N95 i navigacija

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#101 Re: N95 i navigacija

Post by strong69 »

TM87_forever wrote:da ne otvaram novu temu pitacu ovdje

znal neko gdje se u sarajevu ima kupit kvalitetan oklop za N95
Ja sam za N95 8GB uzeo oklop (prednji dio maske) u Nokia shopu i kostao me 60-70 KM... Za ove druge koji nisu original ne znam.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#102 Re: N95 i navigacija

Post by Eborg »

Gdje je taj Nokia shop?Da li bi tamo N95 8GB trebao biti jeftiniji nego na drugim mjestima ili...?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#103 Re: N95 i navigacija

Post by Eborg »

Poshto vidim da vecina koristi Garmin mozhe li mi iko reci koliko su detaljne mape u BiH?Jesu li samo medjugradske ili imaju i gradske mape sa imenima ulica?

BTW,da je li moguce napraviti da Garmin uchita mape i drugih dijelova svijeta?Npr. idem autom u recimo Berlin.I onda kada "izadje" iz ovih mapa ovdje da uchita neku mapu tog dijela Evrope koju sam vec stavio na mobitel...Ili da ruchno promijenim,svejedno,samo bez neke vece muke oko toga...

Koliko ste zadovoljni preciznoshcu internog GPS modula,mapama i programom?

Tnx! ;-)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#104 Re: N95 i navigacija

Post by strong69 »

Eborg wrote:Gdje je taj Nokia shop?Da li bi tamo N95 8GB trebao biti jeftiniji nego na drugim mjestima ili...?
Nokia sigurno nije jeftinija u ovlastenom prodajnom objektu. Taj objekat nalazi se u Hrasnom. Evo, samo prednja maska za N95 8GB je 60-70 KM...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#105 Re: N95 i navigacija

Post by Eborg »

strong69 wrote:
Eborg wrote:Gdje je taj Nokia shop?Da li bi tamo N95 8GB trebao biti jeftiniji nego na drugim mjestima ili...?
Nokia sigurno nije jeftinija u ovlastenom prodajnom objektu. Taj objekat nalazi se u Hrasnom. Evo, samo prednja maska za N95 8GB je 60-70 KM...
Mozhe li se kod njih uchiniti shta s ovim sliderom?Chitam da se jako brzo rasklima pa mi se ne kupuje neshto tako lohotno... :)
User avatar
TM87_forever
Posts: 262
Joined: 29/01/2008 18:03

#106 Re: N95 i navigacija

Post by TM87_forever »

strong69 wrote:
Eborg wrote:Gdje je taj Nokia shop?Da li bi tamo N95 8GB trebao biti jeftiniji nego na drugim mjestima ili...?
Nokia sigurno nije jeftinija u ovlastenom prodajnom objektu. Taj objekat nalazi se u Hrasnom. Evo, samo prednja maska za N95 8GB je 60-70 KM...
pa same tipke za N73 30KM, a vidio sam da je i ona obicna n95 jos uvijek oko 1400KM
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#107 Re: N95 i navigacija

Post by strong69 »

TM87_forever wrote:
pa same tipke za N73 30KM, a vidio sam da je i ona obicna n95 jos uvijek oko 1400KM
Preskupi su... Nokia E90 oko 2.500 KM...
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#108 Re: N95 i navigacija

Post by botanicar »

imam n95 8gb...i probah ove linkove sto stavi neko medjutim nijedan neradi ....
jel moze neko objasnit kako sta??'odakle skinut sve to da bi radilo???
mozda ispadnem glup...al ako moze ko da pomogne ja fakat neznam:..DD
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#109 Re: N95 i navigacija

Post by dimu »

trazi dok ne nadjes hehe

ja sam nasao na nekom hr forumu i sve radi savrseno

imam ja na kompjuteru negdje spasene sve te fileove, al nemam account na rapidshare i tim siteovima gdje se moze uploadovati :(
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#110 Re: N95 i navigacija

Post by botanicar »

sve sam instalirao medjutim kad udjem u garmin nista mi nepokazuje ...
gdje se ta adria route treba stavit u koji folder na tel???
i cuo sam da se mora promijenit GPS meni je neki "UDALJENI GPS" a treba neki dr bit medjutim to nemogu nikako promijenit...
i stalno me pita dal da ukljucim bluetooth jel to okica???
molim pomoccc
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#111 Re: N95 i navigacija

Post by king31 »

Pozdrav
Vidim da ovo instaliranje garmina i karti sa tutorijalima nije bas toliko jednostavno na prvi pogled.
Ali ako postavimo naki jednostavniji tutorijal i 2 linka za skidanje onda i nije tako strasno, jer kako vidim ima korisnika koji i nisu bas vicni skidanju , krakovanju ,povezivanju PC- TEL itd.
Pokusacu sutra objediniti i postaviti jer sad je malo pokasno :zzzz: ustajem rano.
Pa ako se strpite do sutra
Postavicu :
Garmin XT ver 5.00
Adria 2.2
program za otkljucavanje
i malo uputstvo.
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#112 Re: N95 i navigacija

Post by botanicar »

ahhh pa to sve moram ponovo:..:) ionako sam se namucio oko ovog...nego fazon je sto mi sad neradi kad ga ukljucim u desnom cosku pise "no map"....ajde ljudi pls pomozite
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#113 Re: N95 i navigacija

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Evo ovdje je poprilicno dobro objasnjeno sa tim da prilikom koriscenja Key Generator-a koristite ovaj iz prvog posta jer ga necete naci u popisu za Garmin XT 5.00.20 http://www.cafe.mobil.hr/showthread.php ... f5&t=58055

Ako zelite mijenjati simbole u navigaciji (to je ovaj dio: "I za kraj ako vam se ne sviđa strelica, ovdje mozete skinuti razne druge simbole i aute (3.3 MB)... sve sta trebate je iskopirati ih u MemoryCard\Garmin\Vehicle folder http://www8.garmin.com/vehicles/bund...lvehicles.html" potrebno je napraviti novi folder "vehicles" (bez navodnika naravno) u folderu Garmin i u njega pospremiti one simbole koje skinete sebi! Promjena se vrsi sljedecim redom Alati/Postavke/Karta/Vozilo i radi 100%
ahhh pa to sve moram ponovo:..:) ionako sam se namucio oko ovog...nego fazon je sto mi sad neradi kad ga ukljucim u desnom cosku pise "no map"....ajde ljudi pls pomozite

Pokusaj detaljnije pogledati kartu tj. broj "3" je za povecavanje, a beoj "1" je za smanjivanje! Dakle, pritisci!
i cuo sam da se mora promijenit GPS meni je neki "UDALJENI GPS" a treba neki dr bit medjutim to nemogu nikako promijenit...
i stalno me pita dal da ukljucim bluetooth jel to okica???
Alati/Postavke/Sustav/Prva opcija odozgo Ili ti ukljuci opciju "Koristi prikljuceni uredjaj", aaaaaa samim tim isljucujes opciju "Koristi Bluetooth GPS"! Konkretno, sama instalacija je optimizirana za one koji imaju externi GPS i to treba promjeniti kao sto sam gore pojasnio!

POI tacke (benziske pumpe, hoteli, radari (zabranjeno u CH, D, A ali... :D :D ), stadioni, Wi-fi lokacije...) ubacujete sa http://www8.garmin.com/products/poiloader/ aaaaa mogu se skinuti saaaa... http://www.poiplaza.com/ ( Bosna i Hercegovina http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=9 )! Sami rad sa loader-om je jednostavan (Povezivanje telefona ca kompjuterom/pokretanje programa/pronalazenje telefona (Garmin XT)/Prebacivanje POI-a iz foldera gdje ste download-ovali POI-e i raspakovali), aaaaa ako zagusti moze se i pojasniti! Radi 100% tj. vise puta testirano iiiiii da nekome nebi pale na pamet ideje o nekakvim talasima, ometanju radara i slicne budalastine POI tacke rade po KARTI, aaaaa ne hvatajuci tamo nekakve signale!
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#114 Re: N95 i navigacija

Post by botanicar »

to sto si reko da prebacim na taj dr GPS je nemoguce ovdje mi pise
Connection allowed to Garmin GPS devices only
ISPOD DOLE::..
Spoji novi GPS
Kad pokusam da spojim pretrazuje i trazi mi bluetooth da upalim...i nista....a s ove stranice sam i ja radio ovo....dajjj ljudi pomozite
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#115 Re: N95 i navigacija

Post by Qler »

nisi kopirao onaj file sa key-em (sw.unl) sto si trebao napraviti prilikom crackovanja
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#116 Re: N95 i navigacija

Post by botanicar »

gdje ga kopirati???
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#117 Re: N95 i navigacija

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

botanicar wrote:gdje ga kopirati???

U folder "Garmin" ali obrati paznju jer Notepad automatski ostavlja extenziju .txt tj. moras to promjeniti da na kraju naziv file bude izricito "sw.unl" (bez navodnika naravno)!
User avatar
pun_mjesec
Posts: 257
Joined: 30/07/2007 12:02
Location: Sarajevo

#118 Re: N95 i navigacija

Post by pun_mjesec »

kopiraj u garmin folder na kartici

i ja sam bio tu zapeo :)
ako ne rijesis pogledacu veceras dok nadjem kabal, pa javim ovde...
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#119 Re: N95 i navigacija

Post by nokia6170 »

neko3333 wrote:Znam da po vama kasnim, ali najvjerovatnije hocu da kupim Nokia N95.

Sada me interesuje koju Navigaciju moga da instaliram na nju, da radi sa inernim GPS-om i da pokriva nase zemlje?

Novi TomTom ne pokriva nase zemlje, nego moram da vucem neku staru verziju ( ja mislim, jos TomTom 5).
nemoj kupovati taj telefon...kupi nokiu n82 crnu...puno bolji sa istim funkcijama. ja ga imam i toplo ga svakom preporucavam...i bas sam i zamijenio n95 i kupio ovaj. znaci govorim iz licnog iskustva.

n95 je nestabilan telefon koji sa karticom u sebi bude pravo spor.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#120 Re: N95 i navigacija

Post by hakazvaka »

nokia6170 wrote:
neko3333 wrote:Znam da po vama kasnim, ali najvjerovatnije hocu da kupim Nokia N95.

Sada me interesuje koju Navigaciju moga da instaliram na nju, da radi sa inernim GPS-om i da pokriva nase zemlje?

Novi TomTom ne pokriva nase zemlje, nego moram da vucem neku staru verziju ( ja mislim, jos TomTom 5).
nemoj kupovati taj telefon...kupi nokiu n82 crnu...puno bolji sa istim funkcijama. ja ga imam i toplo ga svakom preporucavam...i bas sam i zamijenio n95 i kupio ovaj. znaci govorim iz licnog iskustva.

n95 je nestabilan telefon koji sa karticom u sebi bude pravo spor.
zar u n95 moze kartica ?
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#121 Re: N95 i navigacija

Post by nokia6170 »

hakazvaka wrote:
nokia6170 wrote:
neko3333 wrote:Znam da po vama kasnim, ali najvjerovatnije hocu da kupim Nokia N95.

Sada me interesuje koju Navigaciju moga da instaliram na nju, da radi sa inernim GPS-om i da pokriva nase zemlje?

Novi TomTom ne pokriva nase zemlje, nego moram da vucem neku staru verziju ( ja mislim, jos TomTom 5).
nemoj kupovati taj telefon...kupi nokiu n82 crnu...puno bolji sa istim funkcijama. ja ga imam i toplo ga svakom preporucavam...i bas sam i zamijenio n95 i kupio ovaj. znaci govorim iz licnog iskustva.

n95 je nestabilan telefon koji sa karticom u sebi bude pravo spor.
zar u n95 moze kartica ?


:? kako mislis zar moze? pa svaki ovaj noviji telefon ima svoju internu memoriju i slot da ubacis memory card...ja imam 4 gb u n82 i radi perfektno. 2 gb mi je zauzeo garmin, ostalo koristim za muziku, slike i video klipove
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#122 Re: N95 i navigacija

Post by Qler »

u N95 8GB ne moze kartica, u obicni moze.

Imam ja N82 vec dugo, i peh mi je telefon samo tako. prvo na moru ga pokvasim i voda mi ahebe neke vodove, to sam snirao ali mi sad ne govori kada se puni. jednostavno stavim na punjac i poslije sat ga skinem :) nista mi ne javlja ni charging ni charged :D

i prije jedno mjesec mi je BT otkazao poslusnost :( kad pokusam da ga upalim kaze "Unable to perform bluetooth operation" i nece da se upali... sad mi ni BT ne radi, nema sta nisam pokusavao i formati i flashovanje, jos jedino nisam nosio u servis na low level flashanje da vidim hoce li ga to izvuci...

inace, tel mi je bolji od N95 za klasu :D
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#123 Re: N95 i navigacija

Post by susc_ovjek »

N95 nije nestabilan telefon i ako kupis normalnu karticu, nije spor!
User avatar
daddy_cool
Posts: 175
Joined: 05/03/2008 15:33

#124 Re: N95 i navigacija

Post by daddy_cool »

Ubijte me ali nisam stručnjak za ovu oblast pa zato pitam:

Kakva su vaša iskustva sa korištenjem navigacije na drugim mobilnim uređajima osim već spomenutih N95 i N82? Konkretno mislim na SonyEricsson modele, posebno na one starije modele uz upotrebu samostalnog/vanjskog GPS uređaja, odnosno instaliranje i korištenje mapa bez pozicioniranja (dakle kao i klasične karte).

Koliko to sve dobro fercera? Linkovi? Download? Cijene? Zahtjevi u pogledu uređaja?

Hvala unaprijed! :thumbup:
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#125 Re: N95 i navigacija

Post by nokia6170 »

Qler wrote:u N95 8GB ne moze kartica, u obicni moze.

Imam ja N82 vec dugo, i peh mi je telefon samo tako. prvo na moru ga pokvasim i voda mi ahebe neke vodove, to sam snirao ali mi sad ne govori kada se puni. jednostavno stavim na punjac i poslije sat ga skinem :) nista mi ne javlja ni charging ni charged :D

i prije jedno mjesec mi je BT otkazao poslusnost :( kad pokusam da ga upalim kaze "Unable to perform bluetooth operation" i nece da se upali... sad mi ni BT ne radi, nema sta nisam pokusavao i formati i flashovanje, jos jedino nisam nosio u servis na low level flashanje da vidim hoce li ga to izvuci...

inace, tel mi je bolji od N95 za klasu :D
cuj to, a vamo reklamiraju da mozes pricati i pod vodom sa N82 :D
Post Reply