Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10676 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

spreca wrote: 26/10/2020 18:11
Bosanac sa dna kace wrote: 26/10/2020 17:39
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 17:26

Treba napomenuti da su korisnici društvenih mreža distribuirali niz video kadrova koji pokazuju nezadovoljstvo i dezerterstvo među armenskim vojnim osobljem.
Što gofno jedno ne pošalje vlastitog sina, a mog'o bi i on lično na front. A jok, on bi iz fotelje da diriguje.
Ja sam danas negdje na Yootube cuo da je porodicu otpremio u FR i da bi i on uskoro mogao dici sida,juce sam vidio jedan klip gdje pokazuju proteste u Erevanu gdje traze njegovu ostavku
Image

Salje zenu Anu na front, danas je sa 13 ratnica "amazonki" kako ih zovu pocela obuku i ide da brani domovinu uskoro...dok zavrsi obuku... :-)

Inace preveli su u ovom klipu sta govore vojnici

«Смотрите, народ, вот... прибывшие из Армавира, и из других регионов... Уже третий день стоим под дождем голодные – ни еды, ни людей, ни солдат нет... Привезли сюда и бросили, сами ушли. Никому до нас нет дела (матерится). Уже три дня в такой ситуации
Izbacili ih na polozaje i tri dana bez hrane!
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10678 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 18:19
spreca wrote: 26/10/2020 18:11
Bosanac sa dna kace wrote: 26/10/2020 17:39
Što gofno jedno ne pošalje vlastitog sina, a mog'o bi i on lično na front. A jok, on bi iz fotelje da diriguje.
Ja sam danas negdje na Yootube cuo da je porodicu otpremio u FR i da bi i on uskoro mogao dici sida,juce sam vidio jedan klip gdje pokazuju proteste u Erevanu gdje traze njegovu ostavku

«Смотрите, народ, вот... прибывшие из Армавира, и из других регионов... Уже третий день стоим под дождем голодные – ни еды, ни людей, ни солдат нет... Привезли сюда и бросили, сами ушли. Никому до нас нет дела (матерится). Уже три дня в такой ситуации
Izbacili ih na polozaje i tri dana bez hrane!
Ana moze samo dobiti po picki na frontu :lol:

"Gledajte, ljudi, ...evo dosli iz Armavira, i iz drugih regija... Treći dan stojimo na kiši gladni – bez hrane,nema ljudi, bez vojnika... Doveli su me ovdje i ostavili me. Nikoga nije briga za nas (majke im ga ). Već tri dana u ovoj situaciji

Nemogu ja taj klip otvorit
Last edited by spreca on 26/10/2020 18:32, edited 1 time in total.
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10679 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Totem5 wrote: 26/10/2020 17:13
turgut wrote: 26/10/2020 17:10
Totem5 wrote: 26/10/2020 17:00



Imaju naoruzanja. Ali kvalitetnog ne. Naspram Turaka. Ali ok...pratimo situaciju
jbga druže već od drugog svjetskog rata strane u svakom tom ratu koji se zbio nisu bile podjednako naoružane, jer kad bi tako bilo, ne bi ni bilo rata, jel. pa tako ni kod nas 92. no da ne idem dalje u OT



Sve stoji...tocno. Ali ovdje je jedna drzava...protiv dve. U izolaciji susjeda. I to puno manja u ljudstvu nego ove dve druge. Ali to je to....
pa sami su sebi krivi, sto su se ufurali da su sila, da mogu okupirat 15 % azerbejdzana, sto ne pristase na sporazum koji njihov bivsi predsjednik kaze da je dohovorio 97, vec ga proglasili defetistom izdajnikom, vidio si ovog pasinjana sta izjavi prije par dana, arthsak je armenija, hej danas kaze mi moramo natjerati azere da pristanu na kompromis da im daju neki postotak medjunarodno priznate teritorije azerbejdzana, ludilo zivo

a ovo da su armenima moderne igracke, je isto kao kad bi se reklo egh da azeri nisu bili u kurcu pocetkom 90tih, ne bi armeni zazeli pedlja oko nk, je klasicna prica da su babi muda bila bi djed

ima samo realnost da je 150k armena koji su 1,5% stanovnika uzelo 20% zemlje a nemaju snage da drze ni pola od toga
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10680 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

MorningStar wrote: 26/10/2020 17:08
turgut wrote: 26/10/2020 17:06 Totem5

Covjece to je tek pocetak uzbrda. Cijeli regij je jos vise ugore....vidi mapu.
opet ne kontam armensku prednost brda, jel to samo Azerima uzbrdo? šta je konkretno armenska prednost tih planina, imaju betonske rovove, bunkere, tranšeje svako 300 metara? podzemne baze sa hiljadama tona zaliha hrane, medicinskog materijala, MTS-a (dobro već smo čuli da im nestaje sitne municije, ali će sa dvanaestogodišnjom djecom nastavit rokat iz WWII haubica :lol: ) možda desetine kilometara tunela ispod planina koji sve po povezuju, šta je konkretno prednost, možeš li objasniti?
Pitaj ove sto su od 92-95 pokusavali da probiju obruc oko Sarajeva sta je prednost brda (posebno ako je sumovito)
nikakva ako nisi bolje naoruzan, to je bilo prednost, ali dronovi ravnaju igru
Totem5
Posts: 247
Joined: 03/10/2020 14:48

#10681 Re: Nagorno Karabah

Post by Totem5 »

Maestralan si😄
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10682 Re: Nagorno Karabah

Post by Bloo »

» neko_sa_strane
» Romanija
» sumirprimus
» MorningStar
» Totem5
» Nadzornik
» moke_31
» Kikibombona

7 dana

Vrijeđanje, off topic, trolanje, širenje vjerske i nacionalne mržnje, dijeljenje sadržaja za koje je zamoljeno da se ne dijele.........
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10683 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

saimidin wrote: 26/10/2020 18:32
Totem5 wrote: 26/10/2020 17:13
turgut wrote: 26/10/2020 17:10

jbga druže već od drugog svjetskog rata strane u svakom tom ratu koji se zbio nisu bile podjednako naoružane, jer kad bi tako bilo, ne bi ni bilo rata, jel. pa tako ni kod nas 92. no da ne idem dalje u OT



Sve stoji...tocno. Ali ovdje je jedna drzava...protiv dve. U izolaciji susjeda. I to puno manja u ljudstvu nego ove dve druge. Ali to je to....
pa sami su sebi krivi, sto su se ufurali da su sila, da mogu okupirat 15 % azerbejdzana, sto ne pristase na sporazum koji njihov bivsi predsjednik kaze da je dohovorio 97, vec ga proglasili defetistom izdajnikom, vidio si ovog pasinjana sta izjavi prije par dana, arthsak je armenija, hej danas kaze mi moramo natjerati azere da pristanu na kompromis da im daju neki postotak medjunarodno priznate teritorije azerbejdzana, ludilo zivo

a ovo da su armenima moderne igracke, je isto kao kad bi se reklo egh da azeri nisu bili u kurcu pocetkom 90tih, ne bi armeni zazeli pedlja oko nk, je klasicna prica da su babi muda bila bi djed

ima samo realnost da je 150k armena koji su 1,5% stanovnika uzelo 20% zemlje a nemaju snage da drze ni pola od toga
ispravka, ponijelo me gore 15 dole 20%, istina je negdje izmedju :-)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10684 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »



@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>
Представитель МО Арцрун Ованнисян:

«Наши подразделения иногда отступают, но потом идут в наступление. Отступают, чтобы избежать ненужных жертв. Я верю в нашу победу и в силу армянского воина. мы победим, потому что это война за право существования».
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10685 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 20:47

@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>
Представитель МО Арцрун Ованнисян:

«Наши подразделения иногда отступают, но потом идут в наступление. Отступают, чтобы избежать ненужных жертв. Я верю в нашу победу и в силу армянского воина. мы победим, потому что это война за право существования».
Ovim glava ode s tijela u vrlo kratkom vremenskom roku.

Covjeku koji ih snima skidam kapu bila bi čast poginuti s nekim ko ima takav karakter.
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10686 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

cini mi se da se alijev opekao sa onim preuranjenim oslobodjenjem hadruta, pa sad objavljuje samo mjesta kada su vec u pozadini, jer ovo par dana sto tvita sve je vec zauzeto prije par dana, ili su prosli pored ovi udarnici, a zatim ide drugi esalon rezervista cisti mjesta izmedju, jer iako se cini da ovo nije veliko nije ni malo, od pocetne linije u horadizu do ovog coska u zengilanu 85km, sirina oko 20-30km, valja to sve obici po makadamu, a dobar dio i pjehe

elem trumpovo primirje je prekrseno, sta mislite kada ce ovo zavrsiti?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10687 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Kikibombona wrote: 26/10/2020 17:30 Rusi su juce masakrirali oko 200 Sirijaca koje su Turci hranili i oblacili, svega 10 kilometara od turske granice. Erdogan je to presutio a ispaljuje otrovne strelice na Ameriku i Francusku. O cemu se tu radi?

Ne radi se tu ni o kakvom "dogovoru". Francuz laprda, Francuz svira ****u, ne može mu ništa. U USA se vodi građanski rat elita koji je svoj vrhunac dosegao sad pred izbore, a Rusa se boji kao smrti. Nije ih Rus mlatio samo kada nije ratovao. Samo od njih im prijeti opasnost i ni od koga više.

Eto zašto šuti.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#10688 Re: Nagorno Karabah

Post by emirolini »

saimidin wrote: 26/10/2020 20:57 cini mi se da se alijev opekao sa onim preuranjenim oslobodjenjem hadruta, pa sad objavljuje samo mjesta kada su vec u pozadini, jer ovo par dana sto tvita sve je vec zauzeto prije par dana, ili su prosli pored ovi udarnici, a zatim ide drugi esalon rezervista cisti mjesta izmedju, jer iako se cini da ovo nije veliko nije ni malo, od pocetne linije u horadizu do ovog coska u zengilanu 85km, sirina oko 20-30km, valja to sve obici po makadamu, a dobar dio i pjehe

elem trumpovo primirje je prekrseno, sta mislite kada ce ovo zavrsiti?
Naprotiv, Armeni izgleda nemaju pojma gdje se Azeri nalaze, sto nije ni cudno jer nemaju avijaca niti bilo cega, mozda im Rusi prodaju satelitske snimke ali izgleda da su u totalnom rasulu. I nirmalno da ne objavljuje jer sledeca objava neceg slicnog kao Hadrut ce biti ogromna, ili ce to biti obaj koridor ili Onaj Bazar sto znaci Susa.

Ja sam naprosto iznenadjen dobrom taktikom Azera, Armeni ne znaju odakle ovi nadziru a najgore za moral jeste kada nemas pojma gdje i kako da branis.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10689 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

saimidin wrote: 26/10/2020 20:57 cini mi se da se alijev opekao sa onim preuranjenim oslobodjenjem hadruta, pa sad objavljuje samo mjesta kada su vec u pozadini, jer ovo par dana sto tvita sve je vec zauzeto prije par dana, ili su prosli pored ovi udarnici, a zatim ide drugi esalon rezervista cisti mjesta izmedju, jer iako se cini da ovo nije veliko nije ni malo, od pocetne linije u horadizu do ovog coska u zengilanu 85km, sirina oko 20-30km, valja to sve obici po makadamu, a dobar dio i pjehe

elem trumpovo primirje je prekrseno, sta mislite kada ce ovo zavrsiti?
Nece nikad i sam Trump je rekao da nema druge opcije vec da ih pusti da riješe između sebe problem ce uvijek biti dok armeni drže teritoriju koja je međunarodno priznata kao Azerska.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#10690 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

Ovo mjesto je valjda pravo blizu tog lacin koridora, izgleda da te planine nisu tolika prepreka, doduse po ovim klipovima sto raja kaci i protivnik je prilicno demoralisan i konfuzan.

saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#10691 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

90minut wrote: 26/10/2020 20:53
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 20:47

@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>
Представитель МО Арцрун Ованнисян:

«Наши подразделения иногда отступают, но потом идут в наступление. Отступают, чтобы избежать ненужных жертв. Я верю в нашу победу и в силу армянского воина. мы победим, потому что это война за право существования».
Ovim glava ode s tijela u vrlo kratkom vremenskom roku.

Covjeku koji ih snima skidam kapu bila bi čast poginuti s nekim ko ima takav karakter.
moguce da im se ponavlja azersko rasulo iz 93-94

mada nisu oni jos za bacit, pogotovu ovi iz nk, ali ako im presijeku linije dostave, narocito hrane, pocet ce se funtat medjusobno

nego ima li gdje info jesul azeri stali/usporili ili navaljuju na lacin, izgleda je kampanja sutnje upalila, nema njihovih sa snimcima svako malo
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10692 Re: Nagorno Karabah

Post by El_comadante »

znaći malo su usporili sa napredovanjem Azeri. a kolega @kiki dobi drugi ban od 7 dana na ovoj temi. koliko je to blizu šuši i lanchinu? bila je ova šuša pred padom ima par dana pa ništa. stalo nešta.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#10693 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Dok je sorošoida, islamofoba i debilla Pašinjana u Jerevanu, nema zime za Azere.
Last edited by Challenger_ on 26/10/2020 21:13, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10694 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

saimidin wrote: 26/10/2020 21:06
90minut wrote: 26/10/2020 20:53
SanskiBiser wrote: 26/10/2020 20:47

@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>

Ovim glava ode s tijela u vrlo kratkom vremenskom roku.

Covjeku koji ih snima skidam kapu bila bi čast poginuti s nekim ko ima takav karakter.
moguce da im se ponavlja azersko rasulo iz 93-94

mada nisu oni jos za bacit, pogotovu ovi iz nk, ali ako im presijeku linije dostave, narocito hrane, pocet ce se funtat medjusobno

nego ima li gdje info jesul azeri stali/usporili ili navaljuju na lacin, izgleda je kampanja sutnje upalila, nema njihovih sa snimcima svako malo
Azeri brate nikad nisu stali s napredovanjem i dalje napreduju samo dosta sporije rekao sam još prije 10 dana pukle su linije i ljudi koji se povlace to znaju i svjesno to rade jer su dobili naređenje jer u suprotnom ce te okruziti i to ti je to..

Ovo su im trenutno zadnja uporišta ovo ako padne ide Shusha i dolaze pred Stepanakert dakle nema više mjesta za povlacenje sad je sve ili ništa ili ce izdržati pa se preko zime mogu dogovoriti neki procenti jednima i drugima preko velikih država ili ide konacni slom.

Ja ne znam šta da prognoziram na prvu bi rekao iz topa iz svega prikazanog da Armeni mogu izdrzati jos maksimum 2 sedmice, a opet..
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#10695 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

El_comadante wrote: 26/10/2020 21:10 znaći malo su usporili sa napredovanjem Azeri. a kolega @kiki dobi drugi ban od 7 dana na ovoj temi. koliko je to blizu šuši i lanchinu? bila je ova šuša pred padom ima par dana pa ništa. stalo nešta.
Nije nikad bila pred padom vec smo pisali da se približavaju što se upravo dešava izuzetno su blizu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#10696 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

Challenger_ wrote: 26/10/2020 21:11 Dok je debilla, sorošoida i islamofoba Pašinjana u Jerevanu, nema zime za Azere.
Sve ti e reko onaj neki bivsi armenski predsjednik, htioc covjek neki razuman kompromis sa azerima napraviti, cak je i bio blizu dogovora, no zamalo ga nisu ubili njegovi, sad snose posljedice svog beskompromisnog stava.
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#10697 Re: Nagorno Karabah

Post by arman1 »

Balavci se hvališu i kad im se piša digne. Ovi koji sad vode Azere su sve samo ne balavci. Znaju koja je opasnost kad objaviš da si upio pa popušiš i povučeš se. Kad je nešto već u pozadini onda svaki nevjerni toma iz vlastitih redova se može uvjeriti da si zabio u rupu.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10698 Re: Nagorno Karabah

Post by El_comadante »

90minut wrote: 26/10/2020 21:14
El_comadante wrote: 26/10/2020 21:10 znaći malo su usporili sa napredovanjem Azeri. a kolega @kiki dobi drugi ban od 7 dana na ovoj temi. koliko je to blizu šuši i lanchinu? bila je ova šuša pred padom ima par dana pa ništa. stalo nešta.
Nije nikad bila pred padom vec smo pisali da se približavaju što se upravo dešava izuzetno su blizu.
evo da se ispravim: danima se piše da je linije blizu a nikako da dodje do Šuše. može li ovako?
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#10699 Re: Nagorno Karabah

Post by emirolini »

Da, izgleda da dobro utvrde i osiguraju prije nego sto objave. I Hadrut su poslije dva dana potvrdili.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10700 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

SanskiBiser wrote: 26/10/2020 20:47

@spreca

Ovo je kompletan video, ruski titlovi dodani, najpametnije sto su mogli uraditi odsetali sa linije citava jedinica. Ovaj sto je ostao patriota kako sam razumio je iz istog sela kao ovaj sa bradom? :D

A ovi sad rade damage control iz armenskog MOD>
Представитель МО Арцрун Ованнисян:

«Наши подразделения иногда отступают, но потом идут в наступление. Отступают, чтобы избежать ненужных жертв. Я верю в нашу победу и в силу армянского воина. мы победим, потому что это война за право существования».
-Mi smo vec 10 dana nalazimo ovdje,ostali smo bez kontrole
-Vi niste bili bez kontrole,ja sam bio nad vama
-Mi neznamo sta da radimo
-kako bjezati,nece znati da oruzje ne puca
-oruzje ne puca
-Daj ovamo ,pogledam oruzje ne puca?!Oruzje treba cisti svaki put posle borbe.....samo dio sam preveo...uglavnom radi se o tome da su borci nezadovoljni odnosom komandnim kadrom,zale se da nemaju ni odjece ni obuce ,mnogi bodlaze sa linije zbog nemogucih uslova,pogotovo sto se priblizava zima ...ovo govori o nekom raskolu bar ovih na Karabahu...jedan kaze cime da se borimo a on mu odgovara uzmi Pracku.....ovaj pita ,jel sa prackom da idem na tenk...Uglavnom zalosno sto obicni narod gine ...sve su to mjestani tih sela raznih uzrasta.Pasinjan nece da pregovara i on ce ih gurati u sigurnu smrt do samog kraja,do kapitulacije...kome to treba,steta bijed i sirotinje koja ce izgubiti glavu zbog necije tvrdoglavosti
Post Reply