Nacrtaj WORD, sirotinjo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#551 Re: Nacrtaj WORD, sirotinjo

Post by JThomas »

i pao jednom pa malo starije i ozbiljnije izgleda.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#552 Re: Nacrtaj WORD, sirotinjo

Post by JThomas »

mk ultra wrote:
seoBIH wrote:Evo šta se desi kada djeca nemaju mogućnost korištenja tehnologije

https://static.klix.ba/media/images/vij ... mn.jpg?v=1

:D :bih:
ispade još malo pa će biti sramota uzeti olovku u ruke, jerbo ima tastatura :skoljka:
da ne mutimo vodu u stilu profesionalnih trolova, jasno je da olovka iz umjetnosti i dizajna vjerovatno neće nestati nikad. niti npr. iz arhitekture i inžinjerstva u fazi pravljenja i smišljanja nekog koncepta. ali informatika za sedmi osnovne nije ništa od navedenog.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#553 Re: Nacrtaj WORD, sirotinjo

Post by S4mpion »

Kme kme.

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#554 Re: Nacrtaj WORD, sirotinjo

Post by wewa »

CPT wrote:
Haris.ba wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/sindika ... /190919037

Evo ga. Samo laganini nacrtamo im na papiru povišicu.
Samo laganini. Za koju godinu pa ce roditelji manje visiti na FB trazeci lajkove i vise (sami) raditi sa djecom. :wink: Sto i nije tako lose al sumnjam da ce se roditeljima svidjeti.
imas li skolsku djecu? jesi zadovoljan kvalitetom obrazovanja?

ja sam radila u prosvjeti, a imam dvoje srednjoskolaca. s pravom mogu govoriti o tome kako izgleda skolstvo kod nas - ucesce roditelja se danas podrazumijeva, ako zelis da dijete zdrave pameti doceka kraj skolovanja. vrsta i kolicina opterecenja djece je nepojmljiva za nas prijeratne generacije, sto ne znaci da je nuzno do npp-a ili do svih nastavnika, ali je kvaliteta udzbenika u prosjeku toliko slaba da ucenici sami tesko mogu shvatiti gradivo, narocito ako se ne obradi adekvatno na casu.

znam slucajeva da se od ucenika trazi da pripreme herbare od najmanje 300 biljaka za dobru ocjenu, idealno je 500 za odlicnu - nema nacina da to dijete samo izvede, a bojim se da nije ni nastavni cilj. nema te pouke koja se nece usvojiti ni nakon 50 pravilno prikupljenih biljaka...
ili, iz predmeta Moja okolina, nastavnica je trazila da djeca donesu panoe sa isjeccima bar 15 vrsta razlicitih tkanina ukljucujuci svilu, denim i sl. sta to znaci? da roditelj sa spiskom ide u kupovinu ili da dijete ostecuje odijevne predmete ukucana? sta se postize takvim metodama?

tesko je biti nastavnik u danasnjem vremenu, s danasnjim vrijednostima. ali bome nije lako biti ni (motivirana) ucenica, a ni roditelj zdrave pameti.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#555 Re: Nacrtaj WORD, sirotinjo

Post by plain vanilla »

Kad smo pricali o gej paradi, onda nista nije znacilo sto se vec godinama odrzava na Zapadu. Ebo Zapad, sta oni znaju, ne treba nama parada.
Kad se crta word, e onda je Zapad mjerodavan jer ni tamo djeca ne uce informatiku. Valjda su nasa djeca u jos povoljnijoj situaciji, makar nacrtaju word.

A da ne govorim o kacenju slika kako neki odrasli nesto crtaju. Ne bi vjerovali, ali ova tema nije protiv crtanja.
Post Reply