Nacelinik grada Zenice

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
normalnaa
Posts: 10
Joined: 05/01/2007 02:20

#1 Nacelinik grada Zenice

Post by normalnaa »

Zenicani,
Cini mi se da je ovaj gradonacelnik pravo dobar. Gore renovirao cestu u Crkvicama. Cak smo i novi semafor dobio. Za njegova mandata se konacno i sportski centar na Kamberovicima poceo praviti. Pa vidi multipleks kino.. Ciko od akcije, ha?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#2

Post by dr.iver »

I to je sve potrebno za srecu?
Prvo da ispravim, sportski centar na Kamberovica polju poceo se graditi davno, prije rata.
Drugo, uslijed velikog priliva PDV-a zbog fantasticnog poslovanja Mittal Steel-a pare su tu i tim param se fakticki sve radi.
Sta sa nezaposlenim ljudima, sta sa beskucnicima, sa prosjacima? Zenica ima jedan od najnizih standarda u BiH. Je li ti rezultat "cike od akcije"?

Ili je ova tema reklamiranje Huse i drugih seljaka?
normalnaa
Posts: 10
Joined: 05/01/2007 02:20

#3

Post by normalnaa »

Pa sto se tice Kamberovica polja i gradnje. istina da se davno poceo graditi, ali koliko dugo se cekalo za nastavak gradnje???? Koliko peticija i pokusaja da se nesto napravi?
Sto se tice ekonomske situacije u gradu, pogledaj statisticki podatak i vidjeces da je manje nezaposlenih nego prethodnih godina. Onaj ko hoce da radi, naci ce posao. Problem je u onima sto hodaju i kukaju da nema posla, a niko nista ne poduzima.
Ja kao Zenicanka, smatram da je ipak ovaj gradonacelnik (niti ga znam niti znam ko ga gura) ipak smatram da je poceo nesto konacno da radi u gradu...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#4

Post by nineac »

Nas veliki problem, a i problem ostalih gradova u BiH jeste sto nas sada obraduje to sto kada neko asfaltira ulicu mi ga smatramo "covjekom od akcije"
Medjutim, nepobitna cinjenica da prosli gradonacelnici, a pogotovo gosp. Ferid Alic nisu ama bas nista ucinili. SDP je imao veliku sansu, medjutim postavljanjem anemicnog Zakira Pasalica nije uspio iskoristiti tu priliku.
Husein Smailovic je evo ulazi vec trecu godinu kao nacelnik, medjutim istina je da je dosta projekata pocelo prije povrata od PDV-a te da je imao budzet kao i drugi nacelnici ali se ipak odvazio na neke projekte.
Ono sto ja zamjeram gosp. Smajilovicu kojeg cjenim kao covjeka jeste sto nije oko sebe okupio oko sebe mladje ljude sa novim idejama, a ne ostavio pored sebe savjetnike koji su se jednostavno zaljepili za fotelje.
Ono sto se meni svidja jeste da je nacelnik pokrenuo inicijativu a i potpisao ugovor o idejnom projektu za gradsku magistralu.
Mislim da je Huso vec zasluzio reizbor, ali najvaznije da nacelnik koji ce doci poslije njega ima "teret" da ce ljudi od njega traziti minimalno efikasnost kao kod Huse, a vjerovatno i vise.
Medjutim, i mi se moramo prestati zadovoljavati sa tim da nam neko asfaltira ulicu, ili postavi semafor!
borat
Posts: 48
Joined: 03/01/2007 02:24
Location: kazahstan

#5

Post by borat »

Nacelnik je lav, i uradio je vise posla nego svi zenicki nacelnici zajedno od rata do sada.
Nije tacno da se samo od pdv-a gradi infrastruktura.
Husein je uspio iz federalnog budzeta preusmjeriti daleko vise sredtava za opcinu Zenica nego sto je to do sada bilo namjenjeno. To dokazuje da je sposoban i profesionalan (uticajan) politicar, kakvog i trebamo.

Uskoro ce opcina pokrenuti besplatni wireles namjenjen za sharing fajlova i akademsku razmjenu znanja.
Pa koji je to dosadasnji nacelnik uopste pokrenuo pricu o bio cemu besplatnom za omladinu. Svi raniji su samo alfaltirali put do svog rodnog kraja i ofarbali bandere po gradu.

Husein zasluzuje reizbor, ako se ponovo kandiduje.
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#6

Post by mirness »

:thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih:

jedini od svih dosadasnjih koji ima muda, pamet i ideje.
nebitno je iz koje je stranke bitno je da je cuda napravio po gradu, cesta i sportski centar nisu jedino sto je covjek uradio

Image
dzenanbeg
Posts: 73
Joined: 06/01/2007 14:52
Location: Zenica

#7

Post by dzenanbeg »

za dr.Iver:

Najlakse je blatiti ono sto je dobro,svaki normalan covjek prizna ,iako nije za Husu (SDA) ,da je nesto napravio.Ovaj stav mi lici na stav jednog SDP-ovca,koji nije iskoristio ono sto je mogao da iskorisit,a to je da peuredi Zenicu bar za jedan pedalj.
Treba da se pocne gledati covjek po onome sto napravi,uspije a ne iz koje je stranke,kantona,entiteta i kojoj nacionalnoj skupini pripada.Tako cemo jedino naprijed i u gradu,kantonu i drzavi.

Svoje voli a tudje postuj!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#8

Post by nineac »

Mislim da ste me razumjeli da smatram da je Huso pozitivna licnost koja je puno toga uradil.
Medjutim, da isto tako Huso ima jos toga sto bi mogao uraditi takodje je istina.
Npr. Iako nacelnik opcine nema ingerencije na postavljanje nacelnika MUPA Ze-Do Kantona, ocajna sigurnosna situacija daje za povoda da se preispita rad nacelnika Mirsada Pehadzica pod kojim sigurnosna situacija se konstantno pogorsava, a covjek je nacelnik vec duzi period, sto Husi daje za pravo, kao nacelniku najveceg i glavnog grada kantona da trazi njegovu smjenu.
Takvih primjera je desetine, i mislim kada bi gosp. Smajilovic angazovao mladje savjetnike da bi dosta toga se promjenilo!
Ali, nemojmo biti zadovoljnim onim sto je dosada ucionio. On cini ono sto svaki gradonacelnik cini na zapadu, RADI svoj posao!
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#9

Post by genija »

Image

Jedino ovo mi se ne svidja.....

ostalo.. dosta je pozitivno uradio za Ze
dzenanbeg
Posts: 73
Joined: 06/01/2007 14:52
Location: Zenica

#10

Post by dzenanbeg »

Ne znam sto ti se ovo ne svidja,ako se glavni trg u Banja Luci moze zvati trg Draze Mihajlovica,ili ulica Ratka Mladica,takodje i u Mostaru neke ulice dr.Franje Tudzmana onda moze i da se u Zenici glavni trg zove Alije,iako Alija predstavlja licnost morala,kulture,borbe u odnosu na ove zlocince.
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#11

Post by genija »

Necemo sada o Aliji (sto se u potpunosti ne slazem sa tobom sta on reprezentira) ..

vec sto su morali bezze da promijene "Titovu Ulicu" u "Trg A...."..

kao da nema vaznijih poslova...
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#12

Post by vela-ze »

Načelnih je super i pun ideja, i ne možemo od njega očekivati da riješi sve probleme u Zenici za dvije godine, polako ljudi imaće čovjek i drugi mandat doće sve na svoje
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#13

Post by Oi »

genija wrote:Necemo sada o Aliji (sto se u potpunosti ne slazem sa tobom sta on reprezentira) ..

vec sto su morali bezze da promijene "Titovu Ulicu" u "Trg A...."..

kao da nema vaznijih poslova...
ipak je Titova preuredjena :)
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#14

Post by Maksim »

nacelnik vam izgleda kao da ima sidu :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#15

Post by amrino »

genija wrote:Image

Jedino ovo mi se ne svidja.....

ostalo.. dosta je pozitivno uradio za Ze
E meni se ovo NAJVISE svidja!
Huso je KING!
evrokrem
Posts: 67
Joined: 28/12/2006 18:15

#16

Post by evrokrem »

STA TI SE TU NAJVISE SVIDJA AMRINO? DE MAJKE TI NEPRICAJ GLUPOSTI

ALIJA ZAMJENIO TITOVU ULICU SRAMOTA ZIVA !!
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#17

Post by genija »

Svidja joj se sto mjenjaju imena ulica, sto se ruse spomenici i dio historije . . mogu promijeniti ulicu Titovu ali nikada ono sto je on bio ljudima :)

Zasto uopste objasnjavam ovo tupacima? Sta mi bi.. :roll:
boginjae
Posts: 35
Joined: 13/07/2006 17:27
Location: Zenica/USA

#18

Post by boginjae »

genija wrote:mogu promijeniti ulicu Titovu ali nikada ono sto je on bio ljudima :)
Slazem se
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#19

Post by mirness »

Maksim wrote:nacelnik vam izgleda kao da ima sidu :D
rekoh ja vec jednom da me ti uvjek podsjetis na onu izreku "lupa ko maksim po diviziji"
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#20

Post by amrino »

evrokrem wrote:STA TI SE TU NAJVISE SVIDJA AMRINO? DE MAJKE TI NEPRICAJ GLUPOSTI

ALIJA ZAMJENIO TITOVU ULICU SRAMOTA ZIVA !!

NIJE ISTINA- POLA ULICE SE JOS UVIJEK ZOVE TITOVA!!!
I BAS TO RJESENJE MI SE SVIDJA!
IMAS NESTO PROTIV? :?
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#21

Post by Maksim »

mirness wrote:
Maksim wrote:nacelnik vam izgleda kao da ima sidu :D
rekoh ja vec jednom da me ti uvjek podsjetis na onu izreku "lupa ko maksim po diviziji"
Hee jesil kad gledo Philadephia sa Tom Hanksom? :-D
dzenanbeg
Posts: 73
Joined: 06/01/2007 14:52
Location: Zenica

#22

Post by dzenanbeg »

Amrino je 100% upravu...ne znam sto vam je krivo sto se pola ulice zove imenom Alija Izetbegovic...Neki se bune u vezi Tita a imaju samo neke pricice o njemu od roditelja.Jedino pravo na zalbu imaju ljudi koji su uzivali tzv.Titine blagodati,koji su bili znaci svjesni postojanja samog.

Valjda mi sad koji smo svjesni postojanja Alijinog djela,treba da imamo bar pola ulice da ga se mozemo prisjetat.

Nemam nista protiv Tita,ali imam protiv onoga ko je protiv Alije!!!
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#23

Post by amrino »

dzenanbeg wrote:Amrino je 100% upravu...ne znam sto vam je krivo sto se pola ulice zove imenom Alija Izetbegovic...Neki se bune u vezi Tita a imaju samo neke pricice o njemu od roditelja.Jedino pravo na zalbu imaju ljudi koji su uzivali tzv.Titine blagodati,koji su bili znaci svjesni postojanja samog.

Valjda mi sad koji smo svjesni postojanja Alijinog djela,treba da imamo bar pola ulice da ga se mozemo prisjetat.

Nemam nista protiv Tita,ali imam protiv onoga ko je protiv Alije!!!
:bih: :thumbup: :faraon1:
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#24

Post by dr.iver »

Treba da se grad ne zove zenica, nego grad alije izetbegovica...
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#25

Post by Arslan_ »

dzenanbeg wrote:Amrino je 100% upravu...ne znam sto vam je krivo sto se pola ulice zove imenom Alija Izetbegovic...Neki se bune u vezi Tita a imaju samo neke pricice o njemu od roditelja.Jedino pravo na zalbu imaju ljudi koji su uzivali tzv.Titine blagodati,koji su bili znaci svjesni postojanja samog.

Valjda mi sad koji smo svjesni postojanja Alijinog djela,treba da imamo bar pola ulice da ga se mozemo prisjetat.

Nemam nista protiv Tita,ali imam protiv onoga ko je protiv Alije!!!
Ovo se poštuje :thumbup:
Post Reply