Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post Reply
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#651 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

do maloprije sam bio ubjeđen da si samo neinformisan.Odagnao si mi sve sumnje.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#652 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by pirpa »

drago mi je sto sam ti odagnuo sumnje..

fino si rekao da se 8 juna nije radilo nista na Poljinama, a ja posjedujem dio orginalne dokumentaciju o planiranom izvodjenju borbeni dejstava -Kromolj-Poljine...
cak imam i orginalni izvjestaj o zarobljenim cetnicima tog 8 juna...i sad ti mene ubjedjujes u nesto za sta postoje zivi svjedoci a jedan od njih je i cetnik koji je bio zarobljen 8 juna na Kromolju, a kasnije je postao jedan od svjedoka u slucaju tuziteljstva protiv pojedinih ljudi iz zatvora Viktor Bubanj..
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#653 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

Izvini,nisam detaljno pogledao topografske karte i plan napada :lol:
nego,pošto ja nisam upućen za razliku od tebe,šta je urađeno na Poljinama tog 8 juna,dokle se došlo...
hajd to malo zrakni u ćitabima sa kockastog A4 formata pa nam objasni...

ovo nije plan napada ni na snješka bjelića...
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#654 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by pirpa »

uvrtanje,izvrtanje price kod mene ne prolazi, dokazao sam da si lazovcina i da su se borbena dejstva izvodila 8 juna na Poljinama...

koliko je sta uradjeno tog 8 juna je manje vise svima poznato i na svim pravcima smo dozivjeli fijasko, sem na zucu ...

druga je stvar sto su pojedini ljudi iz Sarajeva zrtvovali izbjeglice borce iz istocne bosne i zavalili ih na poljinama pa se danas gleda da se sve to zgura pod tepih kao da se nikad nije ni desilo...



http://zbsg.blogger.ba/arhiva/2009/02/24/2071234

http://veterani.ba/naslovna/?p=394

http://opsadasarajeva.blogspot.ba/2015/ ... to-92.html
juni 92: U mrtvačnici na Koševu izbrojali smo 157 leševa poginulih pripadnika Armije

http://nap.ba/new/vijest.php?id=25743
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#655 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

što bi reko jedan moj kolega,kad naleti na ovaku budalu,"Dragi Allahu,sačuvaj vjeru Muhamedovu"...
vratimo se na temu o lopovu
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#656 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Kako bahati KOS-ovac i budžetski štetočina Nedžad Ajnadžić ponižava borce i građane.

Priča o dvije kartonske kutije u zemlji Bosni i
Hercegovini


Image

Piše: Nermin Bise

Jeste li svjesni kako ponižavate ljude? Je li vam neko u tim jadnim i sramotnim interesnim grupama za lično bogaćenje (kakvim žalosnim i crnim strankama) rekao da ste pogazili vašim skupim čizmama i limuzinama dostojanstvo i ponos najboljih sinova Bosne i Hercegovine? Imate li stida i imalo časti i obraza stati pred borce, stati pred siromašne i gladne heroje odbrane Bosne i Hercegovine? Imate li hrabrosti i drskosti pogledati im u lice?

Koja je razlika između Izeta Kovačevića i Nedžada Ajnadžića? Koja je razlika u kartonskim kutijama ispred Izeta Kovačevića i Nedžada Ajnadžića? Uslikanog Ajnadžića ćete u kartonskoj kutiji ovih dana naći pred vratima vašeg stana ili kuće? Stvarnog Izeta i još desetine hiljada Izeta vidjet ćete svakog dana na trotoarima svake bosansko-hercegovačke čaršije. Razlike su drastične. Baš takve, drastične kako su ih Nadrealisti najavili da će i biti.

Izet nije na bilbordu i plakatu, Izetova borba je na trotoaru. Izet je kad je trebalo devedesetih ići na cijevi golim prstima i životom išao, a Ajnadžić je već tada stasao u komandanta. Izet danas nema načina da svojoj djeci osigura marku za sendvič da ih pošalje u školu. I pred Izetova vrata će možda doći ovaj kartonski paketić iz kojeg će mu se nasmiješiti njegov komandant.

Pa, komandante je li te imalo strah Boga, i vjeruješ li u njega? Je li te stid da te stavljaju nasmijanog u kartonsku kutiju s litrom soka, 20 deka kafe i kilom banana? Je li te sram imalo komandante što se u kartonskoj kutiji pojavljuješ pred Izetom i desetinama hiljada Izeta u ovoj napaćenoj i poniženoj zemlji? Komandante, jesi li se za ovo borio? I je li se Izet i desetine hiljada Izeta za ovo borilo? Izet ima djecu komandante, kao što i desetine hiljada sličnih Izeta ima svoju djecu i porodice. Kad se to pomnoži komandante, dođemo i do miliona Izeta i Izetu sličnih sa svojom djecom, suprugama, roditeljima.

Image

Jeste li svjesni kako ponižavate ljude? Je li vam neko u tim jadnim i sramotnim interesnim grupama za lično bogaćenje (kakvim žalosnim i crnim strankama) rekao da ste pogazili vašim skupim čizmama i limuzinama dostojanstvo i ponos najboljih sinova Bosne i Hercegovine? Imate li stida i imalo časti i obraza stati pred borce, stati pred siromašne i gladne heroje odbrane Bosne i Hercegovine? Imate li hrabrosti i drskosti pogledati im u lice?

Izetovo lice vam se ne smiješi sa bilborda i stranačkih pamflet plakata. Izraz Izetovih očiju i poruka koju je napisao ispred sebe su stvarna slika o običnom čovjeku, demobilisanom borcu, bivšem ratniku, veteranu. Ovo je stvarna slika otpuštenog radnika koji ne može dobiti posao. Ovo je slika čovjeka koji nije prispjeo ni na Biro za zapošljavanje (jer ga neće niko primiti) niti ima uslova za penziju (zbog dvadeset godina lufta i ''praznog hoda'' u Radnoj knjižici).

Image

Svi ovi likovi što nam se smiješe sa ogromnih bilborda i plakata imaju jednu ambiciju: Da Izetu i Izetu sličnim ''zajašu na vrat''. Njima je jedini cilj i zadatak pred Izetom i Izetu sličnim zatvoriti oči. Od svih obespravljenih ljudi u ovoj zemlji, posebno od ratnih veterana oni će napraviti nove Izete i Izetu slične. To je njihov motiv, to je njihovo geslo i to ih pokreće. Njihova pokretačka energija je njihova gramziva i pohotna želja da se dočepaju vlasti i da kroz nju sišu krv poput vampira svim obespravljenim, prevarenim i demobilisanim borcima, veteranima rata koji su ginuli da bi se licemjeri i ološi smješkali sa bilborda.

http://24sata.info/vijesti/bosna-i-herc ... ovini.html
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#657 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

Kupuje nas za 20 maraka...jebem ti fukaru od naroda.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#658 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by pirpa »

PM, mozemo li se makar sloziti da je nakon napada na Poljine nastala famozna recenica, " Zavaljeni smo "
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#659 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

pirpa wrote:PM, mozemo li se makar sloziti da je nakon napada na Poljine nastala famozna recenica, " Zavaljeni smo "
Vidi,
Napad na Poljine i stradanje bili su 31.07.1992.Znam to vrlo dobro jer mi je brat fasovao geler.Poginulo je dosta finih momaka i patriota ali ni blizu iznesene cifre.Približna cifra je 15-tak mrtvih i 30 ranjenih.Imaš imena i prezimena na spomeniku.I to je puno a kamoli kad se šicaju ciframa o stotinjak ljudi .Kažu "nikad se neće saznati".Ma sve se zna.Nisu golubovi da jato prhne u nebo i da te boli ona stvar.

8 juna nije bilo nikakvog napada na Poljine.Pusti Seferova sranja i naredbe,kaže 09.06.1992 "napasti Poljine,Faletiće,Biosko,Mrkoviće,Nedžariće,Vraca".Niko nigdje nije mak'o,tog 09.06.1992 jer smo i mi i četnici bili zatečeni stradanjem od jučerašnjeg dana.Ja sam prvi skidao fleke od krvi sa uniforme,pustili nas pola dana kućama da se operemo i očistimo tj.dođemo sebi.Nosio sam mrtve i ranjene kolege sa Hrasnog brda a te slike me handre i dan danas.

A famozna rečenica "zavaljeni smo" nije nastala od Poljina nego prije,kad sam prvi put shvatio da sam ga popušio a cigare zapalio nisam.

zato se ja ljutim na tebe, što sam mnoge stvari vidio i preživio pa ne mogu da mi neko kaže "nije to bilo tako".
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#660 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by pirpa »

vallahi da sam znao da ces ponovo pokrenuti temu ne bi te nista ni pitao...

nemam namjeru kroz zid, ti pricas o operaciji "koverta", a ja pricam o operaciji "ljeto 92"...
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#661 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

pirpa wrote:vallahi da sam znao da ces ponovo pokrenuti temu ne bi te nista ni pitao...

nemam namjeru kroz zid, ti pricas o operaciji "koverta", a ja pricam o operaciji "ljeto 92"...
Moji ukućani i ja nismo preživljavali "ljeta 92 i "koverte" sjedeći za tastaturom...
U tome se ja i ti razlikujemo.Ti surfaš i palamudiš a ja skid'o krv sa uniforme...
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#662 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Dženeralove “reforme”. Kanalizacija koja teče ulicama centra grada i države.

Image
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#663 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Roccohljup »

kad spomenu kanalizaciju i smrad...pa hebem mu majku zar ne mogu vise riješiti onaj potok sto teče kraj alipašine džamije u miljacku. hajd sto ljeti ne mozes od smrada ondje opstati ali evo i zimi smrdi. A tu ti i opština, i kanton, i predsjedništvo....
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#664 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Crvene_brigade »

ofanziva na općinske nekretnine u režiji kompromitovanog sda-ovog dženerala ajnadžića

Image

ZATO JE OPĆINA CENTAR VAŽNIJA OD 10 DRUGIH

Piše: A. Gutić

Približno 100 stanova u vlasništvu sarajevske Općine Centar podijeljeno je bez kriterija ili je “okupirano” od “nepoznatih” vlasnika. Toliko je zvanično utvrđeno. Naravno, riječ je o manjim stanovima, jer su oni veliki na različite načine već prisvojeni i nema ih na spisku Polovinom decembra prošle godine trebala je biti održana tematska sjednica Općinskog vijeća Centar Sarajevo, naslovljenom “Problematika raspolaganja i upravljanja stanovima na kojima pravo raspolaganja ima Općina Centar Sarajevo”. Sjednica nije održana zbog nedostatka kvoruma, nisu došli vijećnici SDA i SBB.

Jedan vijećnik je rekao: “Ne otvarajte pandurevu kutiju..”, Ne, nije greška ili pokušaj šale dotičnog vijećnika, citat je doslovan. A šta bi sadržavala ta “pandureva kutija” ilustrativno kazuju dva primjera.

VRATIO BIH STAN, ALI SAM GA PRODAO

Komisija za dodjelu stanova Općine Centar Sarajevo je 2000. godine dodijelila Hajrizu Bećiroviću na trajno korištenje stan površine 111 m2 u ulici Ferhadija. U rješenju nije bila utvrđena obaveza da Bećirović preda stan od 86 m2 u ulici Petra Tiješića u kojem je živio, iako u spisu postoji izjava kojom se obavezao na prenos tog stana u korist općine Centar.

Općinski sud Sarajevo je 2012. godine utvrdio pravo Bećirovića na kupnju stana u Ferhadiji s tim da se ne može uknjižiti kao vlasnik dok općina ne preuzme njegov stari stan. Ipak, on je uspio izdejstvovati upis vlasništva na novi stan, da bi početkom decembra 2017. izjavio da je stan u ul. Petra Tiješića prodao!? Navodno je obećao da će općini nadomjestiti taj novac…

ZADRŽAĆEMO OBA STANA

Komisija za dodjelu stanova Općine Centar Sarajevo je 1996. godine dodijelila Hasanu Muminoviću, tadašnjem pomoćniku načelnika za imovinsko pravne odnose, stan površine 114 m2 u ulici Tina Ujevića. U rješenju nije bila utvrđena obaveza da Bećirović preda stan od 88 m2 u ulici Danila Ponjarca u korist općine Centar, iako u spisu postoji njegova izjava kojom se na to obavezao. Nakon što je općina zatražila ugovor o zamjeni nekretnina, Muminović je pokrenuo sudski spor tražeći pravo kupovine stana u ul. Tina Ujevića. Pravosnažnom presudom dato mu je pravo kupnje, ali nije mu naložena obaveza da stari stan vrati općini Centar !?

Hasan Muminović i supruga mu Azra, također zaposlenica općine su tako “sve po zakonu” postali vlasnici novog stana, a nikada nisu odgovorili da li će vratiti stari stan općini Centar.

Drugim riječima, zahvaljujući sudskim odlukama te slučajne ili ne, aljkavosti tadašnje općinske administracije, zadržali su oba stana.

“ZABORAVLJENA” PRIVREMENA RJEŠENJA

Gotovo godinu dana pojedini vijećnici, uglavnom “Naše stranke” traže tačne podatke o poslijeratnom raspolaganju stanovima u vlasništvu Općine Centar. Istovremeno, pokušavaju uvesti zakonske kriterije za Odluku o dodjeli i prodaji stanova nad kojima raspolaganje ima ova općina.

Do sada je utvrđeno kako je prethodnih godina Komisija za poslove iz stambene oblasti donijela 76 rješenja o dodjeli stanova na privremeno korištenje, a da nije pronađen dokaz o bodovanju po važećim kriterijima. Sva ta rješenja, a donošena su od 2000-e godine pa nadalje, glasila su na period od šest mjeseci i odavno su očito istekla.

Pojedini su iskoristili što je općina propustila zakonske rokove ili povrata stanova ili izdavanja novih rješenja, pa su sudskim tužbama dobijali pravo vlasništva!

ADMINISTRACIJA ŽELI STANOVE

Trenutno je evidentirano još 105 stanova koje općina tek treba preuzeti od Uprave za stambena pitanja kantona Sarajevo, te raspisati oglas za dodjelu tih stanova na korištenje. Kako navode iz nadležne službe ove općine, razlog nepreuzimanja jeste što je navodno u većini tih stanova namještaj, a općina ne želi preuzeti, kako kažu, nezakonito preuzimanje tih stvari i troškove za skladištenje i čuvanje!?

Istovremeno, prema informacijama Žurnala, u sedam tek renoviranih stanova je provaljeno, odnosno “okupirani su” od “nepoznatih” korisnika. Ako je suditi prema dosadašnjoj praksi, treba samo da tu ostanu 3 godine, tuže općinu i eto vlastitog stana!

Općinom Centar su od 1998. suvereno vladali kadrovi SDP-a, koji su odlučivali o dodjeli stanova. Od 30 stanova za koje je donijeto rješenje o uvođenju u posjed, 28 koriste uposlenici Općine Centar. Sada je općinu “važniju od 10 drugih” preuzela SDA. Da se ne lažemo, u potpunosti im odgovara nastavak konfuzije koja vlada u ovoj oblasti, pa zato ne žele ni tematsku sjednicu ni usvajanje ni provođenje kriterija za dodjelu stanova novim korisnicima.

Trenutno bi približno 200 stanova trebalo biti na raspolaganju. Administracija ove općine i ne samo oni, grozničavo iščekuje rang liste za dodjelu tih stanova, koje bi mogli povoljno otkupiti, 600 KM po m2 ili čak i za certifikate ukoliko su bili predratni zaposlenici. Riječ je o relativno manjim stanovima, jer su oni veliki na različite načine već otkupljeni i nema ih na spisku. Treba li uopće reći da je dio bio svojevrsni “ratni plijen” SDA kadrova.

Zato i ne čudi što su”minirali” održavanje tematske sjednice o raspolaganju i korisnicima stanova općine Centar, jer bi potom na red moglo doći i pitanje raspolaganja poslovnim prostorima. A to bi bilo otvaranje još jedne “pandurove kutije”,

(zurnal.info)
Last edited by Crvene_brigade on 13/01/2018 15:22, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#665 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

Ovo je apsolutno tačno.Moj prijeratni komšija sa Alipašinog nakon rata "dobio" stan u strogom centru - preko puta Predsjedništva jer je uposlenik te opštine,čak je i "otkupio" za sitne pare službenog audija 100 u kojem se vozio bivši sekretar SO Centar (prijeratni zaziv za načelnika opštine).Auto prešlo par hiljada kilometara a bilo sakriveno u nekoj garaži.
Dobio je stan od 100-tinjak kvadrata a onaj na Alipašinom prodao...
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#666 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Izborna keženja

Image

Na predizbornim plakatima postoje tri vrste facijalnih ekspresija. Prva je nadmena, samouvjerena, napuhana. Tu su likovi političara, ili onih koji to žele biti, s jednom spuštenom i drugom napola savijenom rukom, s podlakticom kao u gipsu. Oni gledaju ravno u vozača dok prolazi bosanskim cestama, na putu za Bugojno, Jajce, Gornji Vakuf i usputne kasabe. Kao da opominju s billboarda, s visine. Zapravo, kao da prijete. Čini se kao da govore „Umrijet će ti majka ako ne budeš glasovao za mene demokratskih promjena“. Hm, nije loše za ime stranke. Premda, skraćenica bi bila malo nezgrapna, UĆTMANBGZMDP. Bilo bi suviše teško uzvikivati to u kakvom sloganu. Recimo, „Živio UĆTMANBGZMDP!“. Druga vrsta likova su oni smrtno zabrinuti. U Banjoj Luci, neki dan, vidim jednu žensku osobu na plakatu. Izgleda kao da joj je prije nekoliko sati opljačkan stan i ubijen kućni ljubimac. Lice koje zorno očitava žensku sreću jugoistočno od Slovenije. Treća vrsta lica je ona iskežena. Pokazuju zubala, neku vrstu orgazmičke sreće pretjerano uljepšane photoshopom, kao u nekom alkoholnom transu pojačanom amfetaminima.

Glavni grad BiH, baš kao i većinu puta koji sam prošao ovih dana, obilježava crvena boja SDP-a. Billboardi s crvenom pozadinom jedva stanu u oko promatrača. Bezobrazno crvena boja s bijelim „Idemo naprijed“ okružuje lica na sarajevskim plakatima. Idući pješice od Baščaršije do Skenderije, preko Marijin Dvora, vidio sam razmjere namjere SDP-a da se ostane na vlasti, županijskoj i kvartovskoj, još koju godinu. „Idemo naprijed“, nakon jezivog porasta nezaposlenosti i pada životnog standarda pod vlašću SDP-a, zvuči kao „Skočimo pod jureću lokomotivu“. Plakati SDA i Stranke za bolju budućnost, kao i Naše stranke, također ima, ali puno manje. Razumljivo, nisu pri tolikoj vlasti pa imaju manje para. Naopak kakav jesam, prosuđujem očima i umom. Vidim da na plakatima SDP-a, barem onima koje su mi oči i um uhvatili, nisam vidio nijednog nebošnjaka. Mogli su ponekog preostalog u Sarajevu i uhvatiti pa „turiti“ na plakat, ali nisu ni to. Pomislih kako bi bilo u najmanju ruku pošteno kad bi vodstvo SDP-a priznalo da je i SDP nacionalna stranka, kad je to već svima, pa i njima samima, jasno. Ispred centra BBI-ja, onoga u kojem nema alkohola ni plišanih praščića, borba za propagandna mjesta. Dopadljiva lica mladih ljudi s obilježjima partija dijele predizborni materijal. Idila jedna predizborna.

Na jednom plakatu vidim lice poručnika Nedžada Ajnadžića. Zapravo, sad brigadira Ajnadžića. Htio sam ga sravniti sa zemljom te 1985., kad je na bojevnom gađanju istukao vojnika koji mu je nehotice ispalio signalnu raketu ispod pazuha. Mlatio ga je nogama dok je ležao na zemlji. Oni moji Šiptari iz voda su skočili na mene i uhvatili me za ruke i noge, oborili na zemlju i držali dok od straha pobijeljelog poručnika nisu skinuli s nesretnog vojaka. Besnik je rekao tada „Nemoj, živa ti majka, ćemo svi da nejebe zbog ti...“. Naj... smo kasnije, kad su nam nasmiješeni likovi poput Ajnadžića uzeli 100.000 života i zbog kojih nikad nisam imao nijednu godišnjicu mature. E, da, ovo pričam jer sam vidio njegovu njušku na predizbornom plakatu. Za načelnika neke općine. Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo, ne znam više. Kako god, kezio se s plakata kao da je upravo u kantini ukrao jadro keks i ne namjerava ga platiti. Kao da se sprema krasti od tuđih života i sljedeće četiri godine.

Piše: Veselin Gatalo

http://m.pogled.ba/clanak/izborna-kezenja/34496
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#667 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Crvene_brigade wrote:ofanziva na općinske nekretnine u režiji kompromitovanog sda-ovog dženerala ajnadžića

Image

ZATO JE OPĆINA CENTAR VAŽNIJA OD 10 DRUGIH

Piše: A. Gutić

Približno 100 stanova u vlasništvu sarajevske Općine Centar podijeljeno je bez kriterija ili je “okupirano” od “nepoznatih” vlasnika. Toliko je zvanično utvrđeno. Naravno, riječ je o manjim stanovima, jer su oni veliki na različite načine već prisvojeni i nema ih na spisku Polovinom decembra prošle godine trebala je biti održana tematska sjednica Općinskog vijeća Centar Sarajevo, naslovljenom “Problematika raspolaganja i upravljanja stanovima na kojima pravo raspolaganja ima Općina Centar Sarajevo”. Sjednica nije održana zbog nedostatka kvoruma, nisu došli vijećnici SDA i SBB.

Jedan vijećnik je rekao: “Ne otvarajte pandurevu kutiju..”, Ne, nije greška ili pokušaj šale dotičnog vijećnika, citat je doslovan. A šta bi sadržavala ta “pandureva kutija” ilustrativno kazuju dva primjera.

VRATIO BIH STAN, ALI SAM GA PRODAO

Komisija za dodjelu stanova Općine Centar Sarajevo je 2000. godine dodijelila Hajrizu Bećiroviću na trajno korištenje stan površine 111 m2 u ulici Ferhadija. U rješenju nije bila utvrđena obaveza da Bećirović preda stan od 86 m2 u ulici Petra Tiješića u kojem je živio, iako u spisu postoji izjava kojom se obavezao na prenos tog stana u korist općine Centar.

Općinski sud Sarajevo je 2012. godine utvrdio pravo Bećirovića na kupnju stana u Ferhadiji s tim da se ne može uknjižiti kao vlasnik dok općina ne preuzme njegov stari stan. Ipak, on je uspio izdejstvovati upis vlasništva na novi stan, da bi početkom decembra 2017. izjavio da je stan u ul. Petra Tiješića prodao!? Navodno je obećao da će općini nadomjestiti taj novac…

ZADRŽAĆEMO OBA STANA

Komisija za dodjelu stanova Općine Centar Sarajevo je 1996. godine dodijelila Hasanu Muminoviću, tadašnjem pomoćniku načelnika za imovinsko pravne odnose, stan površine 114 m2 u ulici Tina Ujevića. U rješenju nije bila utvrđena obaveza da Bećirović preda stan od 88 m2 u ulici Danila Ponjarca u korist općine Centar, iako u spisu postoji njegova izjava kojom se na to obavezao. Nakon što je općina zatražila ugovor o zamjeni nekretnina, Muminović je pokrenuo sudski spor tražeći pravo kupovine stana u ul. Tina Ujevića. Pravosnažnom presudom dato mu je pravo kupnje, ali nije mu naložena obaveza da stari stan vrati općini Centar !?

Hasan Muminović i supruga mu Azra, također zaposlenica općine su tako “sve po zakonu” postali vlasnici novog stana, a nikada nisu odgovorili da li će vratiti stari stan općini Centar.

Drugim riječima, zahvaljujući sudskim odlukama te slučajne ili ne, aljkavosti tadašnje općinske administracije, zadržali su oba stana.

“ZABORAVLJENA” PRIVREMENA RJEŠENJA

Gotovo godinu dana pojedini vijećnici, uglavnom “Naše stranke” traže tačne podatke o poslijeratnom raspolaganju stanovima u vlasništvu Općine Centar. Istovremeno, pokušavaju uvesti zakonske kriterije za Odluku o dodjeli i prodaji stanova nad kojima raspolaganje ima ova općina.

Do sada je utvrđeno kako je prethodnih godina Komisija za poslove iz stambene oblasti donijela 76 rješenja o dodjeli stanova na privremeno korištenje, a da nije pronađen dokaz o bodovanju po važećim kriterijima. Sva ta rješenja, a donošena su od 2000-e godine pa nadalje, glasila su na period od šest mjeseci i odavno su očito istekla.

Pojedini su iskoristili što je općina propustila zakonske rokove ili povrata stanova ili izdavanja novih rješenja, pa su sudskim tužbama dobijali pravo vlasništva!

ADMINISTRACIJA ŽELI STANOVE

Trenutno je evidentirano još 105 stanova koje općina tek treba preuzeti od Uprave za stambena pitanja kantona Sarajevo, te raspisati oglas za dodjelu tih stanova na korištenje. Kako navode iz nadležne službe ove općine, razlog nepreuzimanja jeste što je navodno u većini tih stanova namještaj, a općina ne želi preuzeti, kako kažu, nezakonito preuzimanje tih stvari i troškove za skladištenje i čuvanje!?

Istovremeno, prema informacijama Žurnala, u sedam tek renoviranih stanova je provaljeno, odnosno “okupirani su” od “nepoznatih” korisnika. Ako je suditi prema dosadašnjoj praksi, treba samo da tu ostanu 3 godine, tuže općinu i eto vlastitog stana!

Općinom Centar su od 1998. suvereno vladali kadrovi SDP-a, koji su odlučivali o dodjeli stanova. Od 30 stanova za koje je donijeto rješenje o uvođenju u posjed, 28 koriste uposlenici Općine Centar. Sada je općinu “važniju od 10 drugih” preuzela SDA. Da se ne lažemo, u potpunosti im odgovara nastavak konfuzije koja vlada u ovoj oblasti, pa zato ne žele ni tematsku sjednicu ni usvajanje ni provođenje kriterija za dodjelu stanova novim korisnicima.

Trenutno bi približno 200 stanova trebalo biti na raspolaganju. Administracija ove općine i ne samo oni, grozničavo iščekuje rang liste za dodjelu tih stanova, koje bi mogli povoljno otkupiti, 600 KM po m2 ili čak i za certifikate ukoliko su bili predratni zaposlenici. Riječ je o relativno manjim stanovima, jer su oni veliki na različite načine već otkupljeni i nema ih na spisku. Treba li uopće reći da je dio bio svojevrsni “ratni plijen” SDA kadrova.

Zato i ne čudi što su”minirali” održavanje tematske sjednice o raspolaganju i korisnicima stanova općine Centar, jer bi potom na red moglo doći i pitanje raspolaganja poslovnim prostorima. A to bi bilo otvaranje još jedne “pandurove kutije”,

(zurnal.info)
KOS-ovac i budžetski stetočina Nedžad Ajnadžić hoće na brznu da rasproda općinske stanove. Nakon ZOI’84, GRAS-a, na red za uništenje je došla i općina važnija od 10 drugih...

NAKON PISANJA ŽURNALA: Nekoliko korisnika vratilo stanove Općini Centar!

Piše: A. Gutić

Nije bez odjeka bio Žurnalov tekst o načinu raspolaganja stambenim fondom sarajevske Općine Centar. Naravno, nezadovoljni su oni koji su se nadali da će stanje ostati nepromjenjeno te da će cijeli proces dodjele biti skriven od javnosti.

Tekst Žurnala „ZATO JE OPĆINA CENTAR VAŽNIJA OD 10 DRUGIH: Stotinu stanova okupirano ili podijeljeno bez kriterija“ nije naravno prošao nezapaženo unutar općinske administracije. Nekoliko korisnika stanova u vlasništvu Općine Centar vratilo je nakon objavljivanja dodijeljene stanove sa obrazloženjem „da su se u međuvremenu snašli“.


Razloge njihove odluke treba tražiti prije svega u naznaci da će se konačno javno otvoriti pitanje o tome ko i na osnovu kojih kriterija godinama koristi stotine stanova u vlasništvu ove općine.

KAKO ZADRŽATI POSTOJEĆE STANJE

Komisija Općinskog vijeća za poslove iz stambene oblasti nastavlja mukotrpan posao na pripremi adekvatnog pravilnika o kriterijima za dodjelu, odnosno prodaju stanova u vlasništvu Općine Centar. Općinska administracija pruža otpor prije svega u davanju tačnog spiska korisnika i kriterijima za stjecanje prava korištenja stana. Naravno, zbog načina na koji se raspolagalo stambenim fondom, oni bi zadržali „status quo“ i nastavili podjelu po njima znanim kriterijima.

I zamjenik općinskog pravobranioca uselio u stan

Ne pomaže tu mnogo ni općinsko pravobranilaštvo, moguće jer je i zamjenik općinskog pravobranioca na spisku onih koji su prethodnih godina dobili rješenje o korištenju općinskog stana.

Još uvijek nije poznat termin održavanja tematske sjednice o raspolaganju i korisnicima stanova općine Centar, koja je trebala biti održana polovinom decembra, ali su je vijećnici SDA i SBB-a bojkotovali.

Izvori Žurnala iz općine navode da načelnik Nedžad Ajnadžić požuruje cijeli proces, kako bi se što prije pristupilo prodaji stanova, iako nema nikakvog plana za šta bi taj novac bio utrošen.

DVODECENIJSKI PROBLEM

Nije priča o raspolaganju stanova u vlasništvu Općine Centar nova, ali je uspješno zataškavana čak i kada se dolazilo do nekih konkretnih podataka.

Tako je još 2000-e godine magazin „Dani“ objavio podatak da je prema izvještaju o korištenju stambenog prostora u vlasništvu ove općine nezakonitost utvrđena u čak 95 posto slučajeva!? Po tadašnjim cijenama tako nanesena novčana šteta procjenjena je na više od 26 miliona maraka. Stanovi su dijeljeni na osnovu fiktivnih razvoda, istoj osobi izdavana su riješenja za dva stana. Rješenja su dijeljena i onima koji su bili vlasnici ili suvlasnici kuća u ovoj ili nekoj drugoj općini ili bez ikakvog obrazloženja, poput onog dodjeljenog funkcioneru SDA Halidu Genjcu, kojem je rješenje za stan od 120 m2 izdato bez ikakvog bodovanja ili rang liste. Prema navodima „Dana“, zahtjev za dodjelu podnesen je 31.10.1996. godine, već dan kasnije donesena je odluka o dodjeli, a 5.11. rješenje je već bilo otpravljeno. U tako efikasnoj administraciji je očito snaga...

(zurnal.info)

http://www.zurnal.info/novost/20928/nek ... ini-centar
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#668 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Na pomolu je nova afera u režiji “kralja trotoara” i budžetskog štetočine Nedžada Ajnadžića. Ovako se troše novci poreznih obveznika i građana Općine Centar.

U procentima i rasipanju budžetskog novca je snaga

Općina Centar Sarajevo i Kantonalno javno komunalno preduzeće „Rad“ zajednički su finansirali kupovinu električnog vozila za prikupljanje otpada na gradskim ulicama. Vrijednost vozila je 89.973 KM, od čega je Općina obezbijedila 40.000 KM, a „Rad“ 49.973 KM.

Image

Dakle, za ovu skalameriju izdvojeno je skoro 100.000 KM?! Ništa manje važno pitanje je zašto Općina Centar finansira KJKP “Rad”, čiji nije osnivač, niti ima bilo kakav uticaj na njihov (ne)rad?

Očekujemo da na ovo i druga pitanja vezana za Općinu Centar u skorije vrijeme odgovore revizori, istražni organi i tužilaštvo.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#669 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

putokaz1 wrote:Eventualna smjena Ajnadžića bi bilaUvod u poraz SDA 2018...?!
FUP i Tužilaštvo Kantona Sarajevo otvorili istragu protiv Nedžada Ajnadžića i još dvije osobe

Image
FUP i tužilaštvo “češljaju” aktivnosti Nedžada Ajnadžića

Federalna uprava policije (FUP) vrši istragu po nalogu Tužilaštva Kantona Sarajevo u slučaju zaustavljanja gradnje objekata na lokaciji „Kvadrant B“ na sarajevskom Marijin Dvoru.

Pokušava se utvrditi i to da li ta obustava ima veze sa najavom gradnje novog luksuznog kompleksa na mjestu današnje Skenderije, saznaje agencije Patria nezvanično. Istraga se vodi protiv tri lica.

Sredinom septembra 2017. Državni investicijski fond iz Dubaija potpisao je Memorandum o razumijevanju s Vladom Kantona Sarajevo. Već tada se spominjalo da je potencijalni investitor iz Dubaija, između ostalog, zainteresiran i za ulaganje u Skenderiju.

"U skorije vrijeme očekujemo rekonstrukciju Centra Skenderija i velika ulaganja koja su planirana u ovaj društveni i kulturni objekt, od velike važnosti za građane Sarajeva. Trenutno je glavni fokus, kada je riječ o stranim investicijama, na Centru Skenderija, a vrijednost investicije je 300 miliona eura, što je najviše u trenutnom mandatu Vlade KS-a, izjavio je nedavno za medije premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković.

Paralelno s pregovorima oko Skenderije govori se o jednako velikim investicijama u Gradski centar Marijin Dvor koji bi također promijenio izgled ovog dijela Sarajeva. Gradski centar Marijin Dvor, Kvadrant B, proteže se od SCC-a do mosta Skenderija, uz samu obalu rijeke Miljacke. U Kvadrant B želi ulagati više privatnih lica. Namjeravaju graditi stambeno-poslovne objekte i luksuzne hotele. Gradnja u ovom kvadrantu trenutno je zaustavljena. Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić blokadu pravda mišljenjem „ad hoc“ formiranog savjeta koji se protivi „gradnji visokih objekata u Kvadrantu B.“

S druge strane, govori se o tome da je investicija u Skenderiju uslovljena upravo zaustavljanjem gradnje u Kvadrantu B, koji bi bio konkurencija novoj Skenderiji. Pitanje Patrije da li su takve informacije tačne, načelnik Ajnadžić nije želio ni potvrditi ni demantirati.

Patria

http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=42632
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#670 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Crvene_brigade »

kako je bahati sda-ov dzeneral nedzad ajnadzic proglasio i napravio “granicu” opcine centar sa republikom srpskom na zvanicnom portalu opcine. inace, ovaj slabo citani portal sluzi kao njegovo promotivno-propagandno glasilo.

na ovaj nacin je direktno prekrsio ustav bosne i hercegovine koji ne poznaje nikakve granice izmedju entiteta u bosni i hercegovini.

Image
Last edited by Crvene_brigade on 04/02/2018 20:59, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#671 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by PM72 »

Ispravno bi bilo da općina Centar na jugu graniči sa opštinom Istočno Novo Sarajevo i Istočni Stari Grad.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#672 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

U nastavku akcije “ZADRUGA” priveden je i vlasnik firme „Sela“, Sead Tutić koji je izvodio radove na čuvenom trotoaru, a kojeg je “svečano otvorio” kompromitovani Nedžad Ajnadžić (SDA). Zanimljivo je da se na listi osumnjičenih nalazi i izvjesni Zijad Škamo, direktor firme BOOC d.o.o. Sarajevo, i osoba koja je aktivno učestvovala u predizbornoj kampanji Nedžada Ajnadžića na općinskim izborima 2016.godine.

Image
Detalji sa “svečanog otvaranja” trotoara i transverzale kojim “hodaju ljudi u kolicima” ispred zgrade Predsjedništva BiH

PRIVOĐENJA ZBOG PRANJA NOVCA I UTAJE POREZA: Osumnjičeni donatori SDA, direktori javnih institucija, boračkih i nevladinih organizacija...

Piše: A.Gutić - A. Avdić

Po nalogu kantonalnog tužilaštva Sarajevo izvršeni su pretresi te privođenja više osoba osumnjičenih u predmetu nazvanom „Zadruga“. Riječ je o organizovanoj grupi koja je putem fiktivnih ugovora o zapošljavanju učestvovala u utaji poreza i pranju novca prema dosadašnjim procjenama od nekoliko desetina miliona maraka

Vlasnik firme „Sela“ Sead Tutić, Anila Gajević vlasnica Casting i talent agencije „Zona“, Ibrahim Karavdić te Viktor Kljaić neki su od danas privedenih u nastavku akcije „Zadruga“, saznaje Žurnal iz policijskih izvora.

Firma „Sela“ poznata je kao izvođač radova pompezno najavljene rekonstrukcije nekoliko metara trotoara ispred zgrade Predsjedništva BiH. Ibrahim Karavdić bio je posrednik za „Udruženje vjeroučitelja Kantona Sarajevo“!?

UOČLJIVA KONEKCIJA SA SDA

Prije desetak dana u istom predmetu uhapšeno je 12 osoba. Enisa i Sanel Đalić su kao vlasnici Agencije za posredovanje pri zapošljavanju „Eslider“ i „Leading“, osumnjičeni da su tokom posljednjih osam godina sklapanjem fiktivnih ugovora o zapošljavanju studenata i đaka, oprali desetine miliona maraka. Ostali uhapšeni sumnjiče se da su kao članovi organizovane grupe lažnim podacima i fiktivnim ugovorima pomagali pranje novca i utaju poreza. Pritvor je pored Đalića, određen za Ramiza Durakovića direktora Javnog preduzeća „Lokom“, Hadisa Kusturu direktora firme MHS i uposlenika te firme Aliju Kadrića, potom direktoru firme „Best&Time“ Nihadu Biliću, direktoru firme „Simp company“ Adnanu Karahasanu, Salihu Derviševiću iz Obrtničke djelatnosti „Obnova“ te Huseinu Borišiću.

Hadis Kustura bio je predsjednik Kantonalnog odbora Asocijacije mladih SDA Sarajevo. Firmu „Lokom“, izuzetno uspješnu u potrošnji budžetskog novca, formirala je sarajevska Općina Novi Grad i pod direktnim je patronatom predsjednika OO SDA Huse Ćesira te načelnika te općine Semira Efendića.

Na listi povezanih osoba i firmi osumnjičenih u ovom predmetu uočljiva su imena pojedinaca i firmi koje su bile donatori SDA, poput Hameda Ramića vlasnika „Euro-Asfalta“ potom firme „ANS DRIVE“ te „BIHAMK asistencije“

LISTA NIJE KONAČNA

„U cilju pribavljanja protupravne imovinske koristi velike vrijednosti Enisa Đulić i Sanel Đalić organizovali su grupu za organizovani kriminal čiji članovi su svjesno i sa htijenjem postali ...“ navedeno je u istražnim dokumentima tužilaštva ovog velikog korupcijskog predmeta.

Kako nezvanično saznaje Žurnal, na listi je i bivši vlasnik firme „Lake doo“ Nedžad Bubica protiv koga je već podignuta optužnica zbog malverzacija sa zemljištem u vlasništvu sarajevskog Elektrotehničkog fakulteta na području Marin dvora.

Pored niza privatnih firmi pod istragom su i odgovorne osobe više institucija i javnih preduzeća te udruženja. Na listi su Kantonalni stambeni fond, Savez demobilisanih boraca KN Sarajevo, Udruženje „ Žene ženama“ Sarajevo „Asocijacija poslodavaca BiH“, Pokopno društvo Bakije, Fondacija za kardiovaskularne bolesti Sarajevo, Udruženja Društvo arheologa 1894, ukupno više od dvije stotine imena. Akcija „Zadruga“ očito će imati nastavak..

(zurnal.info)

http://www.zurnal.info/novost/20956/osu ... ganizacija...-
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#673 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Crvene_brigade »

kosponovodjeluje wrote:U nastavku akcije “ZADRUGA” priveden je i vlasnik firme „Sela“, Sead Tutić koji je izvodio radove na čuvenom trotoaru, a kojeg je “svečano otvorio” kompromitovani Nedžad Ajnadžić (SDA). Zanimljivo je da se na listi osumnjičenih nalazi i izvjesni Zijad Škamo, direktor firme BOOC d.o.o. Sarajevo, i osoba koja je aktivno učestvovala u predizbornoj kampanji Nedžada Ajnadžića na općinskim izborima 2016.godine.

Image
Detalji sa “svečanog otvaranja” trotoara i transverzale kojim “hodaju ljudi u kolicima” ispred zgrade Predsjedništva BiH

PRIVOĐENJA ZBOG PRANJA NOVCA I UTAJE POREZA: Osumnjičeni donatori SDA, direktori javnih institucija, boračkih i nevladinih organizacija...

Piše: A.Gutić - A. Avdić

Po nalogu kantonalnog tužilaštva Sarajevo izvršeni su pretresi te privođenja više osoba osumnjičenih u predmetu nazvanom „Zadruga“. Riječ je o organizovanoj grupi koja je putem fiktivnih ugovora o zapošljavanju učestvovala u utaji poreza i pranju novca prema dosadašnjim procjenama od nekoliko desetina miliona maraka

Vlasnik firme „Sela“ Sead Tutić, Anila Gajević vlasnica Casting i talent agencije „Zona“, Ibrahim Karavdić te Viktor Kljaić neki su od danas privedenih u nastavku akcije „Zadruga“, saznaje Žurnal iz policijskih izvora.

Firma „Sela“ poznata je kao izvođač radova pompezno najavljene rekonstrukcije nekoliko metara trotoara ispred zgrade Predsjedništva BiH. Ibrahim Karavdić bio je posrednik za „Udruženje vjeroučitelja Kantona Sarajevo“!?

UOČLJIVA KONEKCIJA SA SDA

Prije desetak dana u istom predmetu uhapšeno je 12 osoba. Enisa i Sanel Đalić su kao vlasnici Agencije za posredovanje pri zapošljavanju „Eslider“ i „Leading“, osumnjičeni da su tokom posljednjih osam godina sklapanjem fiktivnih ugovora o zapošljavanju studenata i đaka, oprali desetine miliona maraka. Ostali uhapšeni sumnjiče se da su kao članovi organizovane grupe lažnim podacima i fiktivnim ugovorima pomagali pranje novca i utaju poreza. Pritvor je pored Đalića, određen za Ramiza Durakovića direktora Javnog preduzeća „Lokom“, Hadisa Kusturu direktora firme MHS i uposlenika te firme Aliju Kadrića, potom direktoru firme „Best&Time“ Nihadu Biliću, direktoru firme „Simp company“ Adnanu Karahasanu, Salihu Derviševiću iz Obrtničke djelatnosti „Obnova“ te Huseinu Borišiću.

Hadis Kustura bio je predsjednik Kantonalnog odbora Asocijacije mladih SDA Sarajevo. Firmu „Lokom“, izuzetno uspješnu u potrošnji budžetskog novca, formirala je sarajevska Općina Novi Grad i pod direktnim je patronatom predsjednika OO SDA Huse Ćesira te načelnika te općine Semira Efendića.

Na listi povezanih osoba i firmi osumnjičenih u ovom predmetu uočljiva su imena pojedinaca i firmi koje su bile donatori SDA, poput Hameda Ramića vlasnika „Euro-Asfalta“ potom firme „ANS DRIVE“ te „BIHAMK asistencije“

LISTA NIJE KONAČNA

„U cilju pribavljanja protupravne imovinske koristi velike vrijednosti Enisa Đulić i Sanel Đalić organizovali su grupu za organizovani kriminal čiji članovi su svjesno i sa htijenjem postali ...“ navedeno je u istražnim dokumentima tužilaštva ovog velikog korupcijskog predmeta.

Kako nezvanično saznaje Žurnal, na listi je i bivši vlasnik firme „Lake doo“ Nedžad Bubica protiv koga je već podignuta optužnica zbog malverzacija sa zemljištem u vlasništvu sarajevskog Elektrotehničkog fakulteta na području Marin dvora.

Pored niza privatnih firmi pod istragom su i odgovorne osobe više institucija i javnih preduzeća te udruženja. Na listi su Kantonalni stambeni fond, Savez demobilisanih boraca KN Sarajevo, Udruženje „ Žene ženama“ Sarajevo „Asocijacija poslodavaca BiH“, Pokopno društvo Bakije, Fondacija za kardiovaskularne bolesti Sarajevo, Udruženja Društvo arheologa 1894, ukupno više od dvije stotine imena. Akcija „Zadruga“ očito će imati nastavak..

(zurnal.info)

http://www.zurnal.info/novost/20956/osu ... ganizacija...-
je li istina da je sda-ov dzeneral ajnadzic imao izborni stab smjesten u skaminim prostorijama u ulici dejzina bikica na sipu? i da li su mozda ove “oprane pare”, po tvrdnjama tuzilastva kantona sarajevo, koristene u finansiranju i dzeneralove predizborne kampanje?
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#674 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

A Skamo clan SDP-a. A zena mu zaposlena u Opstini dok je nacelnik bio SDP-ovac Dzevad. Hahaha.Nema tu nevinih, zalud trud. :D
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#675 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Crvene_brigade »

mirsek wrote:A Skamo clan SDP-a. A zena mu zaposlena u Opstini dok je nacelnik bio SDP-ovac Dzevad. Hahaha.Nema tu nevinih, zalud trud. :D
iz prilozene fotografije objavljene na zvanicnom portalu sda moze se vidjeti ciji je zapravo osumnjiceni u akciji pranja novca i izbjegavanja placanja poreza kodnog naziva “zadruga” zijad skamo. vidimo ga u prvom redu (u crvenoj majici) na predizbornim skupovima nedzada ajnadzica i sda u opcini centar. :lol: i on je jedan od onih koji su izdasno podrzavali logisticki i finansijski skupu i agresivnu kampanju u opcini vaznijoj 10 od drugih. tuzilastvo kantona sarajevo trebalo bi ispitati i porijeklo novca, automobila i prostora koji su bili na raspolaganju sda u predizbornoj kampanji 2016.godine. :thumbup:

Image
Post Reply