Nacionalna ateistička stranka u BiH

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#51 Re: Nacionalna ateistička stranka u BiH

Post by S4mpion »

Prva crkva ateistička.
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#52 Re: Nacionalna ateistička stranka u BiH

Post by Seyfo »

Toliko crkva ima podvrsta da to malo ko može pofatati. Ne bi me iznenadilo da ima i ateistička crkva.
dowydyenya
Posts: 880
Joined: 27/01/2010 11:40

#53 Re: Nacionalna ateistička stranka u BiH

Post by dowydyenya »

Nnnn
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#54 Re: Nacionalna ateistička stranka u BiH

Post by Hakiz »

apsidejzi wrote: 12/04/2020 08:49 Posljedica ateizma je sekularna drzava, demokratija, ljudkska prava i slobode.
Hm...

Sekularizam ne bi bio posljedica ateizma. Naime, sekularizam dopušta postojanje teizma, ateizam to postojanje ne bi trebao dopustiti. Sekularizam je više model koji je riješio pitanje života ljudi koji su različitih religioznih i nereligioznih shvatanja u jednoj administrativnoj jedinici, dakle državi a da se međusobno ne ubijaju.. U ateističkoj državi, ako ćemo iskreno, religije ne bi postojale, bile bi zabranjene.

Problem sa atezmom i religijom je sličan problemu koje međusobno imaju religije. U suštini bi trebali biti zakleti neprijatelji i uništavati jedni druge, ali kako je to nepraktično, našli su način da potisnu pravu prirodu svojih odnosa.

Ljudska prava i slobode su takođe diskutabilne jer ako se na primjer pogleda mit o Isusu, on je u mnogim primjerima djelovao kao socijalistički revolucionar, dakle borac za prava i slobode, tako da ni ljudska prava i slobode nisu baš ateistički izum. Nastranu šta je hrišćanstvo od Isusovog učenja napravilo, koliko ga je derogiralo, to je druga priča.

Nema ateistička stranka šanse da opstane, kako da se ljevičar, desničar i liberal ateista pomire oko koncepta države, da li će godišnji odmor kako ga definiše zakon o radu države koju bi oni vodili biti 10 ili 30 radnih dana, da li će porez biti 2% ili 30 %, itd.

Ako je bog kao neprijatelj jedina tačka oko koje bi se složili, a sve ostalo bilo izvor sukoba, nema tu hajra.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#55 Re: Nacionalna ateistička stranka u BiH

Post by murga225883 »

Nije zar da i ovo ima :D Allah selamet :skoljka:
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#56 Re: Nacionalna ateistička stranka u BiH

Post by murga225883 »

Bloo wrote: 30/01/2020 10:54 AL cuj nacionalna ateisticka stranka :lol: :lol:

zar vjernici imaju svoje stranke :mrgreen: ?ono striktno za njihA?
Ja sam mislio da je ateizam kozmopolitizam, a ovako licilo bi mi da imaju stranku nesto kao kopija Srpske pravoslavne crkve :lol:
Post Reply