N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#26

Post by danas »

up
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#27

Post by Dori »

Meni predavanja pocinju u 11, ali stvarno cu se potruditi da dodjem....Pearl, posaljem ti sms kad zavrse da vidim dokle ste ;-)
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#28 re

Post by buba »

Meni molim vas samo javite kada bude trebalo donijeti stvari, jer vremenski zaista ne mogu ucestvovati u planiranju.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#29

Post by bpsang »

sve je to divno i krasno i sve sto ide uz to, ali kao ucesnik takve jedne akcije trebate bar pogledati link iz 2005 god (mIRCerka,de ga nabrzaka nadji) da vidite koliki je to posao,
prije same akcije treba odmah znati kome treba uputiti te paketice i koliki broj djece je tu, iz iskustva, sto i mIRCi zna kao i jos nekolicina forumasa,posao je kompeksan i zahtijeva cjelodnevnu slobodu pojedinca i pojedinke u nabavci svih potrebnih stvari za paketice ( ako bi se samostalno pakovali ) u drugom slucaju se ne isplati jer su jako skupi pojedinacno.
Usvakom slucaju sam za akciju samo je treba unaprijed dobro razraditi i pronaci pojedince koji bi gro posla preuzeli u svoje ruke
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#30

Post by bpsang »

ne morate sve citati mozete na preskake od pola pa navise

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... sc&start=0
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#31

Post by bpsang »

da se podsjetimo 2005 god.

Image

Image

Image

ovo je samo dio kupljene robe zahvaljujuci dobronamjernim forumasima ,koji su donirali dio svog djeparca za novogodisnje paketice
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#32

Post by Pearl »

100_KA wrote:sve je to divno i krasno i sve sto ide uz to, ali kao ucesnik takve jedne akcije trebate bar pogledati link iz 2005 god (mIRCerka,de ga nabrzaka nadji) da vidite koliki je to posao,
prije same akcije treba odmah znati kome treba uputiti te paketice i koliki broj djece je tu, iz iskustva, sto i mIRCi zna kao i jos nekolicina forumasa,posao je kompeksan i zahtijeva cjelodnevnu slobodu pojedinca i pojedinke u nabavci svih potrebnih stvari za paketice ( ako bi se samostalno pakovali ) u drugom slucaju se ne isplati jer su jako skupi pojedinacno.
Usvakom slucaju sam za akciju samo je treba unaprijed dobro razraditi i pronaci pojedince koji bi gro posla preuzeli u svoje ruke
sto se mene tice, ja nemam namjeru gubiti vrijeme na dogovore (rastezati bespotrebno), pisanja 60 strana po forumu bez konkretnog dogovora.. kao sto je nazalost bilo na temi o djecijem domu bjelave...

sutra je okvirni dogovor za plan akcije i sastavljanje preliminarnog spiska djece (porodica), prostor imamo (igraonica laLuna koju je mirci spomenula), a mislim da mogu nabrojati bar 3 ljudi koji ce biti spremni da preuzmu najveci teret (ako se dobro sjecam, mirci i ti ste to uradili 2005, a tad je akcija bila puno veca i duze trajala... svaka vam cast:)) samo ne treba gubiti vrijeme.. jer vremena toliko nemamo..

jos jednom bih molila da svako ko zeli da predlozi neku porodicu za paketice posalje pp sto prije, da znamo s kojim brojem djece racunamo..
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#33

Post by cnermina »

Odrzali smo sastanak danas. Bili su Pearl, Bosanac, Baby Blue, Konyanov delegat ;), jos jedan momak koga ne pitah za nick... I mislim da je dosla Dena nakon sto sam ja otisla.

Imamo taj neki pocetni spisak porodica- ukupno 31 dijete do sada. Nadamo se da ce broj jos porasti.

Dogovorili smo se da cemo paketice pakovati u 3 ture: 15.12., 22.12. i 29.12. (sve subote) u igraonici Laluna.

Vec smo dogovarali nesto sa Pravnim fakultetom i Politickim naukama da postavimo kutije gdje ce se moci ubacivati igracke, slatkisi i ostale stvari.

Bilo bi dobro da to isto uradimo sa sto vise drugih fakulteta, pa ako ima neko ko ide na neki fakultet i ko bi mogao pomoci da se slicno napravi, neka se javi. Znaci samo da se postavi kutija na neko vidljivo mjesto, i da se zalijepi tekst sa opisom akcije, i kontakt ukoliko neko zeli da da novcani doprinos.

Mislili smo nesto slicno napraviti i sa trznim centrima- Mercatorom, Hose Komerc i slicno, gdje bi postavili korpe da ljudi mogu ubacivati slatkise i ostalo... onda bi to sve pokupili u petak, prevezli do Lalune i tu pakovali paketice.

Gledacemo da se korpe sto prije postave, a dok to ne bude ukoliko zelite da date svoj doprinos bilo u stvarima ili novcu mozete se javiti gore vec spomenutim osobama (Pearl, Bosanac, Babyblue, Konyan).

Eto toliko za sada...

SVi komentari, ideje, prijedlozi su vise nego dobrodosli :)

N
volvoxII
Posts: 228
Joined: 26/02/2007 19:27

#34

Post by volvoxII »

iz dijaspore :D

saljem 50 €

treba mi bankovni racun

swift cod i IBAN

ime i prezime nekoga

ko nece "maznut lovu od ekskurzije" 8) sve na PM!!!

i sve ostalo je na vama

posto sam

daleko

prijedlog:

stavite banner na pocetnu sa-x stranicu

hajmo sad

dijaspora

mogu uplatnice i sa pravopisnim greskama :D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#35

Post by lolita_xx »

danas nisam mogla doci, ali vec sam rekla da racunate na mene. ja zaista nemam vremena puno, jedino sto mogu je dati ono sto vam treba :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#36

Post by _BosanaC »

Bilo sta da se skupi, ukljucujuci tu i osnovne zivotne namirnice, bice, uz paketice djeci, upuceno porodicama te djece.

Znaci, forumasi - trk po ulje :oops: :D
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#37

Post by cnermina »

Treba mi ideja za ime ove nase akcije....

Pisem mail koji cu poslati okolo... pa mi treba neki naziv. Nesto na fazon Paketici za sve...

hajde sad ideje ideje...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#38

Post by Pearl »

cnermina wrote:Treba mi ideja za ime ove nase akcije....

Pisem mail koji cu poslati okolo... pa mi treba neki naziv. Nesto na fazon Paketici za sve...

hajde sad ideje ideje...
pomozite da donesemo osmijeh na djecije lice... ili nesto tako?
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#39

Post by lolita_xx »

kad je sljedeci sastanak??
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#40

Post by cnermina »

Ja sam sastavila jedan mail koji cu poslati okolo, pa bi bilo dobro ako i vi mozete, kako bi se sto vise ljudi ukljucilo...



Sarajevo-x forumaši i Udruženje DOBRO organizuju akciju:
Paketići za SVE
[/b]

Ko: Udruženje DOBRO, Sarajevo-X forumaši i svi ljudi dobre volje

Šta: Akcija Paketići za sve

Zašto:
Nažalost realnost je takva da mnoga djeca u BiH neće osjetiti radost Bajrama/Božića/Nove godine na onaj dječiji način: primanjem paketića, jer se njihovi roditelji bore da im osiguraju ono osnovno za život, a svaki slatkiš ili igračka su već luksuz. Mi želimo što većem broju te djece izmamiti osmijeh na lice i uljepšati im barem jedan dan.

Kome: Svako od nas zna neku porodicu čija djeca neće dobiti paketić za predstojeće praznike. Mi smo napravili početnu listu tih porodica koje planiramo posjetiti i uručiti im paketiće. Planiramo proširiti tu listu svakom novom informacijom o djetetu kojem možemo uljepšati svakodnevnicu.

Kako:
Skupljanjem s jedne strane slatkiša, igračaka, odjeće, i svih drugih doprinosa ''u naturi'', a s druge strane skupljanjem novca od kojeg ćemo kupiti potrebne stvari za paketiće (opet slatkiše, igračke, knjige, slikovnice, školski pribor i slično...), a zatim pakovanjem paketića, obilaženjem porodica i lično uručivanjem paketića djeci.

Gdje i kada: Pakovanje paketića i dijeljenje istih će se obaviti u tri navrata, odnosno tri subote: 15.12.2007, 22.12.2007. i 29.12.2007. u Igraonici Laluna, ulica Juraja Najtharta 19, Novo naselje Breka.
Također pokušavamo dogovoriti sa fakultetima (Pravni fakultet, Fakultet političkih nauka...) da se postave kutije gdje će se moći ubacivati slatkiši, igračke...

Kako ja mogu dati svoj doprinos:
1. Donijeti svoj doprinos '' u naturi'' u spomenutim terminima u igraonicu Luna, ili kontaktirati nas kako bi mogli dogovoriti preuzimanje vašeg doprinosa na drugi način
2. Kontaktirati nas kako bi dogovorili preuzimanje vašeg doprinosa u novcu
3. Uključiti se u proces pakovanja i uručivanja paketića
4. Dostaviti nam informaciju o porodici za koju mislite da bi mogla biti korisnik ove akcije
5. Prikupiti sredstva za paketiće na vašem fakultetu, radnom mjestu, komšiluku, porodici...
6. Poslati ovaj mail svim ljudima za koje mislite da bi se mogli/htjeli uključiti, ili postaviti na vašu stranicu/blog/forum...

Iskreno se nadamo da će se svako od vas opredijeliti barem za jednu od navedenih tačaka i biti dio ove akcije koja za cilj ima OSMIJEH i RADOST dječice.

Kontakt:
[email protected]
[email protected]

Više informacija o toku akcije:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=44683
http://www.dobro.ba
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#41

Post by Pooll »

Mail vec kruzi... meni je dosao i proslijedim dalje..
Takodjer, racunajte na mene...
pozzzz :)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#42

Post by Ivy »

Mislim da je Vol 1 naziv bio: Budi i ti DEDA MRAZ jedan dan :) moze se opet iskoristiti za promo svrhe :)

22 i 29 mi odgovaraju pa cu da se prikljucim pakovanju abd :) 15tod sam jos u mrskoj nam dijespori :D

Ivy
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#43

Post by Bumbar »

cnermina wrote:Odrzali smo sastanak danas. Bili su Pearl, Bosanac, Baby Blue, Konyanov delegat ;), jos jedan momak koga ne pitah za nick... I mislim da je dosla Dena nakon sto sam ja otisla.

Imamo taj neki pocetni spisak porodica- ukupno 31 dijete do sada. Nadamo se da ce broj jos porasti.

Dogovorili smo se da cemo paketice pakovati u 3 ture: 15.12., 22.12. i 29.12. (sve subote) u igraonici Laluna.

Vec smo dogovarali nesto sa Pravnim fakultetom i Politickim naukama da postavimo kutije gdje ce se moci ubacivati igracke, slatkisi i ostale stvari.

Bilo bi dobro da to isto uradimo sa sto vise drugih fakulteta, pa ako ima neko ko ide na neki fakultet i ko bi mogao pomoci da se slicno napravi, neka se javi. Znaci samo da se postavi kutija na neko vidljivo mjesto, i da se zalijepi tekst sa opisom akcije, i kontakt ukoliko neko zeli da da novcani doprinos.

Mislili smo nesto slicno napraviti i sa trznim centrima- Mercatorom, Hose Komerc i slicno, gdje bi postavili korpe da ljudi mogu ubacivati slatkise i ostalo... onda bi to sve pokupili u petak, prevezli do Lalune i tu pakovali paketice.

Gledacemo da se korpe sto prije postave, a dok to ne bude ukoliko zelite da date svoj doprinos bilo u stvarima ili novcu mozete se javiti gore vec spomenutim osobama (Pearl, Bosanac, Babyblue, Konyan).

Eto toliko za sada...

SVi komentari, ideje, prijedlozi su vise nego dobrodosli :)

N

Kutiju na moj fax :D...(ima da bjenih bude ako se ne pokazu :x :x ) mislim da i na ganicev mozemo jednu :D...javim za to :D...
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#44

Post by Dori »

Evo i ja sam proslijedila mail ... cujemo se za dalje...;-)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#45

Post by zena21 »

u kojim terminima ce biti organizovano ovo u igraoni??

na zalost ne uspjedoh doci juce, ali definitivno mogu doci u igraonu, donijeti nesto i pomoci pri pakovanju.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#46

Post by Dori »

zena21 wrote:u kojim terminima ce biti organizovano ovo u igraoni??

na zalost ne uspjedoh doci juce, ali definitivno mogu doci u igraonu, donijeti nesto i pomoci pri pakovanju.
Steta....ja sam kontala da cemo se konacno upoznati.....Drugi put ;-)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#47

Post by zena21 »

Dena wrote:
zena21 wrote:u kojim terminima ce biti organizovano ovo u igraoni??

na zalost ne uspjedoh doci juce, ali definitivno mogu doci u igraonu, donijeti nesto i pomoci pri pakovanju.
Steta....ja sam kontala da cemo se konacno upoznati.....Drugi put ;-)
pa kad bude to u igraoni... hoces doci?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#48

Post by Pearl »

zena21 wrote:u kojim terminima ce biti organizovano ovo u igraoni??

na zalost ne uspjedoh doci juce, ali definitivno mogu doci u igraonu, donijeti nesto i pomoci pri pakovanju.
pokusat cemo danas saznati od kad do kad rade...
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#49 re

Post by buba »

Ok, jedno pitanje, ovi subotnji termini za donosenje stvari..u koje doba otprilike? I kome predati to tamo, radnicima igraonice ili ima ime neke osobe?! Kome dati novac ako ko zeli uz igracke i slatkise?

Ja bi na taj logo ''Budi Deda Mraz jedan dan'' dodala samo ''Budi Deda Mraz Na Jedan Dan''. Nekako mi zvuci malo bolje..:)
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#50 re

Post by buba »

puff sad vidim da pitam isto sto i drugi. :-)
Post Reply