N1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#2701 Re: N1

Post by fusion_ba »

Mozda ode tamo kao onaj Bebanic. :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2702 Re: N1

Post by Vitezanin »

Nažalost, moram se ovdje pridružiti ekipi anti-Zvonko i jedni dijelom anti-Emela jer počinjem dobivati napade stida kada slušam njihovo vođenje intervjua, pogotovo kod Zvonke. Da budem jasan, N1 je ipak bitna karika na našem medijskom nebu i zahvaljujući njima ipak je značajan broj afera i skandala dobio medijsku pažnju koju mediji pod kontrolom ove ili one stranke naravno neće prezentirati. Tu im treba zahvaliti, ne zanima me koje su im ambicije, ko ih financira i sl, ali definitivno imaju značajnu i pozitivnu ulogu na medijskom nebu. Ali ovdje je sasvim jasno da su ovi ljudi prošli istu ili sličnu medijsku školu koja je po meni ubitačna i zbog kojeg ne mogu slušati intervjue koje vodi Zvonko koliko god me oni zanimali.

Hajde, posao novinara jeste tražiti nelogičnosti i možda čak i 2-3 puta postaviti isto pitanje ne bi li dobili ispravne informacije. Ali zašto moraš biti šupak, bezobrazan i pijačarski nastrojen? To ne mogu slušati.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#2703 Re: N1

Post by don vito »

Došlo je dotle da se mora citirati Hadžovićev komentar još jednog u nizu gostovanja Reufa Bajrovića na N1. Nije mi drag Hadžović, ali je pogodio u sridu. Šta im treba na N1 da svako malo u goste pozivaju ovu budaletinu iz ergele SDA botova?
Ja mogu shvatiti da postoje ljudi sa stanovitim mentalnim oboljenjima koji okolo pričaju ljudima da su bili presudni za Bidenovu pobjedu, da stoje lično iza manje-više svih političkih procesa u zemlji, da su sve što ikad rekli i uradili je bilo proročansko i ispravno...
Da su jarani sa svim svjetskim državnicima, da se protiv njih neprestano vode mračne urote mračnih sila, da su sletjeli na Miesec i slično... Ne d'o Bog nikom, s takvim stvarima se ne treba šaliti.
Ali ono što ne mogu da shvatim je da mediji koji sebe smatraju informativnim i ozbiljnim takve dijagnoze mogu shvatati ozbiljno, davati im prostor i dezinformisati naciju prikazujući takva baljezganja kao relevatne činjenice.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#2704 Re: N1

Post by bunk »

A koji su pozeljni botovi?
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#2705 Re: N1

Post by Ambula »

dembele wrote: 09/12/2020 19:30 Emelu kao da su iz Zadruge doveli na N1.
Najpametnije za sve politicare ako pred izbore mogu dogovorit da gostuju kod Emele jer ce sigurno poslije tog intervjua izaci kao velike zrtve i mucenici od karakondzule da ce im rejting a samim tim i izborni rezultati skociti.
I Emela i Zukic bojim se ne mogu kontrolirati euforiju kad im dodju pojedini gosti a naravno ni emocije. Emocije brzo nadvladaju profesionalizam a kad se to desi nimalo nisu simpaticni i prijatni i bar kod mene oni u vecini slucajeva ispadaju negativci.
Mozda pokusavaju da budu neke novinarcine velike, da resetaju goste ali nemaju stila za tog. Mozda nisu ni kapacitirani za takvog vida novinarstva, prevazilaze svoje mogucnosti i onda to ispada maltretiranje sviju.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2706 Re: N1

Post by KatarinaKosaca »

Žaklina Tatalović, Jelena Zorić, Jugoslav Ćosić NIKAKO ne idu u istu rečenicu sa Zukićem, Emelom, baš nikako. Jedno su novinari, a Emela i Amir mahali bez kompetencije, argumenta, smisleno pitanja itd. Djeluju mi ponekad kao nervno rastrojeni
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#2707 Re: N1

Post by Osim_13 »

don vito wrote: 11/12/2020 18:01 Došlo je dotle da se mora citirati Hadžovićev komentar još jednog u nizu gostovanja Reufa Bajrovića na N1. Nije mi drag Hadžović, ali je pogodio u sridu. Šta im treba na N1 da svako malo u goste pozivaju ovu budaletinu iz ergele SDA botova?
Ja mogu shvatiti da postoje ljudi sa stanovitim mentalnim oboljenjima koji okolo pričaju ljudima da su bili presudni za Bidenovu pobjedu, da stoje lično iza manje-više svih političkih procesa u zemlji, da su sve što ikad rekli i uradili je bilo proročansko i ispravno...
Da su jarani sa svim svjetskim državnicima, da se protiv njih neprestano vode mračne urote mračnih sila, da su sletjeli na Miesec i slično... Ne d'o Bog nikom, s takvim stvarima se ne treba šaliti.
Ali ono što ne mogu da shvatim je da mediji koji sebe smatraju informativnim i ozbiljnim takve dijagnoze mogu shvatati ozbiljno, davati im prostor i dezinformisati naciju prikazujući takva baljezganja kao relevatne činjenice.
Reuf je definicija pojma deluded. Šta se tom liku mota sve po glavi, volio bi čuti.
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#2708 Re: N1

Post by soferina »

Ma vidi mu se u ocima da nije sav svoj, a koliko je bitan vidjelo se po broju glasova sto je dobio na izborima i onda takvog lika N1 svako malo zove, cemu?
Hakiz
Posts: 40373
Joined: 30/07/2015 20:01

#2709 Re: N1

Post by Hakiz »

fusion_ba wrote: 05/12/2020 15:56 Bilo bi dobro da neko od njih bar cita ovaj forum pa vidi u cemu grijesi, ali dzaba, mislim da ni to ne bi pomoglo.
Krivi su i gosti. Prvi ili drugi put te prekine, ti skineš mikrofon i odeš. Tri takva gosta, liku je garantovan otkaz.

Neko spomenu Senada. Ni on nije puno bolji.
Škobo Habu
Posts: 9010
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2710 Re: N1

Post by Škobo Habu »

Emela Burdžović je toliko izvještačena u tom nastojanju da nametne vlastiti autoritet kako auditorijumu, tako i sugovornicima preko puta sebe, da je to postalo negledljivo.

Teško da postoji iritantnija osoba od nje na N1.

Upada gostima u riječ, ne dozvoljava im da dovrše misao, ne vodi diskusiju već je svojim upadicama banalizira, stvara vještačke tenzije kako bi u prvi plan izbacila sebe a ne gosta koji je tu da da odgovore na postavljana pitanja.
U tom kontekstu, ma koliko meni Dodik bio bahat, on je jedini koji je Burdžovićki pokazao kako to izgleda kada njen gost pristane na to da od ozbiljnog talk-showa napravi Jerry Springer show. I to je jedini način da joj se stavi do znanja koliko je ispodprosječna novinarka.

Olja Bećković za one kojima je N1 odmah poslije Granda u omiljenim kanalima.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#2711 Re: N1

Post by fusion_ba »

Porediti Olju i Emelu je u krajnju ruku suludo.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#2712 Re: N1

Post by Altsa »

Emela je sjajna voditeljica bas onakva kakva treba nasoj seljackoj zemlji.
Škobo Habu
Posts: 9010
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2713 Re: N1

Post by Škobo Habu »

fusion_ba wrote: 23/12/2020 11:08 Porediti Olju i Emelu je u krajnju ruku suludo.
Vjerovatno jeste, ali, eto, probaj ti bolje okvalifikovati.

Htio sam reći kako je Olja za sirotinju.
Last edited by Škobo Habu on 23/12/2020 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#2714 Re: N1

Post by fusion_ba »

Onda nisam bio najbolje razumio. :-D
To da, ona se mozda fura na Olju ali joj ne ide.

Kad vec spomenuh poredjenje, isto tako se ni beogradski i sarajevski N1 ne mogu porediti.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#2715 Re: N1

Post by Altsa »

fusion_ba wrote: 23/12/2020 11:48 Kad vec spomenuh poredjenje, isto tako se ni beogradski i sarajevski N1 ne mogu porediti.
Mozde ne N1 beogradski i sarajevski ali zađi malo dublje u pinkove, prva, B92 i ostale onda ces se zapitati da li je kod nas sve bas sranje.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#2716 Re: N1

Post by fusion_ba »

Poredio sam samo N1, ostale koji su rezimski mediji ne komentarisem jer me ne zanimaju.
Škobo Habu
Posts: 9010
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2717 Re: N1

Post by Škobo Habu »

fusion_ba wrote: 23/12/2020 11:48 Onda nisam bio najbolje razumio. :-D
To da, ona se mozda fura na Olju ali joj ne ide.

Kad vec spomenuh poredjenje, isto tako se ni beogradski i sarajevski N1 ne mogu porediti.
Meni je Olja tek onako pala na pamet, jer ne znam sa kim bi je uopšte uporedio.

Ta Emela nije uopšte neko novinarsko ime u smislu da napravi boom u javnosti kad prelazi sa jedne televizije na drugu.
Zukić je capo cijele priče oko N1, on je okupio mladu ekipu koja bi trebala da brusi novinarski zanat, ali i bez toga svi su došli kao formirni novinari i trebali bi znati odakle kreću.

BH N1 je čisti amaterizam u usporedbi sa srbijanskom i hrvatskom verzijom, koje su daleko profesionalnije, samim tim što za sve ove godine sarajevski odjel nije iskristalisao prepoznatljivo novinarsko ime u regionalnim okvirima.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#2718 Re: N1

Post by fusion_ba »

Evo malo statitstike posjete N1 sajta, pa samim tim i uticaja na javnost. Ubjedljivo najvise posjetilaca je iz Srbije:

Image

U Srbiji je N1 26. sajt po posjecenosti, u BiH 44, a u Hrvatskoj 177.
Zanimljivo da u Hrvatskoj tako slabu posjecenost imaju. I jos jedna zanimljivost da je u Srbiji sajt nova.rs (u istom vlasnistvu) posjeceniji od N1, mada je i komercijalniji.

https://www.alexa.com/siteinfo/n1info.com
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#2719 Re: N1

Post by mahalik »

Jeste ali u hr imaju najposjećeniji dnevnik.hr
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#2720 Re: N1

Post by Osim_13 »

Zašto je ovaj džingl na N1 Info ovako glasan :-)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2721 Re: N1

Post by ¤ jelena ¤ »

fusion_ba wrote: 23/12/2020 13:33 Evo malo statitstike posjete N1 sajta, pa samim tim i uticaja na javnost. Ubjedljivo najvise posjetilaca je iz Srbije:

Image

U Srbiji je N1 26. sajt po posjecenosti, u BiH 44, a u Hrvatskoj 177.
Zanimljivo da u Hrvatskoj tako slabu posjecenost imaju. I jos jedna zanimljivost da je u Srbiji sajt nova.rs (u istom vlasnistvu) posjeceniji od N1, mada je i komercijalniji.

https://www.alexa.com/siteinfo/n1info.com
A koji drugi medij u Srbiji imaju na raspolaganju, a da nije puki glasnogovornik vlasti i koliko ih je?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3598
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2722 Re: N1

Post by RtrnOfSalisbury »

kod emelija mi se dzasvi sto zna napravit sterani burek i kad ti ubije dvoje jaja prste (p)olizes jedino se ne vidi dobro prednji dio, kanda je malo malehan. ovaj cisto novinarski dio ...ne bi znao, neke goste treba sprijecit da pricaju bilo sta pa emeli u toj funkciji posve dobro odradzuje poso :-D
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#2723 Re: N1

Post by Osim_13 »

Kakav užas.
Sociolog
Posts: 4338
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#2724 Re: N1

Post by Sociolog »

Veceras sam gledao dnevnik u 22h, iz Sarajevskog studija, i pokazuju prilog iz Petrinje, od reporterke.
Iza reporterke ona jadna zena, vristi, dere se, moja kceri, moja kceri, zena se odsjekla, pomaga..ovi to snimali desetak sekundi.
Ovo je meni dno, dna, znaci uzas, ovo je fakat samo dno novinarstva.

Zena izgubila curicu od 12 godina, i oni je u onom stanju snimaju, zena na podu, daju joj medicinari injekciju da je smire, kuka, ovi to snimaju.

Znaci, uzas uzas bas bas su mi pali u ocima, smecarski, gori nego avaz.
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#2725 Re: N1

Post by Dzontra_Volta »

Sociolog wrote: 29/12/2020 22:56 Veceras sam gledao dnevnik u 22h, iz Sarajevskog studija, i pokazuju prilog iz Petrinje, od reporterke.
Iza reporterke ona jadna zena, vristi, dere se, moja kceri, moja kceri, zena se odsjekla, pomaga..ovi to snimali desetak sekundi.
Ovo je meni dno, dna, znaci uzas, ovo je fakat samo dno novinarstva.

Zena izgubila curicu od 12 godina, i oni je u onom stanju snimaju, zena na podu, daju joj medicinari injekciju da je smire, kuka, ovi to snimaju.

Znaci, uzas uzas bas bas su mi pali u ocima, smecarski, gori nego avaz.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/novi ... /201230090
Post Reply