N1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#51 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Nero Histrion »

news_insider wrote:Sve ;-) strpite se još malo, biće zanimljivo. Btw hvala na interesu
And you are ... :skoljka: :?:
serpico35
Posts: 139
Joined: 07/08/2013 21:22

#52 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by serpico35 »

calculator wrote:
Styling wrote:
vazdagazda wrote:styling: je li to taj gospodin o kojem pricas? ako jeste ispricavam se jer sam za njega stalno govorila "stefanovic"

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_Stevanovic
To je taj. ;-)
Image

Nije neki zoran stevanovic. Malo stariji ga znaju sa omladinskog radija.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#53 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Joe McCarthy »

CNN, strikes like a Tomahawk of truth in the skull of lies.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#54 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

Evo jos jedne srpske televizije :) :izet:
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#55 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Srebrni »

navedeni wrote:Evo jos jedne srpske televizije :) :izet:
Kakav smrad nezadovoljstva rada u medijima osjetim od ove "osobe". Prop'o si k'o kauč! :)
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#56 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

Srebrni wrote:
navedeni wrote:Evo jos jedne srpske televizije :) :izet:
Kakav smrad nezadovoljstva rada u medijima osjetim od ove "osobe". Prop'o si k'o kauč! :)

Sta ima na fejstvu jarane? Jeste odselili? :)
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#57 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Dzontra_Volta »

BRENT SADLER, PRVI ČOVJEK MREŽE N1 I NOVINARSKA ZVIJEZDA
Prestiž CNN-a i u SarajevuSadler za vrijeme izvještavanja iz Sarajeva
Prestiž CNN-a i u Sarajevu

Nakon objavljivanja informacije da će na proljeće s emitiranjem programa na prostoru BiH, Srbije i Hrvatske početi prva regionalna informativna mreža N1, iza koje stoji američki CNN, prvi čovjek ove mreže Brent Sadler, međunarodno priznati novinar, dao je za "Avaz" ekskluzivni intervju u kojem otkriva detalje ovog projekta.

Zagreb i Beograd

Sadler, izvršni direktor N1, veliki dio svoje istaknute karijere proveo je izvještavajući s Bliskog istoka, a radio je dvije decenije u glavnim vijestima CNN-a. Osvojio je brojne prestižne međunarodne nagrade za novinarstvo, uključujući nagradu "Emmy" u SAD i britansku nagradu BAFTA za hrabro i pronicljivo izvještavanje s brojnih kriznih žarišta u svijetu.

- Ovo će biti prva regionalna informativna mreža koja će raditi 24 sata, a koja će dostići gledateljstvo veće od 20 miliona ljudi širom BiH, Hrvatske i Srbije. Mreža ima sporazum s "Turner Broadcasting System Europe Limitedom", matičnim društvom "CNN Internationala", što je čini prvim ekskluzivnim kanalom CNN-a u regiji. Svoje centre imat će u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu. Dodatni uredi u BiH će se naći u Banjoj Luci i u Mostaru.

Koji je kapacitet N1 i koliko će ljudi biti zaposleno u centru u Sarajevu?

- Centar u Sarajevu bit će u potpunosti opremljen za proizvodnju visokokvalitetnih i aktuelnih vijesti za bh. i regionalno tržište. N1 je u potrazi za najboljim talentima u regiji. Postoji velika konkurencija, ali interesiranje za N1 vrlo je visoko. Osim našeg programa obuke, redakcija N1 educirat će se na dodatnim kursevima u sjedištu CNN-a u Atlanti u SAD. Također, N1 će uspostaviti strateško partnerstvo s drugim emiterima unutar i izvan regije.

Svježiji stil

Možete li otkriti neka od imena direktora programa, urednika ili novinara?

- Tri ugledna direktora vijesti već su se pridružila N1. Amir Zukić odgovoran je za ured N1 u Sarajevu. On je donedavno bio glavni urednik regionalne Direkcije za Balkan agencije Anadolija, a prethodno urednik Radija Slobodna Evropa i BHT-a. Direktor vijesti u Zagrebu je Dubravko Merlić, osnivač i direktor nezavisne televizijske produkcije kompanije "Castor Multimedia". Direktor vijesti za Beograd je Jugoslav Ćosić, poznati urednik i voditelj B92 TV-a, čija je 30-godišnja karijera u novinarstvu počela u "Channelu 2" u nacionalnom radiju u Beogradu.

Šta može publika u BiH očekivati od ove informativne mreže?

- N1 je izgrađen na međunarodnim CNN-ovim standardima izrade programa i profesionalizma koji će pomoći da se uspostavi svjež, novi stil izvještavanja, posebno o vanrednim vijestima u regiji, gdje postoji potreba za pouzdanim informacijama. N1 će postati kanal za raspravu o aktuelnim pitanjima, kako na nacionalnom tako i na međunarodnom planu. Naš pristup programima CNN-a omogućit će gledaocima N1 simultani prijevod ili prethodno snimljen sadržaj, kao i ponudu na lokalnim jezicima, što je prvi put u regiji.

Izazov upravljanja

Šta za Vas, kao dugogodišnjeg novinara CNN-a, znači ovo novo iskustvo?

- Proveo sam većinu svog izvještavanja u karijeri pred kamerama za američke i britanske kanale svjedočeći i izvještavajući o nekim od najstrašnijih svjetskih sukoba. Uvijek sam nastojao biti profesionalan. Donosim i u N1 to zajedničko iskustvo, gdje će izazov upravljanja medijskom mrežom u tri zemlje biti popraćen pažljivim planiranjem i odlučnošću.

Visoki standard

- Naši stručnjaci detaljno su analizirali medijsku scenu u zemljama u kojima će N1 prenositi svoje vijesti. Vjerujemo da će programski sadržaj N1 imati pozitivan odgovor u BiH, kao i u Hrvatskoj i Srbiji, gdje svi gledaoci očekuju visok standard novinarskog profesionalizma.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#58 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

N1 slabo placa, ne nudi puno, malo ce ih nazalost preci kako cujem. Nisu ni blizu Al Dzeziri po uslovima.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#59 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

vazdagazda wrote:N1 slabo placa, ne nudi puno, malo ce ih nazalost preci kako cujem. Nisu ni blizu Al Dzeziri po uslovima.
S obzirom da je to srpska televizija nije ni cudo :lol:
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#60 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

dobro jutro "navedeni". ja sam samo govorila o finansijskim uvjetima i ponudama. to sto ste vi ovlas optereceni i u svemu vidite srpsko, je drzim vas problem.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#61 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Ned071 »

zasad uglavnom dolaze kadrovi sa bht 1
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#62 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

vazdagazda wrote:dobro jutro "navedeni". ja sam samo govorila o finansijskim uvjetima i ponudama. to sto ste vi ovlas optereceni i u svemu vidite srpsko, je drzim vas problem.
U svemu ne vidim, ALJ nije srpska, N1 jeste srpska televizija :) i nikad nece moci isprintati novaca koliko ALJ moze :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#63 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by StupskaBitanga »

Bas jer AJB su pare najmanji problem dok UG mimo n1 sada se okreće i Grandu i LepojBreni pa valja i to isfinansirati. Kako god teško da će moći biti kao AJB
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#64 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by zaluzinna »

Ned071 wrote:zasad uglavnom dolaze kadrovi sa bht 1
ocekivano. Amir Zukic. :D
samo koga iz onoga sivila odabrati...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#65 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Ned071 »

ne, ne amir zukic, nego direktno sad sa bht1. urednica, spiker i slicno...
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#66 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by zaluzinna »

mislila sam Amir Zukic nekada bio sef na BHT-u, sada im kupi kadar :D
tufo071
Posts: 68
Joined: 09/09/2003 00:00

#67 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by tufo071 »

ako su pametni platice i zaposlice kao sto je AJ nasu raju koja vec radi na tv u inostranstvu i regionu. dzaba su im bh1 spikeri i novinari kad je to jad i ocaj. plati pa klati :izet:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#68 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Ned071 »

de ba tufo bogati...

ne kontam zasto se alj ovdje predstavlja ko nekakva ubermensch televizija. osim kvaliteta slike sta se tu ima vidjeti a da ostali nisu uradili mnooogo ranije? koja su to veeelika imena sa ovdasnjih kuca presla tamo? arduana? ili slicna talasika? de bogati...
jedini koji je znao radit svoj posao i prije prelaska je mustafa radoncic a i on je ogranicen na rukomet kojeg radi odlicno. ostalo? mrtvi prosjek. to sto naprave mreza na ftv ili crta ili sto je istrazivala sb, dani ili 60 minuta u najboljim danima alj moze samo sanjati.

i nemoj mi samo alkemiju balkana predstavljat ko vrhunac tv novinarstva.
archi_a
Posts: 10364
Joined: 11/12/2011 18:11

#69 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by archi_a »

Sjoo, kad sam sebe pocnem hvaliti. :-)
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#70 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Srebrni »

Ja mislim da Jazeera (znam da nije tu tema, ali hajde) ima vrhunske tehničke uslove, para za bacati, ali pored svega toga novinarski su jako tanki, čak i prezenterski su loši. Kako može neko ko dolazi iz Hrvatske (i tu mislim na Hrgu prvenstveno) imati bilo kakvog pojma o kompleksnosti našeg administrativno-političkog sistema i znati bilo šta o ljudima koji su njenoj pravoj domovini fizički tako blizu, a kulturološki i historijski tako daleko?! Neuvjerljivost u njenim dnevnicima je očita, pored sve dobre volje da bude profesionalna, što uvijek i jeste. O ostalima ne želim apsolutno da razgovaram, jer se zna kako se na AJB zapošljava i po kojim linijama. Oni koji nisu imali štelu (a malo ih je) uzeti su tu radi šminke, novinarski nisu neki kvalitet, i generalno AJB sa svojim "story novinarstvom" nije NI BLIZU ograncima AJ English i ostalim velikim TV kućama. Ali to je samo moje mišljenje..
User avatar
help_desk
Posts: 276
Joined: 11/12/2010 12:08

#71 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by help_desk »

vazdagazda wrote:N1 slabo placa, ne nudi puno, malo ce ih nazalost preci kako cujem. Nisu ni blizu Al Dzeziri po uslovima.
Obzirom kako Telemach slabo placa svoje radnike, FACE TV ce biti gigant po platama za N1 :)
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#72 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

help_desk wrote:
vazdagazda wrote:N1 slabo placa, ne nudi puno, malo ce ih nazalost preci kako cujem. Nisu ni blizu Al Dzeziri po uslovima.
Obzirom kako Telemach slabo placa svoje radnike, FACE TV ce biti gigant po platama za N1 :)
Hahah neka jarane polako - pomislit ce oni sa fejsa da ce bit plate! hahah :lol:
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#73 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Nero Histrion »

help_desk wrote:
vazdagazda wrote:N1 slabo placa, ne nudi puno, malo ce ih nazalost preci kako cujem. Nisu ni blizu Al Dzeziri po uslovima.
Obzirom kako Telemach slabo placa svoje radnike, FACE TV ce biti gigant po platama za N1 :)
Pa koliko to N1 nudii :? :? ? Znam koliko se zaradjuje na AJB, jer znam neke novinare koji tamo rade. Znam i neke koji su aplicirali za N1, ali nemam informaciju o tome koliko novca nude.
news_insider
Posts: 11
Joined: 17/01/2014 15:23

#74 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by news_insider »

Zoran Sprajc, Dubravko Merlic, Amir Zukic, Jugoslav Cosic, Maja Zezelj, Zoran Stevanovic ... i jos mnogi drugi. Da li neko misli da ovi ljudi dolaze za malo novca ili da postoji bolji news tim u regiji ?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#75 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by StupskaBitanga »

N1, Grand televizija ovi iz United Group baš ne štede para uz postojeće Sport Klub, Ultra i Cinemania
Post Reply