Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
bihac-x
Posts: 224
Joined: 05/04/2004 11:35

#1 Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by bihac-x »

U vecerasnjem gostovanju na RTV USK, gdje su pored nacelnika Opcine Bihac gosti bili i ostali nacelnici koji su osvojili drugi mandat, nacelnik Opcine Cazin Nermin Ogresevic, nacelnik Opcine Sanski Most dr Sanjin Halimovic, nacelnik Opcine V.Kladusa Admin Mulalic, nacelnik Bihaca Hamdija Lipovaca je iznio informaciju da ima platu (osnovica) od 4.000 KM, sto je DUPLO vise od plata ostalih nacelnika, cije se plate krecu oko 2.000 KM.
Takodje Opcina Bihac je jedina povecala broj uposlenih za cca 20 % (iskljucivo clanova SDP-a)u toku mandata nacelnika Lipovace i jedina je opcina kreditno (pre)zaduzena, te se jedin sprema na novo kreditno zaduzenje ...
Porazno za nekog od koga se mnogo ocekivalo ...
Vjerovatno bi isti scenario bio i u Federaciji, a i cijeloj BiH, kada bi SDP dosao na vlast ...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by bingov buraz »

bihac-x wrote:U vecerasnjem gostovanju na RTV USK, gdje su pored nacelnika Opcine Bihac gosti bili i ostali nacelnici koji su osvojili drugi mandat, nacelnik Opcine Cazin Nermin Ogresevic, nacelnik Opcine Sanski Most dr Sanjin Halimovic, nacelnik Opcine V.Kladusa Admin Mulalic, nacelnik Bihaca Hamdija Lipovaca je iznio informaciju da ima platu (osnovica) od 4.000 KM, sto je DUPLO vise od plata ostalih nacelnika, cije se plate krecu oko 2.000 KM.
Takodje Opcina Bihac je jedina povecala broj uposlenih za cca 20 % (iskljucivo clanova DSP-a)u toku mandata nacelnika Lipovace i jedina je opcina kreditno (pre)zaduzena, te se jedin sprema na novo kreditno zaduzenje ...
Porazno za nekog od koga se mnogo ocekivalo ...
Vjerovatno bi isti scenario bio i u Federaciji, a i cijeloj BiH, kada bi SDP dosao na vlast ...
:lol: :lol:

Stranacki vojnici....mirno :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#3 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by jeza u ledja »

bihac-x wrote:U vecerasnjem gostovanju na RTV USK, gdje su pored nacelnika Opcine Bihac gosti bili i ostali nacelnici koji su osvojili drugi mandat, nacelnik Opcine Cazin Nermin Ogresevic, nacelnik Opcine Sanski Most dr Sanjin Halimovic, nacelnik Opcine V.Kladusa Admin Mulalic, nacelnik Bihaca Hamdija Lipovaca je iznio informaciju da ima platu (osnovica) od 4.000 KM, sto je DUPLO vise od plata ostalih nacelnika, cije se plate krecu oko 2.000 KM.
Takodje Opcina Bihac je jedina povecala broj uposlenih za cca 20 % (iskljucivo clanova SDP-a)u toku mandata nacelnika Lipovace i jedina je opcina kreditno (pre)zaduzena, te se jedin sprema na novo kreditno zaduzenje ...
Porazno za nekog od koga se mnogo ocekivalo ...
Vjerovatno bi isti scenario bio i u Federaciji, a i cijeloj BiH, kada bi SDP dosao na vlast ...
Pa opcina Bihac je veca od ovih ostalih opcina i ima veci budzet i veca je odgovornost i tezina posla.
Sta je tu cudno?
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#4 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by StLouis »

Ne dirajte nam Lipovacu!! Koliko je samo toga uradio za Bihac, treba mu jos 2.000 ekstra dati. :)
User avatar
Tornado Bi
Posts: 37
Joined: 23/07/2009 17:31
Location: Bihać

#5 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Tornado Bi »

Pa čovjek preozbiljno shvatio diktaturu, ima apsolutnu većinu u OV i može raditi šta hoće ali neće dokle hoće.
Ovo mu je drugi mandat i poslije toga neće ga biti nigdje, mada se satra u kampanji za budućeg predsjednika kantona ali su mu šanse minimalne. Primanja su mu puno veća kad se na to dodaju i ostale naknade i troškovi.

Posebno se on istakao u onoj emisiji Pošteno, kada je pokazao i osnove nekulture u komunikaciji sa ostalim učesnicima emisije.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#6 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Bosanski_kralj »

Uradio je on lijepih stvari za Bihač, al ono što mi se kod njega ne sviđa je to što uzima praksu ostalih stranaka, kad u općinu zapošljava samo kadrove iz vlastite stranke
bihac-x
Posts: 224
Joined: 05/04/2004 11:35

#7 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by bihac-x »

@jeza u ledja: Cazin je veca opcina i povrsinski i ima vise stanovnika. Jesi cuo za Cazinsku Krajinu?

@STLouis: mislis koliko je zaduzio Bihac i koliko je za sebe ukrao? Ako je po tome onda mu treba dati 10x vecu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by cyprus »

bihac-x wrote:@jeza u ledja: Cazin je veca opcina i povrsinski i ima vise stanovnika. Jesi cuo za Cazinsku Krajinu?

@STLouis: mislis koliko je zaduzio Bihac i koliko je za sebe ukrao? Ako je po tome onda mu treba dati 10x vecu.
Ispravka: opština Cazin nije površinski veća od opštine Bihać. Ali istina je da ima više stanovnika.

Ali, opet, kao sjedište i najrazvijenija opština, sa predpostavljam najvećim budžetom, logično je da ima bolje plaćenog načelnika. Doduše, ako stvarno jeste duplo više od ostalih, onda je previše.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Maraschino »

davno sam ja rekao da se kod nas nema ko izabrati...

jedina opcija je '' od dva zla izaberi manje''...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24864
Joined: 08/09/2005 20:08

#10 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Haris.ba »

Maraschino wrote:davno sam ja rekao da se kod nas nema ko izabrati...

jedina opcija je '' od dva zla izaberi manje''...
Ako ne smeta stanovnicima općine Bihać, zašto da smeta nama? Još se načelnici biraju direktno. Direktna demokratija.

Tamo u općinama gdje je sda na vlasti godinama se primaju njeni simpatizeri u radne odnose. Pa veoma rijetko dolazi do promjene vlasti. Mi kao narod nismo principijelni, a to da tražimo od ljudi koje biramo? Ma ja Lipovača je kriv za sve, a mi smo svi nevini(u svakom smislu :) ).
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Maraschino »

Haris.ba wrote:
Maraschino wrote:davno sam ja rekao da se kod nas nema ko izabrati...

jedina opcija je '' od dva zla izaberi manje''...
Ako ne smeta stanovnicima općine Bihać, zašto da smeta nama? Još se načelnici biraju direktno. Direktna demokratija.

Tamo u općinama gdje je sda na vlasti godinama se primaju njeni simpatizeri u radne odnose. Pa veoma rijetko dolazi do promjene vlasti. Mi kao narod nismo principijelni, a to da tražimo od ljudi koje biramo? Ma ja Lipovača je kriv za sve, a mi smo svi nevini(u svakom smislu :) ).
Lipovaca mora biti svijetli primjer a ne da kopira druge sta rade.
Stavljati SDA ili ZBiH ili DNZ (Dedic, Veladzic...Bahtic, Ibrahimpasic, Mujo...) u istu ravan sa SDP-om, nije korektno ali i SDP mora da pokaze primjerom i konkretnim djelima da je uz narod, da rade posteno...i nema problema da dobiju naklonost naroda.
Ako se i sagleda sta je Lipovaca konkretno uradio za svog mandata, i nije bas puno. Naravno da je prije njega bilo katastrofalno stanje u Bihacu a i on je mogao nesto vise uraditi (privuci investicije, zaposliti kojeg radnika, naci zainteresovanog investitora da ulozi u gradsko grijanje koje ima infrastrukturu a ako ne onda uci u kreditno zaduzenje i jednom za svagda rijesiti grijanje).
Ima toga jos...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24864
Joined: 08/09/2005 20:08

#12 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Haris.ba »

Maraschino wrote:
Lipovaca mora biti svijetli primjer a ne da kopira druge sta rade.
Ma da tema ne ode, da se nas dvojca prepucavamo. Ali Lipovača ne mora da bude svijetli primjer. Ni Sdp ne mora da bude "spasiteljska" stranka.

Gledaj, spominješ grijanje. Ima primjera gdje općine u Sarajevu mogu da krenu u zagrijavanje termalnom vodom(samo malo dogrijavanje gasom), tako da se smanji korištenje gasa koji se uvozi - pa ništa. Sve ti je to isto.

Lipovača je zagrizao na strateški dugoročnu i vjerovatno najbolju opciju za Bihać. Da dovede gas. I to toliko ne zavisi od njega(kanton, pa federacija, pa država - tri nivoa vlasti to moraju gurati, sa njim četiri). Ali ono što je trebao jeste očistiti( koliko je u njegovoj nadležnosti) trase za cjevovod(to se ugrubo može i bez projekta kuda cjevovodi treba da idu), početi rješavati mjesta za ložionice i slično. Koliko je ozbiljno ušao u ovaj projekat najbolje ćeš vidjeti po ovome štoje trabao da uradi. Znaš, nije problem doći i reći narodu treba to i to, već radi l' se šta na tome.

Nije problem na televiziji dokazati ko je Sadik Bahtić, ali to nije ni njegova nadležnost, niti će biščani od toga imati nešta. Da je rekao istinu da ne može da radi bez kantona i više gore drugih, a i da se ne svađa sa svakim ko ne misli od njega, možda bi i bilo nešta od njega.

Ali i takav kakav je, ako je Bihaću dobar, dobar je i meni.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#13 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by VjecitiStudent »

@di wrote: Ma ko to meni reklamira SDA, ma ko to meni reklamira SDA ... ma ko naljutio ... :mrgreen:

1. Bihac je kao prvo, od svih nabrojanih gradova puno puno puno veci.
2. Plata od 2.000 KM za nacelnika Cazina je LAZ! To odmah da kazem (i imam dokaz)!
3. Logicno da ce povecati, posto se svasta pozitivno izdesavalo i samim time je potreban dodatan kapacitet ljudi. Sad ne znam jel to bas 20% ... imas li dokaz za ovo?
4. Pa nece SDP uzeti nekog iz SDA ... il bi to SDA drugacije uradio?!
5. U Njemackoj je Frankfurt najzaduzeniji grad .... a centar je Evropske banke?
Na podrucjima cazinske i bihacke opstine zivi skoro podjednak broj stanovnika, po oko 70,000.
Opcina Cazin ima oko 110 zaposlenih, opcina Bihac vise nego dvostruko (oko 240).
bihac-x
Posts: 224
Joined: 05/04/2004 11:35

#14 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by bihac-x »

@di wrote:
bihac-x wrote:U vecerasnjem gostovanju na RTV USK, gdje su pored nacelnika Opcine Bihac gosti bili i ostali nacelnici koji su osvojili drugi mandat, nacelnik Opcine Cazin Nermin Ogresevic, nacelnik Opcine Sanski Most dr Sanjin Halimovic, nacelnik Opcine V.Kladusa Admin Mulalic, nacelnik Bihaca Hamdija Lipovaca je iznio informaciju da ima platu (osnovica) od 4.000 KM, sto je DUPLO vise od plata ostalih nacelnika, cije se plate krecu oko 2.000 KM.
Takodje Opcina Bihac je jedina povecala broj uposlenih za cca 20 % (iskljucivo clanova SDP-a)u toku mandata nacelnika Lipovace i jedina je opcina kreditno (pre)zaduzena, te se jedin sprema na novo kreditno zaduzenje ...
Porazno za nekog od koga se mnogo ocekivalo ...
Vjerovatno bi isti scenario bio i u Federaciji, a i cijeloj BiH, kada bi SDP dosao na vlast ...
Ma ko to meni reklamira SDA, ma ko to meni reklamira SDA ... ma ko naljutio ... :mrgreen:

1. Bihac je kao prvo, od svih nabrojanih gradova puno puno puno veci.
2. Plata od 2.000 KM za nacelnika Cazina je LAZ! To odmah da kazem (i imam dokaz)!
3. Logicno da ce povecati, posto se svasta pozitivno izdesavalo i samim time je potreban dodatan kapacitet ljudi. Sad ne znam jel to bas 20% ... imas li dokaz za ovo?
4. Pa nece SDP uzeti nekog iz SDA ... il bi to SDA drugacije uradio?!
5. U Njemackoj je Frankfurt najzaduzeniji grad .... a centar je Evropske banke?
bihac-x wrote:Vjerovatno bi isti scenario bio i u Federaciji, a i cijeloj BiH, kada bi SDP dosao na vlast ...
Od price "Vjerovatno" nema hajra i to je cista jedna kafanska prica. Ja se nadam da nakon 15 godina ovoga sranja od vladavine, dodze fakat SDP na vlas pa da vidimo to tvoje "Vjerovatno" ... jer je krajnje vrijeme, da se mafija u SDA okupi i pogleda u ledza. I ako bog da ... da nakon 4 godine, mozemo ja i ti raspravljati oko tog "Vjerovatno" ... sta kazes?
:bih:

Nemam se ja sta ljutiti, ja likujem jer se sinoc vidjelo ko je ko ...
A ja imam dokaz da ti ne znas sta pricas djecace ... a to su imovinski kartoni svih nacelinka gdje se vidi da nacelnik Cazina ima i manju platu od 2.000, valjda ga bilo sramota reci da ima samo 1.700 pa je malo povecao, a takodje se vidi da je najveca laz (izmedju milion lazi i bezsmislica koje je Hamdija Lipovaca sinoc iznio) ta da ima 4.000 KM jer je u inovinski karton upisao 4.500 KM, a ja znam da ima i preko 5.000 KM.
Analizom inovinskih kartna moze se vidjeti da po plati, a i imetku moglo bi se reeci, Hamdija Lipovaca nije rekorder samo u USK nego i u cijeloj BiH i bez stanova koje nije upisao, a koje dobija od svakog ko gradi stanove u Bihacu. Zna se, za dozvolu za gradju zgrade Hamdiji Lipovaci jedan stan...

http://www.izbori.ba/documents/Imovinsk ... i_2008.pdf
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#15 Re: Nacelnik Opcine Biihac H.Lipovaca rekorder po plati u USK

Post by Bosanski_kralj »

Ja jedino što zamjeram Hamdiji je to što previše gleda partijsku pripadnost, kao što su to radili i njegovi prethodnici. Ne mora on zapošljavati SDA kadar, ali mislim da bi pri zapošljavanju se prije svega mora gledati stručnost. Ima dovoljno ljudi koji nisu u nekoj stranci, a ne mogu se zaposliti zbog SDP kadra.

U vezi plate, mislim da se ona određuje s obzirom na budžet, koji je u Cazinu iznosio 16 miliona, a u Bihaću oko 36 miliona. Čini mi se da su ovo podaci za 2009 godinu.

Po broju stanovnika su Cazin i Bihać tu negdje, ali se u bihaću javlja potreba za dodatnim kadrom jer veliki broj građana iz ostalih opština USKa upravo u Bihaću upisani u matične knjige i tu se o njima vodi evidencija
Post Reply