N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#101

Post by Pearl »

Nermina me zamolila da postavim racun udruzenja Dobro na koje se mogu vrsiti uplate:

Udruzenje altruista za pomoc marginaliziranim grupama DOBRO
Broj racuna: 1610000055480034
Raiffeisen banka

racun je trenutno prazan, postirat cemo svaki put kada stigne neka uplata. Posto je ovo zajednicki racun za sve akcija Udruzenja, molila bih vas da pri uplacivanju navodite obavezno svrhu uplate, nesto kao: Humanitarna akcija: paketici za SVE ili slicno.

p.s. jedno kratko objasnjenje, da vas ne buni.. obicno kad radimo humanitarne akcije, navodimo broj racuna 1610000000000011 - to je broj koji oznacava da je u pitanju humanitarni (besplatni) racun fizickog lica, uz koji je obavezno vezan broj partije (pa tako ajdin kalafat ima svoj humanitarni racun, isto kao i veddah itd). Broj koji nam je Nermina dala je broj udruzenja koje je pravno lice (i nema nikakve veze sa brojem racuna 1610000000000011)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#102

Post by Pearl »

konyan je obecao da ce napraviti palacinke za sve vrijednice koje budu pakovale paketice... samo da znate :D:D:D:D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#103

Post by Bumbar »

Pearl wrote:konyan je obecao da ce napraviti palacinke za sve vrijednice koje budu pakovale paketice... samo da znate :D:D:D:D
sa nutellom??? :D :D :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#104

Post by Pearl »

Bumbar wrote:
Pearl wrote:konyan je obecao da ce napraviti palacinke za sve vrijednice koje budu pakovale paketice... samo da znate :D:D:D:D
sa nutellom??? :D :D :D
aha, samo nutellu treba vrijednice da donesu sa sobom :D:D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#105

Post by Pearl »

daduli mi je dao jos 60 KM od njega i prijateljice...

drugarica u zeljeznicama federacije skuplja bonove za hranu, a posto oni to mogu potrositi samo u jednoj prodavnici, u kojoj mogu kupiti haman samo slatkise i hranu, nemojte pretjerivati sa kupovanjem slatkisa za paktice :) do sad su skupili bonova u protuvrijednosti 108KM, a kazu da ce donacija biti jos..
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#106

Post by danas »

evo prevod na engleski, pa nek uzme kome treba...
ne zamjerite, ovo je brzopotezno, nemam vremena da sve pregledam pa sigurno ima gresaka i svega -- ali mislim da je razumljivo :)

Sarajevo-x forum and DOBRO society in action: NEW YEAR’S GIFTS FOR EVERYONE!

WHO: DOBRO Society, Sarajevo-x forum members, and all people of good will!
WHAT: New Year’s gifts for everyone!

WHY: Unfortunately, the reality in BH is such that many children will not experience the joy of Bayram/Christmas/New Year holidays in a festive manner or through receiving gifts, because their parents are struggling to provide them with basic necessities and each candy bar or a toy represent a luxury for them. It is our hope to put a smile upon their faces, and to make at least one day special for them.

FOR WHOM: All of us know a family whose children will not receive gift for holidays. We were able to compile an initial list of such families, whom we hope to visit and deliver gifts. We plan to expand this list with the new info about each deserving child whose holidays we can make festive and special.

HOW: First, by collecting sweets, toys, clothes, and all other contributions in kind; second, by collecting money to be used for gift purchases (sweets, toys, books, school supplies and such); and finally, by wrapping the gifts, visiting the families and delivering gifts in person.

WHERE AND WHEN: Gift-wrapping and delivery will be done three times, (three Saturdays): Dec 15 2007; Dec 22 2007, and Dec 29 2007 at the Luna playground, Juraja Najtharta Street # 19, Breka. We are also trying to make a deal with various faculties at the University to place drop-off boxes for candy and toys collection.

HOW CAN I MAKE A CONTRIBUTION:

1. Bring your gift/contribution in kind during the aforementioned times to the Luna playground, or contact us to arrange for another way of getting your gift.
2. Contact us to arrange getting your monetary contribution.
3. Get involved in the gift-wrapping and delivery process.
4. Give us info about a family which you believe may benefit from this action.
5. Collect gift contributions at your school, workplace, neighborhood, family…
6. Send this message to anyone you believe would be interested in participating, or post this message on your web-site/forum/blog.

It is our sincere hope that all of you will select at least one activity from the above list, and in that way participate in this action.

Contact:
[email protected]
[email protected]

More info about the action:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=44683
http://www.dobro.ba
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#107

Post by Bumbar »

danas wrote:evo prevod na engleski, pa nek uzme kome treba...
ne zamjerite, ovo je brzopotezno, nemam vremena da sve pregledam pa sigurno ima gresaka i svega -- ali mislim da je razumljivo :)

Sarajevo-x forum and DOBRO society in action: NEW YEAR’S GIFTS FOR EVERYONE!

WHO: DOBRO Society, Sarajevo-x forum members, and all people of good will!
WHAT: New Year’s gifts for everyone!

WHY: Unfortunately, the reality in BH is such that many children will not experience the joy of Bayram/Christmas/New Year holidays in a festive manner or through receiving gifts, because their parents are struggling to provide them with basic necessities and each candy bar or a toy represent a luxury for them. It is our hope to put a smile upon their faces, and to make at least one day special for them.

FOR WHOM: All of us know a family whose children will not receive gift for holidays. We were able to compile an initial list of such families, whom we hope to visit and deliver gifts. We plan to expand this list with the new info about each deserving child whose holidays we can make festive and special.

HOW: First, by collecting sweets, toys, clothes, and all other contributions in kind; second, by collecting money to be used for gift purchases (sweets, toys, books, school supplies and such); and finally, by wrapping the gifts, visiting the families and delivering gifts in person.

WHERE AND WHEN: Gift-wrapping and delivery will be done three times, (three Saturdays): Dec 15 2007; Dec 22 2007, and Dec 29 2007 at the Luna playground, Juraja Najtharta Street # 19, Breka. We are also trying to make a deal with various faculties at the University to place drop-off boxes for candy and toys collection.

HOW CAN I MAKE A CONTRIBUTION:

1. Bring your gift/contribution in kind during the aforementioned times to the Luna playground, or contact us to arrange for another way of getting your gift.
2. Contact us to arrange getting your monetary contribution.
3. Get involved in the gift-wrapping and delivery process.
4. Give us info about a family which you believe may benefit from this action.
5. Collect gift contributions at your school, workplace, neighborhood, family…
6. Send this message to anyone you believe would be interested in participating, or post this message on your web-site/forum/blog.

It is our sincere hope that all of you will select at least one activity from the above list, and in that way participate in this action.

Contact:
[email protected]
[email protected]

More info about the action:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=44683
http://www.dobro.ba
super :) taman mi ustedi vrijeme :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#108

Post by valterbranisarajevo »

Bilo bi dobro da se i ovi naknadno dobiveni podaci, kao npr. broj računa, naknadno ubace u početni tekst, da sve bude na jednom mjestu dostupno za kopiranje. Ja ću prvi "profuliti" broj računa kada budem ovo distribuirao, ako ga budem morao sam dokucavati.. :D


A može biti da neko, ko ima smisla za to, napravi i pravi pravcati letak, pa da ga raja printju i lijepe u svojim firmama, fakultetima, školama. Ima tekst, ima banner, u stvari sve što treba.. :)
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#109

Post by daduli_sa »

valterbranisarajevo wrote:Bilo bi dobro da se i ovi naknadno dobiveni podaci, kao npr. broj računa, naknadno ubace u početni tekst, da sve bude na jednom mjestu dostupno za kopiranje. Ja ću prvi "profuliti" broj računa kada budem ovo distribuirao, ako ga budem morao sam dokucavati.. :D


A može biti da neko, ko ima smisla za to, napravi i pravi pravcati letak, pa da ga raja printju i lijepe u svojim firmama, fakultetima, školama. Ima tekst, ima banner, u stvari sve što treba.. :)
Evo odgovor na to:
Pearl wrote:sve informacije, obavjestenja i izvjestaji o prikupljenon novcu i stvarima ce biti postirani na :

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ddeee46753
Pearla, javlja ti se tvoj lihvar:

"izlihvario" sam jos 30KM. Dobijes kad se vidimo :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#110

Post by Dori »

Pearl wrote:
Bumbar wrote:
Pearl wrote:konyan je obecao da ce napraviti palacinke za sve vrijednice koje budu pakovale paketice... samo da znate :D:D:D:D
sa nutellom??? :D :D :D
aha, samo nutellu treba vrijednice da donesu sa sobom :D:D
Samo recite kad? :D I Plazma keks!!!

Hej, meni su poslije mail-a na poslu ljudi poceli donositi igracke....Gdje cu s njima? :shock:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#111

Post by Pearl »

Dena wrote:
Pearl wrote:
Bumbar wrote: sa nutellom??? :D :D :D
aha, samo nutellu treba vrijednice da donesu sa sobom :D:D
Samo recite kad? :D I Plazma keks!!!

Hej, meni su poslije mail-a na poslu ljudi poceli donositi igracke....Gdje cu s njima? :shock:
mjesta u stanu ima kod konyana i kod mene.. tako da je svejedno.. cujemo se sms-om da se dogovorimo oko prebacivanja :kiss:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#112

Post by Pearl »

daduli_sa wrote:
valterbranisarajevo wrote:Bilo bi dobro da se i ovi naknadno dobiveni podaci, kao npr. broj računa, naknadno ubace u početni tekst, da sve bude na jednom mjestu dostupno za kopiranje. Ja ću prvi "profuliti" broj računa kada budem ovo distribuirao, ako ga budem morao sam dokucavati.. :D


A može biti da neko, ko ima smisla za to, napravi i pravi pravcati letak, pa da ga raja printju i lijepe u svojim firmama, fakultetima, školama. Ima tekst, ima banner, u stvari sve što treba.. :)
Evo odgovor na to:
Pearl wrote:sve informacije, obavjestenja i izvjestaji o prikupljenon novcu i stvarima ce biti postirani na :

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ddeee46753
Pearla, javlja ti se tvoj lihvar:

"izlihvario" sam jos 30KM. Dobijes kad se vidimo :D
hvala daduli, ne samo da si lihvar, nego i podsjetnik.... :)
@valter, potrudit cu se da postavljam link na pocetak svake stranice, da se vidi da su tamo sve bitne info... ta je tema i postavljena, da je ono bitno (za kopiranje) na jednom mjestu :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#113

Post by valterbranisarajevo »

Ok vidio sam ja to. Nego sam mislio da se u sam prvi post na drugoj temi doda žiro račun. Čisto tehnička stvar, ali vrlo bitan podatak..

Mada s obzirom da je to dopisano već u trećem postu može proći i to.. :)
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#114

Post by cnermina »

70 KM od dvije cure iz PROMENTE :-D

Pearlic dodaj i ovo na listu priloga...

cujemo se jos :-D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#115

Post by Pearl »

valterbranisarajevo wrote:Ok vidio sam ja to. Nego sam mislio da se u sam prvi post na drugoj temi doda žiro račun. Čisto tehnička stvar, ali vrlo bitan podatak..

Mada s obzirom da je to dopisano već u trećem postu može proći i to.. :)
promijenjeno :D:D tj stavljeno u prvi post... malo je natrpano, ali su bar sve informacije u jendom postu...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#116

Post by valterbranisarajevo »

Super !

Ja mislim da ću već sutra ili prekosutra početi distribuirati ovaj poziv na akciju uz pomoć one moje male mrežice... :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#117

Post by valterbranisarajevo »

Da ne zaboravim. Postoji li mogućnost da se eventualno, ako se skupi dovoljno novca, neki paketić pošalje poštom i djeci koja ne žive u Sarajevu?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#118

Post by Pearl »

valterbranisarajevo wrote:Da ne zaboravim. Postoji li mogućnost da se eventualno, ako se skupi dovoljno novca, neki paketić pošalje poštom i djeci koja ne žive u Sarajevu?
ne znam za postu, treba se raspitati.. mi cemo pokusati neku neku vezu da dobacimo paketice u tuzlu, tesaj i zenicu, ako se dobo sjecam...

nerminaaaaaaaaaa... gdje je spisak? :D:D
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#119

Post by cnermina »

da da

imamo neke kontakte u OSCE-u pa su se oni ponudili prevesti neke paketice... to cemo kad finaliziramo spisak da vidimo kako i sta cemo za prevoz. ali u svakom slucaju NISMO ograniceni na Sarajevo. Vec imamo dosta djece na spsisku iz drugih gradova...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#120

Post by valterbranisarajevo »

OK !

Onda ću i ja predložiti par imena djece koji ne žive u Sarajevu a kojima bi bilo lijepo poslati paketić.

Za sada su u pitanju Čapljina i Tuzla.

Ne znam da li treba postaviti i neki limit u godinama. Npr. djeca do 10 godina ili 12 ?...
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#121

Post by cnermina »

mislim da ne treba postavljati limit u godinama. imamo dosta priloga u novcu tako da cemo moci sastavljati paketice prema konkretnoj dobi i potrebama (skolski pribor, lektire i slicno...) a negdje imamo porodice gdje imamo recimo 6 djece u razdoblju od 3god pa do 16 i sl.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#122

Post by valterbranisarajevo »

slažem se !

Hoćemo li onda prijedloge postavljati javno, na P.P. ili mail?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#123

Post by Pearl »

valterbranisarajevo wrote:OK !

Onda ću i ja predložiti par imena djece koji ne žive u Sarajevu a kojima bi bilo lijepo poslati paketić.

Za sada su u pitanju Čapljina i Tuzla.

Ne znam da li treba postaviti i neki limit u godinama. Npr. djeca do 10 godina ili 12 ?...
mogu li nam se javiti svi oni koji imaju mogunost da paketice prevezu u tuzlu, zenicu, tesanj i capljinu (za sad)..
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#124

Post by cnermina »

pa ja bih radije da ne idu javno. Svi koji zele spisak mogu nam se obratiti, pa cemo ga proslijediti, ali ne bih da se imena postiraju. pa onda neka prijedlozi idu na pp, ili jos bolje- na mail.

hvalla puno :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#125

Post by danas »

cnermina wrote:pa ja bih radije da ne idu javno. Svi koji zele spisak mogu nam se obratiti, pa cemo ga proslijediti, ali ne bih da se imena postiraju. pa onda neka prijedlozi idu na pp, ili jos bolje- na mail.

hvalla puno :)
a ako 'donatori' zele da njihov paketic ide odredjenoj porodici/djetetu?
Post Reply