Nacelinik grada Zenice

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
crnjak
Posts: 216
Joined: 26/10/2006 13:54

#151

Post by crnjak »

dr.iver wrote:Klasičan potez desničara iz SDA, odmah nacionalistička priča, dobro su vas naučili.
A moj komentar se odnosi na trenutno stanje crvkičko polja - dobro je jedino narkomanima. Nemam vremena da odem pa da uslikam, ali radi se o ruševinama, odnosno o nekoj započetoj građevini ili više njih.
A osim toga SDA vlast nikada nije htjela asfaltirati put preko crkvičkog polja, iz nacionalnih razloga, to zna svako ali ljudi šute.

I uostalom, za gradonačelnika su i glasali takvi, vrhunski obrazovani intelektualci.
A razloge zašto pišem to što pišem sam već objasnio, dovoljno je vratiti se malo i pročitati.
e rodila te majka nenormalna tvoja spika je nacionalna jednostavno nemozes da progutas sve fino sto je s husom doslo i zakir je bosnjak ali je papak a zasto je papak to valjda svi znaju de malo dodji sebi seres ko foka
a vec ako ti je stalo do par m2 lopatu pa rijesi nemoj laprdat okolo
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#152

Post by vela-ze »

U potpunosti se slazem s tobom crnjak.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#153

Post by sulesavic »

Hej, crnjak, hajde malo popravi interpunkciju (preciznije reèeno, slu¾i se njome), malo si mi nerazumljiv dok te èitam. Ovako mi izgleda¹ pobrkan, skoro pa i neuraèunljiv.
laguna
Posts: 44
Joined: 20/11/2006 12:49

#154

Post by laguna »

E jos kad bi ova iverica :) znala da ce se nastaviti ondje gdje se stalo(mislim na crkvice i onaj put ka nadvoznjaku i lameli),znaci odraditi ce se do Zepsa i nadvoznjak,ne bi ovako puno pametovao.
Fozgen
Posts: 581
Joined: 14/09/2006 12:52

#155

Post by Fozgen »

Jadna ti majka raznoraznih li komentara od "opozicije" pa do "istomisljenika" hehehe.
Ma nije to u stvari ni tako lose, dobro je imati nekoga kojem nista ne odgovara, nekima je ocigledno odgovaralo stanje 95-0? (i neka), nekima ovo danas ne odgovara spominjuci kako nema posla i sl. ,ali najbolji nacin pronalaska posla je lezanje u kuci i cekanje da vam dodje koverta u kojoj vam neka extra jaka firma nudi da radite za njih, jbga nije Huso il bilo ko drugi kriv sto si nemogu (ne zele, ne znaju ) naci posla, moze se naci pa kakav takav, nije bas posao iz snova al kako god.
Ja samo znam da prije nije bilo nimalo veselo, kazu da je sada lako, PDV, Mittal i ostali prilivi sredstava, ali da je sad na njegovom mjestu neki od bivsih nacelnika dooobro bi se primjetio i odliv sredstava, ali u vlastite dzepove.
Kako god, ne mozes ni nabrojati pozitivne stvari koje je on ucinio.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#156

Post by dr.iver »

Fozgen wrote: Ja samo znam da prije nije bilo nimalo veselo, kazu da je sada lako, PDV, Mittal i ostali prilivi sredstava
Ma i sada je isto, samo je ponegdje obnovljena površinska šminka, da se tako izrazim. I nije problem ni do Huse, on je samo pijun glavešina koje upravljaju BiH, i koje žele dobro samo sebi. Obični smrtnici nikog ne interesuju.


A i da se osvrnem na komentare povodom asfaltiranja.
Parking i trotuar ispred Verdija, odnosno između Verdija i autodijelova Jasmin su asfaltirani, a cesta nije, pa je*o lud zbunjenog tu. :lol:
crnjak
Posts: 216
Joined: 26/10/2006 13:54

#157

Post by crnjak »

sulesavic wrote:Hej, crnjak, hajde malo popravi interpunkciju (preciznije rečeno, služi se njome), malo si mi nerazumljiv dok te čitam. Ovako mi izgledaš pobrkan, skoro pa i neuračunljiv.
vjeruj da postanem neuracunljiv kad citam postove stovanog dr ivera a ti stavljaj tacke i zareze tamo gdje zelis meni je svejedno
crnjak
Posts: 216
Joined: 26/10/2006 13:54

#158

Post by crnjak »

dr.iver wrote:
Fozgen wrote: Ja samo znam da prije nije bilo nimalo veselo, kazu da je sada lako, PDV, Mittal i ostali prilivi sredstava
Ma i sada je isto, samo je ponegdje obnovljena površinska šminka, da se tako izrazim. I nije problem ni do Huse, on je samo pijun glavešina koje upravljaju BiH, i koje žele dobro samo sebi. Obični smrtnici nikog ne interesuju.


A i da se osvrnem na komentare povodom asfaltiranja.
Parking i trotuar ispred Verdija, odnosno između Verdija i autodijelova Jasmin su asfaltirani, a cesta nije, pa je*o lud zbunjenog tu. :lol:
i sta sad da ti insan kaze bolan de se malko zakopaj pred svoj tv i pusti tastaturu makar par dana eto majke ti
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#159

Post by vela-ze »

dr.ver eto asfaltirano je ono sto te je mucilo
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#160

Post by vela-ze »

dobro bi to bilo, znat ce se do kraja sedmice gdje ce se graditi, da li ce u ze ili na ilidzi, navodno sarajevske vlasti ne daju zemljiste savezu.
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#161

Post by vela-ze »

dobro bi to bilo, znat ce se do kraja sedmice gdje ce se graditi, da li ce u ze ili na ilidzi, navodno sarajevske vlasti ne daju zemljiste savezu.
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#162

Post by vela-ze »

Generalni sekretar NSBiH Munib Ušanović upozorava


Sarajevo može ostati bez reprezentativnog centra

Za projekt, koji finansira FIFA uz pomoć UEFA, Kanton Sarajevo i Općina Ilidža moraju dodijeliti zemljište * Vlasti Zeničko-dobojskog kantona nude saradnju

Ostaje li Sarajevo bez reprezentativnog centra koji je Nogometni savez BiH planirao izgraditi na Ilidži? Da bi realizacija ovog projekta uopće počela, Vlada Kantona Sarajevo i Općina Ilidža do kraja tekuće sedmice trebaju donijeti odluku o dodjeli zemljišta NSBiH. To je rok koji su postavili finansijeri.
Sredstva za projekt izgradnje sportskog centra u kojem bi bili tereni za trening i utakmice, hotel, bazen, fitnes..., su spremna, a obezbijedila ih je FIFA u okviru programa "Goal". Sufinansijer je UEFA kroz program "Hat-trick".

Tri modela


Ukoliko od sarajevskih vlasti ne dobiju pozitivan odgovor, iz Nogometnog saveza najavljuju da cijeli projekt, najvjerovatnije, seli u Zenicu.
- U ime NSBiH uputio sam pismo bivšim i novim kantonalnim ministrima. Očekujem da ćemo u narednim danima održati sastanak sa predstavnicima Vlade Kantona Sarajevo nakon kojeg bi nam oni trebali poslati pismo namjere o načinu rješavanja ovog problema - kaže generalni sekretar NSBIH Munib Ušanović.
Saznajemo da su iz NSBiH ponudili tri modela dodjele lokacije. Prvi je da Kantonalna vlada ili Općina Ilidža dodijele zemljište Nogometnom savezu u trajno vlasništvo. Drugi model je davanje zemljišta na korištenje u trajanju od 30 i više godina, a treći je ustupanje zemljišta na koncesiju. U slučaju dogovora NSBiH će promptno obavijestiti FIFA i UEFA.

Zenica spremna


- Ukoliko od sarajevskih vlasti ne dobijemo pozitivan odgovor, projekt ćemo preseliti u Zenicu. Novi premijer Zeničko-dobojskog kantona Miralem Galijašević i načelnik općine Zenica Husein Smajlović izrazili su spremnost za prihvatanje realizacije izgradnje centra i dali uvjeravanja da će prihvatiti jedan od tri ponuđena modela - kaže Ušanović.

A. NOVALIJA



I Vijeće ministara uključeno


Više od dvije godine traju pokušaji da se iznađe adekvatna lokacija za reprezentativni centar i da se zemljište dodijeli Nogometnom savezu BiH. Problem nisu uspjeli riješiti ni Vijeće ministara ni entitetske vlade koje su također uključene u ovaj projekt.
crnjak
Posts: 216
Joined: 26/10/2006 13:54

#163

Post by crnjak »

vela-ze wrote:dr.ver eto asfaltirano je ono sto te je mucilo
al sad je belaj sta li ce nam sad muciti dr.,al naci ce on nove rupe on je rupama opterecen :-D
ZE u srcu
Posts: 25
Joined: 11/02/2007 18:30

#164

Post by ZE u srcu »

Huso samo naprijed! Pusti ove sitnicare sto se brinu o rupama...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#165

Post by sulesavic »

crnjak wrote:
sulesavic wrote:Hej, crnjak, hajde malo popravi interpunkciju (preciznije reèeno, slu¾i se njome), malo si mi nerazumljiv dok te èitam. Ovako mi izgleda¹ pobrkan, skoro pa i neuraèunljiv.
vjeruj da postanem neuracunljiv kad citam postove stovanog dr ivera a ti stavljaj tacke i zareze tamo gdje zelis meni je svejedno
Sjedi. Jedan (1).
crnjak
Posts: 216
Joined: 26/10/2006 13:54

#166

Post by crnjak »

sulesavic wrote:
crnjak wrote:
sulesavic wrote:Hej, crnjak, hajde malo popravi interpunkciju (preciznije rečeno, služi se njome), malo si mi nerazumljiv dok te čitam. Ovako mi izgledaš pobrkan, skoro pa i neuračunljiv.
vjeruj da postanem neuracunljiv kad citam postove stovanog dr ivera a ti stavljaj tacke i zareze tamo gdje zelis meni je svejedno
Sjedi. Jedan (1).
hvala
sljedeci
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#167

Post by mirness »

dr.iver wrote:A osim toga SDA vlast nikada nije htjela asfaltirati put preko crkvičkog polja, iz nacionalnih razloga, to zna svako ali ljudi šute.
pa de ti genije ako vec znas reci nam koji su to nacionalni razlozi da se neka cesta ne asfaltira.
dr.iver wrote:A i da se osvrnem na komentare povodom asfaltiranja.
Parking i trotuar ispred Verdija, odnosno između Verdija i autodijelova Jasmin su asfaltirani, a cesta nije, pa je*o lud zbunjenog tu. :lol:
taj dio koji je asfaltiran asfaltiran je s novcima gazde verdija a ne iz opstine tako da ti ne je*es narod ovda bezveze
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#168

Post by Kaiser »

Hoće Huso da nam napravi tramvaj! 8)

Eno piše Avaz, a nije valjda da Avaz laže... :-)
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#169

Post by dr.iver »

Krasno...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#170

Post by nineac »

Ideja o tramvaju u zenici postoji preko 20 godina koja bi isla posliej izgradnje one magistrale.
Huso nije rodio ovu ideju, ali hoce da je realizuje.
Ako je realizuje e onda mu svaka cast jer je to projekat koji zahtjeva ogromna sredstva i organizaciju.
Hajmo sad apokalipticari, krenimo sa pljuvanjem i pisanjem po Husi!
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#171

Post by vela-ze »

samo naprijed huso, ideja za izgaradnju psc kamberovic polje je stara 20 godina pa ce biti izgradjeno, pa nadam se da ce biti isti slucaj i s tramvajem
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#172

Post by nineac »

Samo neka se radi. Izgradnja tramvajske pruge i potreban elektrifikacija i sl zahtjeva velike radove sto zaposljava gradjevinu. Imam dosta poznanika koji su u poslu oko gradjevine, instalacija i sl i kad sam bio u Ze prije dva mjeseca kazu mi da posao nikad bolje nije isao upravo u Zenici. Prije su po drugim gradovima trazili da nesto rade, sad kazu po Zenici ima i previse posla tako da mnogi prosiruju usluge.
Samo ovakvim projektima mi mozemo da se izvucemo iz ekonomske krize i da dobijemo potrebni momenat.
Moramo konacno da zaboravimo da se djelimo po politickim opcijama. Ja sam clan SDP-a, ali na iducim lokalnim izborima glasam za Husu, bez obzira sto pripada stranci koju prezirem jer glasam licno za njega.
Mislim da ovog covjeka obavezno moramo podrzati jos jedan mandat, i konacno da postavimo mjerila kako ce nacelnici poslije njega MORATI raditi, da nam se nebi ponovo desili Ferid Alic i Zakir Pasalic!
Last edited by nineac on 05/03/2007 21:39, edited 1 time in total.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#173

Post by dr.iver »

nineac, ja cu te prijaviti u komitet :oops: :lol: :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#174

Post by nineac »

hahaha e sad sam j... konju mater :-)
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#175

Post by vela-ze »

mislim da ne bi uopste trebalo na sljedecim izborima organizovati izbore u ze jer huso 100 % pobjedjuje
Post Reply