N1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1 N1

Post by StupskaBitanga »

Prvi regionalni informativni kanal N1
Kanal N1, prvi regionalni informativni kanal na područiju bivše Jugoslavije, biće lansiran početkom 2014. godine za preko 15 miliona gledalaca u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Sporazum o saradanji sa kompanijom Turner Broadcasting System Europe Limited, koja je vlasnik kanala CNN International, omogućio je kanalu N1 da postane eksluzivni partner CNN-a u regionu.

N1 će emitovati program iz tri velika informativno-produkcijska centra u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, kao i lokalnih centara smeštenih po gradovima čitavog regiona.

“Saradnja sa CNN-om donosi nam dragoceno iskustvo u oblastima novinarstva, uredništva i pravljenja programa”, kaže Brent Sadler, generalni direktor kanala, direktor programa za sve tri zemlje i bivši nagrađivani novinar CNN-a. “N1 će razvijati svoj specifičan sadržaj, baziran na vestima iz regiona, o kojima ćemo izveštavati iz sva tri glavna grada istovremeno. To će biti veoma inspirativan zadatak.”

Sporazum sa CNN-om omogućava kanalu N1 i da emituje odabrane programe CNN-a, prevedene na lokalne jezike.

“Ovaj sporazum dokazuje našu posvećenost da prenosimo i širimo znanja i iskustva u sve delove sveta i pokuzuje koliko su važne informacije iz ovog regiona. Sporazum nam daje mogućnost da pružimo podršku lokalnim partnerima u vidu obuke kadrova i davanju ekspertskih saveta. Oduševljeni smo što se N1 priključuje CNN porodici i unapred se radujemo saradnji sa N1 timom,” poručio je Rani Rad, izvršni potpredsednik i komercijalni direktor kanala CNN International.

Glavni finansijski investitor kanala N1 je Junajted grupa (United Group), vodeća “pay TV” platforma u Jugoistočnoj Evropi, koja obuhvata i SBB, najvećeg kablovskog operatora u Srbiji, Telemach Sloveniju i Telemah BiH, najveće kablovske operatore u Sloveniji i Bosni, kao i Total TV, najveću satelitsku platformu u regionu.

“Veoma smo uzbuđeni što učestvujemo u kreiranju kanala N1,” rekao je Kameron Munter, viši savetnik Junajted grupe. “To je važan korak u integraciji ovog regiona u Evropsku Uniju i u prihvatanju njenih visokih standarda kada su u pitanju kanali sa celodnevnim informativnim programom.”

Kanal N1 će svojim gledaocima pružiti najnovije, tačne i nezavisne vesti. “Naša najsavremnija tehnologija i tim posvećenih profesionalaca odrediće buduću reputaciju N1 kanala, odnosno poverenje gledalaca,” kaže direktor kanala Sadler i dodaje da će “N1 postati simbol za pouzdane vesti 24 časa dnevno.

Izvor: United Group
Last edited by StupskaBitanga on 28/11/2014 18:36, edited 2 times in total.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2257
Joined: 14/02/2013 14:11

#2 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništu United Group (Telemach,SBB)

Post by Hercegoviina »

CNN je najneobjektivniji medij na globalnom planu. I sjevernokorejska tv je objektivnija.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by karanana »

sad ce rasulo u jaziri. ionako su im arapi dali love za 5 godina, jos malo i to ce isteci.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništu United Group (Telemach,SBB)

Post by SmokingMan »

Hercegoviina wrote:CNN je najneobjektivniji medij na globalnom planu. I sjevernokorejska tv je objektivnija.
Mašina za ispiranje mozgova,"Think like an American","We only speak the truth,the other lying"
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#5 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by archi_a »

.......
Last edited by archi_a on 05/07/2023 23:36, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Truba »

pa to je kapitalizam
5 godina dižeš 2000
onda se zaposliš u drugoj Tv za 2500 :D

ostali koji imaju obične plate mogu svuda naći približno isto
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#7 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by archi_a »

Black swan wrote:pa to je kapitalizam
5 godina dižeš 2000
onda se zaposliš u drugoj Tv za 2500 :D

ostali koji imaju obične plate mogu svuda naći približno isto
Dao Bog da N1 ponudi 70% onog sto je Aj dala svojim uposlenicima. Sve nogica u guzicu. ;)
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Truba »

meni neće sigurno dati
ali kokicama sa tv ekrana sigurno hoće
i magovima informatike :D
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#9 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by archi_a »

Black swan wrote:meni neće sigurno dati
ali kokicama sa tv ekrana sigurno hoće
i magovima informatike :D
Sta da ti kazem?? Je li ti kasno da se prebacis na IT? :-?
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Truba »

jeste :D
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#11 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Kako cujem N1-CNN ce nuditi jako dobre pakete buducim uposlenicima, te ce i jedan broj ljudi preci sa AJ na CNN.
Neki ljudi sa TV1 ce takodje otici na regionalni CNN.
Navodno glavni CNN covjek bice neki Zoran Stefanovic sto je radio za njih dugi niz godina. Ako mene lazu, slagala sam i ja vas.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#12 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by mali_balon »

Nego hoceli biti kakvih konkursa ubrzo da trazimo stele.
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#13 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by opa22 »

nego hoce li i oni imati sjediste u Sarajevu??? :D Bilo bi dobro
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#14 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Beograd, Zagreb i Sarajevo
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#15 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Saznala: program pocinje pocetkom Aprila. Mnogi vec pregovaraju o iznosima, ulogama, lokacijama, tehnickim specifikacijama. Bice tu jos zanimljivih imena kako novinarskih tako i urednickih.
Glavni studio ce biti smjesten u Beogradu a druga dva u Zagerbu i Sarajevu. Uskoro ce se objaviti i gdje ce biti locirana jer su dogovori za ugovore o najmu pri samom kraju.
Bice i super plate i uslovi, koliko sam saznala bolji od Al Jazeere jer CNN podupire financijski N1 kao sto je i Turski CNN
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#16 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by StupskaBitanga »

vazdagazda wrote:Saznala: program pocinje pocetkom Aprila. Mnogi vec pregovaraju o iznosima, ulogama, lokacijama, tehnickim specifikacijama. Bice tu jos zanimljivih imena kako novinarskih tako i urednickih.
Glavni studio ce biti smjesten u Beogradu a druga dva u Zagerbu i Sarajevu. Uskoro ce se objaviti i gdje ce biti locirana jer su dogovori za ugovore o najmu pri samom kraju.
Bice i super plate i uslovi, koliko sam saznala bolji od Al Jazeere jer CNN podupire financijski N1 kao sto je i Turski CNN
fino
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#18 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by funky_baby »

vazdagazda wrote:Saznala: program pocinje pocetkom Aprila. Mnogi vec pregovaraju o iznosima, ulogama, lokacijama, tehnickim specifikacijama. Bice tu jos zanimljivih imena kako novinarskih tako i urednickih.
Glavni studio ce biti smjesten u Beogradu a druga dva u Zagerbu i Sarajevu. Uskoro ce se objaviti i gdje ce biti locirana jer su dogovori za ugovore o najmu pri samom kraju.
Bice i super plate i uslovi, koliko sam saznala bolji od Al Jazeere jer CNN podupire financijski N1 kao sto je i Turski CNN
super info. imas li ikakav kontakt ovdje u sa?
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#19 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Nemam, osim da sam nacula da je taj neki Zoran iz Atlante i CNNa njihov covjek. Ali brzo ce glasine proraditi jer se u Sarajevu nista ne moze sakriti
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#20 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by IgiPop »

CNN definitivno ne ulaze u N1. Jedini investitor je UG. CNN ima preko hiljadu tih "affiliate channels" sirom svijeta, a jedan i ovdje u regiji. Taj kanal, News7, se nije bas proslavio u Bugarskoj (stranicu mozete pogledati ovdje www.news7.bg). Ako ce davati velike plate, to je super, jer su novinari u regiji jako lose placeni (sa izuzetkom Al Jazeere Balkans). Ako ce programski pratiti News7, to je neki miks CNN dokumentaraca i programa (prevedenih na bugarski) i vijesti i par originalnih programa na bugarskom. Nista spektakularno nemojte ocekivati. Ako dobace i do AJB, to ce im biti uspjeh. Nista vise od toga.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#21 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

Ja koliko sam saznala CNN ulazi u ovaj posao sa novicima sto je modificirani projekat CNN Adria planiran prije ne,oliko godina Sama cinjenica da ovaj projekat vode bivsi CNN novinar (Sadler) i urednik (Stefanovic) govori u prilog uvezanosti CNNa u svemu ovome.
Gledanost u poredjenju s AJB im je zagarantovana.
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#22 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

IgiPop:

Nisi u pravu oko affiliates. Radi se zaista o ozbiljnom CNN interesu u svezi regionalne televizije:
http://download.rtl.lu/2013/09/19/35d39 ... 856163.pdf

Jos sam cula da ce neki ljudi iz AJB preci na CNN cim se sve ozvanici. Bize zanimljivo u najmanju ruke.
Ja se radujem, mada mi je nekako zao sto ce AJB dobiti malo po nosu jer su se do sada zaista trudili :roll: :)
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#23 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

evo i programske seme N1 sto sam nasla:

More details are emerging now. The channel will have it's HQ in Luxembourg where it's managment will be stationed. Studios are in Belgrade, Zagreb and Sarajevo.

... and now the best part, the schedule. Wow, I didn't expect a full 24 hour news channel. AJ Balkans starts their live news shows at 16.00 so I thought this will be similar. Looking at this schedule, it feels like they will have more live news than CNN itself.

06.00 -10.00 News Center (LIVE)
10.00 Quest (CNN)
10.30 Showbiz Today (is this from HNL????)
11.00 Face to Face
11.30 CNN Content localized
12.00 News Center (LIVE)
12.30 Europe Today
13.00 News Center (LIVE)
13.30 CNN Content localized
14.00 News Center (LIVE)
14.30 Showbiz Today
15.00 News Center (LIVE)
15.30 Quest (CNN)
16.00 News Center (LIVE)
16.30 CNN Content localized
17.00 News Center (LIVE)
17.30 Sport Klub (LIVE)
18.00 News Center (LIVE)
18.30 World Business Today (CNN)
19.00 News Center (LIVE)
19.30 Sport Klub (LIVE)
20.00 News Center (LIVE)
20.30 Let's Talk (LIVE)
21.30 Face to Face
22.00 News Center (LIVE)
22.30 Europe Today
23.00 Sport Klub (LIVE)
00.00 News Center (LIVE)
00.30 World Business Today (CNN)
01.00 News Center (TAPED)
01.30 Sport Klub (TAPED)
02.00 News Center (TAPED)
02.30 Let's Talk (REPLAY)
03.30 Face to Face (REPLAY)
04.00 News Center (TAPED)
04.30 Europe Today
05.00 Sport Klub (TAPED)
User avatar
Styling
Posts: 12488
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#24 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by Styling »

Zoran Stevanović je Sarajlija koji je radio za CNN kao producent ali je tokom krize 2008 godine izgubio posao. Poslije je nešto radio po Evropi, ali koliko vidim opet se vraća na CNN.

Ko zna Zoku možda se i zaposli. :mrgreen:
vazdagazda
Posts: 52
Joined: 18/12/2006 21:39

#25 Re: N1-Balkanski CNN u vlasništvu United Group (Telemach,SBB

Post by vazdagazda »

styling: je li to taj gospodin o kojem pricas? ako jeste ispricavam se jer sam za njega stalno govorila "stefanovic"

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_Stevanovic
Post Reply