Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#76 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by Chmoljo »

Reisova wrote:
cyprus wrote:Iako generalno nisam fan navijačkih grupa, sve pohvale idu za Horde zla... jučer su ostale dostojanstvene :thumbup: :thumbup: :thumbup:
STa reci na tvoj komentar...sem cinjenica je da ljudi trebaju spustiti loptu, sve se i desava radi puno adrenalina...neiskoristenog..nema djabnih sprtova kao za vrijeme Tite. A druga stvar ono sto se desilo (nazalost onom momku Puljicu) je posljedica kuhanja unazad godina...., malo vamo, malo tamo, malo ovi istuku po jednog, pa ovi vrate, pa onda ovi sacekaju, pa oni i sve taaakkooo......... oni i na kraju pogine momak ni kriv ni duzan.
pa se ljudi malo zaigrali, pa nikoga nit' će osuditi, niti na robiju poslat za ubistvo... što ti je adrenalin...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#77 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by Bodkin »

irvinx1 wrote:
Bodkin wrote:jel iko ovdje isao na utakmice kk bosna dok je bosna dobra bila i igrala jadransku?
Jesam ja.
sjecas li se skandiranja?
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#78 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by irvinx1 »

Bodkin wrote:
irvinx1 wrote:
Bodkin wrote:jel iko ovdje isao na utakmice kk bosna dok je bosna dobra bila i igrala jadransku?
Jesam ja.
sjecas li se skandiranja?
Mislis na "Ubij ubij Srbina"... Da, sjecam se... Bio sam se slucajno zadesio medju najvatrenijim navijacima na jednoj od tih utakmica. Moram da kazem da su vodje kada bi skupina balavaca krenula da to pjeva, odmah sasjecali...
Neki od balavaca (15-20 godina) su se doslovno medjusobno udarali na utakmici sa Partizanom...

Jebi ga, korov nikne gdjegod stigne

Nacin navijanja od prije par dana Hordasa je za svaku pohvalu, veoma mi je drago i ponosan sam. To je dobar nacin (uz onaj sportski) da se izboris sa stokom i pokazes velicinu.

Mada, da se kojim slucajem igralo u Centralnoj Bosni ne sumnjam da bi bilo skandiranja "ubij, ubij i ubij zakolji"...
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#79 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by Sasvim_Obican »

Čini mi se da su današnje kazne izrečene od strane diciplinske komisije NS BiH donešene jednoglasno i, koliko god minorne cifre i kazne bile, makar je dobro znati da su napokon svjesni štetnosti takvih pojava na stadionima.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#80 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by Bodkin »

irvinx1 wrote:
Bodkin wrote:
sjecas li se skandiranja?
Mislis na "Ubij ubij Srbina"... Da, sjecam se... Bio sam se slucajno zadesio medju najvatrenijim navijacima na jednoj od tih utakmica. Moram da kazem da su vodje kada bi skupina balavaca krenula da to pjeva, odmah sasjecali...
Neki od balavaca (15-20 godina) su se doslovno medjusobno udarali na utakmici sa Partizanom...

Jebi ga, korov nikne gdjegod stigne

Nacin navijanja od prije par dana Hordasa je za svaku pohvalu, veoma mi je drago i ponosan sam. To je dobar nacin (uz onaj sportski) da se izboris sa stokom i pokazes velicinu.

Mada, da se kojim slucajem igralo u Centralnoj Bosni ne sumnjam da bi bilo skandiranja "ubij, ubij i ubij zakolji"...
ja sam na terenu bio ,a vjeruj mi da je najgore kad odes u bilecu a dole rat jos nije stao. poenta je da imam osjecaj da je kroz sport jedino medjunacionalno doticanje za neke ljude koji su na tribinama i onda bas tu pokusavaju da se najebu svega u tih 40 ili koliko vec min :)
ali opet ne bih volio da je bas pozoriste.sankcionistati uvredljivo navijanje svakako i to samo dobro odvaliti klubove i sve ce to biti kako treba..
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#81 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by 1pajdo »

Sasvim_Obican wrote:Dakako, Komitet za normalizaciju treba reagovati na ovakve ispade u jednakoj mjeri u kojoj su reagovali kod slučaja Široki Brijeg i "Oluja".
Znači godišnjica obilježavanja legalne i legitimne akcije Oluje koja je oslobodila Hrvatsku i dobar dio BiH je ISPAD. Kralju, zaboravlja se brzo što je i kako je bilo. Ta novčana kazna je udarac u lice svim braniteljima koji su sudjelovali u njoj pogotovo ovima iz BiH, bilo Hrvatima ili Bošnjacima u korpusu armije. Sramota, a šta ću ti drugo reći... :x
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#82 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by Sasvim_Obican »

1pajdo wrote:
Sasvim_Obican wrote:Dakako, Komitet za normalizaciju treba reagovati na ovakve ispade u jednakoj mjeri u kojoj su reagovali kod slučaja Široki Brijeg i "Oluja".
Znači godišnjica obilježavanja legalne i legitimne akcije Oluje koja je oslobodila Hrvatsku i dobar dio BiH je ISPAD. Kralju, zaboravlja se brzo što je i kako je bilo. Ta novčana kazna je udarac u lice svim braniteljima koji su sudjelovali u njoj pogotovo ovima iz BiH, bilo Hrvatima ili Bošnjacima u korpusu armije. Sramota, a šta ću ti drugo reći... :x
Pravno gledano - oluja prvostepenom odlukom Trinunala nije označena kao oslobodilačka akcija nego kao udruženi zločinački poduhvat. Ako ćemo biti principijelni i primjenjivati zakon jednako, onda je i veličanje takvih događaja kažnjivo. Sve dok drugostepeno vijeće haškog tribunala ne donese novu odluku.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#83 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by Bosanski_kralj »

Sasvim_Obican wrote:
1pajdo wrote:
Sasvim_Obican wrote:Dakako, Komitet za normalizaciju treba reagovati na ovakve ispade u jednakoj mjeri u kojoj su reagovali kod slučaja Široki Brijeg i "Oluja".
Znači godišnjica obilježavanja legalne i legitimne akcije Oluje koja je oslobodila Hrvatsku i dobar dio BiH je ISPAD. Kralju, zaboravlja se brzo što je i kako je bilo. Ta novčana kazna je udarac u lice svim braniteljima koji su sudjelovali u njoj pogotovo ovima iz BiH, bilo Hrvatima ili Bošnjacima u korpusu armije. Sramota, a šta ću ti drugo reći... :x
Pravno gledano - oluja prvostepenom odlukom Trinunala nije označena kao oslobodilačka akcija nego kao udruženi zločinački poduhvat. Ako ćemo biti principijelni i primjenjivati zakon jednako, onda je i veličanje takvih događaja kažnjivo. Sve dok drugostepeno vijeće haškog tribunala ne donese novu odluku.
U presudi se ovakvo što ne navodi.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#84 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by cyprus »

Sasvim_Obican wrote:
1pajdo wrote:
Sasvim_Obican wrote:Dakako, Komitet za normalizaciju treba reagovati na ovakve ispade u jednakoj mjeri u kojoj su reagovali kod slučaja Široki Brijeg i "Oluja".
Znači godišnjica obilježavanja legalne i legitimne akcije Oluje koja je oslobodila Hrvatsku i dobar dio BiH je ISPAD. Kralju, zaboravlja se brzo što je i kako je bilo. Ta novčana kazna je udarac u lice svim braniteljima koji su sudjelovali u njoj pogotovo ovima iz BiH, bilo Hrvatima ili Bošnjacima u korpusu armije. Sramota, a šta ću ti drugo reći... :x
Pravno gledano - oluja prvostepenom odlukom Trinunala nije označena kao oslobodilačka akcija nego kao udruženi zločinački poduhvat. Ako ćemo biti principijelni i primjenjivati zakon jednako, onda je i veličanje takvih događaja kažnjivo. Sve dok drugostepeno vijeće haškog tribunala ne donese novu odluku.
A i ako donese takva tematika na fudbalskim terenima nije prihvatljiva i naravno da sve slične slučajeve treba kažnjavat...
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#86 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by Sasvim_Obican »

Splinter wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110827109

mLogo im je trebalo :roll:

Uprava dobojske Sloge u nekoliko navrata se ograđivala od djelovanja ove navijačke grupe, ali su pojedini članovi "Vojvoda" nastavili sa svojim nacionalističkim i fašističkim divljanjima.


Pa kakva je to onda navijačka grupa ako se klub svako malo odriče iste ?! :-)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#87 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by -LIBERO- »

Podrska,naravno podrska prijetnjama i sovinizmom..od strane navijaca iz Vinkovca ,za navijace Zrinjskog i takozvanu "bracu " iz takozvane HB :roll:


Image[/quote]
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#88 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by just principe »

ovaj truhli Balkan trebalo bi ako je ikako moguce premjestiti negdje u divljinu, gdje nema znakova civilizacije, jer ocigledno na ovim prostorima ni traga ni glasa od iste
User avatar
oh teddy...
Posts: 106
Joined: 11/06/2011 10:58

#89 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by oh teddy... »

Sasvim_Obican wrote:
1pajdo wrote:
Sasvim_Obican wrote:Dakako, Komitet za normalizaciju treba reagovati na ovakve ispade u jednakoj mjeri u kojoj su reagovali kod slučaja Široki Brijeg i "Oluja".
Znači godišnjica obilježavanja legalne i legitimne akcije Oluje koja je oslobodila Hrvatsku i dobar dio BiH je ISPAD. Kralju, zaboravlja se brzo što je i kako je bilo. Ta novčana kazna je udarac u lice svim braniteljima koji su sudjelovali u njoj pogotovo ovima iz BiH, bilo Hrvatima ili Bošnjacima u korpusu armije. Sramota, a šta ću ti drugo reći... :x
Pravno gledano - oluja prvostepenom odlukom Trinunala nije označena kao oslobodilačka akcija nego kao udruženi zločinački poduhvat. Ako ćemo biti principijelni i primjenjivati zakon jednako, onda je i veličanje takvih događaja kažnjivo. Sve dok drugostepeno vijeće haškog tribunala ne donese novu odluku.
Isti Tribunal je amnestirao Srbiju od agresije na BiH :-)

Primjenjuj onda iste principe, pa de stisni pa napisi da je Srbija agresor. Inace cu te smatrati licemjerom.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#90 Re: Nacionalizam, fasizam, novinari, policija i SPORT

Post by Chmoljo »

čekamo predsjednika Josipovića da se izvini... :oops:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#91 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by Chmoljo »

oh teddy... wrote:
Sasvim_Obican wrote: Pravno gledano - oluja prvostepenom odlukom Trinunala nije označena kao oslobodilačka akcija nego kao udruženi zločinački poduhvat. Ako ćemo biti principijelni i primjenjivati zakon jednako, onda je i veličanje takvih događaja kažnjivo. Sve dok drugostepeno vijeće haškog tribunala ne donese novu odluku.
Isti Tribunal je amnestirao Srbiju od agresije na BiH :-)

Primjenjuj onda iste principe, pa de stisni pa napisi da je Srbija agresor. Inace cu te smatrati licemjerom.
nit' je isti sud u pitanju, nit' je sud presuđivao o tom meritumu, tj. agresiji. :roll: džast for d rekord.
User avatar
oh teddy...
Posts: 106
Joined: 11/06/2011 10:58

#92 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by oh teddy... »

Chmoljo wrote:
oh teddy... wrote:
Sasvim_Obican wrote: Pravno gledano - oluja prvostepenom odlukom Trinunala nije označena kao oslobodilačka akcija nego kao udruženi zločinački poduhvat. Ako ćemo biti principijelni i primjenjivati zakon jednako, onda je i veličanje takvih događaja kažnjivo. Sve dok drugostepeno vijeće haškog tribunala ne donese novu odluku.
Isti Tribunal je amnestirao Srbiju od agresije na BiH :-)

Primjenjuj onda iste principe, pa de stisni pa napisi da je Srbija agresor. Inace cu te smatrati licemjerom.
nit' je isti sud u pitanju, nit' je sud presuđivao o tom meritumu, tj. agresiji. :roll: džast for d rekord.
Ajde dobro, jel BiH tuzila Srbiju za genocid u BiH? i jel Srbija proglasena krivom? mani me sad onog "Srbija nije nista ucinila da sprijeci genocid", to je cisto ruganje zrtvama.

Nevjerovatna stvar, da je nekim ljudima drago sto je Oluja u Hagu ocrnjena presudama hrvatskim generalima. To je valjda hvala sto se Srebrenica nije ponovila u Bihacu :-)

Ili samo cista zavist jer BiH nije imala svoju Oluju, pa je de fakto srpska drzava vec kod Lapisnice ili u Dobrinji 4 :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#93 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by Chmoljo »

oh teddy... wrote:
Ajde dobro, jel BiH tuzila Srbiju za genocid u BiH? i jel Srbija proglasena krivom? mani me sad onog "Srbija nije nista ucinila da sprijeci genocid", to je cisto ruganje zrtvama.

Nevjerovatna stvar, da je nekim ljudima drago sto je Oluja u Hagu ocrnjena presudama hrvatskim generalima. To je valjda hvala sto se Srebrenica nije ponovila u Bihacu :-)

Ili samo cista zavist jer BiH nije imala svoju Oluju, pa je de fakto srpska drzava vec kod Lapisnice ili u Dobrinji 4 :-)
pa sad... lag'o bih ako bih išta kategorično tvrdio. činjenica je da je genocid užasno teško dokazati. i isto tako je činjenica da će onaj koji je ikako upleten, pokušavati da se opere od toga. nedavno su u njemačkoj štampi izašli dokazi o panici vlade Konrada Adenauera kada je Ajhman uhvaćen u Argentini... poprilično nedolično za jednog Europejca, zar ne?

Sakib Softić mi nikad nije ulijevao povjerenje, a i neshvatljivo mi je da je samouvjereno izveo par svjedoka sa pričom: "sve je već dokazano presudama ICTY" :roll: ne znam, jesam student prava, ali osuditi jednu zemlju za genocid na osnovu par svjedoka... :roll: osim toga, sigurno je da srpska diplomatija radila koliko je mogla (Del Ponte i ono sklanjanje određenih dokumenata), kao i sabotaža od strane ovih lokalnih dušmana (mada ja uvijek imam filing da smo mi sabotirani sami od sebe, u svojim glavama).

a generalno, ne vidim nešto specijalno u toj Oluji - Hrvati dobili mir u kući na naš račun, po ko zna koji put.

te priče o neponavljanju Srebrenice u Bihaću, zbog plemenitih Hrvata, me tjeraju na povraćanje, kada se sjetim svesrdne pomoći Fikretu Abdiću od strane Hrvatske i topova oko Gornjeg Vakufa.
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#94 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by BiH-x »

oh teddy... wrote: Isti Tribunal je amnestirao Srbiju od agresije na BiH :-)
Kad? Gdje?

Link pliz
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#95 Re: Nacionalizam, fasizam.....

Post by Bosanski_kralj »

oh teddy... wrote: Ajde dobro, jel BiH tuzila Srbiju za genocid u BiH? i jel Srbija proglasena krivom? mani me sad onog "Srbija nije nista ucinila da sprijeci genocid", to je cisto ruganje zrtvama.

Nevjerovatna stvar, da je nekim ljudima drago sto je Oluja u Hagu ocrnjena presudama hrvatskim generalima. To je valjda hvala sto se Srebrenica nije ponovila u Bihacu :-)

Ili samo cista zavist jer BiH nije imala svoju Oluju, pa je de fakto srpska drzava vec kod Lapisnice ili u Dobrinji 4 :-)
:roll:
Još jedan u nizu koji vjeruje u ovakve priče proturene iz Hrvatske.

ispravnije bi bilo reći da Hrvati trebaju biti zahvalni 5. Korpusu što ima je Zagreb bio miran 3,5 godine od četnika iz Sao Krajine
Post Reply