N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
nenanana
Posts: 32
Joined: 28/02/2005 11:11

#1101 Deda Mraz i patuljci

Post by nenanana »

Svi patuljci, osim onih koje ce sa sobom dovesti Deda Mraz, obavijesteni su o terminu sastanka i potvrdili su svoj dolazak :-D
Nabavila sam kape za patuljke, moram jos kupiti baterije od 1,5V da bi kape svjetlucale, zna li ko gdje to ima jeftino?

Molim sve koji ce pomoci pri pakovanju u cetvrtak da budu spremni na to da ce nam jedna prostorija u igraoni biti potrebna za Deda Mraza i patuljke (za njihovu probu).
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#1102 Re: Deda Mraz i patuljci

Post by daduli_sa »

nenanana wrote:Svi patuljci, osim onih koje ce sa sobom dovesti Deda Mraz, obavijesteni su o terminu sastanka i potvrdili su svoj dolazak :-D
Nabavila sam kape za patuljke, moram jos kupiti baterije od 1,5V da bi kape svjetlucale, zna li ko gdje to ima jeftino?

Molim sve koji ce pomoci pri pakovanju u cetvrtak da budu spremni na to da ce nam jedna prostorija u igraoni biti potrebna za Deda Mraza i patuljke (za njihovu probu).
Koliko ti baterija treba?
I jesi li sigurna da ti je dovoljno jedno "punjenje" po kapi za tih nekoliko sati?
Javi broj.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#1103

Post by Ivy »

@zemljotres

mozes li mozda sa dinchy84 otici do skenderije sutra?
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#1104

Post by spectra »

dinchy84 wrote:
zmijaIzmaj wrote:mozda je jeftinija varijanta iznajmljivanje foto printera (+ foto papir...laptop i digitalac nije tesko zbaviti) :roll:
Pitanje je da li iko od nas zna rukovati foto printerom. :-)

A polaroid je nekako brza varijanta, jer tamo ce haos biti, moramo biti brzi i ucinkoviti :D
Pitanje je moze li ko da zbavi foto printer...
A za rukovanje ne brinite, evo tu sam! :)

Ne znam koliko kosta foto papir..i kolika bi usteda bila?
Jedino je fol sto nece bas biti moguce za svako dijete istog momenta printati sliku, jer bi svako malo morali prikljucivati aparat na laptop.. (Istovremeno prikljucen aparat na laptop i slikanje nije moguce...)
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#1105

Post by justika_sa »

Pearl wrote:
Lejla_v wrote:
Pearl wrote:
posto djeca u igraoni imaju prredbe danas i u petak, ne bi trebalo nista gore nositi od stvari... treba im oslobodjena igraona, radi priredbe...


cccccc
zasto mi to niko nije javio jutros
ja sam vec odvukla gepek stvari gore :roll:

javite mi sta treba sutra prevuci mislim da je u pitanju vrtic radost "hrasnica"jer sam ja nosila papire dole i znam gdje je :-D :-) ako vec niste prevezli to :-D

i naravno ako jos sta gdje ima :lol:
ja se kasno probudila :D nema veze, bitno je da nisu hrke i hrke stvari gore...
moze za vrtic, nije se niko javio...

sta je sa skolom vladislav skaric? lejla_v, mozes li od njih pokupiti stvari sutra? zovem ih ja ujutro.. ako srade do pola 6, mozda da justika ode po to.. nadam se da nisu opet 3 auta stvari:D

damirm, dirty harry, mozete li iz boulevarda pokupiti igracke? neko je tamo odnio igracke za akciju.... :S
justika moze otici po to. gdje je ta skola? ako bude i za 3 auta :D snaci cu se
zemljotres
Posts: 596
Joined: 25/03/2004 10:33

#1106

Post by zemljotres »

Ivy wrote:@zemljotres

mozes li mozda sa dinchy84 otici do skenderije sutra?
nie problem, sutra, prekosutra... oko skenderije sam svakako, samo mi baci njen mob. na PP...

obavezno se prije svega dogovorite je l' ide polaroid ili fotoprinter... zbunjujete omladinu ;-)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#1107

Post by Ivy »

zemljotres wrote:
Ivy wrote:@zemljotres

mozes li mozda sa dinchy84 otici do skenderije sutra?
nie problem, sutra, prekosutra... oko skenderije sam svakako, samo mi baci njen mob. na PP...

obavezno se prije svega dogovorite je l' ide polaroid ili fotoprinter... zbunjujete omladinu ;-)
pa haj da se vidi prvo za Polaroid jer je to efikasnije i jednostavnije za rukovat... ako ispadne preskupo i ne htjednu nas pogurat nimalo onda idemo na Plan B! :) Mozze tako?
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#1108

Post by Lejla_v »

justika_sa wrote:
Pearl wrote:
Lejla_v wrote:

cccccc
zasto mi to niko nije javio jutros
ja sam vec odvukla gepek stvari gore :roll:

javite mi sta treba sutra prevuci mislim da je u pitanju vrtic radost "hrasnica"jer sam ja nosila papire dole i znam gdje je :-D :-) ako vec niste prevezli to :-D

i naravno ako jos sta gdje ima :lol:
ja se kasno probudila :D nema veze, bitno je da nisu hrke i hrke stvari gore...
moze za vrtic, nije se niko javio...

sta je sa skolom vladislav skaric? lejla_v, mozes li od njih pokupiti stvari sutra? zovem ih ja ujutro.. ako srade do pola 6, mozda da justika ode po to.. nadam se da nisu opet 3 auta stvari:D

damirm, dirty harry, mozete li iz boulevarda pokupiti igracke? neko je tamo odnio igracke za akciju.... :S
justika moze otici po to. gdje je ta skola? ako bude i za 3 auta :D snaci cu se
ajde onda kazi hoces li ti ici da se ja mogu organizovati dalje samo javi

saljem ti na pp moj mob ako bude puno doci cu i ja sa autom :D :-)

jel moze??
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#1109

Post by cnermina »

Pearl wrote:ja spavala, ne mogu sebi da dodjem :shock:

dok me nije opet uhvatilo, samo da napomenem da imamo sutra sljedece voznje:

- vrtic radost (lejla_v)

- o.s. vladislav skaric (vjerovatno do 3 sata) (lejla_v) :)

- 5.gimnazija (paketi + 4 ucenika koji ce nam pomoci oko pakovanja) - treba neko njih povesti.. jasminasab, mozes li ti?

i 2 auta za kupovinu...

ako sam neku zaboravila, dajte odmah pisite, da nekog ne zaboravimo :(
U Sarajevskoj skoli za nauku i tehnologiju (Ganicev fax) su zavrsili prikupljanje. TO bi trebalo sutra pokupiti oko 18h na fakultetu (austrijski trg, odmah do kasarne...) Rekli su mi da ima jedno 6 kesa... vjerovatno onih velikih...

Ko moze to preuzeti??? javnite mi se da vam dam kontakt osobe od koje cete preuzeti...

je li neko zna gdje se mogu kupiti oni papirni omoti za CD-ove? imamo neke CD-ove za paketice (;)) pa da ih popakujemo...

daduli, dinchy mozete vi to potraziti kad budete kupovali skolski pribor i igracke?
Last edited by cnermina on 26/12/2007 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#1110

Post by Tesssa »

cnermina wrote:
daduli, dinchy mozete vi to potraziti kad budete kupovali skolski pribor i igracke?
*zapamtila* :D
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#1111

Post by spectra »

spectra wrote:
jasminasab wrote:Izvjestaj od sinoc:

4 auta istovarena kod nane. Nana je kraljica, ljubim je puno! Hvala alcaku koji je znao gdje ce nas poslati (citiram nanu). :D

Zahvaljujem se puno mom kolegi mirzzi (kupicu ti jafu s visnjom za to) i nasem chinese_water-u koji su se posteno nategarili i justikinom prijatelju kojem ne znam ime, a koji se pored nosanja i naklizao sa Scenicom da bi dovezao vrece na odrediste, justiki (superwoman) koja nam je (uz sve ostalo) pokazala pravi put, spectri koja je slagala paketice na vrhu lanca i naravno atku koji nam je uz prevozenje, cuvao ledja (mozel vako kralju?). Hvala vam takodjer sto ste u svemu tome otrpili glad i bol u ledjima zbog viseg cilja. Svi vi skupa mi utvrdjujete vjeru u ljude i u to da we can make a world a better place, one step at a time :D

Grlim i vas ostale koji ste sinoc pakovali, slagali i prevazisli izvjesnu dablinsku prepreku, kao i one koji su uz nas bili u mislilma (posebno lejlu_v i dadulija).

Nadam se da nekoga nisam zaboravila. (Evo me ko u kakvoj radio emisiji :D )

Onaj ko bude koordinirao utovar za Tuzlu, neka obavezno ponese jos kesa i dobar selotejp, jer su neke kese pukle, a mi ih nismo imali kako zakrpiti (meni je ostao u dzepu jedan od onih malih jadnih selotejpa sto smo koristili za pakovanje - bolje ista nego nista, ali sam zaboravila rezervne kese sinoc :roll: ).
Ma nemam rijeci, nana je kraljica! :-)

Bas dobar izvjestaj, jasminasab! :)
A slikice uz ovaj prilog ocekujte veceras, obecavam! ;-)
Pismo jedne djevojcice koje je sviju ganulo...

Image

Spremni paketici..

Image

Na linku http://www.youtube.com/watch?v=pq3cMjbBgE8 imate video prilog od sinosnjeg pakovanja i prevozenja paketica! ;-)


Ostale slike na pp..
Last edited by spectra on 26/12/2007 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#1112

Post by daduli_sa »

Ljudi, gledam ovo iz LaLune i mislim da bi zaista bio red da se na neki nacin oduzimo ljudima koji su nam ustupili prostor :D
Znaci, razmisljanje usput i o tome...
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#1113

Post by daduli_sa »

dinchy84 wrote:
cnermina wrote:
daduli, dinchy mozete vi to potraziti kad budete kupovali skolski pribor i igracke?
*zapamtila* :D
Ali samo jos informacija - koliko komada?
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#1114

Post by Tesssa »

daduli_sa wrote:Ljudi, gledam ovo iz LaLune i mislim da bi zaista bio red da se na neki nacin oduzimo ljudima koji su nam ustupili prostor :D
Znaci, razmisljanje usput i o tome...
pricali smo vec o tome, imamo okvirni plan ;-)

fakat, koliko je tih CD-ova? Jer ja imam plasticnih omota, novih jedno 15...
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#1115

Post by cnermina »

to za Lalunu- o tome smo bas pricali neko vece kad smo pakovali... imamo vec par ideja, ali sve ideje su dobrodosle...

a za komade... pa vidjeli ste oboje onu kutiju. ja pojma nemam koliko ima CD-ova... 300?? manje?? stvarno ne znam...
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#1116

Post by justika_sa »

cnermina wrote:
U Sarajevskoj skoli za nauku i tehnologiju (Ganicev fax) su zavrsili prikupljanje. TO bi trebalo sutra pokupiti oko 18h na fakultetu (austrijski trg, odmah do kasarne...) Rekli su mi da ima jedno 6 kesa... vjerovatno onih velikih...

Ko moze to preuzeti??? javnite mi se da vam dam kontakt osobe od koje cete preuzeti...
dogovorila sam se upravo sa lejlom v, ona će školu na skenderiji, a ja ću ovaj fakultet, pošaljem ti mail za kontakt osobu. Ako ev. završim u velpru u kupovini, organiziram si sama zamjenu.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1117

Post by suncica24 »

Mene zaista svaki put iznenadi kao pored toliko posla uspijete smisliti nesto novo.
Ne bih da se iko naljuti, ali imamo 300-400 djece, jos tacno ne znamo ko ce doci, kako iz "zatefteriti", kako cemo im podijeliti tortu (niti jedno dijete ne smije ostati bez torte, to vam je tako), koliko ce nas biti u Bulevaru, a pojavise se slike i polaroidi.
Sorry, ali pustite sad to.
Dajte da spakujemo paketice, pokupujemo sve, i organizujemo se, sto jednostavnije i bezbolnije da to odradiomo u nedjelju. Ne komplikujte, jer radi se o 300 djece, a niko ne smije biti izostavljen!!! Ni u kom dijelu (treba podijeliti 300 viljuskica, tanjirica sa tortom, paziti da ne umazu sve okolo, drzati im paznju s priredbom, prozvati ih, naci paketic za njihov uzrast, ne dati im da se guraju... a vi o slikama)!
Someone has to put ball on a ground.

I da, poenta cijelog mog javljanja bi bila... Pearl i Ivy ja ujutro trebam ici s vama, kod mene su kljucevi od kuce, a i od kapie, pa mozemo odmah s vrata utovariti paketice u kola. Zato... cujemo se ujutro. :D
fenjer1982
Posts: 90
Joined: 12/12/2007 12:55
Location: sarajevo

#1118 naljepnice

Post by fenjer1982 »

zdravo, jeste li kontali da kupite mozda naljepnica kako bi ste mogli napisati ime i prezime djeteta i zaljepiti mu na majcu ili jaknu?
kako bi imali pod kontrolom situaciju, posebno djecu koja ne budu sa pratnjom.
sta mislite?
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#1119

Post by konyan »

nermina, ja mogu preuzeti to sa ganicevog fakulteta. :D Cujemo se za detalje.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#1120 Re: naljepnice

Post by daduli_sa »

fenjer1982 wrote:zdravo, jeste li kontali da kupite mozda naljepnica kako bi ste mogli napisati ime i prezime djeteta i zaljepiti mu na majcu ili jaknu?
kako bi imali pod kontrolom situaciju, posebno djecu koja ne budu sa pratnjom.
sta mislite?
Dobra ideja, samo, 500 imena? Imamo li dvoje viska koji ce se baviti samo pisanjem i da li ce to stvoriti guzvu na ulazu?!

Ujedno, jutros sam podigao pare sa deviznog racuna -
+410KM.

HVALA forumasima u Njemackoj! :D
fenjer1982
Posts: 90
Joined: 12/12/2007 12:55
Location: sarajevo

#1121 naljepnice

Post by fenjer1982 »

koliko sam skontala nece biti svih 600 djece odjednom.
znaci u jednoj turi po 200. i onda nije puno za pisanje.:)
ja cu doci veceras u igraonicu, pa se mozemo dogovoriti detaljnije.
mislim da je brze i lakse u zivo:)
zastava101
Posts: 66
Joined: 27/09/2005 06:44

#1122

Post by zastava101 »

Mislim da su naljepnice problem, jer ce otpadati :(
Mozda bolje neke kapice, pa onda na njima imena, ne znam :roll:
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#1123 re

Post by buba »

Etui za akreditacije sa zakackom. 200 kom izadje 60KM. (RIS doo). Fino se isprintaju imena djece i prva tura od 200 imena ubaci u akreditacije, kad djeca izadju, nova imena se ubace i zakace djeci koja ulaze za odjecu.
Iste akreditacije se mogu iskoristiti iduce godine za ovu ili neke druge akcije. Uz dvoje ljudi koji ce docekivati djecu, moze se stici da se to odradi na samom ulazu. Po meni najlogicniji prijedlog.

Sto se tice prijedloga za polaroid i slicno, dijelim misljenje sa sunchicom, megalomanski je u ovoj situaciji ubacivati dodatne aktivnosti, jer je akcija krenula prekasno i stihijski da bi efikasno podnijela sve ove stvari. Dakle, koncentracija treba da bude na osnovnim aktivnostima, a dogodine akbg, se moze razmisljati i o slikama i mnogo cemu jos sto se moze dodati svemu :)
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#1124

Post by jasminasab »

Ja kolko ste ispisali za jedno vece i jutro... :-) :-)

Evo ja se prijavljivam za prevoz stvari i ucenika iz Pete gimnazije. Usput moram pokupiti jos neke stvari od fenjer1982 i nju skupa sa stvarima, a kako to sve ne moze stati u moj bibi, obezbijedila sam i drugi (atko i spectra :) ). Dogovorim s Pearl detalje...

Koliko vidim, ostaje otvoreno:

Omoti za CD-ove - najbolje je zbaviti one bijele papirne, vjerovatno nisu puno skupi - ko zna gdje ovoga ima?

Naljepnice - nemojte stavljati one glupe post-it, one ce sigurno otpasti. Ima li neko neku drugu ideju kako da obiljezimo djecu? Mozda nesto sto se kaci oko vrata, ako se ima gdje kupiti 500-600 takvih djindjuva...

Crne kese (smetljarske) za paketice (jedno 4-5 onih rolni pretpostavljam), Covjece ne ljuti se (jedno 30-50 komada) i igracke za bebe - koliko nam ovoga treba, ne znam koliko bebara jos imamo? Comments please, da daduli zna koliko toga da kupi...

Ako se odlucite za opciju laptop+foto printer, ja imam laptop, a valjda cu se snaci i u baratanju tim printerom koji nam je najveci problem naci. Ako se ovo uzme, treba zbaviti i jedan cartridge vjerovatno, jer 500-600 fotografija ce pojesti tintu. I naravno, foto papir namijenjen za taj printer. Fotografisanjem se moze baviti vise osoba, po principu Uslikaj Desetak I Nosi Na Laptop, a nek jedna sve to printa. Problem je onda jedino sve to podijeliti djeci naknadno... Dakle, tu sam, iako dijelim misljenje da je to vjerovatno (pre)komplikovano za izvesti...
Last edited by jasminasab on 27/12/2007 10:32, edited 1 time in total.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#1125 Re: re

Post by jasminasab »

buba wrote:Etui za akreditacije sa zakackom. 200 kom izadje 60KM. (RIS doo). Fino se isprintaju imena djece i prva tura od 200 imena ubaci u akreditacije, kad djeca izadju, nova imena se ubace i zakace djeci koja ulaze za odjecu.
Iste akreditacije se mogu iskoristiti iduce godine za ovu ili neke druge akcije. Uz dvoje ljudi koji ce docekivati djecu, moze se stici da se to odradi na samom ulazu. Po meni najlogicniji prijedlog.

Sto se tice prijedloga za polaroid i slicno, dijelim misljenje sa sunchicom, megalomanski je u ovoj situaciji ubacivati dodatne aktivnosti, jer je akcija krenula prekasno i stihijski da bi efikasno podnijela sve ove stvari. Dakle, koncentracija treba da bude na osnovnim aktivnostima, a dogodine akbg, se moze razmisljati i o slikama i mnogo cemu jos sto se moze dodati svemu :)
Ovo bi se onda trebalo na izlazu uzeti nazad? :roll:
Post Reply