N1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
crvenodosmrti
Posts: 3
Joined: 22/01/2018 10:04

#1776 Re: N1

Post by crvenodosmrti »

Rado ih gledam jer su poprilično objektivni, što je rijetkost na bosanskohercegovačkoj medijskoj sceni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#1777 Re: N1

Post by kakavdanakneiskustvu »

jesu li N1 I sportklub necime povezani,vidim stalno preuzimaju vijesti sa sportkluba?
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#1778 Re: N1

Post by Srebrni »

kakavdanakneiskustvu wrote:jesu li N1 I sportklub necime povezani,vidim stalno preuzimaju vijesti sa sportkluba?
United Media je vlasnik i N1 i Sport Kluba. Uzima i SK od N1.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58736
Joined: 03/08/2010 19:04

#1779 Re: N1

Post by kakavdanakneiskustvu »

Srebrni wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:jesu li N1 I sportklub necime povezani,vidim stalno preuzimaju vijesti sa sportkluba?
United Media je vlasnik i N1 i Sport Kluba. Uzima i SK od N1.
:thumbup:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1780 Re: N1

Post by zunazu »

Televizija koja za gosta u više navrata dovede ratnog zločinca Nenada Stevandića. Pametnom dosta.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1781 Re: N1

Post by vješalica »

zna li ova glupacica burdzovic burdzonovic ili kako vec se papanka preziva
razliku izmedju nabavke 2500 i 25.000 pusaka za policiju republike mrske?
sto.govoris jadaro da je 25.000 kad nije,pomislice svijet svasta curko retardirana
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1782 Re: N1

Post by cyprus »

Evo već sat vremena Ika i bivši francuski vojnik govore o tome kako je francuski UNPROFOR bio previše popustljiv prema Srbima u ratu i kako ih je trebalo rokat...

Čudno je to za jednu četN1čku i prosrpsku televiziju :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1783 Re: N1

Post by _BataZiv_0809 »

zunazu wrote: Pametnom dosta.
A tebi? :D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1784 Re: N1

Post by zunazu »

_BataZiv_0809 wrote:
zunazu wrote: Pametnom dosta.
A tebi? :D
* u skokovima.
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#1785 Re: N1

Post by recto-verso »

Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1786 Re: N1

Post by Nero Histrion »

Pobogu ljudi, ima li ko ovoj voditeljici plavoj sto je upravo razgovarala sa Ibrom Spahicem reci da ne upada ljudima u rijec, ne moze covjek od nje cuti sta gost u studiju zeli reci. Nije emisija o voditelju i misljenju voditelja i da se voditelj non-stop raspravlja i ubjedjuje i nadmudruje, pa ne moze se gledati vise, neprijatno i neukusno. :(

Naravno da voditelj usmjerava razgovor, to je u opisu radnog mjesta, ali ovo je preslo svaku mjeru.
User avatar
ElRe
Posts: 10829
Joined: 12/12/2011 11:28

#1787 Re: N1

Post by ElRe »

User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1788 Re: N1

Post by SmokingMan »

vješalica wrote:koji problem ima merima semic pa iskazuje toliku potrebu da se kleberinja na svaki komentar sa gostom?
bio u emisiji ministar sarovic prica covjek ozbiljno i profesionalno ona zvalje razvalila i smije se ko da je razim izgubila
nije normalna
Nikao mi ne ide u glavu kako joj niko iz režije do sada nije sugerirao da se prestane ponašati bedasto tokom intervrjuua.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#1789 Re: N1

Post by sandzokan »

Kakvu sam juce jezicku vratolomiju cuo na ovoj televiziji. Govori reporterka o poplavama i kaze “komandir republicke civilne zastite Republike Srpske” i tako 3-4 puta.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1790 Re: N1

Post by vješalica »

Lupala je i ona Burdzovicka termin 'vakcinizacija'
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1791 Re: N1

Post by sabina1 »

Koliko god apsurdno i suludo zvučalo (jer jeste) , rijetko arogantna i rijetko antipatična televizijska osoba Emela Budržović je Nikoli Špiriću prodrmala bubrege i mislim da bi to učinila bilo kome.

Čestitam :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1792 Re: N1

Post by Banksy »

sabina1 wrote:Koliko god apsurdno i suludo zvučalo (jer jeste) , rijetko arogantna i rijetko antipatična televizijska osoba Emela Budržović je Nikoli Špiriću prodrmala bubrege i mislim da bi to učinila bilo kome.

Čestitam :thumbup:
Ni meni nije simpatična, ali isto je uradila i Konakoviću. Mislim da je jedina koja ga je pitala prava pitanja i tako, odlično pripremljena, raskrinkala prevaranta. U drugom dijelu razgovora je zaista bila izvrsna.

https://www.youtube.com/watch?v=8P_qDDsB52A&t=1998s
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1793 Re: N1

Post by sabina1 »

Banksy wrote:
sabina1 wrote:Koliko god apsurdno i suludo zvučalo (jer jeste) , rijetko arogantna i rijetko antipatična televizijska osoba Emela Budržović je Nikoli Špiriću prodrmala bubrege i mislim da bi to učinila bilo kome.

Čestitam :thumbup:
Ni meni nije simpatična, ali isto je uradila i Konakoviću. Mislim da je jedina koja ga je pitala prava pitanja i tako, odlično pripremljena, raskrinkala prevaranta. U drugom dijelu razgovora je zaista bila izvrsna.

https://www.youtube.com/watch?v=8P_qDDsB52A&t=1998s
Dakle dva plusa ili dvije čestitke :thumbup: :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1794 Re: N1

Post by cyprus »

Banksy wrote:
sabina1 wrote:Koliko god apsurdno i suludo zvučalo (jer jeste) , rijetko arogantna i rijetko antipatična televizijska osoba Emela Budržović je Nikoli Špiriću prodrmala bubrege i mislim da bi to učinila bilo kome.

Čestitam :thumbup:
Ni meni nije simpatična, ali isto je uradila i Konakoviću. Mislim da je jedina koja ga je pitala prava pitanja i tako, odlično pripremljena, raskrinkala prevaranta. U drugom dijelu razgovora je zaista bila izvrsna.

https://www.youtube.com/watch?v=8P_qDDsB52A&t=1998s
Nisam gledo niti jedan, niti drugi intervju koji spominjete, pa moram reći da sam iznenađen... Emelu smatram najslabijom karikom na N1, koja me obično iziritira prilikom intervjua sa gostima... Drago mi je ako se popravila :-D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1795 Re: N1

Post by Toffee karamela »

ja ih gledam sve manje i rjeđe otkad sam skontala da oni zapravo imaju 4 sata svježeg, živog programa ujutro i dva poslijepodne, uključujući i pressing (i isključujući vijesti koje ponavljaju do u besvijest zajedno s onom iritantnom trakicom koju provlače ispod i na kojoj sam znala po 48 sati čitati jedne te iste vijesti). resto mrtve reprize.

idu mi užasno na živce ona jutarnja javljanja kolega im iz ZG i BG jer mislim da ova tri centra nemaju zajedničkog materijala niti za polusatne kafe, ukočeno i izvještačeno se smješkaju i ko da jedva čekaju da odjave jedni druge

hugolina se rapidno popravila mada pokušava da imitira dušku jurišić (pogledat: napad na damira mašića koji je ionako miran i polumutav da bi i voditelj još na njemu trenirao strogoću).

ika ferrer je beton, hvala ti bože da konačno čujem nekog od naših novinara da govori eng. i fran. s dobrim akcentom, jel stid onog senada kad je čuje jer se on s morganom propisno obrukao...još je i zavodljiva ko vrag (pogledat: intervju sa šarovićem, bilo neprijatno gledat kako se topi pred njom ko ledo sladoled i gubi se :lol: :shock:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25797
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1796 Re: N1

Post by BHF_Manijak »

Sto se obrukase s "Hottersima". :lol: :lol: :mrgreen: :zzzz:

Mozda sljedeci put novinarka da google koristi prije odlaska na teren? A i urednica koja je salje na teren, cisto da se cura ne bruka. :mrgreen:

http://ba.n1info.com/a253178/Lifestyle/ ... ajevo.html
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#1797 Re: N1

Post by mahalik »

dok na srbijanskoj i hrvatskoj verziji ubijaju sa programom recimo na N1 Srbija počinje Insajder nova sezona, hrvatska verzija ima N1 studio koji dovodi odične sagovornike i pričaju o svemu bez zadrške mi na N1 BiH vidimo ovo. Tipičan avaz hayat stil novinarstva blago rečeno užas.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1798 Re: N1

Post by Nero Histrion »

BHF_Manijak wrote:Sto se obrukase s "Hottersima". :lol: :lol: :mrgreen: :zzzz:

Mozda sljedeci put novinarka da google koristi prije odlaska na teren? A i urednica koja je salje na teren, cisto da se cura ne bruka. :mrgreen:

http://ba.n1info.com/a253178/Lifestyle/ ... ajevo.html
Nisam siguran da je do novinarke. Ako bolje pogledas prilog, na zidu novootvorenog pub-a pise "Hootters klix" , tokom priloga se pojavljuje ispisano Hooters, vjerovatno originalni inserti snimljeni u Anerici, gdje pise kako treba s jednim "t" . Ovi lokalni koji su dobili licencu i otvorili lanac su ili nesto pobrkali ili su ovo namjerno uradili uz odobrenje vlasnika licence.
Ovim curama iz Sarajeva na majicama pise "Hootters klix ", dakle dva puta t. Po Americi cure nose bijele majice s logom sove i pise kako treba, jedno "t ". Ne kontam bas sto ovdje 'vako, tamo 'nako. :? :?

Azijski Hooters ima originalni logo sa sovom i ispravno pise, npr. , e sto je ovaj sarajevski s falinkom, to ova plava gospoja u prilogu vjerovatno najbolje zna. Ako uopste zna. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25797
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1799 Re: N1

Post by BHF_Manijak »

Nero Histrion wrote: Nisam siguran da je do novinarke. Ako bolje pogledas prilog, na zidu novootvorenog pub-a pise "Hootters klix" , tokom priloga se pojavljuje ispisano Hooters, vjerovatno originalni inserti snimljeni u Anerici, gdje pise kako treba s jednim "t" . Ovi lokalni koji su dobili licencu i otvorili lanac su ili nesto pobrkali ili su ovo namjerno uradili uz odobrenje vlasnika licence.
Ovim curama iz Sarajeva na majicama pise "Hootters klix ", dakle dva puta t. Po Americi cure nose bijele majice s logom sove i pise kako treba, jedno "t ". Ne kontam bas sto ovdje 'vako, tamo 'nako. :? :?

Azijski Hooters ima originalni logo sa sovom i ispravno pise, npr. , e sto je ovaj sarajevski s falinkom, to ova plava gospoja u prilogu vjerovatno najbolje zna. Ako uopste zna. :D
Ma cisto sumnjam da su im prodali fransizu, a pod pogresnim imenom da ide i logom. Isto da je otvoren McDonald's pod nazivom McDonnald i s nekim smijesnim logom...
Najgore je sto se ovi sad upinju i promoviraju to kao poznati svjetski lanac, sto ustvari veze nema sa poznatom svjetskom fransizom. Nisam jos vidio da neki brend dodje u neku od zemalja, ali sa promjenjenim imenom. :mrgreen:

Evo i Klix ih nadmasio, jos u naslov stavise "originalni restoran..." :oops: :oops:

https://www.klix.ba/lifestyle/hranaipic ... ook+status
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1800 Re: N1

Post by Nero Histrion »

BHF_Manijak wrote:
Nero Histrion wrote: Nisam siguran da je do novinarke. Ako bolje pogledas prilog, na zidu novootvorenog pub-a pise "Hootters klix" , tokom priloga se pojavljuje ispisano Hooters, vjerovatno originalni inserti snimljeni u Anerici, gdje pise kako treba s jednim "t" . Ovi lokalni koji su dobili licencu i otvorili lanac su ili nesto pobrkali ili su ovo namjerno uradili uz odobrenje vlasnika licence.
Ovim curama iz Sarajeva na majicama pise "Hootters klix ", dakle dva puta t. Po Americi cure nose bijele majice s logom sove i pise kako treba, jedno "t ". Ne kontam bas sto ovdje 'vako, tamo 'nako. :? :?

Azijski Hooters ima originalni logo sa sovom i ispravno pise, npr. , e sto je ovaj sarajevski s falinkom, to ova plava gospoja u prilogu vjerovatno najbolje zna. Ako uopste zna. :D
Ma cisto sumnjam da su im prodali fransizu, a pod pogresnim imenom da ide i logom. Isto da je otvoren McDonald's pod nazivom McDonnald i s nekim smijesnim logom...
Najgore je sto se ovi sad upinju i promoviraju to kao poznati svjetski lanac, sto ustvari veze nema sa poznatom svjetskom fransizom. Nisam jos vidio da neki brend dodje u neku od zemalja, ali sa promjenjenim imenom. :mrgreen:

Evo i Klix ih nadmasio, jos u naslov stavise "originalni restoran..." :oops: :oops:

https://www.klix.ba/lifestyle/hranaipic ... ook+status
Klix pise kako je otvoren originalan restoran ... po uzoru na svjetski poznati brend ... ... :lol: e ovi klixovci bi barem mogli znati da :oops: :oops: rijec originalan znaci nesto sto nije nastalo po uzoru na nesto ... :lol:


Sto se N1 tice, kako im je novinarka zapocela prilog ispalo je da se otvara originalni americki pub Hooters klix u Sarajevu.

Iz klix-ovog i N1 novinarksog prikaza istog dogadjaja moze se zakljuciti da je ovaj sarajevksi pub izgleda otvoren po uzoru na cuveni amercki lanac Hooters. Eh sad, evo zadatak za oba nov'nara ili nov'narke :izet: postavite pitanja: jeste li vi dio lanca Hooters klix, ako jeste, zasto vam je logo drugaciji, ako niste, sta ste onda? Originalni sigurno niste.



:lol: Mozda su ovi Hootters u Rajvosa neki affiliate, po uzoru na N1 / CNN exclusive news channel affiliate.

komedija :D
Post Reply