Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post Reply
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#476 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Crvene_brigade »

pirpa wrote:
OBJEKAT VAŽNIJI OD 10 DRUGIH: Ruše muzej i park za djecu kako bi izgradili još jedan poslovni centar!

Sarajevska Općina Centar, važnija od deset drugih, danas je ostala bez parka za djecu i Muzeja opsade. Na njihovom mjestu izgradiće se još jedan tržni centar!


Odlukom vijećnika u sarajevskoj Općini Centar, djeca su ostala bez još jednog parka na kojem će biti izgrađen ko zna koji po redu poslovni centar! Zajedno sa parkom, sa iste lokacije nestaće i Muzej opsade Sarajeva!

Na parceli površine 11.543m2 planirana je izgradnja šestospratne zgrade sa podzemnom garažom na tri etaže. Tako su odlučili glasovi 10 vijećnika SDA, 3 vijećnika SBB-a i tri nezavisna vijećnika u OV Centar.

"Lokalitet bivšeg objekta Hastahana na Marijin Dvoru, kao vrijedan neizgrađen prostor u centru Grada ima prostornih mogućnosti za gradnju reprezentativnog objekta. U tom kontekstu vrši se izmjena planskog dokumenta i obezbjeđuje planski osnov za izgradnju poslovnog objekta.“ stoji u Odluci o pristupanju izradi izmjena i dopuna regulacionog plana „Gradski centar Marijin dvor“.

Sve potpisuje načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić.

U cjelokupnu priču zajedno sa načelnikom Ajnadžićem, uključen je zamjenik predsjedavajuće u OV Centar Mustafa Mulić tvrdi izvor Žurnala. Njih dvojica su odlučili da se gradi poslovni objekt na jednom od rijetkih preostalih prostora u ovoj općini, gdje djeca mogu provoditi svoje slobodno vrijeme. Također, na tom mjestu nalazi se i Muzej opsade Sarajeva.


Iako su inicijatori ovog projekta tvrdili da će o svemu u konačnici odlučiti građani, Žurnal je u posjedu dokumentacije gdje je vidljivo da se izmjenama obuhvata parcela u kojoj su park i muzej.

U vrijeme kada je bio predsjedavajući Općinskog vijeća, sadašnji načelnik Nedžad Ajnadžić glasao je za izgradnju Muzeja opsade Sarajeva! Nekoliko godina poslije, kada je osvojio načelničku fotelju, Ajnadžić je promijenio mišljenje!


Građevinska parcela označena je kao D1 (pogledati skicu) i okarakterisana kao „ jako interesantno zemljište“ kako stoji u dokumentima.




Finansijska sredstva za izradu Plana od 22 hiljade i 950 KM će obezbijediti Općina Centar.

Dakle, sve je spremno za izgradnju novog tržnog centra! Parkovi i kulturni spomenici očigledno nemaju mjesta u Općini važnijoj od deset drugih!

(zurnal.info)

Kako su kompromitovani KOS-ovac Nedžad Ajnadžić i uzurpator parkinga kod Tržnice Markale i Narodnog pozorišta Sarajevo Mustafa Mulić uhvaćeni u kreiranju lopovluka i uništavanja Parka Hastahana

Image
Nasmijani Zeleni termiti koji uništavaju sve pred sobom

HASTAHANA BETONIRANJE PARKA ZA DJECU: Iza izgradnje poslovnog centra stoje lični interesi vijećnika SDA?

Piše: S.Mustafić
Zemljište na kojem se planira srušiti dječiji park i graditi poslovni objekat, prije 15 godina Općina Centar kupila je od Ministarstva odbrane BiH. Platili su ga 220 hiljada maraka.


Nakon što je Žurnal objavio tekst o izgradnji novog poslovnog objekta u Općini Centar na nekadašnjem području Hastahana, pokrenute su brojne diskusije na ovu temu. Raniji navodi da će o izgradnji odlučivati građani, za većinu vijećnika u Općini, ali i za načelnika Nedžada Ajnadžića danas ne znače ništa. Bez njihovog mišljenja učinjen je prvi korak. Donesena je odluka o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacionog plana „Gradski centar Marijin Dvor“.

POSLOVNI PROSTORI I JOŠ PONEŠTO

U razgovoru za Žurnal Nedžad Ajnadžić načelnik Općine Centar, ne negira naša ranija pisanja o izgradnji poslovnog objekta na bivšem lokalitetu Hastahana te dodaje:

Image
Kompromitovani Ajnadžić i Sarajlić: Složna braća. Jedan je uništio Općinu Vogošća, a drugi će Općinu Centar Sarajevo

„Poslovni objekat trebao bi biti sa tri etaže ispod zemlje ili možda više,s ve zavisi od investicija. A iznad zemlje, veliki plato sa sportskim, kulturnim, ugostiteljskim sadržajima, sa mobilijarom za veliki park i trg.“

Ajnadžić dalje obrazlaže da će konačnu odluku donijeti Zavod za planiranje, Zavod za izgradnju te ostale nadležne institucije, te u konačnici i građani, kada se bude javno raspravljalo o tome.

Image
Da li će u izgradnji biti dio "tala" i Ajnadžićeva privatna firma? Iako je izabran za načelnika Ajnadžić je ostao osnivač Ajnex d.o.o, i doveo sebe u klasičan sukob interesa


Igor Stojanović, vijećnik SDP-a u OV Centar, upozorava da su skupovi o kojima priča Ajnadžić samo formalnost, a ne glas svih građana tog dijela općine:

„Načelnik tvrdi da će građani na savjetu Mjesne zajednice Marijin Dvor - Crni Vrh nešto odlučiti. Na te skupove u prosjeku dođe 30 do 50 ljudi, a na tom području živi više od 7 hiljada građana.“

Po trenutnom regulacionom planu, na bivšem lokalitetu Hastahane predviđen je Muzej opsade Sarajeva. Taj projekat nikad nije zaživio zbog nedostatka finansija, pa je sada došao u drugi plan. Opozicija sumnja da iza svega stoje lični interesi, dok načelnik prebacuje odgovornost na Vijeće.

„Po trenutnom regulacionom planu tu je predviđen Muzej opsade Sarajeva. Mi ne želimo da učetvujemo u izmjenama bez valjanih razloga. Ali, koliko su se grčevito SDA kadrovi zalagali za sve ovo, ne bi me čudilo da ima tu nekih njihovih interesa.“ govori za Žurnal Nihad Uk, vijećnik Naše Stranke.

„Ja nemam ništa protiv i da ostane muzej, ali nikad se nisu pronašla finansijska sredstva. Neka donese konačnu odluku o tome Opštinsko vijeće i ja ću podržati. “ tvrdi Ajnadžić.

ZA I PROTIV

Odluku o izmjeni Regulacionog plana, pored 10 vijećnika SDA, podržala su i tri vijećnika Nezavisnog kluba, koji su na samom početku mandata napustili DF, kao i tri vijećnika SBB-a. Prema onome što tvrde, čini se da neki od njih nisu baš sigurni šta su zapravo podržali.

„Mi nećemo dozvoliti nikakvu gradnju niti stambenih niti tržnih centara! Mi ćemo samo podržati ono što su nam rekli - dvije donje garaže, a iznad umjetničku galeriju, knjižaru ili muzej.“ – kaže Sulejman Haljevac, vijećnik SBB-a u OV Centar.

„Naš stav je da to bude jedan reprezentativan prostor, sa trgom i prostorom zelenila, želimo da se uredi taj prostor. Po meni taj prostor mora dobiti ljepši izgled.“ - navodi Sead Srna vijećnik Nezavisnog bloka.

„SDA i SBB koaliraju na svim nivoima tako da i ovdje podržavaju jedni druge. Što se tiče Nezavisnog bloka, oni su dobili poziciju predsjedavajuće Karoline Karačić, pa sada podržavaju SDA u njihovim odlukama“ – objašnjava odnos snaga u OV Centar SDP-ovac Igor Stojanović.

Na zemljištu oko kojeg se vrti cijela priča, bilo je inicijativa da se izgradi nova zgrada Vlada Federacije, ali pregovori su propali. Zemljište je kupljeno prije više od 15 godina, dok je zvanično uknjiženo na Općinu Centar tek u oktobru 2015. godine.

„Općina Centar je to zemljište kupila od Ministarstva odbrane BiH. Ja sam obavio razgovor sa mojim pravobraniocima, to je sve uredno plaćeno“, tvrdi načelnik Općine Centar.

Izvor Žurnala kaže da je za navedeno zemljište Općina Centar platila Ministarstvu odbrane BiH 220 hiljada maraka. Ne sumnjamo da je danas ta cijena veća. Podsjetimo, u krugu od 500 metara već se nalaze tri velika poslovna objekta.
(zurnal.info)
http://www.zurnal.info/novost/20713/iza ... ecnika-sda
Last edited by Crvene_brigade on 02/10/2017 19:57, edited 4 times in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#480 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Control panel »

Ajnadzicev botovi udarnicki botaju.
Malo su cekali instrukcije oko hastahane, pa su bili u zastoju. Sad su opet oni pravi. Dno od ljudi.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#481 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Matzan »

kmeee, kmeee... malo smo se zaletili i pofafali... kme, kmeeee... :izet: :lol:
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#482 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Matzan wrote:kmeee, kmeee... malo smo se zaletili i pofafali... kme, kmeeee... :izet: :lol:
Sa ovakvim polupismenim botovima KOS-ovac Nedžad Ajnadžić neće daleko dogurati. A sve je ostalo kako su otkrili mediji i vijećnići, a to je nevješt pokušaj demantovanja kriminalno-destruktivne uloge Nedžada Ajnadžića i Mustafe Mulića u pokušaju izgradnje tržnog centra sumnjivog investitora i potpune devastacije Parka Hastahana.

Image
Mulić i Ajnadžić zaustavljeni u pokušaju otimanja Parka Hastahana

Kako je politika blokirala projekt Muzeja opsade Sarajeva, tvorci ideje se žale na opstrukcije

Piše: M. N./Klix.ba

Kako je politika blokirala projekt Muzeja opsade Sarajeva, tvorci ideje se žale na opstrukcije
Izgled Muzeja opsade Sarajeva

Općina Centar Sarajevo je 2012. godine donirala lokaciju na kojoj se nalazio bivši objekat Hastahana na Marijin-Dvoru za izgradnju Muzeja opsade Sarajeva, ali do izgradnje neće doći. Tim FAMA kolekcije, kao nosilac, radio je sedam godina na ovom projektu koji je sada ostao bez lokacije.

Općinsko vijeće Centar je promijenilo odluku i na tom mjestu će biti izgrađena šestospratna zgrada. Nosilac projekta je udruženje Fama kolekcija "Opsada Sarajeva 1992-1996", a njegova direktorica i osnivačica te voditeljica tima projekta "Muzej opsade Sarajeva-Umijeće življenja" Suada Kapić kazala je za Klix.ba kako su bili prisiljeni povući projekt jer Općina Centar nije ispunjavala svoj dio obaveza.

"Smatrajući da grad koji je živio pod najdužom opsadom u modernoj historiji mora brinuti o očuvanju i transferu znanja o tom periodu, tim FAMA kolekcije je u projekt pod radnim naslovom 'Muzej opsade-Umijeće življenja' uložio sedam godina rada. Nažalost, opstrukcije u vezi s projektom bile su ozbiljne i dugotrajne, a istinska podrška je izostala. Muzej je bio projekt vraćanja smisla humanosti, solidarnosti, kulturnom otporu i građanskim vrijednostima. No, čini se da smo u gradu pod opsadom ostali da bismo osigurali budućnost za neke druge ljude i neku drugu kulturu življenja", kazala je za Klix.ba Suada Kapić, autorica najobuhvatnije dokumentacije o godinama opsade i ubijanja Sarajeva.

Istakla je kako je slučaj sportske dvorane koja nije nazvana po Goranu Čengiću, heroju ogromne građanske hrabrosti, simbolu upravo onakvog Sarajeva kakvo je zaslužilo muzej, jedan od onih koji ukazuju na pervertirane vrijednosti "postopsadnog" grada.

"Mi, građani Sarajeva, založili smo svoje živote u odbranu blokiranog grada. Kako se taj ulog mjeri danas? I dalje spremno stojimo iza vrijednosti koje su građani Sarajeva pokazali svijetu: da humanost i kreativnost mogu stajati protiv terora. Muzej je bio projekt odbrane tih principa. Zato se radujem da se javnost, da se građani konačno počinju pitati 'Šta nam se ovo događa''", rekla je Kapić.

Ideju o izgradnji ovog muzeja je pokrenuo konzorcij sastavljen od četiri organizacije: FAMA International, MESS, Obrazovanje gradi BiH i Inicijativa mladih za ljudska prava u BiH.

FAMA kolekcija je izradila projektni zadatak sadržaja muzeja koji je ustupila Općini Centar za realizaciju ovog projekta. Zagovarana je ideja da se projekt realizuje na principu javno-privatnog partnerstva, gdje bi osim Općine Centar i konzorcija također bili uključeni boračka udruženja s područja općine Centar i Gradska uprava Grada Sarajeva.

Objekt je trebao sadržavati stalnu postavku, privremene izložbe i instalacije, razvojne obrazovne projekte, istraživački centar, digitalnu biblioteku i arhiv te uspostavljenu mrežu u realnom vremenu s drugim gradovima i institucijama.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je ... /171002134
Last edited by kosponovodjeluje on 03/10/2017 18:05, edited 1 time in total.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#483 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Matzan »

kosponovodjeluje wrote:
Matzan wrote:kmeee, kmeee... malo smo se zaletili i pofafali... kme, kmeeee... :izet: :lol:
Sa ovakvim polupismenim botovima KOS-ovac Nedžad Ajnadžić neće daleko dogurati. A sve je ostalo kako su otkrili mediji i vijećnići, a to je nevješt pokušaj demantovanja kriminalno-destruktivna uloge Nedžada Ajnadžića i Mustafe Mulića u u pokušaju izgradnje tržnog centra sumnjivog investitora i potpune devastacije Parka Hastahana.

Image
Mulić i Ajnadžić zaustavljeni u pokušaju otimanja Parka Hastahana

Kako je politika blokirala projekt Muzeja opsade Sarajeva, tvorci ideje se žale na opstrukcije

Piše: M. N./Klix.ba

Kako je politika blokirala projekt Muzeja opsade Sarajeva, tvorci ideje se žale na opstrukcije
Izgled Muzeja opsade Sarajeva

Općina Centar Sarajevo je 2012. godine donirala lokaciju na kojoj se nalazio bivši objekat Hastahana na Marijin-Dvoru za izgradnju Muzeja opsade Sarajeva, ali do izgradnje neće doći. Tim FAMA kolekcije, kao nosilac, radio je sedam godina na ovom projektu koji je sada ostao bez lokacije.

Općinsko vijeće Centar je promijenilo odluku i na tom mjestu će biti izgrađena šestospratna zgrada. Nosilac projekta je udruženje Fama kolekcija "Opsada Sarajeva 1992-1996", a njegova direktorica i osnivačica te voditeljica tima projekta "Muzej opsade Sarajeva-Umijeće življenja" Suada Kapić kazala je za Klix.ba kako su bili prisiljeni povući projekt jer Općina Centar nije ispunjavala svoj dio obaveza.

"Smatrajući da grad koji je živio pod najdužom opsadom u modernoj historiji mora brinuti o očuvanju i transferu znanja o tom periodu, tim FAMA kolekcije je u projekt pod radnim naslovom 'Muzej opsade-Umijeće življenja' uložio sedam godina rada. Nažalost, opstrukcije u vezi s projektom bile su ozbiljne i dugotrajne, a istinska podrška je izostala. Muzej je bio projekt vraćanja smisla humanosti, solidarnosti, kulturnom otporu i građanskim vrijednostima. No, čini se da smo u gradu pod opsadom ostali da bismo osigurali budućnost za neke druge ljude i neku drugu kulturu življenja", kazala je za Klix.ba Suada Kapić, autorica najobuhvatnije dokumentacije o godinama opsade i ubijanja Sarajeva.

Istakla je kako je slučaj sportske dvorane koja nije nazvana po Goranu Čengiću, heroju ogromne građanske hrabrosti, simbolu upravo onakvog Sarajeva kakvo je zaslužilo muzej, jedan od onih koji ukazuju na pervertirane vrijednosti "postopsadnog" grada.

"Mi, građani Sarajeva, založili smo svoje živote u odbranu blokiranog grada. Kako se taj ulog mjeri danas? I dalje spremno stojimo iza vrijednosti koje su građani Sarajeva pokazali svijetu: da humanost i kreativnost mogu stajati protiv terora. Muzej je bio projekt odbrane tih principa. Zato se radujem da se javnost, da se građani konačno počinju pitati 'Šta nam se ovo događa''", rekla je Kapić.

Ideju o izgradnji ovog muzeja je pokrenuo konzorcij sastavljen od četiri organizacije: FAMA International, MESS, Obrazovanje gradi BiH i Inicijativa mladih za ljudska prava u BiH.

FAMA kolekcija je izradila projektni zadatak sadržaja muzeja koji je ustupila Općini Centar za realizaciju ovog projekta. Zagovarana je ideja da se projekt realizuje na principu javno-privatnog partnerstva, gdje bi osim Općine Centar i konzorcija također bili uključeni boračka udruženja s područja općine Centar i Gradska uprava Grada Sarajeva.

Objekt je trebao sadržavati stalnu postavku, privremene izložbe i instalacije, razvojne obrazovne projekte, istraživački centar, digitalnu biblioteku i arhiv te uspostavljenu mrežu u realnom vremenu s drugim gradovima i institucijama.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je ... /171002134

Jadan je tvoj život koji provodiš kmečeći po forumu.
Uradi nešto korisno u životu, možda počneš pozitivnije razmišljati.
Nedžad Ajnadžić ratni komandant, general, doktorirao, sad veoma uspješan Načelnik Općine Centar... svaki dan se vide pozitivni rezultati i učinci njegovog rada.

Get Your life, looser! :oops: :D
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#484 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by malakh »

Matzan wrote:



svaki dan se vide pozitivni rezultati i učinci njegovog rada.
a to su?

mislim zivim u centru pa da me malo prosvijetlis o maticnoj opcini...
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#485 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Matzan »

malakh wrote:
Matzan wrote:



svaki dan se vide pozitivni rezultati i učinci njegovog rada.
a to su?

mislim zivim u centru pa da me malo prosvijetlis o maticnoj opcini...

Sasvim slučajno i ja živim u istoj općini.

Evo ti pa prati redovno

http://www.centar.ba
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#486 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by malakh »

Matzan wrote:
malakh wrote:
Matzan wrote:



svaki dan se vide pozitivni rezultati i učinci njegovog rada.
a to su?

mislim zivim u centru pa da me malo prosvijetlis o maticnoj opcini...

Sasvim slučajno i ja živim u istoj općini.

Evo ti pa prati redovno

http://www.centar.ba
kako mozes reci da se vide rezultati necijeg rada iz dana u dan, a ne mozes spomenuti samo jednu aktivnost.

ako gledamo stranice opcina onda mozemo reci da su svi nacelnici od rata pa do danas imali sjajne rezultate iz dana u dan, jer se toboze njihova web stranica svakodnevno ažurirala.

samo mi reci jedan obecani i realizivani projekat i zavrsavamo sa raspravom.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1591
Joined: 19/10/2014 21:31

#487 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Crvene_brigade »

malakh wrote:
Matzan wrote:



svaki dan se vide pozitivni rezultati i učinci njegovog rada.
a to su?

mislim zivim u centru pa da me malo prosvijetlis o maticnoj opcini...
Više slobode i drugačijeg mišljenja ima u diktatorskom mediju Sjeverne Koreje nego na ovom tzv. portalu-biltenu za ličnu promociju Nedžada Ajnadžića. Nema objavljene vijesti niti informacije, a da se pritom ne spomene ime kompromitovanog Ajnadžića u superlativima.

Image
Ajnadžić: Draga Seko, moramo požuriti jer nas čekaju mediji da se fotografišemo na trotoaru

Mi gradimo trotoar - trotoar gradi nas

Autor: E. Ma.

Trotoar ispred Predjedništva BiH, koji je koštao više od 360.000 KM zvanično je danas otvoren nakon
višemjesečnih radova ispred ove institucije.


Svečanom obilasku prisustvovali su Nedžad Ajnadžić, načelnik općine Centar, Dženan Selimbegović, glavni sekretar Predsjedništva BiH i Adnan Alikadić te Fahrudina Đedovića iz Direkcije za puteve Kantona Sarajevo.

Načelnik Općine Centar je izjavio kako je današnji događaj promocija ne samo trotoara, već promocija "transferzale za ljude koji hodaju u kolicima po Sarajevu". - Ona je u režiji Općine Centar i to je pilot projekat.

Image
Dio prikazanih enormnih troškova za Ajnadžićev "trotoar i transverzalu" koju su platili građani i porezni obveznici u završnoj je fazi istrage nadležnog tužilaštva

Moramo ukloniti sve barijere za ljude koji koriste kolica od Sarajevo City Centra do Ferhadije i druga je od FIS-a do hotela Evrope i sve je rađeno na inicijativu Udruženje paraplegičara - rekao je Ajnadžić. Ispred zgrade Predsjedništva okupila se nekolicina građana koji su iskazali svoje negodovanje i razvukli transparent na kojem piše "Otvarate trotoare i ulice, a da zatvarate ubice?". Pored toga, na trotoar su položili razne poruke, među kojima je bilo i "Mi gradimo trotoar - trotoar gradi nas"...
Pročitajte više na: http://avaz.ba/vijesti/263554/mi-gradim ... -gradi-nas
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#488 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Control panel »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/obnovlj ... /171004053

danas su ajnazicevi botovi iznimno bili aktivni. valjalo je nahvaliti ovaj neimarski poduhvat. a sve uradjeno parama koje mu je ostavio becirevic, jer ih nije trosio.
zalosno je bilo citazi komentare njegovoh botova. zar oni zaista misle da su bas svi ljudi ovce.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#489 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Nova afera i bespotrebno trošenje novca građana i poreznih obveznika u režiji kompromitovanog Nedžada Ajnadžića. Koliko će sve ovo koštati naše građane, jer Općina Centar već ima izvanrednu salu za vjenčanje.

Vjenčanja zakazana u Općini Centar subotom će se održavati u hotelu Holiday

Image

Iz Službe za opću upravu Općine Centar Sarajevo obavještavaju da će se od 7. oktobra 2017.godine vjenčanja koja su se inače održavala u zgradi Općine Centar, subotom održavati u hotelu Holiday koji za tu namjenu besplatno ustupa njihovu salu Neretva.

Ovo je privremeno rješenje dok ne bude osposobljena prigodna sala za vjenčanja u zgradi Općine Centar.

Do tada će se čin vjenčanja srijedom i dalje obavljati u Općini Centar. Podsjećamo da se prijave za klapanje braka podnose mjesec dana ranije.

Za sva dodatna pojašnjenja građani se mogu obratiti u sobu broj 20 u prizemlju zgrade Općine Centar, Mis Irbina 1.
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... day/276908
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#490 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Ned071 »

da si procitao vijest koju si postavio vidio bi da pise da nece kostati nista...
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#491 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Ned071 wrote:da si procitao vijest koju si postavio vidio bi da pise da nece kostati nista...
Niko ništa ne daje "besplatno", a ako to čini, tražit će određen usluge, što je još gore.

Koji je interes navedenog hotela da to ustupa besplatno? Zašto bi to činili, ako ne očekuju nešto zauzvrat?
Last edited by kosponovodjeluje on 05/10/2017 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#493 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Layne »

malakh wrote:
Matzan wrote:



svaki dan se vide pozitivni rezultati i učinci njegovog rada.
a to su?

mislim zivim u centru pa da me malo prosvijetlis o maticnoj opcini...
Obnovio je sve prilaze do svog stana na kosevskom :oops:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#494 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by orinoco »

kosponovodjeluje wrote:
Ned071 wrote:da si procitao vijest koju si postavio vidio bi da pise da nece kostati nista...
Niko ništa ne daje "besplatno", a ako to čini, tražit će određen usluge, što je još gore.

Koji je interes navedenog hotela da to ustupa besplatno? Zašto bi to činili, ako ne očekuju nešto zauzvrat?
Za mladence i svatove, potpuno je besmislen odlazak u neke druge svadbene salone u kojima se proslavlja vjenčanje, nakon ceremonije i zaključenja braka u toj "poklonjenoj" sali. To znači gotovo sigurnu i kontinuiranu organizaciju svadbenih svečanosti u Holiday hotelu, to znači pozamašnu finansijsku dobit za hotel, i to znači (vjerovatnu) nagradu svima koji su hotelu omogućili tu sigurnu finansijsku dobit. To znči: ja tebi vjenčanje, ti me nagradiš... Čime hotel Holiday postaje "salon za vjenčanje". Sandžačka rapsodija u žutom :D

Mene zanima da li je vjenčanje izvan opštinskih prostora pravno validno?
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#495 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by malakh »

Control panel wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/obnovlj ... /171004053

danas su ajnazicevi botovi iznimno bili aktivni. valjalo je nahvaliti ovaj neimarski poduhvat. a sve uradjeno parama koje mu je ostavio becirevic, jer ih nije trosio.
zalosno je bilo citazi komentare njegovoh botova. zar oni zaista misle da su bas svi ljudi ovce.
ma ovo sa botovima je odavno prežvakana i isfurana priča i slabo sada iko puši ove fore sa plaćenim hvalospjevima.

sjećam se vremena kada je sdp to pokrenuo i njihovi komentari su makar na nešto ličili i bili manje ofirni, ali ovo o ajnadžiću je prava pušikara - da izvinete. :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7170
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#496 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by malakh »

Layne wrote:
Obnovio je sve prilaze do svog stana na kosevskom :oops:
mah nemoj tako. kaže @matzan da općina iz dana u dan, u svakom pogledu sve više napreduje.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#497 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by studiorum_tuzlaensis »

orinoco wrote:
Mene zanima da li je vjenčanje izvan opštinskih prostora pravno validno?
Jeste, matičar može vjenčati van Općine, ima poseban cjenovnik za izlazak na teren.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#498 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Građani Općine Centar i struka odlučno su protiv izgradnje višespratnih objekata i garaža sumnjivih investitora koje planiraju Nedžad Ajnadžić i Mustafa Mulić u Parku Hastahana.

Image

Sarajevo / Anketa Asocijacije arhitekata: Građani i struka protiv gradnje na Hastahani

Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini je sprovela anketu na aktuelnu temu izglasavanja dozvole za izgradnju „objekta poslovnih, kulturnih, umjetničkih, ugostiteljskih i nekih drugih sadržaja nestambene namjene“ na mjestu parka Hastahana.

Zbog velikog interesa javnosti i ispunjavajući svoju profesionalnu, građansku i moralnu dužnost, sprovedena je anketa o odluci Općinskog vijeća Općine Centar.

"Ne ulazeći u nespretno i za različite interpretacije otvoreno (ne)definiranje namjene objekta kojeg Vijećnici Općine Centar ovom Odlukom smatraju za shodno vidjeti na jednoj od rijetkih, preostalih slobodnih, javnih površina namijenjenih susretu i aktivnoj i pasivnoj rekreaciji svih generacija, Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini ima za dužnost upoznati javnost, kao i članove OV Općine Centar, o rezultatima ankete, a koji ukazuju da je donošenje Odluke potrebno revidirati u pogledu stava stručne javnosti i građanstva, odnosno, javnog mnijenja", naveli su iz Asocijacije arhitekata BiH.

Naime, sprovedena anketa pokazuje da je od 970 ispitanika, na pitanje: „Da li se slažete sa odlukom općinskog vijeća da se na lokaciji Hastahane dopusti izgradnja objekta „objekta poslovnih, kulturnih, umjetničkih, ugostiteljskih i nekih drugih sadržaja nestambene namjene“, njih 940 ili 96,9 posto odgovorilo da se ne slaže sa odlukom OV Općine Centar da se na mjestu parka Hastahana dozvoli izgradnja „objekta poslovnih, kulturnih, umjetničkih, ugostiteljskih i nekih drugih sadržaja nestambene namjene“, dok je svega 30 ispitanih ili 3,1 posto ispitanih podržalo tu istu odluku.

Na pitanje „Šta bi na mjestu Hastahane trebalo biti“, čak 66,5 posto ispitanih je odgovorilo „Ništa – lokacija treba ostati park“, dok je 33,5 posto ispitanih dalo različite odgovore, ali gdje više od 91,5 posto ispitanika ostavljaju prostor u trenutnoj namjeni, sa eventualnim dodavanjem podzemnih sadržaja ili manjih nadzemnih intervencija, a što se može i vidjeti iz priloženih podataka sprovedene ankete.

Uvažavajući stavove struke i javnosti, AABiH upućuje nadležnim institucijama, ali i kolegicama i kolegama, koji se nisu aktivno uključili u sporno pitanje izgradnje „objekta poslovnih, kulturnih, umjetničkih, ugostiteljskih i nekih drugih sadržaja nestambene namjene“ poziv da shvate ozbiljnost ovakvih intervencija u prostoru, te se aktivno uključe u pitanje izgradnje na prostoru parka Hastahana.

Sarajevo, a posebno Općina Centar, imaju visok deficit javnih, slobodnih površina, što je vidljivo i bez iznošenja činjenica o normativima koji se koriste u planiranju i urbanizmu, a koji bi pokazali ogroman nedostatak zelenih i slobodnih javnih površina na broj stanovnika Općine Centar.

"U to ime, bilo bi dobro općinska služba za urbanizam da iznese podatke o mogućnostima izgradnje na prostoru Hastahane, brojnosti zelenih površina, slobodnih i javnih prostora, koeficijenta izgrađenosti i procenta izgrađenosti na mikrolokalitetu, a nadasve, potrebi smještanja „objekta poslovnih, kulturnih, umjetničkih, ugostiteljskih i nekih drugih sadržaja nestambene namjene“, te da javnosti i struci objasni šta se pod tim nazivom, zapravo, krije i na osnovu koje planske dokumentacije je OV Općine Centar, a posljedično i zakonske regulative, je bilo u mogućnosti donijeti takvu odluku.

Naposljetku, bilo bi poželjno da Općinsko Vijeće Općine Centar obrazloži svoju odluku i da javnost upozna na osnovu kojih informacija i saznanja je donijelo istu, te koja su stručna tijela i važeća planska dokumentacija tom prilikom konsultovani.

Anketa, čiji se rezultati ovdje iznose, neosporno pokazuje da je pitanje izgradnje na prostoru današnjeg parka Hastahana problematično i nezadovoljavajuće za širu javnost i struku. Obzirom na broj ispitanika, a od kojih je očekivano najveći broj kolegica i kolega arhitekata, Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini traži od OV Općine Centar da uvaži stručni stav, te započne neophodne konsultacije sa stručnom javnosti, kako bi se iznašlo adekvatno rješenje i zadovoljili stručni, zakonski i drugi okviri koji ovdje dolaze u pitanje.

Ukoliko vrlo raznolika struktura OV Općine Centar smatra da u skladu sa svojim profesionalnim i stručnim obrazovanjem i ingerencijama može i treba donositi ovakve odluke bez konsultiranja stručne javnosti, utoliko se građanstvo Sarajeva treba ozbiljno zabrinuti za svoju budućnosti, jer će u toj istoj budućnosti, neko od općinskih vijeća mirne savjesti moći donijeti odluku, primjerice, da građanima Sarajeva nije potrebna bolnica ili javna kuhinja, nego ćemo na tom mjestu gledati 'objekat poslovnih, kulturnih, umjetničkih, ugostiteljskih i nekih drugih sadržaja nestambene namjene'", naveli su iz Asocijacije.
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ani/277045
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#500 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kakonako »

Nedzad Ajnadzic otkrio spomen plocu na rodnoj kuci Bode Kovacevica.U njegovim Kukavicama kod Rogatice "Indexi" su bili bas popularni i onda kad je mali seljacic posao u vojnu skolu.Na obliznoj zeljeznickoj stanici u Mesicima prilikom ispracaja seljani su pjevali:"Jebem li te vojni referente sto nam saljes Necka dalje od Dervente".
Post Reply