N.K. Čelik Zenica

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4276 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Vratili su se u Zenicu :D ako koga zanima
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4277 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Salko Jazvin potpisao za Celik... Eto nek nadju jos jednog Salku i mogu pec' halvu :roll: :roll:


Sve mi se cini, da Bog da da ovdje i bude borbe za opstanak :run:
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4278 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Logovan »

Potpisao vam je i neki Luka Miletić.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4279 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Nadzorna_ploca »

Jebote Tito ljudi su za godinu dana doveli 30 igraca.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4280 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Muhamed Đakmić »

phillie wrote:Salko Jazvin potpisao za Celik... Eto nek nadju jos jednog Salku i mogu pec' halvu :roll: :roll:


Sve mi se cini, da Bog da da ovdje i bude borbe za opstanak :run:
Kadar vam je top 8 sigurno, ovisit ce od Adnana Orneka sve, a mozda bude i jedno kvalitetno pojacanje u strucnom kadru :D
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4281 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Muhamed Đakmić wrote:
phillie wrote:Salko Jazvin potpisao za Celik... Eto nek nadju jos jednog Salku i mogu pec' halvu :roll: :roll:


Sve mi se cini, da Bog da da ovdje i bude borbe za opstanak :run:
Kadar vam je top 8 sigurno, ovisit ce od Adnana Orneka sve, a mozda bude i jedno kvalitetno pojacanje u strucnom kadru :D
Ma da Murinjo dodje, tanko je ovo...kakav top 8 dragi Muhamede, odbrane skoro pa i nemamo. A to za strucni stab, slobodno proslijedi na pm :D vjerovatno uz Adnana jer nece moci bit' na klupi?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4282 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by channel10 »

Nadam se da su one panjine na jugu shvatile da turcin nema i nije nikada imao namjeru da uloži u ekipu i napravi neki rezultat. On i Kasumovic imaju sigurno neke skrivene namjere u i oko Čelika i to ćemo svi saznati kada nažalost bude već kasno za bilo sta.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#4283 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Mustang1 »

Ma mislim da su oni tu zbog stadiona. Kako i zasto ne znam ali mislim da ce grad izgubiti stadion. Bog zna sta su oni potpisali. Jer da su zbog kluba tu doveli bi prava pojacanja, ovo je samo mazanje javnosti.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4284 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Muhamed Đakmić »

Pa dajte imena 3-4 pojačanja za koja mislite da bi ojačala Čelik.

Mislim da ste nerealni, ne može Čelik puno bolje igrače od ovih dovesti.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4285 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Turcin se prijavio za kupovinu Intera (mislim hotela, ne kluba) :D

Sto se tice pojacanja, mene zanima na koju su foru igrali Okoli, Kuadio i ostali stranci, ako je sad prica kao ne mozemo dovesti strance jer nije potpisan reprogram? Ovo sto je dovedeno ove sezone: Okic, Jamak, Mujanovic, Dilaver, Nikolic produzio, pa i Ruzic, Livaja nisu uopste losa pojacanja. Problem je sto su neki valjda odmah vidjeli borbu za prvaka, za Evropu, valjda su mislili da cemo uzeti Bilbiju, Lendrica, (koji ima dobar u Sa? :D ) i da ce to Turcin samo tako platiti...Mozda i bi da je dosao u normalan klub, gdje ne treba dati milion samo da bi se nastavio takmiciti u PL. Ljudi, polako:
Inace ovo ne radim ali na drugom forumu sam procitao post o Celiku i prenijecu ga, a autoru svaka cast:
Čelik su sj....li ljudi iz Zenice i žalosno je što ga mora spašavati neko ko nije iz Zenice. Rodjeni sam zeničanin i hodam puno po čitavoj BiH i stekao sam jak dojam da nas zeničane gdje god dodjem ljudi baš puno i ne simpatišu. Razloga je puno, mada nisam baš uvjerenja da ljude ili skupine ljudi, odnosno kolektive treba generalizovati i trpati u jedan koš, takodje kada bolje razmislim nekada i sam imam dojam da nismo blago rečeno neke cvječke i okaljali bi nekoga dok trepneš. Dokaz za to je i ovaj forum, sami smo sebi dušmani. Napokon trebali bi se zamisliti i priznati činjenicu da se u ovome našem Čeliku ipak neke stvari dešavaju i pomiču naprijed pa makar one bile tako male kao trun. Do unazad par godina imali smo bojkote, finansijske minuse, kojekakve prevare, šekije, mujezinoviće, đeksone, islamoviće, šabiće, pašaliće, rahmanoviće, ku.. e palce i ine druge rođene zeničane koji su tobože kleli se u Čelik i krčmili državne tj. naše pare pa smo došli gje smo došli. To sam rekao i prije nisam ni za Fudu niti sam protiv, ali treba ako ništa drugo odati mu priznanje što je otjerao i spriječio sve one kao gore nabrojane da krčme naše pare kako oni hoče bez ikakvog napretka i rezultata kluba, jer ako mi nismo bili sposobni i kadri napraviti bolji Čelik od silnih državnih para, a imali smo bezbroj šansi 25 godina, siguran sam da če čovjek sa svojim novcem to učiniti i pokazati nam kako se to radi, samo je šteta što nije zeničanin, a možda je i bolje što nije. Bilo je i ima zeničana koji imaju na računima možda i više para od Olguna, pa što se gospoda ne upustiše da investiraju u Čelik, a ti isti bi rado da budu unutar kluba gdje ima narodnih para kako bi omastili brkove i stavili koji milion na svoj račun ili napravili vikendicu sebi. Ajdine i Fudo samo naprijed makar se i ugasili, ionako su nas ove naše patriote i domoroci doveli do gašenja. Kakvi smo nismo ni zaslužili bolje
Meni bi ova sezona bila uspjesna kad ne bi ispali i kad bi rijesili pitanje reprograma i blokiranih racuna, da konacno Celik krene poslovati legalno i normalno....

PS. Muhamede, imas li sta reci o Serbi, kojeg su ga ubacili za Adnanovog pomocnika?
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#4286 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Inteligencija »

Muhamed Đakmić wrote:Pa dajte imena 3-4 pojačanja za koja mislite da bi ojačala Čelik.

Mislim da ste nerealni, ne može Čelik puno bolje igrače od ovih dovesti.
nemoj brate suplje, cijenim tvoje postove ali ovo je supljak tezi.
Kao Celik ne moze dovesti Crnkica, Stojceva, Arezinu i taj nivo ?
a raspala sloga bez ikog igdje na raspalom podstanarskom stadionu moze ?

Ponudi vise Ahmetovicu nego Sarajevo pjevajuci ce doci u Celik, Krpicu i takvima...
Krpic nije kod nas dosao iz prve ruke info zato sto je trazio na ruke 20 000 i platu 7000 a ovaj neda.
Da je dao Krpic bi danas bio Čelikov igrac. Ne samo Krpic, vec i Stojcev i Novakovic i Crnkic i Arezina itd.

Druga je stvar sto je investitor skrsio pola miliona u repove i dugove licencu a husic ulozio u ekipu jer sloga nema repova a celik vuce vise miliona za sobom.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4287 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Drug upravo si dao odgovor na svoje pitanje. Da nije bilo izdataka naustrb proslih dugova, mogli smo dovesti i Krpica i Rodina i Arezinu. "Raspala" Sloga nema dugova a ima Azmira, pa tako da moze ulagati samo u ekipu ( i autobus)....
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4288 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Muhamed Đakmić »

Inteligencija, da Čelik ponudi Krpiću 7 hiljada mjesečno i 20 hiljada na ruke i da mu Željo ponudi 6 hiljada mjesečno i 20 hiljada na ruke, šta misliš gdje bi otišao?

Desetine igrača su u Čeliku izvarane tokom godina, nema šanse da im to nije svima u podsvijesti kad pregovaraju sa klubom. Željo mu nudi Evropu, borbu za titulu, pozitivnu priču, veću mogućnost da čvakne nešto para eventualnim egzotičnim transferom, Čelik mu može ponuditi samo više para od Želje u ovom nekom našem imaginarnom slučaju i ništa osim toga.

No, bitnije pitanje je šta to Čeliku garantuje i donosi Sulejman Krpić? Kažeš da košta sedam hiljada mjesečno, uz dvogodišnji ugovor to je 168 hiljada maraka bez marke poreza i doprinosa. Ili eto, na godinu je to 84 hiljade maraka bez bonusa i bez ičeg drugog.

Moraš dovesti 5-6 takvih, jednog ili dvojicu boljih od njih, da bi izašao u Evropu. Ti bolji kao Stojčev koštaju nevjerovatno puno jer je Azmir Husić svojim nenormalnim davanjem rasturio tržište, a pomoglo mu je i Sarajevo u eri Tana. Pa će navodno Stojčev za dvije godine doći blizu pola miliona maraka u Tuzli.

A šta ti donosi Evropa? Donosi ti za učešće u drugom pretkolu oko pola miliona eura, ali pošto ne bi bio nosilac, već u prvom te može zakačiti neki izraleski predstavnik, ili kao Široki ove godine Domžale. Pošto će vjerovatno ispasti, smanji iznos za učešće u drugom pretkolu i ostane ti prvo pretkolo od 240 hiljada eura. To su nikakve pare.

Evropa je preskupa igračka za finansijski nestabilne klubove i apsolutno nepotreban korak u razvoju malog kluba u BiH. Kažem malog, jer Čelik ima potencijal da bude veliki, ali trenutno to nije i treba postepeno da se razvija da dostigne ponovo nivo onog što može biti. Taj nivo se neće dostići kroz prisilno guranje da se izađe u Evropu po svaku cijenu, uzmi samo kako su historijski završavali takvi projekti poput Modriče, Borca, Azmirove Slobode, Olimpika, Žepča, Orašja i drugih.

Svako ko želi dugoročno stabilan klub mora se okrenuti sebi i samoodrživosti, a ona se postiže kroz prodaju vlastitog proizvoda. Proizvod Čelika nije utakmica jer u Bosni i Hercegovini se ne može planirati ozbiljna zarada kroz prodaju ulaznica, dovoljno je staviti na papir brojeve pa vidjeti koliko je nerealno sa tim planirati.

Proizvod Čelika moraju biti igrači koje će etablirati i prodati vani, a to je jedino što čini mi se fali ovom projektu i što realno ostavlja rezervu prema tome da li je ozbiljan ili nije. Naravno, i ova priča oko reprograma, stvarno nisam znao da je to ponovo blokirano.

Evropa svakako pomaže prodaji mladog igrača, ali nije nužna, skauting je razvijen i sve više stranih klubova dolazi i kupuje ovdje. Ako je Radnik uzeo milion eura na tri igrača u posljednje dvije godine, stvarno ne vidim prepreku da se tome okrene i Čelik i ne vidim drugi put ka stabilizaciji kluba.

Budu li počeli već od iduće sezone najavljivati Evropu i titule, onda se nećete nikad izvući iz gliba.
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#4289 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Inteligencija »

Pogodio si sustinu i zato cijenim tvoje misljenje, naravno da Čelik ima srusen ugled do temelja i da ga igraci zaobilaze zato sto je godinama svima ostajao duzan afere itd, zato sto prije moramo postenim radom isplatama redovnim, bez afera itd vratiti ugled kluba pa ocekivati da igraci imaju zelju doci u Čelik. Tek takvim radom bez repova dugova itd mi mozemo biti konkurenti za evropu.

Ali tek nas je preuzeo vlasnik ipak mislim da u ovakvim sistemima treba minimalno godina do godina i po da se sve poslozi pa cemo vidjeti.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4290 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Muhamed Đakmić »

Slažem se, zato i kažem, mislim da bi bezvezno bacanje para bilo dovoditi npr Krpića i Stojčeva, ako nisu garancija Evrope.

Mislim fakat da vam je kadar dovoljno dobar da opstanete bez prevelike pompe, pa vjerujem da im je to i cilj. Naravno, ostalo je na treneru, vidjet ćemo koliko je Ornek dobar.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#4291 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Distortion »

Trenutno nema na trzistu dobrih igraca (domacih) i tog su svi u klubu svjesni. Čeliku je bitno da izgura sezonu bez krize, da se ostane u ligi i da se klub sto vise stabilizuje.
Nadat se da ce i omladinska skola kluba biti na vecem nivou i da ce se ici ozbiljno ka tom segmentu. Bez ulaganja u mladje kategorije nema pravljenja igraca.

Nadam se da ovaj trener nije ubleha i da ne d biti prevelika prepreka nepoznavanje jezika (prevodilac mora odradjivat svoj dio posla). :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4292 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Distortion wrote:Trenutno nema na trzistu dobrih igraca (domacih) i tog su svi u klubu svjesni. Čeliku je bitno da izgura sezonu bez krize, da se ostane u ligi i da se klub sto vise stabilizuje.
Nadat se da ce i omladinska skola kluba biti na vecem nivou i da ce se ici ozbiljno ka tom segmentu. Bez ulaganja u mladje kategorije nema pravljenja igraca.

Nadam se da ovaj trener nije ubleha i da ne d biti prevelika prepreka nepoznavanje jezika (prevodilac mora odradjivat svoj dio posla). :mrgreen:
Ako ista, sa prevodiocem su "uboli" jer bolju kombinaciju poznavanja fudbala i turskog jezika od Tipure nisu mogli naci :D (osim mozda bolica da su angazovali :D ) . Nego ne rece mi niko, kako prije reprogram nije bio problem prilikom angazovanja Okolija, Kuadija i ostalih, a sada je to problem?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4293 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by _BataZiv_0809 »

Muhamed Đakmić wrote:Slažem se, zato i kažem, mislim da bi bezvezno bacanje para bilo dovoditi npr Krpića i Stojčeva, ako nisu garancija Evrope.

Mislim fakat da vam je kadar dovoljno dobar da opstanete bez prevelike pompe, pa vjerujem da im je to i cilj. Naravno, ostalo je na treneru, vidjet ćemo koliko je Ornek dobar.
Znas li ista o Orneku?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4294 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Muhamed Đakmić »

_BataZiv_0809 wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Slažem se, zato i kažem, mislim da bi bezvezno bacanje para bilo dovoditi npr Krpića i Stojčeva, ako nisu garancija Evrope.

Mislim fakat da vam je kadar dovoljno dobar da opstanete bez prevelike pompe, pa vjerujem da im je to i cilj. Naravno, ostalo je na treneru, vidjet ćemo koliko je Ornek dobar.
Znas li ista o Orneku?
Znam da je u samo pet utakmica ranije bio trener prvog tima, ali ne mora to biti nikakvo mjerilo. Ima iskustva sigurno, godinama je bio šef akademije Bursaspora ili tako nešto, uglavnom nije s neba pao.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4295 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Sta je tu je, imamo sta imamo. Sutra pocinje i prvenstvo i jedino zelim da u utakmice ulaze muski i da kad krenu na gostovanja ne skidaju gace vec u Nemili/Drivusi. Samo Celik.
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#4296 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dert »

phillie wrote:Sta je tu je, imamo sta imamo. Sutra pocinje i prvenstvo i jedino zelim da u utakmice ulaze muski i da kad krenu na gostovanja ne skidaju gace vec u Nemili/Drivusi. Samo Celik.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4297 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by phillie »

Da i ovdje napisem: Nek nam je srecan Reprogram! U nedelju tekma, pa da proslavimo :D
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#4298 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dert »

eto :-D ..biti ce Celik opet sampion :thumbup: :thumbup: :-D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4299 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Fudo387 »

dert wrote:eto :-D ..biti ce Celik opet sampion :thumbup: :thumbup: :-D
Hoce, lige za opstanak...mozda.
User avatar
Inteligencija
Posts: 384
Joined: 10/03/2018 11:28

#4300 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Inteligencija »

de nek mu neko kaze da nema vise lige za opstanak
Post Reply