Nagorno Karabah

Post Reply
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#10726 Re: Nagorno Karabah

Post by Guadalajara »

Bloo wrote: 26/10/2020 22:36 Totem nije Kiki.
Kraj priče. Mahalaši.
:thumbup:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#10727 Re: Nagorno Karabah

Post by Guadalajara »

Šta kaže Raša tudej

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10728 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Naravno da jeste.

Malo ekavica pa onda " kahva " o 432 strani da ne pricamo kad se zaboravio izlogovat s pravog profila.
Nije pitanje uopste da li je ili ne, al' ne moraš ti dati njemu trajni lupiti kiki je pregotivan lik bez njega ovo ne bi bilo pola zanimljivo citati kao što je to sad. :thumbup: :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8736
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10729 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Image

Sastanak oficira za vezu jedinice Iranske Revolucionarne Garde koja je rasporedjena uz granicu sa Azerbejdzanom prije par dana i Azera danas, Iranci najavili da ce pojacano patrolirati granicni pojas sa svoje strane.

Maske :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10730 Re: Nagorno Karabah

Post by Bloo »

90minut wrote: 26/10/2020 22:44 Naravno da jeste.

Malo ekavica pa onda " kahva " o 432 strani da ne pricamo kad se zaboravio izlogovat s pravog profila.
Nije pitanje uopste da li je ili ne, al' ne moraš ti dati njemu trajni lupiti kiki je pregotivan lik bez njega ovo ne bi bilo pola zanimljivo citati kao što je to sad. :thumbup: :lol:
1. Nije te niko nista pitao.
2. Svegati, ne komentarisi vise, svoje spoznaje podijeli sa rajom na PP.
3. Eto Kikija brzo, pa ga nastavi podjebavati sto je ovakav i onakav.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10731 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

90minut wrote: 26/10/2020 21:04
saimidin wrote: 26/10/2020 20:57 cini mi se da se alijev opekao sa onim preuranjenim oslobodjenjem hadruta, pa sad objavljuje samo mjesta kada su vec u pozadini, jer ovo par dana sto tvita sve je vec zauzeto prije par dana, ili su prosli pored ovi udarnici, a zatim ide drugi esalon rezervista cisti mjesta izmedju, jer iako se cini da ovo nije veliko nije ni malo, od pocetne linije u horadizu do ovog coska u zengilanu 85km, sirina oko 20-30km, valja to sve obici po makadamu, a dobar dio i pjehe

elem trumpovo primirje je prekrseno, sta mislite kada ce ovo zavrsiti?
Nece nikad i sam Trump je rekao da nema druge opcije vec da ih pusti da riješe između sebe problem ce uvijek biti dok armeni drže teritoriju koja je međunarodno priznata kao Azerska.
Trump je bolji za azere no biden...
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#10732 Re: Nagorno Karabah

Post by Vitezanin »

zigubigule wrote: 26/10/2020 21:37 interesuje me kako na ovaj rat posmatraju oni koji nisu na linijama/obicni civili u armeniji?
je li moguce da svaki armen gleda na ovaj rat kao borbu do kraja? prosjecni stanovnik jerevana(daleko od sukoba) jel mu se jebe za ovu omladinu sto gine i navija da se rokaju mrske komsije?

koliko zapravo armena nema nista protiv vracanja teritorija azerbejdzanu radi trajnog mira?
I jedno i drugo društvo (armensko i azersko) je već godinama unazad u ovoj karabaškoj mantri, međutim niti jedan narod nije jedna cjelina gdje svi misle i rade isto pa tako nisu ni Azeri i Armenci, iako se dominantno mrze. Čak je i to upitno s obzirom na činjenicu da većina Azera i Armenaca već 30 godina nije upoznala drugu stranu niti vidjela Armenca ili Azera uživo. Nemaju nikakvog kontakta osim u Rusiji gdje, gle čuda, nema izazova među njima, i u Gruziji, gdje su oba naroda priznati kao manjine i žive na jugu Gruzije gdje također nema problema.

Činjenica je da smo imali izvještaje i iz Bakua i iz Jerevana o protestima odnosno otporu prema prisilnoj mobilizaciji. U kojoj mjeri, ne znamo, ali sve vojne, političke i medijske strukture u obje države su proratno nastrojane (jer su svi uvezani) pa bi čovjek rekao da su maksimalno homogeni po tom pitanju. Istina je možda na pola puta jer Armencima, odnosno ogromnoj većini, Karabah jeste nešto blisko njihovom identitetu i teško da se mogu vidjeti u Azerbejdžanu (ali tako je bilo i u ovim našim ratovima pa na kraju dobar dio naroda ostade i živi s onom ili ovom stranom), a Azerima je Karabah postao bitan jer su bili izloženi, kao daleko brojniji narod, totalnom vojnom poniženju od strane Armenaca.

Do prije par godina Azeri su čak bili spremni i pregovarati o izdvajanju Karabaha, ali otpor u samom Azerbejdžanu i ogromna tvrdoglavost Armenaca i nemogućnost da Armenci među svojim redovima naprave kompromis je doveo do toga da Azeri sada žele samo vojnu opciju i izgleda da im ide. Dok se ne umiješa (i ako) međunarodni faktor i nametne kompromis na koji će obje strane morati pristati. Ključ je na potezu Moskva-Ankara-Vašington, ali opet će Azeri i Armenci morati prevagnuti. Osim ako se u međuvremenu ovo ne završi ratnom opcijom.
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10733 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

corolla02 wrote: 26/10/2020 23:10
90minut wrote: 26/10/2020 21:04
saimidin wrote: 26/10/2020 20:57 cini mi se da se alijev opekao sa onim preuranjenim oslobodjenjem hadruta, pa sad objavljuje samo mjesta kada su vec u pozadini, jer ovo par dana sto tvita sve je vec zauzeto prije par dana, ili su prosli pored ovi udarnici, a zatim ide drugi esalon rezervista cisti mjesta izmedju, jer iako se cini da ovo nije veliko nije ni malo, od pocetne linije u horadizu do ovog coska u zengilanu 85km, sirina oko 20-30km, valja to sve obici po makadamu, a dobar dio i pjehe

elem trumpovo primirje je prekrseno, sta mislite kada ce ovo zavrsiti?
Nece nikad i sam Trump je rekao da nema druge opcije vec da ih pusti da riješe između sebe problem ce uvijek biti dok armeni drže teritoriju koja je međunarodno priznata kao Azerska.
Trump je bolji za azere no biden...
Vjerovatno jeste, kao da sam ranije nesto vidio da je radio neke poslove po azerbejdzanu, mada mislim generalno se ameri nece nesto mijesati, ovo bi trebalo biti rusko dvoriste, eh sad vrijeme mijenja sve, ostaje da vidimo

Ps vjerujem da ce armeni ipak iscupati neki kompromis, bar jaku autonomiju, ako znadnu odigrati dobro u narednim sedmicama
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10734 Re: Nagorno Karabah

Post by Bloo »

@Vitezanin
Hvala ti na normalnom postu (bez obzira slazem li se ili ne sa tvojim tvrdnjama), ali je osvjezenje procitati nesto izvan standardne matrice upisa.

Na stranu sprecini prevodi :mrgreen: treba lobirati da mu Filozofski u Sa, Odsjek za slavenske jezike i književnosti dodjeli titulu pocasnog forumskog prevodioca.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10735 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Bloo wrote: 26/10/2020 23:02
90minut wrote: 26/10/2020 22:44 Naravno da jeste.

Malo ekavica pa onda " kahva " o 432 strani da ne pricamo kad se zaboravio izlogovat s pravog profila.
Nije pitanje uopste da li je ili ne, al' ne moraš ti dati njemu trajni lupiti kiki je pregotivan lik bez njega ovo ne bi bilo pola zanimljivo citati kao što je to sad. :thumbup: :lol:
1. Nije te niko nista pitao.
2. Svegati, ne komentarisi vise, svoje spoznaje podijeli sa rajom na PP.
3. Eto Kikija brzo, pa ga nastavi podjebavati sto je ovakav i onakav.
Neka ga kad sam ti poslao poruku na koju još nisi odgovorila kao GLOBALNA ŠEFICA foruma tad uopšte nisam mislio da je to ustvari kiki do tog momenta sam sumnjao, tek kad sam citao zadnjih 25 stranica se to otkrilo u više navrata.
Nemam ja apsolutno ništa od njegovog banovanja ako ga neko zeli ovdje to sam ja jer mi nije skidao osmijeh s lica kad sam citao onih minimalno 100 stranica kad sam pocetkom mjeseca neiskusnim komentarom zaradio 14 dana. :D

Jesi mi izbrisala i privatnu koju sam poslao i ono što sam napisao na temi?

Lik je hladno orgijao i odgovorio nekome " dan je još mlad " u smislu da jedva ceka gađanje civila u Ganji jesi procitala to?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10736 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

saimidin wrote: 26/10/2020 23:22
corolla02 wrote: 26/10/2020 23:10
90minut wrote: 26/10/2020 21:04

Nece nikad i sam Trump je rekao da nema druge opcije vec da ih pusti da riješe između sebe problem ce uvijek biti dok armeni drže teritoriju koja je međunarodno priznata kao Azerska.
Trump je bolji za azere no biden...
Vjerovatno jeste, kao da sam ranije nesto vidio da je radio neke poslove po azerbejdzanu, mada mislim generalno se ameri nece nesto mijesati, ovo bi trebalo biti rusko dvoriste, eh sad vrijeme mijenja sve, ostaje da vidimo

Ps vjerujem da ce armeni ipak iscupati neki kompromis, bar jaku autonomiju, ako znadnu odigrati dobro u narednim sedmicama
Napisao sam gore Trump nisam mislio na Trumpa vec na Putina.. :-)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8736
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10737 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Armenia - Azerbejdzan nacionalni timovi u fudbalu kakav je tu score :?: Kako stoje odnos pobjeda i poraza. Pitam za prijatelja. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10738 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Prizemljen dron azerskih snaga.
Published photo of Downed UAV

Image
izvor, reddit.
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#10739 Re: Nagorno Karabah

Post by RJ57 »

ja znam jednog jermena sa kojim sam nekad igrao basket i koji je poslije basketa znao snama sjest i popit par piva. jednom sam ga pitao o karabahu jer skoro ništa nisam znao o tome osim ono malo što je tada bilo kod nas na dnevniku (rat u kome jermeni u principu pobjeđuju)
momak mi je to otprilike ovako pojasnio: “mi i oni, naš karabah bio kod njih, mi im ga onda uzeli i onda im uzeli još toliko što nam nipočemu ne pripada” pitam ga ja onda ima li tu kakvog smislenog rješenja, neka autonomija ili podjela ako već nemože skupa, on kaže “nema, bilo bi da neko jak dođe pa i nas i njih po ušima i kaže nam šta i kako ko što su i vama ovde rekli, ali to ne može biti ni rus ni turčin”
pitam ga ja može li to postat ko izrael i palestina, on veli “može mada oni tamo zaslužuju jedni druge, obostrani terorizam itd, nije ni ko što je kod vas bilo..... kod nas je normalni rat” :shock: :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10740 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Russian analyst Matuzov to Al-Arabiya:



the Russian airstrike today in northern Syria targeted a training camp for Syrian terrorists that are sent to Azerbaijan.
I sve to na arapskom.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10741 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Ne znam ima li smisla konstatovati da se i ovo, treće primirje, raspalo prije nego je i počelo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10742 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

A tek ova šuplja da ovi idu u Azerbejdžan ..

Roknuli su ih jer je Rusiji još vuna što moraju dijeliti moc s turcima u Siriji.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10743 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

90minut wrote: 26/10/2020 23:32Napisao sam gore Trump nisam mislio na Trumpa vec na Putina.. :-)
Narod zna :mrgreen:
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#10744 Re: Nagorno Karabah

Post by desni »

@SanskiBiser , šupci iz ovih fudbalskih feseracija su im još poodavno zabranili da se međusobno nadmeću u ganjanju lopte po pravilima igre zvane fudbal ili nogomet :P
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10745 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Taman krenuo da napišem ili nikako ne igraju ili bez publike. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10746 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

- Evo template-war-mape kao u Siriji :arrow: LINK
User avatar
zigubigule
Posts: 601
Joined: 03/08/2016 00:26

#10747 Re: Nagorno Karabah

Post by zigubigule »

Vitezanin wrote: 26/10/2020 23:18
zigubigule wrote: 26/10/2020 21:37 interesuje me kako na ovaj rat posmatraju oni koji nisu na linijama/obicni civili u armeniji?
je li moguce da svaki armen gleda na ovaj rat kao borbu do kraja? prosjecni stanovnik jerevana(daleko od sukoba) jel mu se jebe za ovu omladinu sto gine i navija da se rokaju mrske komsije?

koliko zapravo armena nema nista protiv vracanja teritorija azerbejdzanu radi trajnog mira?
I jedno i drugo društvo (armensko i azersko) je već godinama unazad u ovoj karabaškoj mantri, međutim niti jedan narod nije jedna cjelina gdje svi misle i rade isto pa tako nisu ni Azeri i Armenci, iako se dominantno mrze. Čak je i to upitno s obzirom na činjenicu da većina Azera i Armenaca već 30 godina nije upoznala drugu stranu niti vidjela Armenca ili Azera uživo. Nemaju nikakvog kontakta osim u Rusiji gdje, gle čuda, nema izazova među njima, i u Gruziji, gdje su oba naroda priznati kao manjine i žive na jugu Gruzije gdje također nema problema.

Činjenica je da smo imali izvještaje i iz Bakua i iz Jerevana o protestima odnosno otporu prema prisilnoj mobilizaciji. U kojoj mjeri, ne znamo, ali sve vojne, političke i medijske strukture u obje države su proratno nastrojane (jer su svi uvezani) pa bi čovjek rekao da su maksimalno homogeni po tom pitanju. Istina je možda na pola puta jer Armencima, odnosno ogromnoj većini, Karabah jeste nešto blisko njihovom identitetu i teško da se mogu vidjeti u Azerbejdžanu (ali tako je bilo i u ovim našim ratovima pa na kraju dobar dio naroda ostade i živi s onom ili ovom stranom), a Azerima je Karabah postao bitan jer su bili izloženi, kao daleko brojniji narod, totalnom vojnom poniženju od strane Armenaca.

Do prije par godina Azeri su čak bili spremni i pregovarati o izdvajanju Karabaha, ali otpor u samom Azerbejdžanu i ogromna tvrdoglavost Armenaca i nemogućnost da Armenci među svojim redovima naprave kompromis je doveo do toga da Azeri sada žele samo vojnu opciju i izgleda da im ide. Dok se ne umiješa (i ako) međunarodni faktor i nametne kompromis na koji će obje strane morati pristati. Ključ je na potezu Moskva-Ankara-Vašington, ali opet će Azeri i Armenci morati prevagnuti. Osim ako se u međuvremenu ovo ne završi ratnom opcijom.
Zivio
Nebitne su to zemlje tako da i vojna solucija nije konacno rjesenje. Sve i da uzmu NK, sjest im je za pregovaracki stol kojim upravlja neko jaci. Totalna integracija/reintegracija, zavisi s koje strane Drine gledas sukob mi se cini moguca samo ako svi bitni svjetski igraci stanu na jednu stranu vage na kraju.
Da si pitao prvog dana sukoba prosjecnog Armena da ide braniti Karabah, vecina bi skocila odmah. Sad je vec druga prica.. mozda i nije taj Karabah nas kad moras ujutro zagrliti svoje, ranac na ledja i u bus za Stepenkert.
Az je opet obrnuta prica. U startu je bilo negodovanja zbog rata, Alijev nije bas imao ogromnu podrsku, pogotovo nakon inicijalnih zrtava i probijenih oklopa.
Boj ne bije oruzje svijetlo al u kurcu. Onda video onog nesretnika sto ga je Harop u nogu pogodio a cvikeras sto igra Dote ga ciljao iz drugog grada.
Last edited by zigubigule on 27/10/2020 00:26, edited 1 time in total.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10748 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

Najinteresnatnije pocinje na 5:00

Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#10749 Re: Nagorno Karabah

Post by Guadalajara »

corolla02 wrote: 27/10/2020 00:25 Najinteresnatnije pocinje na 5:00

Ovo ko cetnicima Kosovo :mrgreen: Crkve, popovi ... :-)
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#10750 Re: Nagorno Karabah

Post by HarTar »

90minut wrote: 26/10/2020 23:28
Bloo wrote: 26/10/2020 23:02
90minut wrote: 26/10/2020 22:44 Naravno da jeste.

Malo ekavica pa onda " kahva " o 432 strani da ne pricamo kad se zaboravio izlogovat s pravog profila.
Nije pitanje uopste da li je ili ne, al' ne moraš ti dati njemu trajni lupiti kiki je pregotivan lik bez njega ovo ne bi bilo pola zanimljivo citati kao što je to sad. :thumbup: :lol:
1. Nije te niko nista pitao.
2. Svegati, ne komentarisi vise, svoje spoznaje podijeli sa rajom na PP.
3. Eto Kikija brzo, pa ga nastavi podjebavati sto je ovakav i onakav.
Neka ga kad sam ti poslao poruku na koju još nisi odgovorila kao GLOBALNA ŠEFICA foruma tad uopšte nisam mislio da je to ustvari kiki do tog momenta sam sumnjao, tek kad sam citao zadnjih 25 stranica se to otkrilo u više navrata.
Nemam ja apsolutno ništa od njegovog banovanja ako ga neko zeli ovdje to sam ja jer mi nije skidao osmijeh s lica kad sam citao onih minimalno 100 stranica kad sam pocetkom mjeseca neiskusnim komentarom zaradio 14 dana. :D

Jesi mi izbrisala i privatnu koju sam poslao i ono što sam napisao na temi?

Lik je hladno orgijao i odgovorio nekome " dan je još mlad " u smislu da jedva ceka gađanje civila u Ganji jesi procitala to?
Prijatelju, onaj totem nije Tvrtko, nego njegov klon u pokušaju :mrgreen: :lol:
Post Reply