rekli

Sta ako stvarno za par dana, mjesec kad se pregrupisu, rusi krenu sa armenima na azere, jel turci ulijecu u jerevan :-)
Otpilili li ih, zato su i kapitulirali, zadnji pasus to objasnjava, ako nece da onda da ne izlazemo stanovnistvo i vojsku premlacivanju i unistavanju ...
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#14338 Re: Nagorno Karabah

Post by swanfilter »

Nisu se Azeri trebali zaustaviti jer su ovi i prevelike budale. Kolaps sistema, a oni bi vladu vjesali. Ili tamo vlada medijski mrak po pitanju ovog rata.

Uglavnom, Armenci militantniji i zadojeniji od komsija nam ...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14339 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

Jura strima i odgovara na pitanja svojih citalaca uzivo

sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14340 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

swanfilter wrote: 11/11/2020 19:03 Nisu se Azeri trebali zaustaviti jer su ovi i prevelike budale. Kolaps sistema, a oni bi vladu vjesali. Ili tamo vlada medijski mrak po pitanju ovog rata.

Uglavnom, Armenci militantniji i zadojeniji od komsija nam ...
Lagano ljudima decenijama da je to sve njihovo. Novi rat novi teritorij.mitomanija laz i propaganda dosli na naplatu.
Krug se uvijek zatvori gdje je i poceo.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#14341 Re: Nagorno Karabah

Post by mO k3 »

sumirprimus wrote: 11/11/2020 19:09
swanfilter wrote: 11/11/2020 19:03 Nisu se Azeri trebali zaustaviti jer su ovi i prevelike budale. Kolaps sistema, a oni bi vladu vjesali. Ili tamo vlada medijski mrak po pitanju ovog rata.

Uglavnom, Armenci militantniji i zadojeniji od komsija nam ...
Lagano ljudima decenijama da je to sve njihovo. Novi rat novi teritorij.mitomanija laz i propaganda dosli na naplatu.
Krug se uvijek zatvori gdje je i poceo.
trebali su da odrade do kraja
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#14342 Re: Nagorno Karabah

Post by mO k3 »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 18:36 Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
koji su tvoji?? :shock:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8681
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14343 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Zašto je Azerbejdžan dobio rat s Jermenijom zbog Nagorno-Karabaha:

1. Snažan i voljan predsjednik i vrhovni vrhovni zapovjednik Ilham Aliyev.

2. Efikasno obučena, tehnički opremljena moderna vojska.

3. Visok moral azerbejdžanskih vojnika i oficira.

4. Pravična priroda rata je oslobađanje okupiranih teritorija.

5. Nadležno vojno planiranje, temeljna obuka borbenih dejstava.

6. Jedinstvo vojske i naroda.

7. Razvijeni vojno-industrijski kompleks.

8. Jaka i raznolika ekonomija.

9. Optimalan politički sistem moći za zemlju.

@igor_korotchenko
Google translate..
Ministarstvo unutrašnjih poslova Azerbejdžana pokrenulo je stvaranje policijskih odjeljenja u regijama oslobođenim od okupacije

Šef pres službe Ministarstva unutrašnjih poslova Azerbejdžana, pukovnik policije Ehsan Zahidov rekao je da se u skladu s naredbom stvaraju policijske uprave u oslobođenim Fizulima, Jebrailu, Zangilanu i drugim regijama.
Last edited by SanskiBiser on 11/11/2020 19:18, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#14344 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

SanskiBiser wrote: 11/11/2020 19:00
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 18:36 Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
Pa naši su ovi obrezani... :thumbup:

PS
Spoiler
Show
Armeni se tradicionalno obrezuju kao i muslimani :skoljka:
Budimo iskreni, ne svi. Imaju i nešto da se odradi kao na pola, pa zavisno s koje strane gledaš možeš reći da nije ili jest. Mislim da se većina ovih u Jermeniji ne džeraši.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8681
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14345 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Bosanac sa dna kace wrote: 11/11/2020 19:16
SanskiBiser wrote: 11/11/2020 19:00
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 18:36 Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
Pa naši su ovi obrezani... :thumbup:

PS
Spoiler
Show
Armeni se tradicionalno obrezuju kao i muslimani :skoljka:
Budimo iskreni, ne svi. Imaju i nešto da se odradi kao na pola, pa zavisno s koje strane gledaš možeš reći da nije ili jest. Mislim da se većina ovih u Jermeniji ne džeraši.
Pa nisu osunaceni ali jesu obrezani... :thumbup:

Crveno je sve obrezano

Image
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#14346 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

mO k3 wrote: 11/11/2020 19:13
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 18:36 Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
koji su tvoji?? :shock:
ovi sa vojnom diplomacijom i najnovijom doktrinom koju su "nazavli novi rat, nove teritorije" :oops:
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2702
Joined: 14/12/2005 21:21

#14347 Re: Nagorno Karabah

Post by jednonogi_Jack »

mO k3 wrote: 11/11/2020 19:13
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 18:36 Ja sam pogriješio što na ovoj temi nisam upitao navijače koji su njihovi a koji su naši. Čisto da vidim reakciju.
koji su tvoji?? :shock:
Ovi što kmeče k'o i on.
User avatar
fortaleza
Posts: 5553
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#14348 Re: Nagorno Karabah

Post by fortaleza »

swanfilter wrote: 11/11/2020 19:03 Nisu se Azeri trebali zaustaviti jer su ovi i prevelike budale. Kolaps sistema, a oni bi vladu vjesali. Ili tamo vlada medijski mrak po pitanju ovog rata.

Uglavnom, Armenci militantniji i zadojeniji od komsija nam ...
Pa bio bi još veći pokolj da nisu stali. Evo ne znam tko je ovdje militantan.
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14349 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

mO k3 wrote: 11/11/2020 19:13
sumirprimus wrote: 11/11/2020 19:09
swanfilter wrote: 11/11/2020 19:03 Nisu se Azeri trebali zaustaviti jer su ovi i prevelike budale. Kolaps sistema, a oni bi vladu vjesali. Ili tamo vlada medijski mrak po pitanju ovog rata.

Uglavnom, Armenci militantniji i zadojeniji od komsija nam ...
Lagano ljudima decenijama da je to sve njihovo. Novi rat novi teritorij.mitomanija laz i propaganda dosli na naplatu.
Krug se uvijek zatvori gdje je i poceo.
trebali su da odrade do kraja
Pa odradili su. Dobili rat. Potpisana kapitulacija bez ijednog uslovljavanja. Armenska vojska se mora povuc. Gdje neđa vojske nema ni arcaka.Postedili ih jos pride traktorijade.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8681
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14350 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Glasnogovornik lidera karabaških separatista Vahram Poghosyan:

„Dragi stanovnici okruga Kashatag [Lachin] i Shahumyan [Kelbejar], nemojte žuriti, ne iznosite svoju imovinu iz svojih domova. Pitanja teritorijalnih koncesija i uvjeti najavljeni u ovom kontekstu još nisu razgovarani s vlastima Artsaka. Kad se ove rasprave održe, pojavit će se odgovarajuća objašnjenja, vlada Artsakh dat će odgovarajuću izjavu. "
Ovaj nije procitao izgleda sporazum. :-)
Armenci koji ostaju u Karabahu moraju shvatiti da će živjeti u skladu sa zakonima Republike Azerbejdžan - ambasador AR-a u Ruskoj Federaciji Polad Bulbuloglu.

Napominjući da je napuštanje teritorije ili ne lična stvar svake osobe, diplomata je podsjetio na riječi Alijeva da je Baku za to da dvije zajednice mirno koegzistiraju.

„Ali sada to pitanje nije ni u zajednicama. Sad je pitanje da oni Jermenci koji će ostati moraju shvatiti da će živjeti u skladu sa zakonima Republike Azerbejdžan. Ako su za ovo moralno spremni, zaboga, neka ostanu, žive, rade ”, rekao je u intervjuu za RBC.

Azerbejdžan danas ima mnogo više mogućnosti za ekonomski razvoj od Armenije. Ali ako neko njeguje san da će zakopati mitraljez, a zatim ga još jednom iskopati, neka te snove ostavi po strani, naglasio je ambasador.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Azerbejdžana pokrenulo je stvaranje policijskih odjeljenja u regijama oslobođenim od okupacije

Šef pres službe Ministarstva unutrašnjih poslova Azerbejdžana, pukovnik policije Ehsan Zahidov rekao je da se u skladu s naredbom stvaraju policijske uprave u oslobođenim Fizulima, Jebrailu, Zangilanu i drugim regijama.
Post Reply