Nagorno Karabah

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10701 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

El_comadante wrote: 26/10/2020 21:16
90minut wrote: 26/10/2020 21:14
El_comadante wrote: 26/10/2020 21:10 znaći malo su usporili sa napredovanjem Azeri. a kolega @kiki dobi drugi ban od 7 dana na ovoj temi. koliko je to blizu šuši i lanchinu? bila je ova šuša pred padom ima par dana pa ništa. stalo nešta.
Nije nikad bila pred padom vec smo pisali da se približavaju što se upravo dešava izuzetno su blizu.
evo da se ispravim: danima se piše da je linije blizu a nikako da dodje do Šuše. može li ovako?
?
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10702 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

emirolini wrote: 26/10/2020 21:03
saimidin wrote: 26/10/2020 20:57 cini mi se da se alijev opekao sa onim preuranjenim oslobodjenjem hadruta, pa sad objavljuje samo mjesta kada su vec u pozadini, jer ovo par dana sto tvita sve je vec zauzeto prije par dana, ili su prosli pored ovi udarnici, a zatim ide drugi esalon rezervista cisti mjesta izmedju, jer iako se cini da ovo nije veliko nije ni malo, od pocetne linije u horadizu do ovog coska u zengilanu 85km, sirina oko 20-30km, valja to sve obici po makadamu, a dobar dio i pjehe

elem trumpovo primirje je prekrseno, sta mislite kada ce ovo zavrsiti?
Naprotiv, Armeni izgleda nemaju pojma gdje se Azeri nalaze, sto nije ni cudno jer nemaju avijaca niti bilo cega, mozda im Rusi prodaju satelitske snimke ali izgleda da su u totalnom rasulu. I nirmalno da ne objavljuje jer sledeca objava neceg slicnog kao Hadrut ce biti ogromna, ili ce to biti obaj koridor ili Onaj Bazar sto znaci Susa.

Ja sam naprosto iznenadjen dobrom taktikom Azera, Armeni ne znaju odakle ovi nadziru a najgore za moral jeste kada nemas pojma gdje i kako da branis.
meni tu cesto djeluje da ni azeri ne znaju gdje su armeni, jer ih docekaju iz zasjede, ali jasno da su armeni u gorem polozaju, spremali se za rat po linijama, neki pisu kontali ici dalje uzimat, a sad fasung, linija razbucana na gotovo pola duzine, na jugu im usli s ledja i ganjanje po cistini, a dronovi vrebaju

opet mi ne ide i ovi sto bjeze s linije u grupi ko djeca iz skole, ili su oguglali na prijetnju dronom, jer ziv se covjek na sve navikne, sjecam se ko dijete sam znao kad pucaju arbih minobacaci, kad vrs i iz cega i da li ima potrebe zalijegati ili nije blizu

ps

kad je blizu ne cujes fijuk, samo pocne cvrkati i :shock:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8743
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10703 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

spreca wrote: 26/10/2020 21:19
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 20:47

@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>
Представитель МО Арцрун Ованнисян:

«Наши подразделения иногда отступают, но потом идут в наступление. Отступают, чтобы избежать ненужных жертв. Я верю в нашу победу и в силу армянского воина. мы победим, потому что это война за право существования».
-Mi smo vec 10 dana nalazimo ovdje,ostali smo bez kontrole
-Vi niste bili bez kontrole,ja sam bio nad vama
-Mi neznamo sta da radimo
-kako bjezati,nece znati da oruzje ne puca
-oruzje ne puca
-Daj ovamo ,pogledam oruzje ne puca?!Oruzje treba cisti svaki put posle borbe.....samo dio sam preveo...uglavnom radi se o tome da su borci nezadovoljni odnosom komandnim kadrom,zale se da nemaju ni odjece ni obuce ,mnogi bodlaze sa linije zbog nemogucih uslova,pogotovo sto se priblizava zima ...ovo govori o nekom raskolu bar ovih na Karabahu...jedan kaze cime da se borimo a on mu odgovara uzmi Pracku.....ovaj pita ,jel sa prackom da idem na tenk...Uglavnom zalosno sto obicni narod gine ...sve su to mjestani tih sela raznih uzrasta.Pasinjan nece da pregovara i on ce ih gurati u sigurnu smrt do samog kraja,do kapitulacije...kome to treba,steta bijed i sirotinje koja ce izgubiti glavu zbog necije tvrdoglavosti
skontao sam da ovaj sto snima ima dobre nove cizme a ovima se raspadaju na nogama to je ovaj prigovorio. Ovo je bas vise kao narodna milicija a ne vojska.
Bitno da je Ana dala kesu sa poklonima JEDNOM vojniku danas pa da podijeli bombonjeru sa kolegama, milosta. :kiss: :-)
Image
Сегодня Тринадцатая из боевых амазонок принесла сепаратикам конфеты пососать. Говорит оружия нету пока, вы держитесь, а пока вот вам леденцы, принимайте, пососите и терпите


Ovi se sprdaju :-)
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10704 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

El_comadante wrote: 26/10/2020 21:16
90minut wrote: 26/10/2020 21:14
El_comadante wrote: 26/10/2020 21:10 znaći malo su usporili sa napredovanjem Azeri. a kolega @kiki dobi drugi ban od 7 dana na ovoj temi. koliko je to blizu šuši i lanchinu? bila je ova šuša pred padom ima par dana pa ništa. stalo nešta.
Nije nikad bila pred padom vec smo pisali da se približavaju što se upravo dešava izuzetno su blizu.
evo da se ispravim: danima se piše da je linije blizu a nikako da dodje do Šuše. može li ovako?
jok :mrgreen: azeri idu previse brzo sa svojim informacijama, mnogo brze od azerske vojske na terenu, Licin pa Susa slijede naravno kad se osigura teren za takvo nesto; Azeri uzmu selo i kazu usli su u distrikt taj i taj, dosta ljudi zbunjenih ostaje zbog tog
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10705 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 16:03
🇹🇷 Bayraktar TB-2 станет еще привлекательнее. Турецкая компания Baykar Makina скоро закончит новую модификацию Bayraktar TB-2:


✅ Модернизированная оптика. Ранее Bayraktar TB-2 использовал канадскую оптику Wescam на 15 км видимости. Но теперь туда будет встроена турецкая оптика от известного турецкого Аселсана CATS ( на 25 км (как и у других турецких БПЛА: Анка, Акынджы и Аксунгуром), что улучшит видимость в трудных погодных условиях (https://vk.com/away.php?to=https%3A%2F% ... 11&cc_key=) ранее Aselsan не мог установить CATS именно на модели TB-2 из-за её массы. Но недавно, Аселсан закончил свою новую версию CATS для TB-2. Плюс у новой версии ТB-2 будет увеличена грузоподъёмность. У Аселсана есть опыт в производстве оптики. Уже лет 20 на все турецкие Ф-16 и турецкие ударные вертолёты АТАК стоит турецкая оптика. Теперь Байрактар будет видеть так же как и Анки-S.

✅ Встроят систему спутниковую связь, то есть можно будет управлять БПЛА с любой точки мира(правда тут зависит от мощности спутниковой связи от самой страны). И лимит в 150 км будет решен автоматически.

✅ А для тех у кого нету таких спутниковых связей военных, то для них увеличат радиус действии Bayraktara TB-2 с 150 км нынешних, до 300 км расстоянии от центра управление), что значительно осложнит найти центра управление над Байрактарами.

✅ Увеличена будет его максимальная скорость(на данный момент, максимальная скорость 222 км) и тут благодаря новым турецким двигателю PD-170, который мощнее того же Ротакса. На сколько км будет увеличено увы не знаем, но скорее где то до 270 км.

✅ Полезная нагрузка также будет увеличена, но насколько пока неизвестно(если верить кое-каким слухам, от 55 кг, до 70-75 кг).

✅ На уровне слухов. Высота полета с 7 км, повысится до 8 км.

✅ Новая мини ракета MAM-L.

Еще одна приятная новость, но уже от турецкой компании Roketsan. Известные и популярные сверхточные мини ракеты MAM-L и MAM-C будут модернизированы. Скоро выпустят MAM-L Blok-2 и одним из плюсов его, будет увеличена дальность и усилена ее мощность поражение.

Новая версия Bayraktar TB-2 скорее всего сохранит прежнюю цену. Для экспорта ее цена около 4-5 млн долларов. Для внутреннего турецкого рынка, оно будет стоить по 2 млн долларов.
Отец турецких дронов Сельджук Байрактар:

У нас 93% технологии на Байрактаре-ТБ2 полностью турецкие, как и основные компоненты. Остальные технологии которые мы закупаемся, не имеют критических важных для нас компонентов, так как самые важные критические части Турция сама создает.

Скоро Байрактар станет еще лучше, о чем
Image
Šta je ovo?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10706 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

arman1 wrote: 26/10/2020 16:26 Sa okupatorom samo oštro. Mislim da bi za čitav svijet bilo bolje da Azeri ovo istjeraju vojnički do kraja.
Ukjucujuci armene kojim bi se kvalitet života poboljšao.
User avatar
zigubigule
Posts: 606
Joined: 03/08/2016 00:26

#10707 Re: Nagorno Karabah

Post by zigubigule »

interesuje me kako na ovaj rat posmatraju oni koji nisu na linijama/obicni civili u armeniji?
je li moguce da svaki armen gleda na ovaj rat kao borbu do kraja? prosjecni stanovnik jerevana(daleko od sukoba) jel mu se jebe za ovu omladinu sto gine i navija da se rokaju mrske komsije?

koliko zapravo armena nema nista protiv vracanja teritorija azerbejdzanu radi trajnog mira?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8743
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10708 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

90minut wrote: 26/10/2020 21:32
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 16:03
🇹🇷 Bayraktar TB-2 станет еще привлекательнее. Турецкая компания Baykar Makina скоро закончит новую модификацию Bayraktar TB-2:


✅ Модернизированная оптика. Ранее Bayraktar TB-2 использовал канадскую оптику Wescam на 15 км видимости. Но теперь туда будет встроена турецкая оптика от известного турецкого Аселсана CATS ( на 25 км (как и у других турецких БПЛА: Анка, Акынджы и Аксунгуром), что улучшит видимость в трудных погодных условиях (https://vk.com/away.php?to=https%3A%2F% ... 11&cc_key=) ранее Aselsan не мог установить CATS именно на модели TB-2 из-за её массы. Но недавно, Аселсан закончил свою новую версию CATS для TB-2. Плюс у новой версии ТB-2 будет увеличена грузоподъёмность. У Аселсана есть опыт в производстве оптики. Уже лет 20 на все турецкие Ф-16 и турецкие ударные вертолёты АТАК стоит турецкая оптика. Теперь Байрактар будет видеть так же как и Анки-S.

✅ Встроят систему спутниковую связь, то есть можно будет управлять БПЛА с любой точки мира(правда тут зависит от мощности спутниковой связи от самой страны). И лимит в 150 км будет решен автоматически.

✅ А для тех у кого нету таких спутниковых связей военных, то для них увеличат радиус действии Bayraktara TB-2 с 150 км нынешних, до 300 км расстоянии от центра управление), что значительно осложнит найти центра управление над Байрактарами.

✅ Увеличена будет его максимальная скорость(на данный момент, максимальная скорость 222 км) и тут благодаря новым турецким двигателю PD-170, который мощнее того же Ротакса. На сколько км будет увеличено увы не знаем, но скорее где то до 270 км.

✅ Полезная нагрузка также будет увеличена, но насколько пока неизвестно(если верить кое-каким слухам, от 55 кг, до 70-75 кг).

✅ На уровне слухов. Высота полета с 7 км, повысится до 8 км.

✅ Новая мини ракета MAM-L.

Еще одна приятная новость, но уже от турецкой компании Roketsan. Известные и популярные сверхточные мини ракеты MAM-L и MAM-C будут модернизированы. Скоро выпустят MAM-L Blok-2 и одним из плюсов его, будет увеличена дальность и усилена ее мощность поражение.

Новая версия Bayraktar TB-2 скорее всего сохранит прежнюю цену. Для экспорта ее цена около 4-5 млн долларов. Для внутреннего турецкого рынка, оно будет стоить по 2 млн долларов.
Отец турецких дронов Сельджук Байрактар:

У нас 93% технологии на Байрактаре-ТБ2 полностью турецкие, как и основные компоненты. Остальные технологии которые мы закупаемся, не имеют критических важных для нас компонентов, так как самые важные критические части Турция сама создает.

Скоро Байрактар станет еще лучше, о чем
Image
Šta je ovo?

to je ono o cemu smo pricali da Turska ne zavisi od zapadnih partnera kako neki tvrde vec da pocinju uskoro poroizvoditi modernizovanu verziju Bajraktara TB2 sa pdosta novih unapredjenja i navode koju ce opremu koristiti tako da ove sankcije - kao nece im isporucivati dijelove sa zapada nema efekta - cak je za njih bolje jer postaju potpuno samostalni sto se tice proizvodnje tog drona. Kostace 2 miliona za Tursku komad a izvozna cijena 4-5 miliona.
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#10709 Re: Nagorno Karabah

Post by arman1 »

90minut wrote: 26/10/2020 21:36
arman1 wrote: 26/10/2020 16:26 Sa okupatorom samo oštro. Mislim da bi za čitav svijet bilo bolje da Azeri ovo istjeraju vojnički do kraja.
Ukjucujuci armene kojim bi se kvalitet života poboljšao.
Bolje se trljati kakvoj uz g..ove nego se smrzavati i ginuti za vukojebinu u tuđoj zemlji. Što prije i kvalitetnije ovo završi sima će biti bolje,
Mala digresija.
Kad je potpisan Dayton moj profa iz srednje Popa(Popović) je izjavio da tim nazovi mirovnim sporazumom nije postignut kraj rata nego je isti samo odgođe za par decenija. Sad vidim koliko je u pravu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10710 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 21:26
spreca wrote: 26/10/2020 21:19
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 20:47

@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>

-Mi smo vec 10 dana nalazimo ovdje,ostali smo bez kontrole
-Vi niste bili bez kontrole,ja sam bio nad vama
-Mi neznamo sta da radimo
-kako bjezati,nece znati da oruzje ne puca
-oruzje ne puca
-Daj ovamo ,pogledam oruzje ne puca?!Oruzje treba cisti svaki put posle borbe.....samo dio sam preveo...uglavnom radi se o tome da su borci nezadovoljni odnosom komandnim kadrom,zale se da nemaju ni odjece ni obuce ,mnogi bodlaze sa linije zbog nemogucih uslova,pogotovo sto se priblizava zima ...ovo govori o nekom raskolu bar ovih na Karabahu...jedan kaze cime da se borimo a on mu odgovara uzmi Pracku.....ovaj pita ,jel sa prackom da idem na tenk...Uglavnom zalosno sto obicni narod gine ...sve su to mjestani tih sela raznih uzrasta.Pasinjan nece da pregovara i on ce ih gurati u sigurnu smrt do samog kraja,do kapitulacije...kome to treba,steta bijed i sirotinje koja ce izgubiti glavu zbog necije tvrdoglavosti
skontao sam da ovaj sto snima ima dobre nove cizme a ovima se raspadaju na nogama to je ovaj prigovorio. Ovo je bas vise kao narodna milicija a ne vojska.
Bitno da je Ana dala kesu sa poklonima JEDNOM vojniku danas pa da podijeli bombonjeru sa kolegama, milosta. :kiss: :-)
Image
Сегодня Тринадцатая из боевых амазонок принесла сепаратикам конфеты пососать. Говорит оружия нету пока, вы держитесь, а пока вот вам леденцы, принимайте, пососите и терпите


Ovi se sprdaju :-)
Da,onaj je imao dobre cizme a ovaj sto se zalio izgleda u necemu bezveze obuven...ovo je dokaz da su na kraju snaga i moralno i matrijalno i tehnicki...izgleda da imaju puno onih koji napustaju bojiste zbog nesredjenosti u organizaciji i slabe logistike
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10711 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

arman1 wrote: 26/10/2020 21:48
90minut wrote: 26/10/2020 21:36
arman1 wrote: 26/10/2020 16:26 Sa okupatorom samo oštro. Mislim da bi za čitav svijet bilo bolje da Azeri ovo istjeraju vojnički do kraja.
Ukjucujuci armene kojim bi se kvalitet života poboljšao.
Bolje se trljati kakvoj uz g..ove nego se smrzavati i ginuti za vukojebinu u tuđoj zemlji. Što prije i kvalitetnije ovo završi sima će biti bolje,
Mala digresija.
Kad je potpisan Dayton moj profa iz srednje Popa(Popović) je izjavio da tim nazovi mirovnim sporazumom nije postignut kraj rata nego je isti samo odgođe za par decenija. Sad vidim koliko je u pravu.
Ameri su garant nema rata malih čarki sigurno, al' to ce celicna ruka amera ugušiti bez kapi znoja.

Al' da ne idemo u offtopic vec su padali mnogi na toj avanturi.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10712 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Lopez1981 wrote: 26/10/2020 16:35
Kikibombona wrote: 26/10/2020 15:22
pici wrote: 26/10/2020 15:08pa vode se teske borbe za koridor to ne osporavaju ni jedni ni drugi... to se je i ocekivalo jer armeni ne povlace se iz NK... kockaju se il cekaju neko cudo.
Kada kreneš u rat nikad ne mozes biti siguran kako ce zavrsiti.

Svaka logika je govorila da ce se BiH predati, da momci u farmerkama i patikama nemaju nikakve sanse. Ili Hrvatska. Medjutim...

Sta ako Armeni dobiju napredan PVO ili dronove? Desila bi se prava OLUJA i Azeri bi se ekspresno razbjezali. Ovdje Azeri napreduju samo zato sto turska armija napada dronovima i time ostvaruje veliku stratesku prednost. Armeni ne mogu napasti u vecim grupama jer su tako lagana meta za dronove.

...

Armeni su ovdje zaista gotovi SAMO AKO su Rusi, Amerikanci i Nijemci tako dogovorili ili na to pristali. Onda zaista Armeni nemaju sanse. Armenima sada treba pomoc u oruzju da se izjednači vatrena moc... ili da makar bude približna... pa da onda bude muda vs muda.
Nisi li ti na pocetku sukoba govorio kako su Armeni sila, ozbiljna vojska, da nece moci Azer dronovima kao u Libiji i Siriji i slicno? Ispravi me ako grijesim ...
Kad je vidio par snimaka oklop ništa ne znaci na ovom terenu dok su ovi bili u punoj ofanzivi na pocetku mjeseca pricao kako su uzeli 2, 3 sela s par kucica..

Danas kad su blizu Shushe i konacnog sloma govori da je to malo.

Pisao sam kilometarski tekst nakon što nisam 14 dana bio na temi i nisam mogao citati šta sam sve procitao od njega kiki je komedija stvarno.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10713 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 21:39
90minut wrote: 26/10/2020 21:32
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 16:03



Image
Šta je ovo?

to je ono o cemu smo pricali da Turska ne zavisi od zapadnih partnera kako neki tvrde vec da pocinju uskoro poroizvoditi modernizovanu verziju Bajraktara TB2 sa pdosta novih unapredjenja i navode koju ce opremu koristiti tako da ove sankcije - kao nece im isporucivati dijelove sa zapada nema efekta - cak je za njih bolje jer postaju potpuno samostalni sto se tice proizvodnje tog drona. Kostace 2 miliona za Tursku komad a izvozna cijena 4-5 miliona.
" Hartar " je pisao o tome odma nakon što je kiki orgijao ovdje da je to to što se tice turskih dronova, a nije imao pojma da su turci to vec napravili da ne ovise od kanađana. :mrgreen:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8743
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10714 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Euronews ekipa na prvoj liniji umalo ih Armeni ne pobise raketom, sreca pa promasaj- eksplodiralo iza njih - srapneli ostetili vozilo .

Image

na 2:00
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10715 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Da li ovo na 432 stranici kiki nije shvatio da je još na totem nick-u?

hahahahahahahahaha
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8743
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10716 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

90minut wrote: 26/10/2020 22:05 Da li ovo na 432 stranici kiki nije shvatio da je još na totem nick-u?

hahahahahahahahaha
da da....multitasking fail, ti tek sad skuzio to :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24804
Joined: 08/09/2005 20:08

#10717 Re: Nagorno Karabah

Post by Haris.ba »

emirolini wrote: 26/10/2020 21:03
Ja sam naprosto iznenadjen dobrom taktikom Azera, Armeni ne znaju odakle ovi nadziru a najgore za moral jeste kada nemas pojma gdje i kako da branis.
Nije ovo nista nepoznato u ratovanju. Avijacija je uvijek bila prevaga. Samo sto nikada nije bila ovako precizna, a jeftina. Jos samo fale roboti pjesadija i automatizovana artiljerija. Protiv redovne vojske strasno ubitacno.
Last edited by Haris.ba on 26/10/2020 22:11, edited 1 time in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10718 Re: Nagorno Karabah

Post by _Reds_ »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 22:07
90minut wrote: 26/10/2020 22:05 Da li ovo na 432 stranici kiki nije shvatio da je još na totem nick-u?

hahahahahahahahaha
da da....multitasking fai, ti tek sad skuzio to :D
Image

Koji lik. Ko zna koliko multija ima jos.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10719 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 22:07
90minut wrote: 26/10/2020 22:05 Da li ovo na 432 stranici kiki nije shvatio da je još na totem nick-u?

hahahahahahahahaha
da da....multitasking fail, ti tek sad skuzio to :D
Tek došao do stranice imao sam 25 stranica da citam koliko ste ispisali. :lol:

Znaš i sam da sam prvi rekao da je totem kiki imao sam osjecaj jer se vidjelo da od muke ne moze pisati na pravom profilu. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10720 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Ma jok ba. Nije Totem Kiki. 100%.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#10721 Re: Nagorno Karabah

Post by bhnapoleon1 »

90minut wrote: 26/10/2020 22:10
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 22:07
90minut wrote: 26/10/2020 22:05 Da li ovo na 432 stranici kiki nije shvatio da je još na totem nick-u?

hahahahahahahahaha
da da....multitasking fail, ti tek sad skuzio to :D
Tek došao do stranice imao sam 25 stranica da citam koliko ste ispisali. :lol:

Znaš i sam da sam prvi rekao da je totem kiki imao sam osjecaj jer se vidjelo da od muke ne moze pisati na pravom profilu. :lol:
Totem je radikalni Kiki za jednokratnu upotrebu :D :D
Onog trenutka kad je Kiki počeo navijati za Armene onaj armenski Pašinjanin je trebao da završi rat, sve je bilo izgubljeno. To je bilo gore od dronova
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#10722 Re: Nagorno Karabah

Post by arman1 »

Haris.ba wrote: 26/10/2020 22:09
emirolini wrote: 26/10/2020 21:03
Ja sam naprosto iznenadjen dobrom taktikom Azera, Armeni ne znaju odakle ovi nadziru a najgore za moral jeste kada nemas pojma gdje i kako da branis.
Nije ovo nista nepoznato u ratovanju. Avijacija je uvijek bila prevaga. Samo sto nikada nije bila ovako precizna, a jeftina. Jos samo fale roboti pjesadija i automatizovana artiljerija. Protiv redovne vojske strasno ubitacno.
To su Ruje u Siriji isprobale. Bilo je smrtonosno učinkovito. Mini oklopnjak veličine veš mašine naoružan mitraljezom(5,56) i mini lanserom. Negdje na netu je bio snimak s kamere montirane na njeg. Skontaš da pješadinac sve manje može da napravi na frontu. Postaje samo statistika.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10723 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Totem5 wrote: 26/10/2020 17:38
Sintor wrote: 26/10/2020 17:32
Kikibombona wrote: 26/10/2020 17:30 Rusi su juce masakrirali oko 200 Sirijaca koje su Turci hranili i oblacili, svega 10 kilometara od turske granice. Erdogan je to presutio a ispaljuje otrovne strelice na Ameriku i Francusku. O cemu se tu radi?
.koja je poenta da to drugi put postavljas na ovu temu??



U isto vrijeme...priznaces da ima logike.
Vidi ovo :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#10724 Re: Nagorno Karabah

Post by Guadalajara »

ja ljepote :mrgreen:

dzee su klipovi...kakvo je stanje na terenu :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10725 Re: Nagorno Karabah

Post by Bloo »

Totem nije Kiki.
Kraj priče. Mahalaši.
Post Reply