Nadogradnja kose?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#26

Post by Rania »

tempora wrote:
Znam zene koje svake sedmice idu frizeru, kao psihijatru.Samo ne znam sta tamo rade :? Mora da imam neku strasnu devijaciju ispod ove grive. :shock:
Ja imam devijaciju onda! :-) (mozda bih trebala jednom i psihijatra posjetiti)

Imam jako puno kose kao i ti, i kosa mi je valovita a meni se puno vise svidja uredno isfenirana i slozena.

Tako da se feniram u salonu bar jednom sedmicno i izgledam puno "poslovnije" ;-)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#27

Post by Lace »

semmy wrote:
Vingo wrote:Ne mogu odoliti, a da ne pitam...Sta ce ti to, majke ti?
Vjerovatno radi Ado KArisik....KS....Image i ostali estradno orjentisani saloni.
Cijenu ne znam....Ostecuje kosu jer se lemi.

ne steti kosu, ne lemi se...radi se metoda sivanja kose...kosta 50km po pramenu, e sad koliko ces pramenova toliko i platis...

ado nije bas estradno orijentisani frizer, kod njega u salon dolaze vise normalne, obicne zene a ne estradne licnosti i profuknjace...
kako se pocesljati s nadogradnjom :-? ...mislim jel te zene cesljaju samo krajeve a tjeme ostaje cupavo ili sta...ne kontam :D
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#28

Post by _sa_ »

eki 50 km po pramenu kose,, pa covjece ja bih kredit morala dici ako bih komplet nadogradnju radila :D :D :D :D :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#29

Post by semmy »

Rania wrote:
tempora wrote:
Znam zene koje svake sedmice idu frizeru, kao psihijatru.Samo ne znam sta tamo rade :? Mora da imam neku strasnu devijaciju ispod ove grive. :shock:
Ja imam devijaciju onda! :-) (mozda bih trebala jednom i psihijatra posjetiti)

Imam jako puno kose kao i ti, i kosa mi je valovita a meni se puno vise svidja uredno isfenirana i slozena.

Tako da se feniram u salonu bar jednom sedmicno i izgledam puno "poslovnije" ;-)
rania, imam isti problem kao i ti, duga sa loknama, i to je ima na izvoz i savakih 7 dana sam kod frizera...tek tada izgledam uljudno.... :D
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#30

Post by Rania »

semmy wrote:
Rania wrote: Ja imam devijaciju onda! :-) (mozda bih trebala jednom i psihijatra posjetiti)

Imam jako puno kose kao i ti, i kosa mi je valovita a meni se puno vise svidja uredno isfenirana i slozena.

Tako da se feniram u salonu bar jednom sedmicno i izgledam puno "poslovnije" ;-)
rania, imam isti problem kao i ti, duga sa loknama, i to je ima na izvoz i savakih 7 dana sam kod frizera...tek tada izgledam uljudno.... :D
uljudno...to je rijec koju sam trazila :)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#31

Post by mamica papucarka »

ja obozavam kod zena vidjet nako razbarusenu kovrdzavu kosu :)
mislim na neuljudnu :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#32

Post by amrino »

mamica 31 wrote:ja obozavam kod zena vidjet nako razbarusenu kovrdzavu kosu :)
mislim na neuljudnu :D
i ja...kod mene je ona...ko' slina... :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#33

Post by Vingo »

amrino wrote:
mamica 31 wrote:ja obozavam kod zena vidjet nako razbarusenu kovrdzavu kosu :)
mislim na neuljudnu :D
i ja...kod mene je ona...ko' slina... :D
Amrino, ne vrijedjaj - opet ces ban popit! (nema veze koga vrijedjas)

:D
pegica
Posts: 1
Joined: 17/01/2010 12:35

#34 Re: Nadogradnja kose?

Post by pegica »

Zdravo. ja bih htjela koji savjet za nadogradnju kose mnogo razmisljam,nisam sigurna koju vrstu da stavim ustvari koja je najbolja?
mnogo bih željela dugu kosu. :-D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#35 Re: Nadogradnja kose?

Post by zelenashica »

Mogu li ja kako nadograditi kakvu kosu na ova svoja 2-3cm :D fkt meni se čini da mi je ipak prekratka :lol:
Hajde de kad sam mogla se na nadograđenim noktima zaheba...at....što ne bi probala i stim dlakama :oops:


ps.Fkt koja je dužina prirodne kose optimalna za nadogradnju :?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#36 Re: Nadogradnja kose?

Post by semmy »

zelenashica wrote:Mogu li ja kako nadograditi kakvu kosu na ova svoja 2-3cm :D fkt meni se čini da mi je ipak prekratka :lol:
Hajde de kad sam mogla se na nadograđenim noktima zaheba...at....što ne bi probala i stim dlakama :oops:


ps.Fkt koja je dužina prirodne kose optimalna za nadogradnju :?
nadogradnja noktiju je 50-tak km i kad se zaHebes nije strasno....nadogradnja kose je od 1000km pa nadalje pa i nije do zajebancije...
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#37 Re: Nadogradnja kose?

Post by bez_ideje »

A otkupljuje li neko kosu kod nas?
Koliko placa?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45734
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38 Re: Nadogradnja kose?

Post by Chmoljo »

bez_ideje wrote:A otkupljuje li neko kosu kod nas?
Koliko placa?
onu ispod pazuha misliš? Image
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#39 Re: Nadogradnja kose?

Post by bez_ideje »

jock,onu ispod koljena :mrgreen:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#40 Re: Nadogradnja kose?

Post by zelenashica »

semmy wrote:
zelenashica wrote:Mogu li ja kako nadograditi kakvu kosu na ova svoja 2-3cm :D fkt meni se čini da mi je ipak prekratka :lol:
Hajde de kad sam mogla se na nadograđenim noktima zaheba...at....što ne bi probala i stim dlakama :oops:


ps.Fkt koja je dužina prirodne kose optimalna za nadogradnju :?
nadogradnja noktiju je 50-tak km i kad se zaHebes nije strasno....nadogradnja kose je od 1000km pa nadalje pa i nije do zajebancije...
pa sad da cijena nije bitna vala jeste.....ali do te mjere i nije...ćejf kažu nije skup,pogotovo ako je nešto što vrijedi,al kako vidim od češljanja,pranja pa nadalje valai ne vrijedi :wink:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#41 Re: Nadogradnja kose?

Post by Gospoda Ministarka »

Meni je ta nadogradnja tako bezveze i tako out :|
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#42 Re:

Post by Zlata M. »

Lace wrote:
semmy wrote:
Vingo wrote:Ne mogu odoliti, a da ne pitam...Sta ce ti to, majke ti?
Vjerovatno radi Ado KArisik....KS....Image i ostali estradno orjentisani saloni.
Cijenu ne znam....Ostecuje kosu jer se lemi.

ne steti kosu, ne lemi se...radi se metoda sivanja kose...kosta 50km po pramenu, e sad koliko ces pramenova toliko i platis...

ado nije bas estradno orijentisani frizer, kod njega u salon dolaze vise normalne, obicne zene a ne estradne licnosti i profuknjace...
kako se pocesljati s nadogradnjom :-? ...mislim jel te zene cesljaju samo krajeve a tjeme ostaje cupavo ili sta...ne kontam :D
:lol: ...tako nekako ! Djevojke drage, dobro razmislite da li stvarno zelite dati tolike pare, za nesto sto ce vam, na kraju krajeva, iskomplikovati zivot ! :lol:
Kosa se uvece,prije odlaska u krevet mora povezati, jer ako se zapetlja tokom spavanja... :run:
Ujutro se, bez obzira na sve mjere predostroznosti, mora cesljati polako i pazljivo i stvarno - odvojeno ! znaci, posebno cesljanje rodjene kose, posebno - nadogradnje !... s tim da se jos obavezno mora "ispeglati" svako jutro, ako ne cijela, ono bar onaj prelaz izmedju prave i posudjene ( :D ) kose. (a ako slucajno pokisnete u tom "stanju", sa nadogradnjom... :run: )
Vrlo brzo se pokaju sve koje su to uradile, samo ih blam poslije 10ak dana priznati... :D , a i tolike pare otisle :D

No, u svemu tome ima i nesto pozitivno :
spoznaja, kako je pravo bogatstvo proci rukom kroz kosu...stvar koju inace ne primjecujemo, jer se "do tada" podrazumijevala! :wink: :D

...i sto rekla @tempora, sta znas ko je tu kosu nosio na glavi :o
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#43 Re: Nadogradnja kose?

Post by semmy »

pogresan stav imate skroz...naravno ako odes kod frizera koji ce jeftino platiti kosu a tebi papreno naplatiti ugradnju onda nek vam je bog na pomoci...sestra od mog supruga je radila nadogradnju i prezadovoljna je...bili zajedno ljetos na moru i ponasala se kao da je njena kosa, nikakvih problema nije imala..iskreno ja sam oko svoje prirodno uvijene kose imala vise posla nego ona s nadogradnjom...
tacno je da je moras odrzavati i redovno cesljati ali i svoju prirodnu kosu ako odrzavas ( maske, cesljanje redovno, kremice i ulja za kosu ) imat ces lijepu prirodnu kosu...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#44 Re: Nadogradnja kose?

Post by Ma.Le.Na »

vala ne znam..
jest muka pustat kosu..
jest da ima onih koji imaju nekvalitetnu..
al pored svega naborjanog ja nikada ne bih radila nadogradnju...bar ne kod nas..
znam par cura koje imaju lovu i radile su na provjerenim mjestima u SA...i vidi se ta nadogradnja jebiga
sta ce mi to ako se vidi
sjedim u torli tako iza cure....pustena kosa...nesto mi cudno izgleda pogledam a ono nadogradnja toliko lose uradjena da je to cudo jedno...isto da je neko hanzaplastom lijepio...tako se to vidi..
ugl. svoja prirodna kosa je bogatstvo i ljepota...
User avatar
XOptimisticna
Posts: 303
Joined: 06/09/2010 23:09
Location: Izmedju sna i jave

#45 Re: Nadogradnja kose?

Post by XOptimisticna »

Da li iko zna za frizerku na Malti,naplacuje 400km usivanje i kosu.Kosu sam vidjela,stvarno je prirodna,nema sta,ali eto zanima me ta metoda usivanjem dodju neka kao tri reda,e sad da li je to dovoljno za moju glavu i kosu,koja je inaca veca:),i kako se to ceslja,kako mislite zulja kada se spava,ne kontam,da li se kosa mrsi itd.Kako se pere i susi,....
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#46 Re: Nadogradnja kose?

Post by ALexis »

i onda meni kazu: sta ce ti tolika kosa?...
a kad vidim kako se cure ''pate'' dok im ne naraste, dodje mi da se nikad ne osisam (mislim na kratko)
duga kosa je nekako zenstvena (ima i jako lijepih kratkih frizura, ali ja sam ociti pogovornik duge kose(ne preduge, do guzova, da se razumijemo)

vidjela sam dosta uradjenih nadogradnji koje savrseno izgledaju dok se kosa prvi put ne opere. ja bih vam svima preporucila da se radije strpite dok sama kosa ne naraste, jer je nadogradnjom mozete samo unistiti (sjetimo se naomi i njene celavosti)

(btw, ja se ne sisam svaki mjesec, nemam potrebu, vec samo kad se pojave ispucali vrhici. da je kratim cesto, postigla bih samo to da kosu odrzavam na odredjenoj duzini i nikad ne bi narasla.)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#47 Re: Nadogradnja kose?

Post by bez_ideje »

Ja se osisam jednom godisnje plafon....ne bi ni to da ne moram. Mrzim frizere i mrzim kad mi se dira kosa...
Uvijek iz frizeraja izadjem ko slina...rastegnu me cetkom,a fino kazem ne feniraj,raspusu onim fenom i ko nesto mi namjestaju,guzvaju,lome kosu kad peru,jos bi me zaljepili i kakvim preparatima na kraju da ne vrisnem :x
Eto....nije tema,al svaka cast kad bi se dobrovoljno gnjavile satima u frizeraju
p.s-pusti kosu i ne diraj,cini cuda :-) :-)
User avatar
XOptimisticna
Posts: 303
Joined: 06/09/2010 23:09
Location: Izmedju sna i jave

#48 Re: Nadogradnja kose?

Post by XOptimisticna »

Mene zanima to sivanje jer kod nas rade keratin i sivanje.
1Da li je tesko spavati s tim?
2.Usput me zanima kosa dodje u 3 reda koja se stavljaju na glavu.E sada,da li ce mi to biti dovoljno za moju malo vecu glavu .Mislim da li je kosa gusta tj da li ce je biti dovoljno da izgleda gusto?
3.Da li cu moci vezati repako to uradim?Mislim naravno da se ne vide ti spojevi
P.S. Meni je kosa na kraci paz do visine brade
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#49 Re: Nadogradnja kose?

Post by Better Man »

Nadogradnja kose je najobicnija glupost koja nudi kratko zadovoljstvo, a trajno ostrecuje vasu pravu kosu. Nista ljepse od zene sa prirodno dugom i njegovanom kosom, a s druge strane nista ruznije i odvratnije od zene sa umetcima, tj. nadogradjenom kosom.
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#50 Re: Nadogradnja kose?

Post by ALexis »

bez_ideje wrote:Ja se osisam jednom godisnje plafon....ne bi ni to da ne moram. Mrzim frizere i mrzim kad mi se dira kosa...
Uvijek iz frizeraja izadjem ko slina...rastegnu me cetkom,a fino kazem ne feniraj,raspusu onim fenom i ko nesto mi namjestaju,guzvaju,lome kosu kad peru,jos bi me zaljepili i kakvim preparatima na kraju da ne vrisnem :x
Eto....nije tema,al svaka cast kad bi se dobrovoljno gnjavile satima u frizeraju
p.s-pusti kosu i ne diraj,cini cuda :-) :-)

ovo podvuceno me tjesi... ja se sisam dva puta godisnje :lol: , pa me ljudi poprijeko gledaju, pogotovo frizerka :D (ko biva, nije zdravo tako slabo se sisati)
Post Reply