N1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#26 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Styling »

vazdagazda wrote:styling: je li to taj gospodin o kojem pricas? ako jeste ispricavam se jer sam za njega stalno govorila "stefanovic"

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_Stevanovic
To je taj. ;-)
journalistkinja
Posts: 21
Joined: 26/03/2012 00:14

#27 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by journalistkinja »

Još nema konkursa nigdje... :cry:
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#28 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Cujem: Zoran Stefanovic u Al Jazeeru Balkans a Goran Milic out. I jos neka imena su out.
Nevjerovatno zar ne, ja dvojim u vjerodostojnost ove informacije ali je danas glede bussinesa sve moguce.
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#29 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by opa22 »

pogresno cujes :))))

Goran snima "Alkemija Balkana" nesto poput "idemo na put" sto je radio na HRT......Tek su BiH i CG snimljene, svake sedmice po 1 epizoda od ukupno 20 i kusur za ove dvije drzave, ima jos balkanskih drzava da se snime
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#30 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by StupskaBitanga »

i G.M je dao nedavno izjavu da mu je na AJB super i da su mu odnosi sa vlasnicima odlični kao i da je on sam prezadovoljan uspjehom tima AJB
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#31 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by milojicabrzi »

Heh, trazi se prostor u SA, od oko 1000 m2, za pocetak.

Kao urednici se spominju samo kvalitetna imena, najizgledniji, Mirko Klarin, stara novinarska kuka, urednik agencije SENSE u Haagu, koja radi TV Tribunal vec dugi niz godina, a u kombinacijama je i Zekerijah Smajic.

Provjerene info :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#32 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by StupskaBitanga »

Eno im prazan neboder na Otoci i nek se tamo uvale
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#33 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Mozda moj izvor nije dobar, a obicno jeste, al kako sam ja cula AJB treba promjene a G.M im vise ne odgovara i trebaju navodno nove ljude tj management. N1 ce na trziste izaci strong i CNN ih gura opasno i imaju novaca tako da kako sam ja cula sve su opcije otvorene. Bice tu svasta. Bar ce nam biti zanimljivo.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#34 Re: N1-Balkanski CNN Breaking News

Post by vazdagazda »

Evo sta kaze jucerasnji Jutarnji List http://www.jutarnji.hr/vlada-u-beogradu ... j/1141767/
Uzburkalo se ja bi rekla.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#35 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by calculator »

.
Last edited by calculator on 14/06/2016 22:03, edited 1 time in total.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#36 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

naizgled simpatican
tufo071
Posts: 68
Joined: 09/09/2003 00:00

#37 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by tufo071 »

Grjesite svi. Gosn Stevanovic ostaje u UN i ide u NY ili prelazi za Al Jazeeru. CNN ga ne interesuje. Provjereno.
Program CNNa pocinje u Septembru. Nista ranije. I to je provjereno. Ali bice izvrstan program. I to je provjereno :o
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#38 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by StupskaBitanga »

Jugoslav C. sa B92 je preletio kod njih
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#39 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by opa22 »

x
Last edited by opa22 on 19/12/2013 11:46, edited 1 time in total.
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#40 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by opa22 »

CNN preko N1 uskoro u BiH: Amir Zukić direktor centra u Sarajevu

Čuvena svjetska tv mreža CNN definitivno dolazi u BiH, Srbiju i Hrvatsku i to preko ekskluzivnog regionalnog partnera, Televizije N1, koja u proljeće naredne godine počinje s emitiranjem programa za milione ljudi na području bivše Jugoslavije.

Image
Iz izvora bliskog N1 saznajemo da su odabrani ključni ljudi ovog regionalnog informativnog TV kanala koji su zadovoljili najviše profesionalne standarde nove televizije.

Tako će direktor centra N1 za BiH biti Amir Zukić, aktuelni glavni urednik Agencije Anadolija za Balkan i nekadašnji urednik BHTV1 i Radija Slobodna Evropa.

Hrvatski mediji pišu da je najozbiljniji kandidat za direktora za Hrvatsku Dubravko Merlić a novinar televizije B92 Jugoslav Ćosić je za medije u Srbiji već potvrdio da prelazi na novu regionalnu televiziju. Jutarnji list je također pisao da će se N1 pridružiti i Zoran Stevanović, koji je kao producent i urednik godinama radio u centrali CNN-a u Atlanti. Generalni direktor N1, od ranije je poznato, je višegodišnji urednik i reporter CNN-a Brent Sadler.

Amir Zukić nije želio potvrditi, ali nije ni negirao dogovor prema kojem će karijeru nastaviti na N1.

Kako je ranije saopšteno, N1 je regionalni partner američke medijske kompanije CNN i emitirat će program iz tri velika informativno-produkcijska centra u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, kao i iz lokalnih centara smještenih po gradovima cijele regije. Program će moći da prati više od 15 miliona gledatelja.

Kanal N1 emitirat će i najbolje programe CNN-a prevedene na lokalne jezike.
klix
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#41 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

Oni koji misle da je N1 CNN, to neka zaborave. Istina jeste da su potpisali sa njima ugovor o suradnji i razmjeni programa, ali takvih ugovora sa CNN-om je na stotine sirom svijeta, i ne nose brend CNN-a. Ovaj N1 je neka regijska prica - komercijalna, koja je United Groupu sluzila da poveca cijenu pri prodaji KKR-u. A ponavljam komercijalna je, zivjet ce od reklama, a nista od tog nema bez filmova,serija etc.. Ali neka ih, zasto ne, bit ce novih uposlenih :izet:
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#42 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by opa22 »

Dubravko Merlić postao direktor "hrvatskog CNN-a"

Image

KAO ŠTO se ranije i nagađalo, Dubravko Merlić bit će direktor programa za Hrvatsku na novom regionalnom informativnom kanalu N1, javljaju iz press službe te televizije.

"Oduševljeni smo što se Dubravko Merlić pridružuje mreži N1 kao Direktor programa za Hrvatsku. Njegova sjajna karijera u novinarstvu i izuzetna sposobnost u kreiranju programa pomoći će nam da ljestvicu na N1 postavimo visoko", rekao je Brent Sadler, generalni direktor N1 i nekadašnji nagrađivani viši međunarodni dopisnik za CNN. "Dubravko je sjajan komunikator s jedinstvenim talentom za prezentiranje i formatiranje vijesti na način koji je atraktivan za gledatelje," dodao je Sadler.

Merlić već ima plan kako privući gledatelje.

"N1 je ambiciozan i složen projekt koji želi postaviti visoke profesionalne standarde kao temeljno polazište u kreiranju programa. Stoga želimo angažirati profesionalce koji će točnim, brzim i atraktivnim vijestima privući gledatelje da gledaju i vjeruju našem kanalu. Na konkurentnom hrvatskom TV tržištu to je ambiciozan, ali izvediv cilj", rekao je Dubravko Merlić.

Merlić je u svojoj karijeri bio urednik i voditelj Dnevnika HTV-a te urednik Informativnog programa Hrvatske televizije. 1995. godine Hrvatsko novinarsko društvo mu je dodijelo i nagradu za novinara godine.

N1 je potpisao partnerski sporazum sa Turner Broadcasting System Europe Limited, matičnom kompanijom CNN International-a, što ga čini ekskluzivnim partnerom CNN-a za regiju. N1 će program emitirati iz tri velika informativna produkcijska centra u Zagrebu, Sarajevu i Beogradu.
Index.hr
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#43 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by navedeni »

Bit ce ovo zanimljivo 8-) , ali news? Kome treba jos vijesti? :-)
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#44 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

a kome ne treba? neka raznih regionalnih objektivnih informativnih kuca ne bi li istisnuli ove smjesne federalne, alfe, rtrs, atv i ostale manipulatore. uz al dzeziru i cnn taman da covjek sam zakljuci sta se desava.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#45 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

tufo071 wrote:Grjesite svi. Gosn Stevanovic ostaje u UN i ide u NY ili prelazi za Al Jazeeru. CNN ga ne interesuje. Provjereno.
Program CNNa pocinje u Septembru. Nista ranije. I to je provjereno. Ali bice izvrstan program. I to je provjereno :o
grijesite tufo071, al dzezira nije zainteresovana za Stevanovica (?????) a kako meni kona javlja Stevanovic se upravo vratio iz Atlante. Za predpostaviti je da je tamo isao da bi sa CNNom muljao.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#46 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Nero Histrion »

Pratim sve sa velikim zanimanjem :!: . Ima tu i stranackih igara, tako mi rekose neki koji su se htjeli prijaviti. Tesko uci bez dobre stele, :skoljka: kao i svuda. Kada pocinju sa programom?
tufo071
Posts: 68
Joined: 09/09/2003 00:00

#47 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by tufo071 »

Nero Histrion wrote:Pratim sve sa velikim zanimanjem :!: . Ima tu i stranackih igara, tako mi rekose neki koji su se htjeli prijaviti. Tesko uci bez dobre stele, :skoljka: kao i svuda. Kada pocinju sa programom?
nikakvih tu stranackih igara i namjestanja nema. upravo obratno. s programom pocinju u septembru.
news_insider
Posts: 11
Joined: 17/01/2014 15:23

#48 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by news_insider »

Imate jako zanimljiva razmisljanja, ali osim onoga sto je zvanicno objavljeno u septembru i u ponedeljak, nista sto ste napisali nije tacno.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#49 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by calculator »

news_insider wrote:Imate jako zanimljiva razmisljanja, ali osim onoga sto je zvanicno objavljeno u septembru i u ponedeljak, nista sto ste napisali nije tacno.

A šta ti znaš, a da mi ne znamo?
news_insider
Posts: 11
Joined: 17/01/2014 15:23

#50 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by news_insider »

Sve ;-) strpite se još malo, biće zanimljivo. Btw hvala na interesu
Post Reply